Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Jap, bas je kvalitetno odradjeno sa sve zastitinim gumama da ne ostetis podloge.
Stalak mi isto deluje super ali nema se mesta...
Ovo je redovna cena, meni malo jeftinije zbog nekih servisnih popusta...
 
Ali letos je cena bila obrnuta - X2HR su bile napuhane sa cenom od 349e ako se ne varam... Sto me opet dovodi u sumnju i potvrdjuje ono sto sam se zalio na letos kupljene X2/00 - da su mi zvucale losije od starih pre-Gibsonskih X2.

Ne bi me uopste cudilo da je bila neka skart serija ili test drive sa SHP9500 drajverima
 
Sad treba biti "pametan" pa znati sta je u pitanju...
Nego mi ce mo sacekati da ti Yojinbo kupis opet jos po jedne od obe vrste pa nam javis sta je u pitanju... :D
Koje bi to bile, vise sam pogubio racunicu? :d
Ja definitivno necu jos dugo kupovati slusalice...
 
^ ja vise iskreno ni ne znam sta oni valjaju....

Poslednji par koji sam uzeo pre ova 2 u kompletu su bile jos uvek Philips (bez onog Gibson ziga na unutrasnjim), ali su prosledjne drugu. I po secanju te su mi zvucale bolje od ova dva koje sam uzeo kasnije (jedan za sebe drugi za clana familije)...

Ali opet i ovakve, nemaju konkurenciju do 250e...

Imam i SHP9500, a i sam znas iz iskustva da dobijas "mnogo kvaliteta za malo novca"... Lagano, po meni, pokopaju sve Senn u klasi do 200e....
 
Ali opet i ovakve, nemaju konkurenciju do 250e...

Pa sad...Massdrop prodaje AKG 7XX i Sennheiser HD6XX za po 200$, i jedne i druge su odlične slušalice. A garantovano ima i drugih u toj cenovnoj klasi koje nisu ništa gore, ljudi se kunu u Beyerdynamic, nije svačiji sluh isti...ko zna šta sve Kinezi kriju za te pare, na primer.
Daleko od toga da X2 nisu dobre ali nisu ni "sve i svja" u toj klasi, pogotovo nakon što ih je Gibson nerfovao.
 
Sennheiser HD6XX za po 200$

Hmm, ovo je već zanimljivo, koliko vidim osnova im je HD650, a u ovoj cenovnoj klasi to je izvan svake konkurencije. Razmisliću debelo da li da poručujem, jer me odbija čekanje isporuke minimum do avgusta.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto bi se premisljao po toj ceni. Iskreno jedini model od Senn-a, odnosno prvi stepenik u njihovoj ponudi da vredi te novce.

U EU retko ih ima ispod 300e. Verovatno bih ih nekada i pridodao kolekciji. I jedina zamerka kod njih je kvalitet izrade (HD650), sluske sa takvom cenom ne zasluzuju da budu plastikanerke.
 
Nije zbog cene, već zbog čekanja isporuke. Koliko vidim na massdrop-u navode sredinu jula, a oni retko kad ispoštuju i te datume, što će reći da ću ja na to čekati u nekom opsegu od avgusta do oktobra.
 
:) ja da sam na tvom mestu cekao bih isporuku ako zaista mozes da ih se dokopas po toj ceni... Svakako su bolje od 598ica (ako se ne varam, spomenuo si ih jednom) koje imas.
Jedino sto moras dodas i neki amp/dac u celu tu pricu, ako vec nemas resenu muku po tom pitanju... :d
 
E a da li su resili onaj problem na X2 sto si ima sa slusalicama, ono sa srafom?
Verovatno nisi otvarao ove nove al ne kosta nista da pitam... :d
 
Poslednja izmena:
Zna li da li ova muzika https://youtu.be/N_vVU43Kz_w iz 3D BINAURAL GUITARS WITH SEPARATE STRINGS testa ima neko ime, da li se i gde ovo moze skinuti?
 
