Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Gde si nasao da M7 ima probleme sa QC?
 
Einige Sachen sind mir negativ aufgefallen:
Der Wandler lässt sich nicht auf die Werkseinstellung resetten.
Die letzte Filtereinstellung bleibt immer, auch bei Trennung von Netz erhalten.

Schaltet man den Wandler oben an Knopf aus und wieder ein so muss man die Lautstärke
am Drehschalter wieder voll aufdrehen wenn vorher der maximal Pegel eingestellt war.

Ich habe den SMSL M7 Wandler in meiner Anlage sowohl mit dem SMSL M8
als auch dem Nachfolger (M8A) vergleichen können.

Die Sabre Chips sind dem AKM Wandlern in MEINER Anlage deutlich überlegen.
Insbesondere der ESS 9028 des M8A Und das schon ohne das SMSL P1 Netzteil.
SMSL M7(A) und P1 Netzteil liegen preislich leider aber auch schon in einer anderen Liga...

Ich werden den M7 behalten da ich einen regelbaren KH Anschluss ganz
praktisch finde und meine Vorstufe diesen nicht hat.


Alles schön und gut. Man kann jede Quelle auf 768Khz/24bit hochsampeln lassen, viele gute Einstellugnsmöglichkeiten, guter Sound. Aber leider brummt das interne Netzteil dermaßen laut, das geht in dieser Preisklasse überhaupt nicht. Habe ihn an einer sehr guten Netzleiste angeschlossen, Netzstecker auch mal gedreht wegen evtl. falscher Phase, egal, brummt einfach so vor sich hin. Der Lautstärkeregler verstärkt das Brummen nicht, eigentlich rauschfrei, aber kaum schließt man eine Quelle an, hat man dieses Brummen im Hintergrund immer als "Grundton" am Kopfhörer. Auch im Ruhezustand brummt das Netzteil deutlich hörbar. Da sind Kopfhörerverstärker mit externem Netzteil deutlich besser.


Hoces da ti prevedem ili bi da upotrebis translate?

Da imaju problema sa QC, nisam rekao da je los uredjaj, nema potrebe da odmah skaces...
Isto je vazilo za M3 i M6 (nemacki hi-fi forum), imali su komade koji stizu DOA ili pak geknu posle par meseci... Nemam potrebe da izmisljam ;)

Danas su mi stigle i X2, ovog puta Gibson verzija (Woox X2 koje sam pazario letos sam prosledio drugu) i sutiram se u guzicu... Definitivno su nesto petljali i oko drajvera, ovo nisu one X2 koje imam u secanju. padovi definitivno nisu onaj velur+memory foam koji su koristili na verziji koju sam imao pre ovih sto sada drzim.

Uporedjujem ih SHP9500 i definitivno previse mala razlika je sada, u separaciji, basu, pa cak i midovima (koji imam utisak da su bolji na 9500). Hebete mi sve ako starim verzijama (koje su sada X2HR) nisu podigli cenu na 350e a od ovih kojima 150e napravili neku budzet verziju sa losijim drajverima (ili cak mozda isti koji su koristili u 9500).
 
Poslednja izmena:
^ 2h slusam i uporedjujem i ne znam, ali i daljem sam pod utiskom da ovo nisu one iste X2 koje sam imao zimus i letos na kratko (i koje su bile markirane kao Woox).
Znam da mi je vilica ispadala kada sam slusao X2, ukljucujuci svakome kome sam dao da ih poslusa, ali ovo nije to.

Ostavicu za veceras jos jedno duze uporedjivanje, ali mi ovo nije to to sa ovim X2... Mozda trebaju da se "razrade" drajveri (jes' k*rac trebaju... -_- )
 
Poslednja izmena:
Au sunce ti. ''Ne skacem'' nego lepo pitam jer je M7 nov model i nigde nisam nasao takve podatke (ima veoma malo utisaka za sada), zato i pitam :)

A od SMSL je M2 jedno vreme bio najvece djubre u smislu QC (postoji i tema na head-fi) a i 793II je imao QC probleme.
Za M6 nisam nasao takve podatke ali je cinjenica da svi uredjaji iz Kine mogu da riknu posle par nedelja/meseci ili da su uopste DOA, to je jedan od razloga zasto nisam narucio M6 jer jos ne mogu da procenim koliki je procenat ''crkavanja'' a uz dazbine nije bas mala lova u pitanju.

