Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

^ Za pocetak prelistaj nesto na ovu temu pa aktiviraj u podesavanjima plejera koje koristis: https://www.learndigitalaudio.com/normalize-audio
https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_normalization


681 EVO izgledaju lepše a i koliko vidim dolaze sa rezervnim valur jastučićima.
Za 668B kažu da je ta veštačka koža na jastučićima krš i preporučuje se kupovina drugih (valur).

Jel neko zna po čemu se još razlikuju? Dvoumim se između ova dva modela (namena je slušanje muzike, gitara uglavnom)

Inače 668b su trenutno na nekakvom sniženju na GB (29$ + 2,7$ dostava)

Razmisli i o ovim: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/
Lik ih je ocenio 10/10 (odnos cena-kvalitet i zvuk za taj novac) tako da su sigurno jedne od najboljih u toj klasi a i lepse su od vecine SL :)
https://www.head-fi.org/threads/somic-v2-headphone-review-by-mark2410.809323/
https://www.head-fi.org/showcase/somic-v2.21549/reviews

somic-1.png


Sudeci po utiscima i grafiku ove V2 su otprilike kao 668b ali zvuce malo punije (posebno srednji tonovi) i imaju utisane visoke dok je bas podrucje veoma uporedivo sa 668b.
Tako da vrlo verovatno zvuce prijatnije, muzikalnije od tih SL.
668b
graphCompare.php
A tu su i ove iSK koje cak mozes da kupis u srb (sa garancijom, oko 5k din kostaju), takodje su odlicne mada je moguce da su Somic zvucno malo bolje.
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hf2010/
https://www.head-fi.org/showcase/isk-hf-2010-professional-quality-studio-monitoring-street-home-a-v-headphones.22191/reviews

isk_hf2010_tonal.png


Tu su jos Samson SR850 (plastika, dizajn, izrada i zvuk uporedivi sa 668b), kostaju oko 4 'iljade trenutno ili HD7 koje su poskupele odavno, oko 5700 din kostaju.

HD 681 (v-shaped zvuk) su samo 19.99$ trenutno na GB.

PS

Tu su jos odlicne Philips 9500 koje su odavno na snizenjima ispod 100$, trenutno 68$: https://www.amazon.com/Philips-SHP9500-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW
https://www.head-fi.org/showcase/philips-shp9500.20549/

Za taj novac ocigledno nude dosta, kvalitetan zvuk, izradu a i dizajn je daleko bolji od vecine SL.
 
Poslednja izmena:
Samo da se ogradim pošto se nismo razumeli - nije mi bitno kako izgledaju slušalice, to sam naveo kao jedan "feature". Naravno da je to subjektivno i da to neće presuditi.
Kod ovih modela superlux-a mi se sviđa to što imaju kablove različite dužune koji se skidaju. Takodje mi se sviđa to što je kabl samo sa jedne strane.
Jedino što izgleda ne gine zamena tih jastučića (osim ako se uzme 681 EVO koji dolazi sa rezervnim).

A ozbirom da sam do sada koristio najobičnije externe laptop zvučnike, verujem da će razlika u kvalitetu zvuka biti nebo i zemlja.

@hsv.stoned
Hvala na detaljnom odgovoru, pročitaću recenzije i pogledati te modele koje si predložio čim uhvatim malo više vremena.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
I mene malo nerviraju dva kabla na V2 kao i to sto ne mogu da se menjaju.

Razmisli o Philips SHP9500, ako imas mogucnost da ih narucis po toj snizenoj ceni (ili da ti neko donese), uparis ih sa nekim provereno dobrim DAC/AMP uredjajem (moze i neki iz klase 60-100$) i to je to.
Neces pogresiti ni sa nekim od ostalih (SL/iSK itd) ali su Philips po toj ceni ipak bar malo bolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
HD681 EVO, što se tiče basa na primer u ovim pesmama je baš prenaglašen (upravo slušam):





...isto tako u mnogim pesmama od P!nk itd.

Preporučite neki ekvilajzer za Windows 10...
 
I mene malo nerviraju dva kabla na V2 kao i to sto ne mogu da se menjaju.

