Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ako mu odgovaraju zatvorene pored pomenutih Panasonic može da razmotri i JVC HAXR700, slična im je cena, neće potrošiti puno para, a verujem da će mu biti super i jedne i druge.
 
ja sam imao Sennheiser HD595 i sje**o ih. Bio sam oduševljen njima. Otvorile su mi čitav novi svet. Nisam do tada verovao da slušalice mogu da budu tako udobne, da možeš da ih nosiš 8 i više sati dnevno radeći za kompjuterom i da pri tome zaboraviš i da ih imaš na glavi. :)

Zvuk je bio tako dobar, da sam se kod zvonjenja mobilca u nekom filmu redovito hvatao za svoj...

U glavnom posle nekog vremena apstinencije dođoh do tačke odluke- ili dobre slušalice ili ćuu da poludim od zvrndanja.

HD-595 više nije u ponudi. Imaju HD-598 i HD-650 ( kiji mi se daleko više dopada) ali cene Sennheizera u SLoveniji su kriminalne.

Jeste da sam mogao da naručim iz EU ali nije mi se čekalo tri dana.

Tako nađoh malu trgivinicu namenjenu muzičarima, koja je prodavala i slušalice ali na stocku su imali samo Beyerdynamics-ove modele, pre svega DT-880. I to za vrlo mršavih ~€260 ali tako nešto, za 250Ohmski model.

Uzeh te i zadovoljan sam. Nemaju tako jake basove kao HD650 ali ni turbo-rupu u sredini. Daleko su "ravnije". Jedino što mi smeta je to,d a ne naležu tako lepo kao Sennheserice na moje klempave uši pa mi uši dodiruju slušalice te posle nekog vremena u toploj letnjoj atmosferi počinju pomalo da se znoje.

S te strane mi je pomalo žao što ne uzeh HD-650 ali i cena bi bila nekih €100 viša...
 
Poslednja izmena:
Imaš neki headamp ili si povezao direktno sa pojačalom/izlazom zvučne?
 
Tražio sam od prodavca neki jeftini amp i dobio neko 4-kanalno čudo ( mislim da košta €20 ) Ima jedan ulaz, 4 izlaza, napaja se izvana sa 12V ( 200mA)

Oznaka na njemu je "Millenium HA4"

Bilo bi biolje, da sam uzeo USB DAC sa pojačalom za nekih €100 ali i ovo je super.
 
Za sve kojima smetaju znojavi jastučići na Superlux (ili bilo kojim drugim slušalicama), predstavljamo:

Genijalni Čarapa Mod
e001.jpg
Očigledno nije moja slika, ali preporodio sam se od kad sam napravio ovo na mojim sluskama.
 
cool :)
Ja sam uradio slicno na mojim Superlux hd661, samo da mogu da se skidaju i stavljaju posto ih nekad koristim napolje sa iPod-om. Mada ih dugo nisam stavio na usi od kad imam ovaj panasonic. Potpuno sam zadovoljan njima + su MNOGO lakse i udobnije. ;)
 
Ma kakvo skidanje. Svrha ovoga je da smanji znojenje i upija znoj, tako da baš napolju i ima svrhu, a ako se potrudiš možeš estetski čak i da unaprediš izgled slušalica. Ovo je veoma čest mod i skoro "a must" za vlasnike Superlux i Grado sluški. Ja sam postavio sliku iz *****skog ugla, ali evo još dve moje i par boljih sa neta.
DSC_0030.jpg
DSC_0032.jpg
a4239360_85782967.jpeg
post-385822-1302665713.jpg
post-385822-1302665688.jpg
Evo i uputstva:
http://forum.lowyat.net/index.php?showtopic=1733080&view=findpost&p=41509853
 
Poslednja izmena:
Naručio sam za jednog prijatelja headset Superlux HMD-660E, koji je principu kombinacija slušalice Superlux HD-660 sa mikrofonom, danas je stigao, i ostaje do sutra kod mene, pa sam rešio da ga malo testiram. :smoke:

nIK2I.jpg


Slušalice (headset) su zatvorene, impendansa 150 Ω, po izgledu čista kopija Beyerdynamic DT770, i tipično Superlux iznenađujuće dobrog kvaliteta izrade u odnosu na cenu.
Stabilne, ništa ne škripi niti tandrče na njima, na prvi pogled bi se reklo da koštaju znatno više.

Zvučno gledano, dobio sam potvrdu tvrdnji koje se provlače po forumima da su zatvoreni Superlux modeli dobri, ali da ne mogu dostići poluotvorene od iste firme.
Slušalice zvuče lepo i prijatno, opet verovatno daleko bolje u odnosu na cenu, ali u poređenju sa modelom 668B gube bitku. Srednji tonovi su na oba modela odlična, razlika je prvenstveno u bass području, koje je barem za klasu, ako ne i više bolje na 668B. Bas je dosta većeg volumena, čistiji, precizniji, ide daleko dublje, i pre svega je brži/ima bolje konture.
Ne može se reći da HMD-660 "razmazuje" ili da ima rasplinuti bass, ali nešto u njemu nedostaje. Uz to opšti utisak je na 668B bolji, zvuk je nekako čistiji, na HMD-660 bih ga opisao kao "zrnast" ili "ošmirglan", malo je teško opisati o čemu se radi, uglavnom pri poređenju 668B zvuče nekako neverovatno čisto i prijatno. Nije ova "zrnastost" zvuka na HMD-660 preterano izražena, ali je čujna.
Moguće je da se radi i o tome što nisu prošle "burn-in", tj. nisu usvirane, u svakom slučaju pozajmiću ih za par meseci ponovo od prijatelja, da vidim da će se nešto popraviti.

Glasnoća je manja u odnosu na 668B, ali to se dalo očekivati, pošto je impendansa dosta veća na HMD-660 (150 Ω) u odnosu na 668B (56 Ω).
Integrisana zvučna na ploči (Realtek ALC 892) postiže relativno "upotrebljivu" glasnost sa HMD-660, ali bez ikakvih dodatnih rezervi, audioplayer i regulacija jačine su odvrnute do kraja (100%).
Na zvučnoj karti Auzentech X-Fi Forte je sasvim drugačija situacija (pošto ima pojačalo za slušalice), na njoj još uvek mogu da postignem glasnoću koja je nepodnošljiva po uši, dakle ima ogromne rezerve.
Mada ipak za postizanje prosečne glasnoće za slušanje moram da odvrnem jačinu malo više: 668B AIMP3 30%, Windows 35%, HMD-660 AIMP 50%, Windows 50%.

I jedna mala mana: priključni kabel je dužine 3 metra, ali spiralni, kog vraga je Superlux izabrao ovu varijantu nemam pojma, samo u svakom slučaju skraćuje dosta ova tri metra, efektivno deluje kao 150-200 cm, tako da zavitlava kada se priključi pozadi na računar, ispada malo prekratko, tj. kabel zateže slušalice (headset).

Moj zaključak: odličan headset, verovatno najbolji zvučno gledano u svojoj cenovnoj klasi (a verovatno i prilično iznad), iako zvučno ne dostiže slušalice iz iste fabrike.
Ja bih lično uvek pre izabrao kombinaciju slušalice 668B ili 681B + clip mikrofon nego ovaj headset (zbog zvuka), ali ima ko ne voli dodatne kablove (od mikrofona), i neće da se bakće sa time, za te korisnike je headset HMD-660 povoljan i dobar izbor.
Zato je i moj prijatelj izabrao ovaj headset, iako sam mu preporučivao kombinaciju slušalice + clip mikrofon.
 
Poslednja izmena:
To je onaj model, cini mi se, sto se preporucuje za one koji slusaju rock zanrove. Naravno, samo sa mikrofonom.