Jedne od zvucno najlosijih slusalica koje je testirao (uz neke JVC, zaboravih model, 150$ a stvarno ocajno zvuce) a uz to im je i soundstage tuga :d

 
Poslednja izmena:
Ovo on snimi zvuk iz Koss Pro4AA, aplouduje snimak i ja sad taj zvučno kompresovani Tube clip pustim kroz neke svoje lijeve slušalice i ... donesem zaključak o zvuku Koss ProAA?

pa mislim.. sjednem u svog juga, namrštim se, zarežim oštro brrrrrrrrrrrm i jurim kao u ferariju. ako moduliram u vvrrrrrrrum, e onda sam u nekom AMG V8, a stavim li raybanke eto me i na francuskoj rivijeri
 
Samo donekle si u pravu a poredjenje ti je apsolutni promasaj.

Ipak ovi sound demo snimci imaju smisla i pored toga sto (logicno) ne mogu da budu 100% verodostojni. Jeste da YT kompresuje zvuk ali je uz dovoljno kvalitetne, neutralne slusalice itekako moguce cuti bar neku osnovnu razliku u opstem kvalitetu zvuka, zvucnoj signaturi i soundstage-u raznih modela, ko ne veruje neka jednostavno proveri, razlika izmedju onih krs JVC i bilo kojih krstenih slusalica je primetna a ni ove Koss se nesto nisu proslavile.

Svrha ovakvih demo snimaka nije preslusavanje uz hama sluske od 5e, preko integruse, to jednostavno nema smisla.

Ko sumnja u kompresovani YT zvuk ima na raspolaganju ovakve sound demo snimke: https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/headphones-test

Sve to je bolje od kupovine ''na slepo'' tj na gluvo :d ili samo na osnovu logo-a na kucistu/kutiji slusalica.
 
Poslednja izmena:
Slušalice jednostavno nisu predviđene za emitovanje zvuka za snimanje. Ovo je nekakva umetnuta petlja posrednog slušanja koja se ne uklapa u prirodu upotrebe ovog hardvera.

Nekakve razlike u ovim snimcima koje linkuješ postoje i čujem ih i na jeftinim, a dobrim bubicama koje nisu hama i na zvučnicima laptopa i na solidnim slušalicama srednje klase, ali to jednostavno nije relevantno za bilo šta jer je previše nepoznatih u jednačini (kako se zvuk iz slušalica emituje prema mikrofonu kada su slušalice otvorenog ili zatvorenog tipa, kolika je dubina/oblik sunđera, od kakvog je materijala, da li je uvijek korišten isti mikrofon, koliko je obrada snimak prošao dok nam internetom nije stigao do naših ušiju itd. I koliko možeš biti siguran da neko samo ne setuje različite postavke DSP efekata u lovu na klikove?) Pogledaj komentar za AKG K701..

Ako prije kupovine nema prilike da se isprobaju dotične slušalice, bolje je pročitati komentare od ljudi koji ih posjeduju da bi se stekao kakav-takav utisak o zvuku nego suditi na osnovu ove revolucionarne metode.
 
Nekakve razlike u ovim snimcima koje linkuješ postoje i čujem ih i na jeftinim, a dobrim bubicama koje nisu hama i na zvučnicima laptopa i na solidnim slušalicama srednje klase, ali to jednostavno nije relevantno za bilo šta jer je previše nepoznatih u jednačini (kako se zvuk iz slušalica emituje prema mikrofonu kada su slušalice otvorenog ili zatvorenog tipa, kolika je dubina/oblik sunđera, od kakvog je materijala, da li je uvijek korišten isti mikrofon, koliko je obrada snimak prošao dok nam internetom nije stigao do naših ušiju itd. I koliko možeš biti siguran da neko samo ne setuje različite postavke DSP efekata u lovu na klikove?) Pogledaj komentar za AKG K701..

Ode ti sad u ''teorije zavere''. Nije ovo sad neki scam YT kanal sa sumnjivim i scam sadrzajem, koliko znam Z se (jos uvek) nije prodao niti su ga optuzivali sa bilo kakva laziranja. Neke greske pri nacinu testiranja je pravio i u pocetku nije imao ovakvu opremu a vremenom je podizao i sopstvene ''standarde'' kada je zvuk u pitanju, sto je i logicno.

