Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ne može to tek tako da se radi, lik koji je računao te filtere je elektro inženjer, koliko se sećam radio je u Phillipsu godinama. Ako proučiš detaljno temu videćeš da je za 681 i 668b totalno drugi tip filtera. Za 681 i Presonus hd7 može isti filter jer su to iste slušalice. Filteri su rađeni tačno da ispeglaju određene frekvencije koje neki model ne reprodukuje kako treba, a za neke modele nije mogao ni da izračuna pravi filter. Ja sam tu temu na rockgrotto pročitao od početka do kraja, a mislim da sam i prvi koji je odradio to na svojim sluškama ovde. Pisao sam o tome po našim forumima, mislim da ima i ovde negde.
Solderdude, se kasnije sa rockgrotto prebacio ovde.
Evo koje modifikacije preporučuje za 681 EVO:
http://www.mediafire.com/file/av6k1rhkv5lwol6/Superlux+HD681+EVO.pdf#
Evo i njegovog članka o tim 681 EVO:
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brand-superlux/hd681-evo/

Hvala!
 
... Gde su obicnu carinski punktovi u bg? Nesto mi govori da me posta po obicaju nece zateci na adresi :)

Nema "obicnih" ni "neobicnih" carinskih punktova, nigde.
Postoje carinske ispostave u postama u BG (Zemun, onaj zuti postanscki centar kod "lakat" krivine na novosadskom putu), NS i Niš valjda, ne znam ima li jos gde...
Tebi ce postar doneti paket ili neka dostavna sluzba.
Ako ne budes kuci postar ce ostaviti obavest i imas 5 radnih dana (valjda 5 dana) da podignes paket u svojoj posti (bice naznaceno koja posta) ili ce ga vratiti odakle je poslat (u Ameriku ili vec gde...).
Ako je dostava zvace te telefonom verovatno prvo da se dogovre...
 
Stigle su mi 681F, 28e na banggood.
Htio sam obicne ali samo sam F model nasao. DSC_2585.jpeg

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Nadam se da znas da su obicne HD681 klasicne v-shaped sa veoma naglasenim basom i visokim dok su 681f(lat) totalno drugacije do 1kHz..
http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=348989e5-79f1-451a-8e71-387ca8bcf703&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1
HD681
Deep low frequency “On stage” sound, perfect for enjoying the beauty of classical music & other large ensembles.

HD681F
Flat extended frequency response “Front row” sound image, great for pop music and capturing that sweet vocal sound.

HD681B
powerful bass “In hall” feel, great for enjoying rock music and similar exciting performances.

frequency_hd681.png


Testiraj ih koliko je potrebno pa proceni da li ti odgovara takva zvucna signatura (sve je ok osim sto nemaju ''fun'' zvuk kao ostale Superlux). Ako ti ne budu odgovarale prodaj ih pa naruci 681/b a na KP imas odlicne iSK HP-580 za 3200 din. U sustini su to HD681 sa malo povucenijim visokim ali i dalje se radi o v-shaped zvuku.
 
Moraću uskoro da krečim sobu, ova nazovi nekad bila plava je sve izbledela.

Stigao paket. Za sad nabodeno na NX1s, ide Miles Davis Kind Of Blue.

IMAG0733 .jpg
IMAG0736.jpg
IMAG0738.jpg
IMAG0739.jpg
 
Nadam se da znas da su obicne HD681 klasicne v-shaped sa veoma naglasenim basom i visokim dok su 681f(lat) totalno drugacije do 1kHz..
http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=348989e5-79f1-451a-8e71-387ca8bcf703&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1






frequency_hd681.png


Testiraj ih koliko je potrebno pa proceni da li ti odgovara takva zvucna signatura (sve je ok osim sto nemaju ''fun'' zvuk kao ostale Superlux). Ako ti ne budu odgovarale prodaj ih pa naruci 681/b a na KP imas odlicne iSK HP-580 za 3200 din. U sustini su to HD681 sa malo povucenijim visokim ali i dalje se radi o v-shaped zvuku.
Meni uglavnom za igre trebaju, da zamijene jeftine Philips shp1900 kojima prekida kabal, a koje su mi bile top (eto koliko mi malo za srecu treba) :d

Vidio sam pri porucivanju da je slabiji bas, ali da ih svi hvale(obican model), ponuda za te pare u CG su sve neke "gaming" sljastece ili genius, pa sam racunao da mora da su ove bolje, i nekim ekvilajzerom da mogu basovi da se taknu malo ako treba