Hvala na uvidu! :)
 
Ja narucih sa eBay-a Takstar HI 2050 za oko 50e, koje su prakticno kopija Beyerdynamic DT880.
http://www.takstar.com/eng/hotview.asp?id=614
Prodaje ih i neki lik iz Bosne za ~60-ak evra, ali trazi uplatu unapred, pa se bas nisam usudio.

Jedva cekam da stignu da ih cujem.
Kod kuce imam Beyerdynamic DT770 Pro koje su fenomenalne, ali zatvoreni dizajn ima svojih prednosti i mana, pa sam trazio neke otvorene/poluotvorene.
Imao sam i AKG K702 i zvuk i udobnost su vrhunski, ali je bas na njima ipak suvise tih za referentno slusanje, pa sam ih prodao.
Plan mi je bio da uzmem Beyerdynamic DT880, jer po svim review-ima koji se slazu sa mojim utiscima slusalica koje sam imao i cuo, one ispadaju idealne za ono sto ja zelim od slusalica.
Niko kod nas ih nije nabavljao, a i sad bas nisam pri parama da ih nabavljam iz inostranstva (mislim da su oko 280e).
Slucajno naleteh na ove i iako verovatno nisu 100% kao DT880, za te pare su, po utiscima sa net-a, neverovatno dobra kupovina.
http://www.head-fi.org/t/585356/takstar-beyer-oem
Javljam utiske kad dolete, osim ako ih ne pokupe u posti u kom slucaju cete o tome citati u hronici :D (posto su i pisma iz inostranstva pocela da stizu otvorena, pa zalepljena selotejpom).
 
Meni su stigle danas HD668B :happy: KONACNO!!

Odusevljen sam sa slusalicama, odlican kvalitet izrade, zvuk vrhunski. Ne toliko na integrusi koliko mocno zvuce povezane na Sony Player i na Galaxy S III. Vrede svaku paru!
 
Te slusalice su 56 oma ako se dobro secam.. A vecina in ear bubica za prenosive plejere i telefone su 16 oma, sto znaci da ces da dozivis eargasm kada i ako kupis xonar dg i aktiviras Exciter mode :D
Ne sumnjam da su odusevljen jer su te slusalice odlicne i trenutno na SGS III imas jako cist i utegnut zvuk ali mislim da ces pun potencijal iskoristiti tek sa zvucnom sa headphone amp-om ;), xonar DG je najpristupacniji model kod nas a i dovoljan za veliku vecinu korisnika.

Voleo bih kada bih mogao negde da probam te Superlux.. sa ovim Pioneer sam stvarno zadovoljan ali u odredjenim zanrovima srednji tonovi su mutniji malo..nista neobicno za ovu cenu i klasu ali ako su te Superlux bolje rado bih zamenio.
 
Poslednja izmena:
procitao sam svih 10 strana (cak i one kilometarske postove) i i dalje ne mogu da se odlucim koje sluske da uzmem... znaci uzimam Xonar DG 100% ovih dana tako da mi samo sluske ostaju... budzet je tu negde oko ~3500 din...

trenutno su mi na vrhu liste za uzimanje Presonus HD7 jel njih za razliku od mnogih drugih modela zapravo ima u Beogradu xD (valjda, nisam jos uvek nazvao radnje al ima ih na 2 sajta)... doduse ne znam kakve su za duze nosenje i tu mi treba pomoc... znaci udobnost pre sve ga tek onda zvuk i sve ostalo...

Don Workinson je napisao da su PANASONIC RP-HTF600E-S bas udobne al ne znam gde mogu da se nadju u bg-u...

svaka pomoc je dobrodosla... al ne bi bas da narucujem sa ebay-a il nemacke...
 
Ortak je pre jedno petnaest dana platio za Presonus HD7 4600 din. U tom trenutku su imali jos dva komada na stanju.
 
sad sam zvao da vidim za Presonus i kao sto Canis Lupus rece 4600 su u jednoj prodavnici a u drugoj ih nema (iako pise da ih ima i da su 3500)... to je ipak malo vise nego sto bi hteo da dam za sluske tako da ili cekam da ih ovi drugi nabave il uzimam nesto drugo...
 
ti drugi nisu azurni i ne ocekuj.prije idi na nesto drugo.
 
@ odrin
To na Mitros music sajtu sam video pre vise od pola godine. Ako ih nisu nabavili do sada ne verujem da ce ih ikad uopste nabaviti. Kod nas cene slusalica i zvucnika koji nesto valjaju konstantno rastu, a ponuda je svakog dana sve slabija, tako da sto vise budes cekao samo ces proci jos gore.
 
auuu znaci nema cekanja... pa sta onda vi preporucujete... zadnja granica u ceni bi bile AKG k77 (~4800, morao sam malo da podignem budzet) posto sam negde procitao da su solidno udobne... doduse zatvorene su pa bi bilo malo toplo na usima al sve dok me ne boli glava od njih u redu je xD...

znaci onda su i tu Presonus HD7 za 4600... i onda imaju Panasonic htf600 i JVC HA RX700 ali posto mi je ovo prvi put da kupujem bolje sluske ne znam gde trebam da pogledam da li ih uopste ima u srbiji... cak bi mi mozda ove dve poslednje i najbolje legle...
 
Poslednja izmena:
JVC i Panasonic nemas kod nas. Imas AKG i Presonus. Odes u prodavnicu, trazis da probas jedne, trazis da probas druge i uzmes one koje ti vise odgovaraju.
 
Presonus HD-7 stigle konačno. Zvuk odličan.
 
I ja ne napisah utiske za Takstar HI2050
20113311384136666.jpg
Stigle uredno i vrlo brzo, izasle me svega 6000din na kraju (50 i neki evro).
U poredjenju sa npr. AKG K702, imaju nesto losije visoke (mada su na K702 apsolutni vrh i kostaju 9x vise, pa je i za ocekivati), dok imaju odlican bas, dubok i odlicnog balansa, pa sve sto sam slusao na njima zvuci impresivno, a opet su dovoljno detaljne za koriscenje u studiju. Minimalno su "boxy" zbog poluotvorenog dizajna, ali i to u poredjenju sa K702 koje imaju vrhunski soundstage.
Izrada i udobnost su vise nego zadovoljavajuci.
Ono sto je najbitnije je da zvucno apsolutno odaju utisak high-end slusalica i pored njih i Beyerdynamic DT770 Pro zvuce kao kanta :)
Neverovatan deal za ove pare.
 
Ja kad vidim kako ove izgledaju... moje HD 668B kao da su iz proslog veka :D
Ali zato zvuk... :,,:
 
Pozdrav...

Razmisljam se oko kupovine slusalica...

Ima li ko AKG K511 ili AKG K512 MKII?
takodje su jos u opticaju Presonus HD7 AKG K44/77/99 (max)
 
E ovako kolege, posto niko nsta nije odgovarao, ja sam otisao i kupovao po sluhu, sto bi i inace uradio, ali sa naglaskom na neke koje vi preporucite... kupih HD7, i vagao sam izmedju AKG77, i ove su zvucale lepse prirodnije, akg, kao da je zvuk iz plastike, neznam kako da opisem...
Cak je i brat to primetio... Za sad zadovoljan korisnik...
 
Slušaš ih na tom JVC-u? A koju zvučnu imaš? Ako je integrisana vredelo bi da razmisliš o nekoj drugoj.
 
Da, Preko JVC-a... Trenutno integrusa (ALC889) ali korektan je zvuk, msm naspram onog na cemu sam bio, ovo je avion, ali nekazem mozda u dogledno vreme se ispruzim za neku zvucnu, mada neznam sta bi trebalo uzeti da bi osetio razliku, vise sam da u dogledno vreme kupim CD player pa da ga modujem u dac...
 
Nazad
Vrh Dno