Razmisli o Philips SHP9500, ako imas mogucnost da ih narucis po toj snizenoj ceni (ili da ti neko donese), uparis ih sa nekim provereno dobrim DAC/AMP uredjajem (moze i neki iz klase 60-100$) i to je to.
Neces pogresiti ni sa nekim od ostalih (SL/iSK itd) ali su Philips po toj ceni ipak bar malo bolja kupovina.

Ako nekoga ima iz USA da mu donese SHP9500 na neweggu za 55e (sa sve postarinom i dostavom na adresi u USA) su kradja!
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Preporučite neki ekvilajzer za Windows 10...

Pa zar ti nije lakse da izvadis po sloj sundjera? :) Lako ces ih vratiti.
A mozda ne bi bilo lose da cujes taj stock zvuk ali uz neki bolji izvor od muljave integruse..

Od EQ/effects programa imas Equalizer APO ili ViPER4Windows pa probaj.
SL odlicno reaguju na podesavanje EQ.
 
Iskreno, nisam baš osetio razliku kad sam vadio sunđere kod EVO, pa sam ih vratio. Ali sam odmah stavio velur jastučiće, definitivno bolje za uši, nema znojenja itd.
 
Pa zar ti nije lakse da izvadis po sloj sundjera? :) Lako ces ih vratiti.
A mozda ne bi bilo lose da cujes taj stock zvuk ali uz neki bolji izvor od muljave integruse..

Od EQ/effects programa imas Equalizer APO ili ViPER4Windows pa probaj.
SL odlicno reaguju na podesavanje EQ.

@hsv.stoned

Probaću EQ programe sada a nekom drugom prilikom nešto bolje od integrisane...
 
Pretpostavljam zato što bi ekvilajzerom uvijek imao ta podešavanja bilo za flac, mp3, yt, VLC,...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pejo, koristim Spotify za muziku a tamo koliko sam video nema tih podešavanja...
 
Jel stavljao neko velurske jastucice na HD7 ?
 
Jurodivi, zulu

Jel moze link odakle ste narucivali jastucice i kratko uputstvo kako iste zameniti na ovim sluskama? Kapiram da ove fabricke moram iseci nozem jer kako vidim nema sanse da se skinu milom, samo silom. I dajte koju fotku da vidim kakonje ispalo na kraju ☺
 
Za mnoge velurske sa AE (za AKG, Beyerdynamic, ATH a samim tim i za razne superlux-olike i ostale chi-fi) kazu da se jedva namestaju jer su za nijansu manje od fabrickih SL.

Velurski su bolji za letnji period, zna se da manje greju usi ali sam u medjuvremenu promenio misljenje samo zbog ciscenja - velurski jastucici sa Pioneer sluski (koji su inace solidnog kvaliteta) se mnogo teze ciste i odrzavaju od ovih ''laznokoznih'' sa PreSonus koje bukvalno samo obrisem (krpa feat topla voda) i kao novi su, velurski se dosta teze ciste i izgleda im je potrebno pravo pranje :d

Hteo sam da narucim one debele jastucice za iSK HD9999 ali bukvalno nigde ne mogu da nadjem takve, kao da idu samo uz fabricko HD9999 pakovanje a ubedjen sam da bi odgovarale HD7 i ostalim SL koje su radjene po AKG K2xx ''receptu''.

Evo da se vidi razlika, levo su stock iSK/SL jastucici, desno ti debeli: 8164464.jpg
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jurodivi, zulu

Jel moze link odakle ste narucivali jastucice i kratko uputstvo kako iste zameniti na ovim sluskama? Kapiram da ove fabricke moram iseci nozem jer kako vidim nema sanse da se skinu milom, samo silom. I dajte koju fotku da vidim kakonje ispalo na kraju ☺
Preporucujem ti da radis sa 4 ruke :D I nesto tanko i glatko stavis i preko njega jasticic i pomeras ga u krug i jastucic onda upada na mesto. Druge dve ruke ti sluze da ne spadne sa pocetne tacke i da ne spadne tamo kuda ti ide (ne znam bolje da objasnim, shvatices u hodu). Mozes i sam, ali jos jedan par ruku daleko pomaze.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jel moze slika sluski kako je na kraju ispalo ?
I neki link sa alija ili odakle vec. Ne bih da se zahebem i porucim nesto sto ne pasuje i sl.