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Meni uglavnom za igre trebaju, da zamijene jeftine Philips shp1900 kojima prekida kabal, a koje su mi bile top (eto koliko mi malo za srecu treba) :d

Vidio sam pri porucivanju da je slabiji bas, ali da ih svi hvale(obican model), ponuda za te pare u CG su sve neke "gaming" sljastece ili genius, pa sam racunao da mora da su ove bolje, i nekim ekvilajzerom da mogu basovi da se taknu malo ako treba

Sent from my E6653 using Tapatalk

Ne brini, radiće ti posao odlično. Ti fabrički grafici su malo varljivi...audiofili koji su ih testirali kažu da im uopšte ne fali bas, naprotiv. Probaj ih sa "flat" EQ, bez farbanja zvuka, pa vidi...ako ti fali bas, lako ćeš da pojačaš.
 
Poslednja izmena:
Ha, utisci....

Širina zvuka nije velika. Mali bum.. Ali postoji. Imam osećaj širine svuda oko sebe.
Preciznost i projekcija zvukova je zapanjujuća, svaki činioc ima tačno svoje mesto.

Vokali su.... Nisam do sada ovo zadovoljstvo imao. Znaš kad si u kafani, pa baš platiš muziku da svira baš tiho, bez pojačala a pevačici da ti peva na uvo, bez mikrofona i još nije joj puko glas?
Vokali su izdvojeni od svega ostalog. Sve ima svoje tačno mesto i sve caruje tu gde treba a pevač/ica se smeška u samoglasnicima. Trudio sam se da ne zaplačem.

U nekih prvih pola sata sam čuo blage, jaaako blage nesavršenosti u visokim tonovima, ali canim da nakon nekih desetak sati ili 50-100 sati slušanja... Ma sad nakon dva sata ništa se ne čuje..

Ima se po netu izgled plastike, par elemenata je neofarban. Budući da sam Sennhaiser zna za širinu svoje mod zajednice, cenim da je ovo namerno urađeno, pa mogu sad sam, levu u plavo desu u roze, ili sve u plavo ili videću već.

Plastične jesu, ali je jaka plastika, masivna i teška. Jako dobro izvedeno što je dobar deo težine u donjem delu, a kad se stave klema ih drži baš gde treba. Jeste malo jače, al već osećam kako se prilođava.
Jastučići su tvrdi, neka pena, ali ne memo, brzo se vraća u pravobitan oblik. Ali komfor je zaista OK, bez bilokakvog minusa.

Cena... $164.99+5,230rsd. Cenim negde oko 22k.
 
Poslednja izmena:
Super.
Rešio sam da menjam 681 EVO, pa gledam nešto do 150e. Ovde je malo jača cena zbog carine. A i morao bih da pojurim i bolji dac/amp.
Nije toliko loš 681, ali me neke stvari nerviraju. Ne znam ni da objasnim. Kad je "gužva" na sceni tu nastaje problem, kao da je sve zbijeno u sredinu.
 
@milan425
čupnuo si sunđer sa poleđine drajvera? neka bitna razlika?

@slajba
nisu teške za vožnju, rade i sa telefona fino. normalno, uz dac/amp može samo bolje da bude, ali nije ti prioritet za prvo vreme.
 
Poslednja izmena:
Kako se, od najbolje ka nesto losijim, redaju Sennheiser slusalice?

Evo kandidata... Sennheiser HD 660 (S), Sennheiser HD 650, Sennheiser HD 600, Sennheiser HD 58X ... dopunite neke jos slobodno...
 
@ slajba

Koji uredjaj koristis uz Evo?
Te slusalice generalno vaze za malo losije od ostalih semi-open SL na tim poljima (pozornica, separacija, pozicioniranje, detaljnost zvuka) ali moguce da bi bolji DAC bar delimicno ispravio to. X6 je apgrejd na tim poljima u odnosu na E10k (najlakse cuje pri preslusavanju odredjenih zanrova ali i u CS:GO i slicnim FPS) a cak je i jeftiniji.

Naravno, ako si resio da se ozbiljno apgrejdujes onda samo napred, te Sennheiser deluju kao odlicna kupovina mada steta za dazbine.