Jedino sto mogu da se slozim da je zvuk svakako pretrpeo kompresiju ali to je ocekivano. Z vec duzi period koristi istu opremu i snima sve to na isti nacin.

Ako prije kupovine nema prilike da se isprobaju dotične slušalice, bolje je pročitati komentare od ljudi koji ih posjeduju da bi se stekao kakav-takav utisak o zvuku nego suditi na osnovu ove revolucionarne metode.

Uvek je najbolje cuti, poslusati pre kupovine, i to ne na brzinu i preko prosecnog telefona vec ih treba malo detaljnije testirati na boljoj opremi. Ali koliko kupaca je uopste u mogucnosti da obavi takav test?
Zato postoje testovi i utisci sa neta koji bi morali da budu sto objektivniji i liseni jeftinog fanbojizma sto nije uvek slucaj, nazalost. E bas zato uopste nije lose poslusati i ovakve sound demo snimke koji su, po mom misljenju, ipak vise korisni nego ''glupost'' kao sto ti kazes.

Primer (s.cloud) - Neko ima samo 50-ak evra na raspolaganju za kupovinu slusalica. Ode u prvu prodavnicu i vidi AKG K77, pomisli ''jbote, AKG pro sluske samo 50e'' ali ipak ode kuci i krene da pretrazuje po netu. Onda ce naci na razne testove, utiske i sl. gde se hajpuju npr. SL 668b ali ce naci i na hejt komentare u kojima ih pljuju. Sta mislis, da li je korisnije da preslusa po sound demo za oba modela ili da veruje nekima ''na slepo tj gluvo'' da su AKG bolje jer su AKG? A naravno da ne zvuce bolje od SL. Ili da isti taj dodje na neki forum i postavi pitanje koje su bolje, vrlo verovatno ce vlasnici biti pristrasni i napisati da su bolje bas one sluske koje oni koriste. I sad, da li je bolje da im veruje na slepo pa da sam napamet prelomi ili da ipak preslusa po jedan ovakav sound demo, makar i preko nekih prosecnih zvucnika/slusalica?

To je samo jedan od primera, valjda ti je jasno sta hocu da kazem :) Meni su Z sound demo snimci gotivni jer zaista cujem neke osnovne razlike u zvucnim signaturama raznih slusalica sto ne znaci da su takvi snimci skroz verodostojni, naravno da nisu ali su sasvim upotrebljivi u smislu da jasno moze da se cuje koje sluske su krs a koje u skladu sa ocekivanjima u odnosu na cenu. Sve ostalo treba cuti uzivo ali je retko ko u takvoj mogucnosti pre kupovine, mnoge prodavnice ne dozvoljavaju test slusalica i stvarno ne vidim razlog da toliko pljujes ovakav nacin instant poredjenja. Osim ako nemas one Koss pa si se iznervirao jer u demo-u uopste ne zvuce u skladu sa ocekivanjima :)
 
Poslednja izmena:
I sta ko nema nikakve ili ima one obicne od 5e bubice? Ode u radnju uzme akg 701 da bi cuo razliku i odlucio se pa ih vrati i uzme ove koje mu se svide na osnovu slusanja?
 
Naruci ih onlajn, proceni koje od 50$ plastikanera bolje zvuce, kaze da nije zadovoljan, vrati te 701 i uzme kes nazad :d

Sunce ti, ispade kao da neko nekoga tera da slusa ove sound demo snimke pre kupovine, toliko bespotrebno karikirate :)
 
Poslednja izmena:
Komentarisao sam onu veliku listu klipova sa Soundclouda, a ne tog Z-a. Ako ti je promaklo, neko ko posjeduje AKG K701 je poslušao njihov "snimak" i kaže da uživo slušalice uopšte ne zvuče tako, niti se po zvuku razlikuju od K702 (samo se jednima skida kabl, drugima ne), a klipovi zvuče različito. Toliko o tome koliko je metoda pouzdana.

