Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ako imas obican pci slot onda potrazi neku xonar karticu, idu polovne za 20ak evra. Iznad toga tek ima smisla dati 50ak evra za dac iz kine, ili ga uzeti ovde kod preprodavaca za nesto vece pare.


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
 
Rečeno je već, Xonar DG, s tim što ja ne bih dao više od tih ~20e za nju, a nema je za te pare.
 
Moja DG stoji u kutiji vec godinama :d

Inace, receno mu je vec da kupi neki od sub $100 kineskih uredjaja (npr. X6 ili SMSL M3 ako napajanje mora da bude preko usb-a). Ili to ili DG za 20-ak evra, iz oglasa.
 
Mene zanima da li vredi dodati za dac ?
I koliko je bolja od integrisane ta Xonar DG ?
Jel dovoljno dobra za Superlux HD681 ...Bas me zanima kako se čuju sa nekom zvucnom posto kontam da ova integrisana nije dovoljna za sluske pa zato zvuče slicno kao i prosle sluske..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne može, mislio sam da ta ploča ima PCI slot, kad ono ništa.
Ostaje ti DGX kao opcija ako je nađeš povoljno. Bode se u mali PCIe slot.
 
Poslednja izmena:
Kakve su DG i DGX u odnosu na DAC ?
 
Pa nisu na istom nivou, logično, ali su opet solidno bolje od integrisane.
 
Sve ima integrisan DAC u sebi, uključujući i integrisane zvučne, u suprotnom ne bi bilo nikakvog zvuka na izlazu.
On pita kakve su protiv eksternog DAC-a.
 
Prva može da dođe u obzir samo ako ne možeš da nađeš DGX povoljnije, ostalo ne, odnosno ne isplati se dati 50e za to kad za 60 ima bolji stereo DAC.
 
Imaju Audigy Z2S na KP za 18,20e ali nzm kakva je u odnosu na ove gore ?
Ipak ne bih davao vise od 4,5k dinara..
 
Ne možeš nju, ona je za PCI slot. Znači samo DGX, Audigy FX ili USB DAC.
 
Nije zlato sve sto sija isto tako nije bolje sto je skuplje...
 
Ta Supreme FX je samo za određene Asus ploče koliko znam. A i nije ništa posebno, maltene integruša prebačena na posebnu pločicu.
X-Fi Audio zaobiđi.
Titanium je OK, nema pojačalo za slušalice ali bi opet solidno gurala te Superlux.

Novi eksterni DAC je bolji jer su ti uređaji najviše napredovali poslednjih godina i kvalitet zvuka koji je nekada koštao znatno više sada se može kupiti po pristupačnijim cenama. Osim toga DAC je samo stereo uređaj bez nepotrebnih dodataka, a ne 5.1 ili 7.1 sa svim i svačim. Kinezi su postali vrlo aktivni izbacivanjem brojnih modela koji su praktično best-buy u klasama, a i kod njih se ne naplaćuje brend kao kod poznatih firmi. Npr. SMSL M6 je prema mnogim mišljenjima najbolji DAC/headamp u klasi do 200e itd. Imaju kinezi i DAC-ove od više stotina, pa i hiljada evra koji su vrhunski ocenjeni.:)

A koliko je bolji X3 od neke zvučne je individualno i zavisi i od ostatka opreme i ne može se reći bez probe, nije to grafička karta pa da se govori o procentima.
 
Ta Supreme FX je samo za određene Asus ploče koliko znam. A i nije ništa posebno, maltene integruša prebačena na posebnu pločicu.
X-Fi Audio zaobiđi.
Titanium je OK, nema pojačalo za slušalice ali bi opet solidno gurala te Superlux.

Novi eksterni DAC je bolji jer su ti uređaji najviše napredovali poslednjih godina i kvalitet zvuka koji je nekada koštao znatno više sada se može kupiti po pristupačnijim cenama. Osim toga DAC je samo stereo uređaj bez nepotrebnih dodataka, a ne 5.1 ili 7.1 sa svim i svačim. Kinezi su postali vrlo aktivni izbacivanjem brojnih modela koji su praktično best-buy u klasama, a i kod njih se ne naplaćuje brend kao kod poznatih firmi. Npr. SMSL M6 je prema mnogim mišljenjima najbolji DAC/headamp u klasi do 200e itd. Imaju kinezi i DAC-ove od više stotina, pa i hiljada evra koji su vrhunski ocenjeni.:)

A koliko je bolji X3 od neke zvučne je individualno i zavisi i od ostatka opreme i ne može se reći bez probe, nije to grafička karta pa da se govori o procentima.
Pa jel bolja Titanium za iste pare od ove Audigy FX ?