Recimo ovakvi padovi, dal bi odgovarali ?
 
Poslednja izmena:
Jel moze slika sluski kako je na kraju ispalo ?
I neki link sa alija ili odakle vec. Ne bih da se zahebem i porucim nesto sto ne pasuje i sl.

Recimo ovakvi padovi, dal bi odgovarali ?
universal Velour Replacement Ear Cushion Pad Earpad Soft Care Headphones Pro for AKG K240 Studio K240MKII K270 K271 K271S K272
http://s.aliexpress.com/aMNr63e2
(from AliExpress Android)

Uspesno ociscene ovim u prilogu :D
bc7d97cec5b36ddc6aca9329b7a951c8.jpg
052790ca64d0ee9be36b507abdfd66d6.jpg
da2ae14c7ad7a5d05072c0c069e53d0d.jpg


Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
i kratko uputstvo kako iste zameniti na ovim sluskama?

Novi jastučići se lako postavljaju, ako slediš ovo uputstvo, ja sam ih tako zamenio na nekoliko Superlux modela (668B, i više komada 681 EVO).



Kapiram da ove fabricke moram iseci nozem jer kako vidim nema sanse da se skinu milom, samo silom.

Fabričke ne moraš seći, možda se malo teže skida prvi put, ali je lako u principu. Štipni kraj, tj. rub jastučića koji ide na školjku, i izvuci pažljivo iz žleba, malo je pipavo dok kreneš, ali čim malo izvučeš, dalje ide lako.

Traži jastučiće za AKG K240, ili za Superlux, oni definitivno odgovaraju, kod ostalih to nije sigurno.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Hvala na odgovorima drustvo. Sila ste <3
 
  • Like
Reagovanja: NAS
To je nova verzija od kako je Philips svoju diviziju za sluske prodao Gibsonu.99% isti zvuk.Ako se dobro secam vise ne daju vrecu za sluske(i nije neka).Mozda je i kabel kraci al nebitno.
Samo napred...
 
Bitno je AKO je kabl kraci. :/

Ne secam se kolika je duzina kabla bila, vidim u spec da je sada 1,5m.
 
Poslednja izmena:
Kabal je izmenjiv(3,5mm-3,5mm)tako da nije previse bitno.Imas ih na svakom cosku...Bio je 3m.
 
Poručio sam SHP9500 sa Amazona (što je ustvari SHP9500S jer se SHP9500 više ne prave pa je S verzija nastavak originalnog proizvoda), a posle sam provalio da sam mogao sa newegg-a. Razlika je nekih 20$, ali šta je tu je. U svakom slučaju po recenzijama koliko sam pročitao sa neta i konsultacija na benchu, vrede za taj novac, pa čak i više kao do 150-200$. Ne razumem u čemu je štos sa prolupavanjem cena kao 160$ sniženo na 50$ i da to traje mesecima i godinama.
 
Poslednja izmena:
Ajde sad malo iz pocetka...
Prvo na Amazonu pise naziv bez S i pise da je kabl 3m, sto znaci da je "stara verzija".
Platio si karticom?
Gde ti salju?
Koliko su ti naplatili na kraju slusalice?
Da li su naplatili odma nase dazbine (porez i carina) i kolike su?
Koliko su zaracunali postarinu?
Ja sam danas to malo gledao i mene su zacepili 176$ (ili tako nesto) pa sam brzinom svetlosti napustio placanje i izbacio slusalice iz korpe.
 
Gledam cene od Status Audio CB-1 i Philips SHP9500S slusalica ovih dana po US Amazonu, i padam lagano u depresiju jer naravno kod nas nema njih nigde da se nadju. CB-1 je danas $55, al slanje u Srbiju dodaje jos ~$100 za ~"shipment i customs fee". Ima li iko iskustva sa carinom kod takvih Amazon paketa? Sve se unapred uplati Amazonu i nasi onda "ne carine" kao kod DHL-a?
 
Nazad
Vrh Dno