Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Atomi da li si probao te slusalice pa si toliko siguran da su Cloud1 losije ?
 
Pa naravno da je probao. To je atomi.
 
Vidim da je ATm30x 90e kod nas.
Video sam opet Cloud 1 (rebrand takstar-a pro80). Kod nas je pala cena na 10k. Dobijaju se velur jastuci i mikrofon. Naisao sam negde na informaciju da je ipak drugacija zvucna slika od pro 80, kao i da mikrofon smeta akustici (kao da prikljucak zauzima neko mesto u slusalici, pa ima manje prostora za vazduh).
Ne igram igre, ali bi eventulano mogao taj mikrofond a se koristi za skype ili slicno.
Takstar bi trebalo da bude u petak na popustu zbog BFriday-a, pa cu videti. Bice mozda i duplo jeftiniji od cloud-a.
Ima li nekog razloga za garancijom koja bi se dobila u slucaju kupovine kod nas? Ne znam da li to moze da se pokvari, kao ni sta bi garancija mogla da pokrije. Ako probije jedna strana, verovatno ne uvazavaju ili gresim?

Ostaje ta dilema, ako vec odem na 10k, mozda je bolje ici na At nego na hyperx cloud. :)

Ako bi ti koristio mikrofon i velurni jastučići, uzmi Cloud (za AT moraš da dokupiš velurne). Ne znam kolike su razlike u zvuku i koliko su jedne bo5e od drugih, ako jesu, ali koje god da uzmeš nećeš pogrešiti.
 
Za Pro 80 kazu da su zatvorena verzija HI2050 tako da su sigurno odlican izbor, vidim i mancha je to potvrdio a ima oba Takstara. Takodje covek je jos pre 2-3 godine napisao da mu HI2050 zvuce bolje od Beyerdynamic DT770 tako da po toj logici AT M serija ne moze da zvuci bolje od Takstara.

Sto znaci da su za igre, filmove Pro 80 sigurno bar malo bolji izbor (soundstage) od AT M30 a verovatno i za slusanje muzike.

A te price senn je senn, akg je akg, at je at ocigledno ne vaze ili samo delimicno vaze u ovom klasama do stotinak evra/dolara sto je i logicno donekle, poznati proizvodjaci naplacuju tu i ''ime'' a ovi iz Kine/Tajvana se bore za trziste odlicnim odnosom cena-kvalitet, tako je uopste danas u raznim ''industrijama''.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci.
Definitivno ili Takstar p80 ili HyperX Cloud.
Da li ima potrebe za garancijom na slusalice? I da li mislite da stvarno moze da postoji razlika u zvuku izmedju ova dva modela, zbog mikrofona na Cloud modelu?
Slusalice su za generalnu upotrebu, filmovi najvise i nesto dinamicnija muzika. 80% vremena ce se koristiti u kancelariji, pa zato mozda nije lose resenje mic+hp u jednom, ako zatreba za neki voip poziv.
Cloud je za nijansu lepsi, ima dodatne velur jastuke, kraci kabl+produzeni i mic. Razlika u ceni je oko 5000din.

Pretpostavljam da je za oba modela pozeljan xonar u7. Vidim da on ima ulaz i za slusalice i za mic, tako da bi i Cloud mogao preko njega da se kontrolise. Zanima me da li bi u7 mogao da sluzi kao dac+amp i za mobilni tel? (Ako mu samo napajanje bude sa usb-a).
 
Nas par koji smo uzimali Takstar nismo imali probleme. Napravljene su kao tenk, a ja sam svoje nosao i po rancu tamo-vamo.
Ako uzmeš Pro80, mikrofon ti rešava onaj CANYON CNR-MIC02N od 800din u koji se kunu klinci koji igraju MMO igre, pa ga koriste redovno, a ta opcija je fleksibilnija po meni.
Inače, ovi modeli su niskoomski, pa npr. 2050 radi odlično i na laptopu i mobilnom. Kada ga prikačim na mobilni koji ima iole bolji zvuk, ne primećujem neku silnu razliku u odnosu na RME Babyface zvučnu. DT770 Pro je već druga priča jer je 250ohm.
 
^ jel mozes da napises krace poredjenje zvuka Pro 80 vs DT770 Pro?

Bas me zanima.. inace razmisljam da li da narucim 2050 ili Pro 80 Takstar, kapiram da cu vecu razliku u zvuku dobiti sa ovim zatvorenim sluskama jer koliko sam razumeo clana jurodivi koji ima 2050 i Presonus HD7 - najveca razlika je u tome sto HD7 imaju jaci i po njegovom misljenju bolji bass a 2050 umerenije visoke.

Cilj mi je da dobijem drugaciji, ne bolji zvuk, cisto da probam i procenim da li mi odgovara Pro 80 model. Ima Takstar jos nekoliko zatvorenih sluski u ponudi ali su izgleda malo vise basshead dok za Pro 80 zvuk kazu da je vise ''balanced'' ali i dalje sa dobrim bassom.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned, mozes da probas u nekoj prodavnici hyperx cloud da bi zaklucio koliko je razlicit pro80 od hd7. Ti bar imas u odnosu na sta da uporedjujes.
@mancha: Da li je na pro80 takodje punjenje od memo pene? Znoje li se usi ispod ove eko koze?