@Nikolaf7
Odlicne su to slusalice, za taj novac tesko da mogu da se nadju bolje (osim drugih SL) i verovatno ces biti veoma zadovoljan sa karakteristikama koje su dosta iznad raznog (gamimg) krsa u toj cenovnoj klasi (soundstage, imaging, rezolucija i detaljnost zvuka) ali je cinjenica da ce nekima faliti boost niskih tonova do 200Hz (posebno do 60Hz, izgleda da je sub-bass ''zakinut'') sto verovatno moze da se resi koriscenjem EQ, kazu da je bas ''tight'' i da slusalice generalno odlicno reaguju na koriscenje EQ.

Na kraju utisak o zvuku (u ovom slucaju basu) zavisi i od produkcije (muzike, filma/video fajla ili igre), npr. sa HD7 se desava da odredjeni audio fajlovi ili igre zvuce totalno bass-light dok sa nekim drugim mogu bukvalno da se tresu na glavi i to bez distorzije basa. Noviji Battlefield naslovi su dobri za poredjenje jer u svakom smislu zvuce bolje, ubedljivije preko slusalica od Homefront, CS:GO i slicnih FPS koji imaju los ili prosecan zvuk. Ili niskobudzetni WRC reliji vs Dirt Rally (Grid/AS), ogromna je razlika u korist Codemasters igara.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned
Koristim x3

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nisam cuo X3 ali navodno ipak zvuci malo losije od X6, moguce da je u toj ''zbijenosti'' razlika.
U svakom slucaju te ceka i apgrejd DAC+AMP ako narucis Senn 58x :) Ipak je X3 jedan od najjeftinijih uredjaja i te slusalice zasluzuju bolji.
 
Poslednja izmena:
X6/E10k i HD7/CKX9 mada kuci najvise koristim X6+HD7 a FiiO i in-ear na poslu.

Nisam cuo X3 ali s obzirom na razliku u ceni verovatno zvuci malo losije od X6, bilo bi logicno..
 
@ivanhoe
A propo čupanja sunđera sa poleđine drajvera,

Za sada ne osećam velike razlike, blage nijanse, na granici sa nepostoje. Malo je širi zvuk, ali na nivou možda umišljam.
Ipak, dac je mobo realtec, nove sluške, računam na kraju nedelje/ meseca/ burn-in procesa će biti razlika očiglednija.
 
Poslednja izmena:
Super.
Rešio sam da menjam 681 EVO, pa gledam nešto do 150e. Ovde je malo jača cena zbog carine. A i morao bih da pojurim i bolji dac/amp.
Nije toliko loš 681, ali me neke stvari nerviraju. Ne znam ni da objasnim. Kad je "gužva" na sceni tu nastaje problem, kao da je sve zbijeno u sredinu.

Vidi, da sam na tvom mestu, uzi nešto bolje.
Ni ja nisam pri parama, al stežem se koji mesec, jurim poso sa strane, skupi se nakon pedesetak dana.
Ovo me itekako motiviše da "grizem" za pare. A služiće te nekoliko godina. Mene bi tukla (godinama) ko šilom u mali mozak- mogo si a nisi.

Ako možeš da dovučeš sa amazona ATH m40x, ili ove 58x ili HA 4xx, one bi išle do 200 jura.

P.S. još nenam gpu.
 
Malopre mi je jedan clan poslao PP sa utiscima SL HD681 Evo (stock) vs HD668b (stock) koje je tek kupio, mislim da ce mnoge zanimati to poredjenje radjeno na kvalitetnoj integrusi sa AMP-om, ova ploca je u pitanju.
Bilo bi lepo da se i sam clan javi u temi.

Uzete 668b u subotu. Juče sam ih testirao i razlike su primetne.

681 evo, kao da preklapaju vokale i instrumente, kao da se nadogradjuju i poništavaju po potrebi. Soundstage je manji, pa sve manje/više deluje kao da je tu negde u okolini. Bas sam po sebi je neprecizan, nekako jednostavan, boji zvuk, ali nije neprijatan, više je relaksirajući.

668b, kao da razdvaja vokale od instrumenata, a bas ima svoj zadatak, precizan, dopunjuje kako vokale tako i instrumente i nekako je jači. Soundstage je definitivni veći.

U igrama soundstage je baš na strani 668b, mada ni 681 evo nisu bez solidnog soundstagea.

