Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Verovatno isto kao sto Superlux i derivati deru slusalice od 250$+ :d

Mogao bi Preoccupation da napise jos neke utiske, on je do sada poredio solidan broj kvalitetnih slusalica, secam se da je za te Philips napisao da su ipak prehajpovane i da mu npr. PreSonus HD7 zvuce ubedljivije, pre svega zbog boljeg bas podrucja/karakteristika basa.
Taj post se nalazi u nekom od threadova.

@ Yojinbo

Zvucno se razlikuju HD 579 i 599, izgleda da nisi video linkove u pp od sinoc :)
http://majorhifi.com/sennheiser-hd-579-review/
http://majorhifi.com/sennheiser-hd-599-review/
 
^thx hsv, procitah sada detaljnije, sinoc/jutros sam samo preleteo. Nasao i razlike izmedju 598 v 599

Ah dodjavola... Rekoh sebi da necu da jurim tog belog zeca ali dzabe... Vidim da cu opet krenuti u novu ludaju "nikad adekvatnim" dac/ampom i slusalicama.

U celoj toj prici od pre pola godine znam sta sam imao u rukama i zbog cega mi neki od tih modela slusalica uopste ne opravdavaju novac.
 
Pa upravo to, retko ko gotivi slusalice sa ''light'' bass-om pa onda svasta mozes da procitas po netu, u smislu da besni korisnici pljuju veoma skupe slusalice samo zbog toga :)

Zato su X2 univerzalna preporuka, vecina gotivi tu zvucnu signaturu koja nije napadna vec ''fun''.
Mnogi se smore kad kupe sluske iz stare HD5XX serije, najcesce zbog bass-a mada tu dosta pomazu uredjaji sa hardverskim bass boos-om ili programi/app sa dobrim EQ.

Zato se treba dobro informisati pre kupovine, citati utiske, testove a najbolje je cuti uzivo mada i oni ''sound demo'' mogu da pomognu.

Steta sto se Pionee A1000 veoma tesko nalaze, one su vazile za ''Senn HD650 za 45$'', upravo zbog ''fun'' zvuka :)
Pioneer SE-A1000 (Sennheiser HD 650 for $45?)

Mada su tu sada 681 Evo, Vylota ima i A1000 i Evo model, kaze da su razlike u zvuku veoma male, ''obojenost'' je slicna.
Dakle, dobar DAC/AMP (moze i neki do 100$), A1000/pomenute Philips/Evo/668b/HD7/Takstar i sl. i to je prilicno dobar ''combo'' za vecinu korisnika, prilicno jeftina ulaznica u hi-fi.
 
Poslednja izmena:
^ Iste Pioneer SE A1000 imam i ja, vec sam ih par puta spominjao. Koristio sam ih godinu i nesto (i sada ponovo na neodredjeno), mogu samo da ih pohvalim. Steta sto nisam uzeo i drugi par. Jedina mana su jastucici, koji su tanki i nazalost ne mogu da im nadjem zamenu (narucio par komada koje idu na AKG ali nazalost ne mogu da se navuku, cak ni oni HM hibridni koji je debeli Z preporucio na yt nemaju teoretske sanse)

Ali opet ne mogu da se porede sa X2, ni sonicno ni po kvalitetu zavrsne izrade (iako su Pionirke poprilicno dobro izradjene i mogu da pokopaju bilo koje AKG, mada evo pokazale se da su zilavije i od X2)... :/

Po izradi u cenovnom rangu do 300e, ono sto je bilo u slobodnoj prodaji X2 nema konkurenciju u kvalitetu upotrebljenih materijala i premijum osecaju koje daju. Ali dzabe kada zbog glupog dizajnerskog resenja stradaju.

Inace te SHP9500 bi me kostale oko 115e sa shippingom i porezom iz USA... Za one koji ih vec imaju - vrede li cimanja ili posegnuti za HD599? (hsv u tebe gledam pre svega :p)
 
Poslednja izmena:
dadf36eb127436a5c21f32aef8f0c88d.jpg


Konačno :).
 
Upravo se vratih iz Saturna.

Imao sam prilike da istestiram HD599 i HD650, nazalost samo na HTC10, nisam imao drugu mogucnost izbora jer su ih zavezali na izlozbenim rafovima sa kablovima za korisnike.

