Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ja danas pazario Presonus HD7 aka Superlux HD681. Jesam ih platio malo skuplje, nekih 35 evra, ali one Samson izgleda da nikad nece stici tako da mi je dosadilo da cekam, a za te pare tesko da sam mogao da nadjem nesto bolje.
 
I kako si zadovoljan? Neka mana koju bi istakao? :)
 
Ja sam prezadovoljan sto sam ih uopste nasao kod nas. Dosadilo mi je da koristim jeftine "kompjuterske" slusalice od 10 evra i hteo sam nesto kvalitetnije i dugotrajnije, ali nisam imao nameru da bacim vise od 50 evra. Da nisam nasao ove verovatno bih kupio budjave AKG k44, k77 ili da se jos malo pruzim za k99 jer skoro nista drugo ispod 50 evra nemaju u nasim "prodavnicama muzicke opreme". Ja sam mislio da su prodavci kompjutera kod nas prevaranti i lazovi, ali ovi su ih zajebali zesce. Na sajtovima imaju sta god ti zatreba, a kad udjes u prodavnicu za vecinu stvari sa sajta nikad nisu ni culi. Sluske sam kupio u prodavnici na Dusanovcu na cijem sajtu stoji da imaju Samson sluske, ali mi je prodavac rekao da sajt nije apdejtovan ko zna od kada i da Samsona izgleda nece biti u dogledno vreme. Ove Presonus sluske na sajtu uopste niti ne spominju, a u drugoj firmi na cijem sajtu stoji da imaju ove sluske su mi rekli da su ih narucili, stici ce ali ne znaju kada itd. klasika...

Da se vratim na slusalice. Koristim ih tek jedan dan tako da ne mogu da ih ljudski ocenim, ali mogu reci da ne zahtevaju puno snage jer se cak i na integrisanoj zvucnoj cuju normalno glasno. Nervira me sto nemam nijedan slobodan PCI slot na ploci pa cu verovatno morati da sacekam dok odvojim pare za Asus Xonar Xd da bih ljudski iskoristio sluske. Ali cak i na integrusi se sasvim jasno oseti razlika izmedju ovih slusalica i klasicne kompjuterske konfekcije koja kosta do 30 evra. Posto sam samo na jednom forumu nasao nesto informacija o ovim sluskama izgleda da bi ovo trebala biti B verzija Superlux HD681 slusalica i zvuce slicno kao modovane HD 681 cak i malo bolje. Ja ih slusam ravno bez podesavanja ekvilajzera i visoki tonovi su malo previse istaknuti tako da cu verovatno da ih malo spustim.
Zasad kao manu mogu navesti da se nakon nekog vremena oznoje usi, a i izolacija zvuka nije bas najbolja tako da jasno cujes sve sa strane ako ih ne pojacas ko manijak. Ako kupujes sluske kod nas i nameravas da potrosis do 50 evra mislim da ne treba da razmisljas, pitanje je jedino da li ces uspeti da ih nadjes.
Evo i jednog unboxing klipa

a ovaj nemac ih poredi sa Sennheiser HD800 i kaze da ako ove u Nemackoj kostaju 30 evra onda HD800 ne bi smele da kostaju vise od 50.
http://translate.google.rs/translat...p://www.hifi-forum.de/viewthread-211-463.html
 
Poslednja izmena:
Hm, znači ipak nisu kao HD668B. :-/ Vidim da je taj nemac zadovoljniji sa HD681 nego sa HD668B, iako je neko opšte mišljenje obrnuto.
Čestitke na kupovini i da te dugo služe.
 