Zaključak: Za muziku koja ima dosta svetliji prizvuk, 668b omogućava duže i prijatnije slušanje. Mana 668b je pritisak samih slušalica, koji će verovatno da popusti vremenom. Možda u tome dodatno leži razlika u zvuku.

Integrisana zvučna ih tera bez problema, drugi stepen je predivdjen za uredjaje od 51 - 109 ohm, tako da na 40% volume-a već postaje glasno do 100 ne smem!

Zaista sam zadovoljan side/up-gradeom.

U sustini mnogi imaju takav utisak, Evo (stock) su odlicne u odnosu na cenu ali ne i najbolje semi-open Superlux. Sigurno je da bi oba modela zvucala jos bolje uz neki kvalitetniji uredjaj ali je i ta premium ploca sasvim dovoljna za poredjenje.
 
Poslednja izmena:
681 evo, kao da preklapaju vokale i instrumente, kao da se nadogradjuju i poništavaju po potrebi. Soundstage je manji, pa sve manje/više deluje kao da je tu negde u okolini. Bas sam po sebi je neprecizan, nekako jednostavan, boji zvuk, ali nije neprijatan, više je relaksirajući.

to je to ...
@hsv.stoned imaš pm
 
Moze li neko ko je skoro postavljao link za diy dac ili amp da ga postavi opet? Ubih se trazeci, ali ne nalazim.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Probao sam juce 681f i uopste mi ne smeta bas, u stvari isti je kao na starim philips, ali je zvuk jasniji i sve bolje zvuci.
Jedino sto su stare lakse i mnogo udobnije

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Utoliko bolje :) Mislio sam da si prvo narucio HD681 zbog jakog basa i agresivnog v-shaped zvuka a da si na kraju slucajno izabrao ''F'' verziju koja ipak zvuci neutralnije. Ali prakticno svi se slazu da imaju odlican odziv basa i da izuzetno dobro reaguju na EQ tako da svako moze da pojaca niske tonove po zelji.

Superlux je poceo sa prodajom novih modela od kompozitnih materijala:
HDB671 Composite Material Wireless BT Stereo Headphone

HD671 Closed-back Type/HD672 Semi-Open Type Composite Material Headphones
https://primeaudio.org/superlux-hd672-review/
Tu je i poredjenje sa starim HD668b. HD-672 (semi-open) na Amazonu kostaju 39.99$ trenutno (najniza cena).

Hi-Res slika

General Features
•The high flexibility and softness of the composite material earpads provides best-fit for the ears
•The composite material earpads significantly reduce sound leakage for the best listening experience with more powerful bass (HD671)
•High durability compared to the normal earpads
•Extraordinary noise reduction for excellent ambient noise isolation (HD671)
•Washable pads for easy cleaning
•The soft pads enable very long-time wearing
•Non-toxic design

HD671
•Closed-back, Circumaural
•Excellent sound quality
HD672
•Semi-open, Circumaural
•Very suitable for music appreciation and music reproduction

General%20Features.png
Zanimljive sluske, bas me zanima kako usi reaguju na silikonske ''jastucice''.
 
Poslednja izmena:
Malopre mi je jedan clan poslao PP sa utiscima SL HD681 Evo (stock) vs HD668b (stock) koje je tek kupio, mislim da ce mnoge zanimati to poredjenje radjeno na kvalitetnoj integrusi sa AMP-om, ova ploca je u pitanju.
Bilo bi lepo da se i sam clan javi u temi.

Evo da se javim. U principu to je to što je kolega @hsv.stoned citirao u spoiler-u. Inače pre par dana (možda desetak postova pre ovog) sam pitao hd668b ili hd681 evo + dac (oko 40$, ciljao sam na FX-audio X3). Pošto sam video da kolega @hsv.stoned ima X6 verziju koja je bolja (pritom je dosta aktivan na ovoj temi i cenim da je dosta upućen ), pitao sam čoveka za savet. Kroz tu konverzaciju sam došao do zaključka da asus matična ima šta da ponudi uz bilo koje slušalice tog cenovnog ranga (tačnije kvalitetna zvučna sekcija na matičnoj može da parira jeftinijem dac-u, naravno dac od 100+ usd bi izvukao više, tu nema rasprave).