Ovaj U7 ima combo ulaz za slusalice (4pol)?
Zbunjuje sto je samo jedan ulaz sa oznakama slusalica, a izlaz pored je sa oznakom mikrofona. Jesu li obe prikljucnice cetvoropolne? Jedna za ulaz (3 ili 4 pol) a druga za izlaz, takodje 3pol ili 4pol ako ima integrisan mikrofon. Ovo pitam za eventualno pojacanje signala sa telefona.
 
Poslednja izmena:
Nisam duže koristio Pro80, pa ne znam da li se znoje uši, mada, kada je toplo, toplo je i sa plišom na DT770 Pro i 2050.
Što se zvuka tiče, razlika između Pro80 i 2050 nije toliko velika, relativno je suptilna. Ono što je meni na prvu bilo primetno je malo konkretniji bas na Pro80 i možda za nijansu utegnutiji zvuk.
DT770 Pro zvuči mirnije i drugačiji je balans srednjih. Kvalitetnije jesu, i kad slušaš jedne i druge uporedo, 2050 imaju malo "kartona" u srednjim (mada odličan balans za heavy gitare) ali i malo više "udaraju" u niskim.
Verujem da bi većini ljudi 2050 zvučale zanimljivije za svakodnevno slušanje, DT 770 su ipak studijski alat, a 2050 malo više HiFi i pravljene da malo našminkaju zvuk da prija.
 
Fala :)

Uskoro cu pozajmiti za krace testiranje te BD i jos jedne vintage Senn ali nikako da ih preuzmem iz prestonice. Al' cim uzmem odmah pada poredjenje sa HD7 mada me nervira sto nemam neki pravi hi-fi DAC visoke klase vec prosecni FiiO..
 
Poslednja izmena:
@Mancha: hvala na iskustvima. Nisi primetio da li je mozda memo pena u jastucima? Trebalo bi da je isto u 2050. Kingston to reklamira, ali verovatno je i kod originala (kineza) tako.

Ima li neko ideju za ovo pitanje za Xonar U7? Kupio bih i u7 malo posle slusalica, pa da znam da li moze da podmiri i obicne i headset (mic+hp).
 
Da ne otvaram novu temu, stradale mi Canyon CNR-HS3 sluske posle 4 godina, ali sam istim bio prezadovoljan, jedino su u pocetku mnogo stezale za usi. Sad imam neke Ferrari gear i mnogo se jace cuju nego moje stare, ali nemaju bas sto me iritira.
Svidjaju mi se Each G2000, Each G4000 ili Each B3505 (bezicne). Vredi li to tih para, ne ocekujem nista spektakularno, a mislim da ne bi trebalo da se cuju losije od od Canyon CNR-HS3?
Dakle dao bih do 30 dolara (eura). Preporucite nesto drugo od preko ili kod nas sta mislite da vredi za te pare.
 
Poslednja izmena:
Kod nas ... Verovatno su Plantronics GameCom 388 najbolje gaming slušalice za oko 30e.
 
Kako da stavim velur na Presonus HD7 ? Jel probao neko ?
 
Gledajte sutra popuste na amazon,ebay, alibaba za sluske pa uzmite nesto :) Ja vec narucio jedne pre 3 dana al mozda uzmem jos neke ako bude ok cena :D
 
Ja pratim na amazon.co.uk i nema ništa. Ima neka budžet klasa ali me to ne interesuje.
 
Vratili su one slusalice Takstar HI2050 iz novog sada za kinu,a taj prodavac ima ~300 ordera tih slusalica i sve pozitivne ocene.

Tako da nemojte nista sa aliexpresa da kupujete.
 
Od koga si naručio ako može link? Naručio sam i ja... Nemaš pojma zbog čega vraćaju za Kinu?
 
Nisam naručio od njega... Poslato mi je holandskom poštom. Ima i meni da putuje sto godina...
 
Meni poslao HongKong Post Air Mail.

Od njega su svi narucili odavde ja mislim.

Od kad su mu stigle slusalice nazad ,ignorise sve poje poruke.

A i mogao si kupiti bolje slusalice mozda neke AKG ,Beyerdynamic,Sennheiser.

Te slusalice za malo para su po dizajnu kopirane od tih brendova i ubaceni drajveri losijeg kvaliteta,"boje" zvuka.
 
Poslednja izmena:
@peja @jurodivi
Pogledacu ih kad skoknem ovih dana do Bg- ako ima gde da se probaju, mada mi malo probijaju budzet, vidim da su 4k pa na vise.

@Don Workinson
Ja se ziv ne snalazim na amazonu i ebay-u, a alibaba sve neke porudzbine za veci broj pari/komada. Za sta god se uhvatim na amazon.co.uk ili amazon.com, il se ne isporucije ili ne mogu da vidim ukupan iznos sa isporukom.

@atomi @joca89
I sta kad se tako posiljka vrati? Pare legle, nista od slusalica? Cudi me, znam par likova koji su uzimali svasta i nikad takav problem, pa rekoh i ja da probam nesto da uzmem.
 
Poslednja izmena:
Meni jednom na alibaba nije stigla posiljka ali mi je uredno vracen novac na racun.
btw od istog sam i ja narucio Takstar HI2050. Javim kad i da li stignu :D

Gledam da mozda narucim Pro 80 ili HD6000. Pa ako dodju obe isprobam ih nedelju dana pa zadrzim koje mi se vise svidjaju, a ove druge dam drugarici. Ona je ionako spomiljala da joj trebaju nove sluske al nema sad para jer je uzela zvucnike i monitor.
 
Poslednja izmena:
onda bi vracali 90% robe nazad,vratili bi da se isto zovu ovako nema sanse
 
Nazad
Vrh Dno