Poslednja izmena:
Nisu iste kao HD 668B. Presonus prodaje ove sluske po malo jacoj ceni od one po kojoj idu Samson i Superlux sluske tako da je stavljen malo bolji kabel i jastucici, a izgleda da Superlux u zavisnosti od zelje klijenata kombinuje zvucnike i kucista, tako da direktna poredjenja Superlux, Samson i Presonus sluski nisu moguca, niti to sto slusalice izgledaju slicno znaci da zvuce isto.
Evo linka sa jos jednog foruma gde su raspravljali o zvuku ovih slusalica.
http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=review&action=print&thread=6076
To je otprilike sve sto sam pronasao o ovim slusalicama. Nisu bas poznate jer ih Presonus u pocetku nije prodavao samostalno nego samo u okviru ovog kompleta
http://www.presonus.com/products/detail.aspx?productid=60
 
Poslednja izmena:
Ima li ih negde u Srbiji? Bilo koje od ovih bi mi odgovarale.
Presonus sam narucio u Artistu i danas mi kazu da ih nema tj. da je zadnji par koji im je ostao i koji su trebali da mi posalju, pokvaren.
Zvao sam Mitros i kod njih nema.
 
Evo da odgovorim sam sebi, a mozda jos nekog interesuje. Ima ih trenutno u artistu.
Uzeo i ja jedne, za sada imam veoma pozitivan utisak. :D
 
Aj' neka te dobro sluze. Sto se tice stezanja tako su i moje u pocetku, ali kasnije su se rastegle ili sam se ja navikao. Uglavnom vise mi ne smeta.
 
Vec sam 2 druge uzeo do sada ;)

Šta si lepo nabavio? Nabaci neki utisak kada stigneš, i naravno ako želiš. :wave:

Da se vratim na slusalice. Koristim ih tek jedan dan tako da ne mogu da ih ljudski ocenim, ali mogu reci da ne zahtevaju puno snage jer se cak i na integrisanoj zvucnoj cuju normalno glasno

uzeo sam presonus, malo manje od 4000 su ali po meni vrede svaki dinar.

Nabacite i vi neki utisak kada stignete, i naravno ako možete i želite, verujem da ima dosta korisnika koji su zainteresovani da pročitaju nešto o njima, mada ima puno testova i utisaka po stranim forumima, ali od viška glava ne boli. :)

Može i storky ako hoće da napiše nešto o svojim Superlux 668B.
 
Je li bese ovako, da je Samson SR850 = Superlux HD668B, a Presonus HD7 = Samson 681 (ne 681B ili 681F vec samo 681)?

I kako se rangiraju HD668B u ovom nizu
Obicno vecina na stranim forumima Superlux cene ovako: 681[modded]>688b>681
? Na osnovu korisnickih iskustava i testova... Mislim se da li da potegnem za novcanikom...
 
Ne moze Samson SR850 biti Superlux HD668B nije ista impedansa, a za Presonus neko tvrdi da je Superlux 681, a neko da je Superlux 681B.
 
Ček malo, da ne pravimo zabunu sa modelima. :D

Samson 681 ne postoje, možda si mislio na Superlux 681?

Da ponovim ovde razliku o modelima, mada sam negde već jednom napisao, ali neće biti naodmet da ih navedem, moguće je da je promaklo u velikom broju poruka.

Superlux 681: model sa najjačim basom, korisnici koji ga imaju, kažu da može na momente zasmetati ("subwoofer na glavi" :d ), mada je nekima baš takav dobar ("bass heads").

Superlux 681B: B je oznaka za "balanced", bas područje je malo ublaženo u odnosu na model 681, u Nemačkoj većina kupuje ovaj model.

Superlux 681F: F = "flat", još više ublaženo bas područje u odnosu na model 681B, veoma mali broj korisnika ih kupuje, moguće je da su zbog svog karaktera pogodne za neke žanrove muzike.

Samson SR 850 su jako slične sa Superlux 668B po zvučnoj signaturi, teško ih je razlikovati po "sećanju", jedino u direktnim poređenjima postoje neke minimalne razlike, nije mi tačno poznato koje.
Po opisu korisnika koji imaju oba modela, rekao bih da su skoro iste (zvučno gledano), ono što me buni je da su zvučnici u Superlux 668B 56 Ω, a kod Samson 32 Ω, tako da nisam siguran da li se radi o modifikovanim zvučnicima iz 668B, ili ipak iz 681, koji takođe imaju 32 Ω.