Najbitnije je da sam zaista zadovoljan onim što sam dobio. Eto ako nekog nešto dodatno zanima, neka pita. :)
 
Moze neko da mi da link za slusalice koje su slicne SL668b ali sa micom. Moze i od Superlux-a
 
Ljudi interesuje me da li je bese u temi spominjan ovaj model od Audio Technica AT400 znaci ne AVC vec AT serija. Uklapa se u cenu koju pikiram da kazemo do 6500- 7000 din (mozda 9k al nije u planu) . Ovde ih ima kod nas


I odma da kazem Hyperx Tipa Core i slicno ne dolaze u obzir bas zato sto su isto bazirane na Takstar darivatima, ja ciljam nesto drugacije a da moze bar da se nosi sa dobro nam poznatim modelima iz Chifi kuhinje .

Malo me kopka u zadnje vreme da nabavim jos jedne sluske al Closed Back alternativu za Isk HF2010, premda imam Cerberus V2 al to su ipak sluske kojima sub bass otkida i solidna udobnost al su ipak drugacija liga u odnosu na gore spomenute HF kad su u pitanju zanrovi van House/ Dubstep vise su za odredjene igre i efekte normalno.

Trazim neki model koji je zatvoren, da ima solidnu kolicinu detalja i da nije totalno povucen u treble tonovima tj ako je Ostrina prisutna tim bolje.

Najbitnije je da sub bass nije suvise massive jer mi vibriranje skoljki nije u cilju vec imam model koji ima masan sub bass ali to zna da umara.

Naravno i da ne ubija vilicu/glavu i ostale fizicke neprijatnosti cak i kad se rastegne na necemu prevelika neudobnost je veliki problem.

Uz to bi mi bilo interesantno da isprobam i nekog proizvodjaca koji voza drugaciji stil od Isk koji je Beyerdinamic pandan kod par modela i Superlux koji je mahom AKG pandan kod vecine modela.

Predlozi dobrosli, radnja sa linka mi je relativno blizu zato sam je naveo za primer.
 
Poslednja izmena:
Te ATH sam i ja merkao pre 5 godina ali mi je jedan clan rekao da ih je probao i da nisu nista posebno, da su ATH M30 zvucno bolje a i po kvalitetu izrade. Sto znaci da zvucno nisu bolje ni od SL/iSK itd.

Ipak razmisli o iSK HP2011, Jakub ih je bas nahvalio a i po head-fi ih dosta hvale i kazu da su jedne od najboljih zatvorenih chi-fi tog cenovnog ranga (koliko vidim samo jedan lik je naveo ''boomy bass'' sto je u sukobu sa vecinom ostalih utisaka a ni po grafiku ne deluje da su bass heavy/boomy). Sto se udobnosti tice to niko ne moze da garantuje ali koliko vidim ne zale se.

Sledece mogu da budu iSK HD9999, mnogi kazu da su to za sada najbolje iSK i u smislu kvaliteta zvuka ali i svestranosti/dodatne opreme ali su i skuplje. Oba iSK modela moraju da se naruce, nema ih u srb, cak ni na KP.
https://wccftech.com/review/reviewing-isk-hd-9999-studio-monitors-reference-quality-budget/
https://www.head-fi.org/showcase/isk-hd9999-fully-enclosed-monitoring-headphone-with-carry-case.21200/reviews

Od SL u srb mozda i dalje mogu da se nadju HD662/b/f: http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=f0f5d976-92a0-470d-8ba9-aa6a6b8d319b&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1

Prema tim podacima sa SL sajta 662f bi ti ''najvise'' odgovarale iz cele te HD662 serije mada su verovatno iSK HP2011/HD9999 bolje u svakom smislu.

@Monk Psycho
Postoji vise (semi-open i closed) SL modela sa mikrofonima, u sustini su to iste slusalice kao i te poznatije, ''obicne'' samo sto im je dodat mic: http://www.superlux.com.tw/productKind.do?pdkid=de83b65a-be4b-42b2-b324-4a1ad7b8a927&level=2&lv0=1

Jedino sto se tesko nalaze, cak i na AE/GB/Amazonu ali vredi probati. U SRB imas samo HMD660 za 39e, vrlo verovatno su to HD660 sa mic-om. Imas ovde dobar review: https://www.headfonia.com/the-new-superluxes-are-good-the-hd330-hd440-and-the-hd660/
 
Poslednja izmena:
Jel neko od vas ikada naručivao neke drajvere?
Imate li neke preporuke za modele i prodavnice?

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno