Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Vi ste se ljudi uhvatili cena sa thomman-a i smatrate da svuda mora biti tako. Pogledajte cene superlux 668b na ovom americkom sajtu i onda razmislite sta mozete ocekivati u nekoj maloprodaji u Srbiji.
 
My bad.
Ali znam da sam vidjao cene u rasponu od 30 do 70 dolara, americkih. Poenta mog posta je da ako ih neko nadje po ceni do 35, a mozda cak i 40, evra uzima i peva, jer nema nista povoljnije za tu cenu. I, bilo bi lepo, da obavesti ovde ljude gde mogu da ih nadju.
Evo naprimer cena za presonus hd7 sto ih ja imam
http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/presonus-hd7-semi-closed-back-studio-headphones
59 dolara je po danasnjem kursu 5350 dinara, a ja sam ih platio 3800 tako da sam zadovoljan. To sto su u Nemackoj manje od 30 evra meni nista ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo u Koratu Beograd, grado slušalice jer za razliko od ostalih prodavaca koji su ispali jajare i dizali cijene više nego što je bio rast evra, korato sa cijenom nije mrdnuo i po kursu tada me ispalo okruglo 94 evra a u usa, pri ovom rastu dolara su tog momenta bile 80 evra tako da mi se nije isplatilo ganjati od preko za malu razliku a izgubiti garanciju.
Tako da ova cijena superluxa možda jeste malo pretjerana ali je ipak bolje kada je potkrepljena garancijom nego kad nije jer ako nešto krene naopako to se u pravilu teško servisira već ide najčešće zamjena.
Realno ako je tamo oko 30 evra, 40 evra kod nas je puna kapa, a čekati nešto ispod toga je optimizam :)
 
Ja sam ih porucio 5250 (46e) + 200 (postarina). Platicu 15e vise nego u Nemackoj, a gde da kupim slusalice tog kvaliteta za manje od 5k u SRBIJI, nemamo mi mnogo izbora a ni trziste ko Nemci. Hteo sam da uzmem PreSonus HD7 (~4000) ali u Artistu kazu prodali danas poslednji model kao bice za desetak dana na carini su. Isto to su mi rekli i za Samson stize 50ak komada pre nekih 3-4 meseca kad sam ih narucio. Inace mi trebaju hitno sluske (prekinuo se kabal na ovim starim kineskim) tako da se nisam razmisljao.
 
Ipak nista od mojih SR 850 ja narucio sve proslo ok, oni me tek posle 2-3 dana obaveste da ih nemaju na stanju i da cekaju novu isporuku za 2 nedelje, ok bio je vikend ali nije mi jasno zasto ih nude na sajtu, ako ih nemaju, neka napisu out of stock.
Tako da sam juce narucio Superlux odavde:

http://www.ebay.co.uk/itm/Superlux-HD668B-Professional-Studio-Standard-Monitoring-Recording-Headphones-/370618157799?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item564a904ae7

To je najjeftinije sto sam nasao, a nema gde nisam trazio.
Samson su oko 10e skuplje a ne vidim zasto? Nisu bolje sluske mogu samo da budu iste. Ove Superlux su ipak proverene i toliko hvaljene slusalice pa mislim da sam napravio dobar izbor, cekam da stignu. :)
 
Model 668B se sve teze nalazi. Ima li neko iskustva sa 669 modelom? Trebalo bi da su isti drajveri, samo su zatvoreni tip slusalica. Mogu li ih zameniti po kvalitetu?
 
Naručio sam Presonus HD7, pa da vidimo jel vrede 30e.
 
Pozdrav svima posle nekog vremena.

Kao što znate, nisam audiofil, samo bih da kupim neke kul sluške za opštu namanu koja nije gejming. Otuda mi i ne treba ništa skupo, jer ne bih ni uočio razliku. ,) Ništa se ne razumem u zvuk, niti znam da "testiram" (kad neko ode u prodavnicu audio opreme pa proba razne modele), a najčešće ne razumem termine koje u ovoj temi spominjete. Tek da znate koliki sam duduk. ,)

Burazer će mi uskoro biti u SAD, pa mogu da poručim preko njega Superlux HD668B za $50 ili Samson SR850 za $60 ili Grado SR80i za $85. Cene su krajnje, sa Amazona, sa poštarinom do SAD, bez carine, koje neće ni biti. Napominjem da su meni ovo španska sela, a sluške bih koristio za filmove i opšte tipove muzike i bilo kog audio sadržaja.

Konkretno za Superlux, video sam komentar: "It is still winter, but I can tell that in the summer, my ears will sweat from the vinyl ear pads." Nešto slično sam iskusio sa sluškama koje su imale "kožne" (skaj) pedove i znojio sam se i bilo mi je neprijatno, za razliku od bežičnog Senn-a sa sunđerima koji imam.

Šta je vaš predlog? :) Hvala!
 
Muzika sa kompa? Onda je praktično obavezna neintegrisana zvučna, poželjno neka koja ima pojačalo za slušalice kao Asus Xonar DG recimo.
 
Poslednja izmena:
Da, muzika sa kompa, sa mobilnog, sa notebook-a, to su izvori 99%, a 1% je neka mini-linija. Dakle, sluške koje će raditi sa takvim izvorom (bez pojačala).
 
Zar nismo već vodili ovu diskusiju na par strana unazad? Nemam šta posebno da dodam.:)
 
Pozdrav svima posle nekog vremena.