M7 je malo bolji od M6 ali me cudi da su zakinuli pojacalu cija je snaga dovoljna za vecinu slusalica do 150 oma ali ne i za one zahtevnije. Bukvalno ultra-kompaktni FiiO E10k i niz drugih uredjaja, koji lice na usb flash, imaju jaca pojacala.

PS

Za te X2 (150$) me uopste ne bi cudilo da su ih malo osakatili zvucno da bi iskoristili hajp, mnogi ce se upecati na tu cenu a verovatno ce im to biti prve dobre slusalice pa ce se oduseviti i takvim zvukom.
Verovatno ce neko sa hf uporediti obe verzije, moguce da su resili da prodaju i ''X2 lite'' kao navodno prave X2 :)
 
Poslednja izmena:
^ Cim se spomene audio roba iz Kine odma hsv krene iz pozadine da vice... :p

Jesu labavi sa QC-jem ali ih svabe preporucuju za te novce kao vrlo korektnu kupovinu. Mada oni se vise seku na Audio-GD. M6 uopste nije losa kupovina, samo da nije ona "bradavica" u odnosu na obican volume pot.

A za X2 sam bas pod takvim utiskom, da je ovo neka "lite verzija". Deluju mi kao tweakovane SHP9500 (koji takodje koristim par meseci i kao neutralnije sluske su odlicne) - samo bez ostrijih visokih, vise basa i nesto bolja separacija, ali iskreno one cak i X2 (Woox), koje sam pazario pre koji mesec i isto bile na nekoj akciji, su prosto oduvale 9500.

Bass, separacija, soundstage definitivno su kod starih su definitivno iznad ovih "X2"- 100% sam siguran. Left Lane Cruiser- Jukebox recimo kada sam pustao najezio sam se kako je to zvucalo, ovde to nekako zvuci sterilnije, bez onog "oompha", tj dinamike u reprodukciji zvuka. Bukvalno cujes mast na bass gitari, a ovde je to neutralno/sterilnije deluje.

U iskusenju sam da narucim i X2HR verziju (koju bih sigurno ne bih kesirao) kako bih uporedio sa ovim, ali sam u frci oko vracanja Amazonu jer sam "malo preterao" sa vracanjem monitora letos (samo 7 komada vratio u roku od mesec dana i stiglno mi je "ljubazno" upozorenje pred isklkjucenje). Moracu da pogledam da li X2HR ima neka radnja na lageru da ih direktno uporedim.

Ono sto sam imao sa starim modelom -100% sam siguran da je silo uzduz i popreko svaki model slusalica do 350-400e (koje sam probao, jedino bih HD650 stavio kako izuzetak) i bile su vrh kupovina. Ove X2 sada za 150e su samo ok, rekao bih jedna od boljih opcija do 200e. (ali znajuci kako zvuce prave X2, tesko da mogu da ih preporucim kada sa SHP9500 od 60e izvlacim 80ak % zvuka)


Inace fora kod ovih X2 na drajverima stampano High Definition, kod HR - High Resolution... Znam da sam takodje na unutrasnjoj kutiji kod starih kada se raspakuju video oznaku X2/00, kod ovih sada stoji samo X2
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Ma gde bre, pa valjda znas moj stav da chi-fi treba preporuciti i hajpovati samo u nedostatku 'brendiranih'' proizvoda koji nude vise za isti novac :)
U sustini chi-fi predstavljaju siguran izbor u sub $100 klasi (in/on/over-ear slusalice, ne sve, naravno) dok je kod DAC/AMP malo bolja situacija ali je i daleko ozbiljnija konkurencija, posebno u klasama preko 200$.