Koliko mi se čini najbolje mi da dodam koju crvenu za DAC ako je toliko bolje..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nemoj komplikovati - ako je novac problem onda kupi polovnu DG za 20-ak evra i 681 evo, svakako ces biti zadovoljan sa tom kombinacijom.
Ako mozes da izvojis malo vise novca (sto bi ti savetovao, makar sacekao jos neko vreme da skupis) onda nov X6 (ili M3) uz te slusalice, X3 zaobidji jer je losiji od X6 a samo malo jeftiniji.
 
To mi je promaklo.. nista, onda je najbolje da batali klasicne zvucne i da skupi novac za X6 ili M3, uz 681 evo bice to odlicna niskobudzetna kombinacija.
 

Razmisljam da uzmem njihovo class D 50W+50W+100W - 2.1 pojacalo za Altec Lansing MX5021 posto mi nesto nije uredu na ploci za pojacavanje a nema ko da uradi to u okolini i popravka je diskutabilna... Znaci da od aktivnih zvucnika napravim pasivne, samo ne znam da li bih nesto dobio ili izgubio u kvalitetu zvuka. Znam da je originalno pojacalo unutar Alteca class AB. Sad misljenja su podeljena u vezi Class A vs Class D.
 
Mali off, utisak člana drugog foruma koji je sa SMSL M3 prešao na V2:

Smsl v2 je daleko bolji i jaci od M3, "soundstage" se osetno prosirio, jako precizna rerprodukcija zvuka (dobro se razaznaje odaklle dolazi svaki zvuuk,glas,sum), vokali dosli do izrazaja, ispod ima 4 mala prekidaca preko kojih moze da se bustuje db, adapter bude mlak samo (ne pregrejava se).
Kod mene na Win10 je sve isllo plug-n-play, nikakvi drajveri nisu bili potrebni.
Dobije se "bass boost" u playback opcijama koji dosta pojaca bass, ali onda mora jace da se pojaca vol.
Sve u svemu jako dobar uredjaj, cist zvuk sa jasnom 3d reprodkcijom i moze moje Fostex T20RP MK3 da tera dok te glava zaboli.

BTW ako nekoga zanima, T20RP MK3 su trenutno 120e u Play*ru.
 
Poslednja izmena:
V2 ladno ima gain tastere sa donje strane: SMSL-V2-USB-Audio-Headphone-Amplifier-Amp-CM6631A-ES9023-Decoder-Power-Supply.jpg

Meni je ovaj Topping zanimljiv (109$ trenutno) iako nije klasican desktop DAC/AMP vec ima bateriju i usb napajanje (naravno moze da se koristi i za desktop ali nekako je vise za telefone i laptop)
http://www.tpdz.net/en/products/nx4/index.htm
https://www.head-fi.org/threads/topping-nx4.854311/

nx4-01.jpg


Dobar hardver za taj novac, dizajn/izrada deluju solidno, ima i gain/bass boost prekidace.. deluje kao dobra kupovina.
 
^ uuu, ovo bas deluje interesantno. :)
HW da li je upgrade u odnosu na FiiO e10k odnosno da li onda dolazi izmedju e10k i m6 (odnosno schiit stacka i odac-a)?

Mene su nesto opet zasvrbeli prstici (dzep) za audio gedzete i bas razmisljam o schiit stacku ili m6/m8 (smsl) krajem godine.


Ah da, ko ima rodbinu u Nemackoj neka pozove danas, Fidelio x2 je trenutno na snizenju - 150e na Amazon.de :) (doduse samo "obicna" verzija ne i "HR" sa kao "boljim" tj debljim padovima, mada iskreno ja imam obicnu i odlicni su padovi)
 
Poslednja izmena:
Iskreno nisam ni znao za 7icu... Sada videh i deluje mi kao cigla... Izguglao i videh da je standardan SMSL "kvalitet" i da i dalje imaju QC problema.

Iskreno najradije bih posegnuo za Audio-GD jer imaju retailera u Evropi ali sumnjam da cu imati potrebu i osetiti razliku izmedju njega i nekog komboa za 250e.
 
Nazad
Vrh Dno