Kao što znate, nisam audiofil, samo bih da kupim neke kul sluške za opštu namanu koja nije gejming. Otuda mi i ne treba ništa skupo, jer ne bih ni uočio razliku. ,) Ništa se ne razumem u zvuk, niti znam da "testiram" (kad neko ode u prodavnicu audio opreme pa proba razne modele), a najčešće ne razumem termine koje u ovoj temi spominjete. Tek da znate koliki sam duduk. ,)

Burazer će mi uskoro biti u SAD, pa mogu da poručim preko njega Superlux HD668B za $50 ili Samson SR850 za $60 ili Grado SR80i za $85. Cene su krajnje, sa Amazona, sa poštarinom do SAD, bez carine, koje neće ni biti. Napominjem da su meni ovo španska sela, a sluške bih koristio za filmove i opšte tipove muzike i bilo kog audio sadržaja.

Konkretno za Superlux, video sam komentar: "It is still winter, but I can tell that in the summer, my ears will sweat from the vinyl ear pads." Nešto slično sam iskusio sa sluškama koje su imale "kožne" (skaj) pedove i znojio sam se i bilo mi je neprijatno, za razliku od bežičnog Senn-a sa sunđerima koji imam.

Šta je vaš predlog? :) Hvala!
Koss Porta Pro, slušalice sabijaju, oduševim se svaki put kada ih stavim.
 
Zar nismo već vodili ovu diskusiju na par strana unazad?
Jesmo. :) Tad sam isto rekao da je sa kompa i dobio odgovor da to nece biti bas kao sa pojacala ali ce biti ok, sto mi odgovara. Samo koje izabrati? :)
 
Nismo precizirali koje sluske da uzmem. Naveo sam tri modela sa cenama o kojima se ovde najvise pricalo. Hvala. ,)
 
imam grado sr80i kupljene kod nas , sa 2 godine garancije izaslo me 94 eura.
ne znam gdje si ih u usa nasao za 85 kada sam ih ja trebao tamo uzeti i bile su i sada jesu 99 dolara, nove naravno. uzeo sam ih ovdje jer im je kabal problematican u djelu gdje se racva a postoji i takozvani grattle efekat od kojih pate pa zbog toga nisam htjeo riskirati za razliku od 14 euta koliko je tada iznosila.
od mene za njih imas preporuku za rock i mislim da boljih od grado filozofije muzike za to nema.
druge stvari im ne leze , za drugo koristim denon slusalice, mada ni one ne mogu da pokriju sve zanrove.
 
Burazer će mi uskoro biti u SAD, pa mogu da poručim preko njega Superlux HD668B za $50 ili Samson SR850 za $60 ili Grado SR80i za $85.

Moja preporuka:

Samson SR850, po mogućstvu kupi uz njih velour earpads od AKG K240, tako dobijaš dodatno na komforu.

Creative Aurvana Live! (treba ih loviti na sniženju, relativno često se pojave za oko 50 evra, dakle nekih 65-70$)

Panasonic RP-HTF600-S


Jesi li pogledao ovde da li imaju Samson SR850 na stanju, cena je malo nazidana, ali možda ipak bolje tako, zbog garancije?

SAMSON SR850
 
Poslednja izmena:
Nismo precizirali koje sluske da uzmem. Naveo sam tri modela sa cenama o kojima se ovde najvise pricalo. Hvala. ,)

Da li si probao Grado SR80i kod drugara?
Hm, koliko je tvoj burazer u tim vodama? Možda bi mogao (ako ima vremena) da sa laptopom ili nekim MP3 plejerom obiđe radnje sa tim slušalicama i da ih čuje, pa da ti prenese utiske?
 
Poslednja izmena:
Da li si probao Grado SR80i kod drugara?
Nisam. I da jesam -- zaista se ne razumem. Ili, i da jesam, nije dovoljno da bih prepoznao razliku. Ceo život koristim konfekcijske sluške.
Hm, koliko je tvoj burazer u tim vodama? Možda bi mogao (ako ima vremena) da sa laptopom ili nekim MP3 plejerom obiđe radnje sa tim slušalicama i da ih čuje, pa da ti prenese utiske?
Buraz ni u kom slučaju neće da se bavi bilo mojom kupovinom, poručim s Amazona na njegovu adresu i to je to.
ne znam gdje si ih u usa nasao za 85
Na Amazonu.

Hvala svima na savetima! :)
 
Razliku u osnosu na šta? Trebalo je da ih čuješ da bi video da li ti se sviđa zvuk koji daju. To je ono glavno, a ne neke razlike (BTW svakako bi primetio razliku između njih i konfekcije koju si koristio)... Ti nemaš trenutno nikakav referentni sistem za poređenje sa njima, da si njih čuo barem bi znao na čemu si sa tim modelom i da li ti odgovaraju. Ako ti odgovaraju onda bi imalo svrhe da ih i sada razmatraš, ako ne onda bi ih otkačio i ne bi razmišljao o njima.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako su moji postovi bili malo oštri, moj savet je da ideš na nešto jeftinije pošto nisi zahtevan korisnik.
 
Moram još jednom da se ogradim da nisam čuo ništa od pomenutih modela, ali recimo da bih se fokusirao na te Supelux HD668B i Samson SR850, pošto su praktično svuda pokupile pozitivne kritike siguran sam da nećeš biti razočaran njima čak ni sa integrisanom zvučnom kartom.:) One Panasonic deluju zanimljivo, ali nisam ljubitelj zatvorenih slušalica.
 
Koje god iole bolje slusalice pazario xonar dg je neophodnost :) Inace si delimicno bacio pare za tako skupe slusalice, ako ces da se smaras sa integrisanom zvucnom kupi neke od 1500din..
 
Nazad
Vrh Dno