Znaci X2 treba kupovati samo u slucaju da su sa npr. 300$ snizene na 220-250$, to moze da bude znak da se radi o ''pravim'', starim, sjajnim X2.
Na osnovu tvojih utisaka o starim X2 i tim ''od 150$'' rekao bih da su te druge zvucno negde izmedju SHP9500 i starih X2, verovatno zato i kostaju toliko.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
^ za X2
Za sada sam pod tim utiskom. Od dinamike bassa (uz zaista dobru separaciju) koju su stare X2 pruzale osetis kako bukvalno "bruji" glava i zeludac. Ove to nemaju i kazem, mozda tripujem, ali vrlo priblizno zvuce 9500 (+bass, taminiji zvuk i ne tako ostri visoki kod X2).

I bas frustrira, jer kao sto kazes, nekome ce da budu odlicne za 150e (ako nije probao stare) i bice odusevljen u odnosu na AKG, Senn598/599, Beyerke ili ostalo u toj klasi, ja nisam - jer ovo nisu one "stare" X2 koje znam, koje brisu patos sa svime do 250e.

A jos ispao ovca i reko bice ih jos na snizenju i prosledim one Woox drugu za istu cenu koju sam uzeo...
 
Poslednja izmena:
Dizem ruke definitivno, sedim par sati i uporedjujem... I bukvalno "hajde jos jednu pesmu, hajde jos jedan segment..."
Ja sam sada ubedjen da 90% zvuka X2 dobijam na SHP9500, ako ne i priblizno isto... Ove ovce u Gibsonu su rojalno u*rale motku tj nisu jer ocigledno vrlo dobro znaju sta su uradili - ovo nisu X2 a prodaju ih kao takve...

Ja imam utisak da su ovo u ovim X2 drajveri od 9500 samo blago "tweakovani", dok su stare X2 u stvari X2HR ->
SHP9500 ~55e sa isporukom u USA, ove Gibson "X2" 150e (prakticno SHP samo u boljem kucistu), X2HR (stare X2) sa 249e na 349e -> mislim da je racunica jasna.

Nema hebene sanse da su samo promenili jastucice za usi i glavu.

I dalje su ovo dobre sluske za 150e, samo je fora sto su stare X2 bile bolje. Neka bude da gresim (i da su X2HR= X2 samo sa boljim jastucicima) i ogradicu se jer nisam mogao sada H2H da uporedim ali ubedjen sam da su X2HR dinamcnije sto se bassa tice, sa vecim i cistijim ss-om.
 
^ Sve je moguce pa i to da su resili da stare, prave X2 prodaju za 250-300$/evra a ''X2 lite'', na navodnim snizenjima, za 150$..

Naleteh na jedan zanimljiv link o SL Evo i modovanju: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brand-superlux/hd681-evo/
Kopiracu info o prvom, najjednostavnijem modu.

A modification article is in the future and being worked on. For those looking for a quick ‘fix’ by changing pads to Fostex T50RP ones (10-15$) and removing the felt that is glued in front of the driver could end up with the headphone plot below:
hd681-evowith-t50rp-pads.png


Hello mids, hello silky and present highs, hello bass and not overly warm sounding but full and fun. The pads are considerably less thick and have about the same ‘feel’ as the original pads. Alas they aren’t velour ones but pleather (vinyl)

Ostali modovi zahtevaju filter (sve je detaljno opisano u pdf fajlu) + druge jastucice.
Od tih mi najzanimljivije deluje opcija filter + jeftini kineski jastucici (za K240):

This headphone can also be fitted with cheap Chinese aftermarket pads intended for the K240 with results as shown below

l-r-evo-chinese-pads.png


Sounds excellent this way, unless you like really big bass in which case the stock HD681-EVO may be more interesting.
 
Poslednja izmena:
Dostupne su mi slušalice 668b odmah i 681Evo za 15-tak dana.

Ima li razloga za čekanje ili da kupujem ove prve?
 
Zavisi koga pitaš. Neko je zadovoljniji sa 668b, nekome više leži zvuk koji daju 681.