Protiv drajvera iz 681 (u Samson SR850) govori to što su im visoki tonovi isti kao na 668B, malo blaži u odnosu na 681 modele (važi za sva tri 681 modela, visoki su im isti, takođe i srednji, razlika je samo u basu).
Ali ko će ga znati, pravu istinu zna verovatno samo Superlux, mi kao korisnici samo nagađamo. Nije toliko ni bitno, pošto su svi modeli jako slični po zvučnoj signaturi, nijanse su u pitanju.

Neka rang lista nemodovanih modela, naravno subjektivna, i na osnovu prikupljenih informacija:

1) Superlux 668B, Samson SR 850, ovde je verovatno i Presonus HD7, ali malo korisnika ima taj model, da bi se mogao izvući neki zaključak.

2) Superlux 681B

3) Superlux 681

Sa filterima za visoke tonove (ima tema na rockgrotto forumu o tome) situacija se malo menja, Superlux 681 izbija na prvo mesto, tik ispred 668B, ostalo ostaje isto.

Ima lepa tema na head-fi forumu, gde je jedan korisnik testirao (za sada) 102 modela slušalica, i napravio svoju rang listu, između ostalih imao je i Superlux 668B na testu, ono što je za mene prilično neočekivano, zvučno se kod njega jako visoko kotiraju (8.25/10). Ja jesam još uvek (pre)zadovoljan njima, ali iskreno rečeno, nisam očekivao da će izbiti tako visoko.

Shootout: 102 Portable Headphones Reviewed

Tema je jako velika, a rang lista se nalazi pri dnu, kopirao sam trenutni redosled, nalazi se u prilogu.
 

Prilozi

  • slusalice rang lista.png
    slusalice rang lista.png
    88.6 KB · Pregleda: 433
Poslednja izmena:
Au koliko hvale ove Superlux HD668b.. koliko kostaju kod nas, dodje mi da probam nekako i ako su primetno bolje od ovih Pioneer m390 da prodam Pioneer i pazarim Superlux.
Steta sto ovaj lik nije ubacio m390 u test, nije mi jasno, ovaj model je dugo vazio za best buy.
 
Ja sam narucio Samson SR 850, treba da mi stignu. Ove Superlux nigde nisam nasao da salju kod nas. Ima na par sajtova koji prodaju muzicku opremu ali je postarina skoro pa skuplja od samih slusalica. A i vise mi se svidjaju Samson od ovih Superlux.
Citao sam dosta i definitivno nema boljih slusalica od SR 850/668B za te pare.
 
A jesi narucio Xonar Dg? :p Te Samson ce biti poboljsanje i na integri ali da znas da bez Xonar DG nema uzivanja :D
 
Da, da - mislio sam Superlux 681; nikako Samson, lapsus.

Dakle, ako sam te dobro razumeo pretpostavljamo da je Samson SR850 zasnovan na drajverima Superlux HD681 prvenstveno zbog iste impedance, ali zbog zvucne slike u odnosu na visoke tonove se sumnja da su modifikovani HD668B drajveri i zato sto vecina korisnika sirom neta ipak smatra da i jesu HD668B pod drugim brandom (bar se stice taj utisak svrljajuci po netu)? No, zbog zvucne slike se kotiraju kao bolji odabir od 681B ili 681 i pokrivaju veci deo zanrova kanda... bar kako sam ja shvatio.

I o Presonus HD7 prakticno ne znamo nista...

U medjuvremenu sam obisao Headfonia-ju i zakljucio da, ako je verovati Mikeu i sa obzirom koje zanrove slusam mi trebaju Superlux HD660 (HD440 i HD330 su odlicno prosle takodje; podatke o ovim modelima ne mogu da nadjem na Superluxovom sajtu iz nekog razloga). Takodje je nahvalio HD668B u zasebnoj recenziji! No, iz mojih cipela, ja bih sada voleo da su Presonus HD7 u stvari HD660B. :p

Fala na pojasnjenju Accuphase.
 
Poslednja izmena:
Dakle, ako sam te dobro razumeo pretpostavljamo da je Samson SR850 zasnovan na drajverima Superlux HD681 prvenstveno zbog iste impedance, ali zbog zvucne slike u odnosu na visoke tonove se sumnja da su modifikovani HD668B drajveri i zato sto vecina korisnika sirom neta ipak smatra da i jesu HD668B pod drugim brandom (bar se stice taj utisak svrljajuci po netu)?

Tačno, upravo tako, ili skraćeno Superlux 668B = Samson SR850 (zvučno gledano), dizajn se malo razlikuje zbog headband-a.

No, zbog zvucne slike se kotiraju kao bolji odabir od 681B ili 681 i pokrivaju veci deo zanrova kanda... bar kako sam ja shvatio.

Takođe tačno. I mada su Superlux 668B i Samson SR850 zvučno gledano iste, lično zbog headband-a više naginjem ka Samson modelu, iako imam 668B.

I o Presonus HD7 prakticno ne znamo nista...

Malo informacija ima o njima, ali ono što sam uspeo da iskopam iz teme sa nemačkog hi-fi foruma (nakon pažljivijeg čitanja), izgleda da je Presonus HD7 = Superlux 681B, opet sa nekim modifikacijama, nisu iste.
Razlikuje se sunđer u njima (damping materijal), kod Presonus HD 7 je grublji u odnosu na Superlux 681B (ili 668B), što svakako utiče na zvuk, samo ne znam koliko.

Zahvaljući korisnicima koji vole sve da otvore, čačkaju i moduju, dobija se uvid u unutrašnjost.
Na osnovu slika, iako su pokupljene sa više foruma, i imaju različita uvećanja, rekao bih da je sunđer u 668B i SR850 isti, ili bar jako sličan.


Superlux 681
HD681-1.JPG


Superlux 668B
hd668b_174509.jpg


Presonus HD7
hd7_174521.jpg


Samson SR850
SR850driverfilter.jpg

Korisnik Bad_Robot ima oba modela, Presonus HD7 i Superlux 668B, i kaže da Presonus HD7 ima malo manje basa u odnosu na 668B, iz ovoga izvlačim sledeći zaključak:
pošto 681 ima najjači bas, jači od 668B, onda Presonus ne može biti 681, dakle najverovatnije je 681B, pošto se 668B nalazi po bas području između 681 i 681B.
 
Poslednja izmena:
Fala ti Accuphase, vrlo iscrpan i detaljan odgovor si mi dao (bas kako volim) i pomogao mi da razlucim sta je sta. Pre svega ustedeo dosta vremena. Koja ludnica ovaj rebranding... :smash:

Ostaje mi da vidim, da li ima sanse da naletim na Samson SR850, a i koliko bi me izaslo da porucim HD660 sa Thomann.de posto kao sto rekoh slusam rock/hard rock/metal uglavnom, potom i blues, country. Za klasiku cu jednog dana kad se bude imalo vise, potraziti nesto vec... :)

Hvala jos jednom!
 
Kad bi narucio preko thomann-a izasla bi te postarina 40e tako da ti se ne isplati. Ja sam od njih i jos jedne radnje uzeo slusalice ali sam narucio na burazerovu adresu u Nemackoj i postarina za tamo je 0. Posle je on meni postlao preko obicne poste paket i slanje kosta 8-9e.
 
Uf... Pa to mi se jako ne isplati... :(

Za koji god da se model odlucim; HD668B/SR850 ili HD681B (mada ih nema na stanju cini mi se), a jos vise time sto bih najverovatnije isao na HD660 koje su 28 eura, dakle najjeftinije od svih pomenutih modela...

Nista, sedi i cekaj. K'o i uvek...
 
Ako nekog interesuje ima da se uzmu Samson SR850 u Cacku (E...) 5250din.
 
I ja bi ih uzeo , iako sam uzeo grado uz denon za sebe prije neki dan, čisto da ih probam , da vidim ima li osnova za tu famu pa da ih poklonim nekom od rodbine.
 
Cena na sajtu: 50e ~ 5750 din.

Neverovatno!
BangHead.gif


Accuphase, ti si kriv ;)

Planirao sam da ih kupim, mogao bih i ovoliko da platim, ali sada mi je mrsko da dam pare tim odvratnim likovima...
 
Nazad
Vrh Dno