OK su video-klipovi da se vidi kako sluške izgledaju, kolike su, da se stekne neki utisak o kvalitetu izrade. Na Z-ovom kanalu piše: "If you would like to send me a product to review as an individual or as a company (not a distributor) contact me below.", a sarađuje i sa Amazonovim marketinškim programom. Znači da je čitava ta njegova platforma komercijalizovana..

Pouzdaniji su komentari anonimnih korisnika slušalica (npr. sa Head-Fi).
 
Taj neko si ti ili si nasao neki komentar koji to tvrdi? Ako imas K701 onda preslusaj Headphone Source Track a ne samo snimak K701.

Imam HD7 i tvrdim da u stvarnosti (bez ikakvih EQ) zvuce veoma slicno demo snimku iz SC demo baze. Ortak ima HD380 pro i DT880, odavno sam mu prosledio link i kaze da je snimak veoma uporediv sa onim sto cuje preko slusalica koje poseduje. To je jedan od osnovnih razloga zasto tvrdim da takva poredjenja imaju smisla, posebno ovi snimci sa SC jer im je zvuk manje kompresovan nego na YT a ocigledno su svi snimljeni sa istom opremom u istim uslovima.

E sad, to naravno ne moze da bude 100% verodostojno (o tome pisem sve vreme) ali bolje i to nego ne poslusati slusalice uopste, ni uzivo ni preko tih snimaka. Utisci sa neta su svakako korisni ali mogu i da prevare (fanbojizam i ''branjenje'' proizvoda) mada danas ima dosta materijala za citanje pa ipak moze da se zakljuci o kakvim slusalicama se radi.

Komentari sa HF su cesto dosta objektivni i pouzdani ali na osnovu licnog iskustva tvrdim da ima i fanbojizma, pisanja gluposti cak i od clanova sa raznim '''HF titulama'', pa HF je daleko vise komercijalizovan od ''Z'' :)

Svi koji imaju neke od slusalica sa one SC liste mogu da poslusaju originalan snimak (source track) pa onda i demo modela koji koriste, neka napisu utiske.
 
Poslednja izmena:
E a da li su resili onaj problem na X2 sto si ima sa slusalicama, ono sa srafom?
Verovatno nisi otvarao ove nove al ne kosta nista da pitam... :d

Da kucnem u drvo nisam imao problema sa srafom od kada sam uzeo... Ali mi druge stvari smetaju (koje sam vec naveo)...

Jedan par X2 imam i njih koristim (+ 1x SHP9500, +1 x SE A1000)
 
Možda ste već i pisali, ali da pitam ...
Da li ima velike razlike između Superlux HD-681 Evo i običnih 681?

I da li ima išta bolje do 40e?
 
Ima solidne ako je verovati utiscima, EVO imaju smirenije visoke.

A pominjale su se i ISK HP-580 kao odlična kupovina za 4000 din ...
 
Možda ste već i pisali, ali da pitam ...
Da li ima velike razlike između Superlux HD-681 Evo i običnih 681?

I da li ima išta bolje do 40e?
Da se nadovezem na pitanje, nadam se da mozemo pisati o tome u ovoj temi. :)
Koji je najbolji izbor do nekih 50€?
Mogu i zvanicne radnje kod nas a moze i KP. Mogu biti bluetooth a i ne moraju.
Negde u tom cenovnom rangu videh da imaju Superlux 681, AKG K52, verovatno neke Sennheiser takodje mogu da se nadju za taj novac? Kakve su JBL u tom cenovnom rangu?
 
ja i dalje preporučujem 668b. ako voliš brze tranzijente i pomalo smajli fejs eq (ne previše). za te pare prilično lepo balansiran zvuk. niko mi se do sad nije žalio na njih u studiju, naprotiv. ako si ipak za neku "mekaniju i topliju" tzv. hifi (tako je bar ja nazivam) varijantu zvuka onda ih zaobiđi ili pogledaj nešto drugo. top brendovi (sennheiser, akg itd) za tu cifru po meni imaju samo krševe.
 
Nazad
Vrh Dno