U principu sve jedno, minimalna je razlika.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni ove 668b ruzne.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Po nekom opstem kvalitetu su slicne ali je razlika u ''boji'' zvuka primetna, 668b imaju neutralniji zvuk, ''brz bas'' (koji se zasniva na mid bass-u, sub bass im je slabiji) i naglasene visoke dok su Evo u odnosu na njih dosta obojenije pa i bass heavy, sa manje naglasenim srednjim i visokim.

A utisak o zvuku dosta zavisi i od uredjaja sa kojim ces da ih koristis.

SL Evo su verovatno bolje za vecinu korisnika bas zbog te obojenosti zvuka i jakog basa ali opet ne odgovara svima takva signatura.

Evo izgledaju ''modernije'', oba modela imaju izmenjive kablove s tim sto je Evo pakovanje bogatije (jastucici od skaja + dodatni velur, 2 kabla 1.5m/3m). Mozda postoje i ''ocerupana'' pakovanja, to je vec do prodavca sa AE.
Evo se i lakse moduju, evo iznad imas primer (mod I) gde se uz skidanje fabrickog sloja sundjera i dodavanje Fostex jastucica (10-15$) navodno dobija dosta bolji zvuk, i dalje pun i bassy ali normalnijoj meri.
Imas i post koji je otkucao Accuphase, dovoljno je samo skinuti po 1 sloj fabrickog sundjera da bi se unapredio zvuk sto je jednostavnije od ''fostex'' moda koji predstavlja i dodatni trosak.

Procitaj korisnicke testove iz teme a i sa head-fi pa proceni koje bi ti vise odgovarale a imas i sound demo (Z rev. na YT).

Ja bih uzeo Evo ali pre svega zbog modovanja (jedan od ova dva laka nacina).
 
Poslednja izmena:
Mišljenje o ovoj prodaji, obzirom da je dosta jeftinija od ostatka?

link
 
Ok ponuda ako je full pakovanje.
Inace na GB povremeno mogu da se kupe i za 30-ak $, na AE su takva snizenja redja, trenutno su 50-60$.
 
Poslednja izmena:
Jel bi preporučio neko ove slušalice za gaming?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jel bi preporučio neko ove slušalice za gaming?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Ja imam HD681 EVO i čak mi se vise sviđaju za gaming nego muziku..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jel bi preporučio neko ove slušalice za gaming?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Zašto da ne, zabluda je da su "gaming slušalice" nešto specijalno...u gro slučajeva čak zvuče gore nego ove "normalne". Ja imam Takstar HI2050 TB25rEpeXXXXXaUXpXXXXXXXXXX_!!1698854240.jpg od kojih su ove ISK "pozajmile" dizajn, i odlične su za te pare. ISK možda imaju i malkice bolji zvuk.

Imaj u vidu da su ove otvorenog tipa. Ako ti trebaju zatvorene, imaš na Aliexpressu ISK HP2011, za koje kažu da zvuče još bolje, ili ISK MDH8000/9000, ili neki od Superlux modela, sve u rangu 40-60$...
 
Poslednja izmena:
Naručio sam 668b, vidim nahvalise ih po netu. A i nisu skupe..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Sviđaju mi se HD681 EVO i odlučih da ih kupim (u beloj boji). Poslao juče poruku na KP dobavljaču iz Mađarske i kaže da sam zakasnio za ovu nedelju, da može tek za desetak dana u sledećoj turi da nabavi. Kontaktirao domaće prodavnice (Niš), kažu da nemaju na stanju, tek od prvog novembra. Šta mi valja činiti, da sačekam ili postoji još negde kod nas EVO?
 
Njima sam poslao mail pa čekam odgovor.
 
I to što kažeš, ali navika je čudna stvar. Kada god trebam da zovem ja otkucam mail ili pitam na KP-u.
 
Poslali odgovor. Imaju samo u crnoj boji.

E sad, kod dobavljača iz Mađarske su 37€ a kod nas 49€ pa ću još videti da li sačekati par dana...

Edit:

Krenuo sam baš da jurim bele ali kod nas ih nema nigde.
 
Poslednja izmena:
Ja naručio preko eBay. Stigle u BiH za 15 dana
 
Nazad
Vrh Dno