Mogu samo reci - Sennheiser je za 100-150e precenjen i to bukvalno svaki njihov model.

Uopste nisam impresioniran zvukom koji HD599 i generalno konkretnim modelom kao celim paketom. Jesu upgrade u odnosu na Pioneer koje trenutno koristim ali vrlo mali (imaju vise basa i malo bolju vokalnu i instrumentalnu separaciju - "prefinjeniji" zvuk). Definitivno ne vrede 249e (odnosno 229e na Amazonu), koliko ih je Senn zacenio. Separacija je losija od X2, bass prisutan ali slab, jedino vokali iskacu ali opet mislim da isti kvalitet reprodukcije vokala daju i X2. Jednostavno sluske generalno nude relativno flat zvuk i uopste ne verujem da bih mogao da uzivam u njima pri gledanju filmova i slusanju muzike kao sa X2. Mogu slobodno da kazem da je sa Pioneer SE A1000 dobijam 80-90% zvuka koje daju i Senn. Za 100-120e koliko su se kretale starije 598 vredi ih uzeti, za ~250e ni u ludilu.

Za divno cudo mogao sam da poguram i HD650 i to kada je nasvirana jacina zvuka do kraja vec nisam mogao da podnesem (mada verujem da amping kvalitet nije dovoljan i optimalan sa 10ke da bih mogao da izvucem. Ovde je separacija vrhunska, bass je dosta bolji (ali ne toliko "zivahan" i utegnut kao na X2) i ovo bih vec smatrao za ozbiljnu muzicku produkciju recimo. Voleo bih da ih probam sa dobrim dac/amp kombom u punom sjaju i verujem da bi tu vec bio prilicno tezak izbor i sud. Verujem bi se X2 i HD650 dopunjavale u nekim zanrovima. Trenutno su oko 300e kod Thomanna i na Amazonu i ta cena se nekako da progutati uzeci u ozbir da imaju veliku cenu koja nije u skladu za zavrsnom izradom.
Takodje sam pod utiskom da bi Fiio E10k ovo mogao da pogura bez problema.

Velika zamerka je na izradi, HD599 mi deluju dosta jeftinije i cini mi se da mi je HD598 ostavio mnogo bolji utisak pre 6 meseci u smislu da je konstrukcija i plastika koju su upotrebili bila kvalitetnija.

Jesam lud, ali mislim da cu cu mozda opet posegnuti za X2. Cak razmisljam da preko druga uzmem SHP9500S za 55$/e na neweggu i koristim ih neko vreme kao "sidegrade" i onda lepo pazarim neki dac/amp kombo i HD650 ili pak opet samo X2 (kod kojih se nadam da ce da ispeglaju te QC probleme)


Edit:

@shin-bojan

Zamenio ti je bocne srafove koliko vidim (sa ovim krstastim) da bi mogao da pridje srafovima headbanda?

Ja kada sam probao da odvijem ta 2 komada (jer sam mislio da moze) nisu se ni makli i malo sam ostetio jedan... Cak sam na netu procitao da su oni "dekorativno" tu i da su u stvari zalepljeni... Je li ti je makar ubacio neku platnicu kod tih srafova koje spajaju drajver slusalice i headband? Mislim da bi to dosta pomoglo da se ne odvija na duze staze...
 
Poslednja izmena:
Slušalice Superlux HD-668B, odličan izbor za malo novca

Iskreno, nisam ni pitao. Covek nije hteo da mi naplati jer su toliko dugo bile u servisu.
 
Stigli su mi velurni earpadovi za Presonus sa e-Bay. Lepo pasuju i nije ih bilo naročito teško staviti, s obzirom da su predviđeni za Beyerdynamic DT a ne za AKG/Superlux. Kockao sam se s tim i upalilo je...
 
Ličnih jastučića ima po e-Bay ali mislim da nijedni ne odgovaraju za Presonus/Superlux jer su ovalni...bar ja nisam našao odgovarajuće.
ISK ima odlične slušalice, dosta ih hvale po Head-Fi. Već neko vreme se razmišljam da naručim jedne zatvorene...
 
Poslednja izmena:
Stigli su mi velurni earpadovi za Presonus sa e-Bay. Lepo pasuju i nije ih bilo naročito teško staviti, s obzirom da su predviđeni za Beyerdynamic DT a ne za AKG/Superlux. Kockao sam se s tim i upalilo je...
Moze li link?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
^treba biti oprezan sa tim jer je veliko pitanje da li ce da pasuju.

Ja sam uzeo za moje Pioneer SE A1000 (na preporuku po forumima na netu) HM5 earpads i za AKG k240 jer navodno idu na ove Pioneer... I labud, nisu odgovarale bile su manje. Cak mislim da je i debeli Z pokazivao sa tim zamenskim, "samo treba malo da se rastegnu", sto naravno da nije moguce...
 
Mislim da možeš da potražiš baš za Samson/Superlux, ako ne bi da experimentišeš s ovima...

Ja sam uzeo za moje Pioneer SE A1000 (na preporuku po forumima na netu) HM5 earpads i za AKG k240 jer navodno idu na ove Pioneer... I labud, nisu odgovarale bile su manje. Cak mislim da je i debeli Z pokazivao sa tim zamenskim, "samo treba malo da se rastegnu", sto naravno da nije moguce...

Ne znam odakle im ta ideja, Brainwavz HM5 padovi su potpuno drugačiji, ovalni...i meni su pali na pamet pa sam ih tražio...
 
Poslednja izmena:
Hvala, moram videti. Bas sam ih sredio. Obrnuo levi i desni zvucnik, pa mi je kabal sa desne strane gde i komp, nalemio sam zenski jack na kabal i kupio muski - muski pa imam odvojiv kabal. Mogu slikati, ako nekog zanima.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko za neki servis ili servisera upucenog u popravku slusalica?

Opet ne svira leva slusalica u AKG Q701, nemam nameru da opet saljem za D.
Bilo bi dobro da je majstor u Beogradu, pozeljno na NBG ili Zemunu ali ako je brz i dobar naci cu ga ja i juzno od Save, samo da nije u strmoj ulici, bez trotoara i sl. mesto nezgodno za kotrljanje na 4 tocka...
 
Ja sam moje x2 popravio u Sremskoj Kamenici. Ne znam da li ti to odgovara.
 
Koji servis, mislim da sam za jedan u NS (ili je okolina) cuo...
Inace daleko mi je, mozda eventualno dostavnom sluzbom da posaljem...
 
Popravio.
Otvorio sam, video da je jedna zicica prekinuta na samom lemu.
Nalazi se odvec blizu neke plasticne klackalice kojom se slusalica (nausnica) klati i tako krecuci se pomera kablic i vremenom on pukne...
 
Stvarno odlicna cena za te slusalice :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
^ i ^^
Dok ne proškljocaju opet... :(
 
Ja sam dobio refund za prvi par. Uzeo SHP9500, tj dovukao ih je drug iz USA. Ok su, ali mi fali "mesa" sa njima...

Ali za X2 za 150e... "must buy", ma koliko da su sklone "sklocanju". Pri tome im cena ide gore prosle godine sam ih platio 250e (pre toga standardna cena im je bila ispod 200e), sada su 275/350 od kada ih je Gibson uzeo pod svoje.

@zeha

Navedi mi sluske do 150/250/350e koje zvuce podjednako dobro ili bolje? :D
 
Ne zalim se ja na slusalice, niti na zvuk, samo "podsecam" na problem sa srafom...
Da mogu i ja bi ih sebi uzeo za te pare ali dok dodju meni kuci cena ode u oblake, transport, dazbine ...
 
To i kažem... Mozda 2-3 modela do 300e mogu da im pariraju u generalnoj izradi i upotrebljeni materijalima... Sonično ubijaju...
Ne sumnjam da će da se pojavi problem sa srafom za par meseci ali za 150e mogu da prežalim
 
Hm, videh X2 na KP za 160e ko ih juri.
Gledam u USA i za 50ak $ moze da se pazare SHP9500 i Fidelio L1 nabasah na Ebay jos par komada ostalo, za te pare deluju bas dobro, mada koliko se hvale X1/X2 prosto mislim da bih imao utisak da kupujem inferiorniji proizvod nasparm njih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno