Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

To sam naveo čisto kao primer da vidi šta je neophodno za za max kvalitet zvuka, a ne da sad juri baš taj model.
 
ja danas bio u jednoj radnjici kod jugoslovenskog dramskog drze elektronsku opremu, tu sam ranije sredjivao svoje sennheiser sluske pa ih znam odranije. pitam jel imate opremu za custom made pojacala kaze imamo al ne sve. kazi otidji na sajt pogledaj, azuriran je. znaci mozda moze neka majstorija i kod nas da se izvede :)
 
Poslednja izmena:
Hvala svima! Iz svega što ste mi ljubazno rekli, mogu samo da zaključim da Grado ipak nije za mene, jer mislim da neću kupiti pojačalo samo za audio sluške da bih malo slušao mjuzu ili neki film (kad nije preko zvučnika). Uvek ću imati integrisani zvuk jer ne znam da mi treba bolji (nemojte me osuđivati), a kao što ste rekli, bez pojačala, to nije to.

Zahvalio sam se drugaru i kupiću opet konfekciju, neku koja "dobro" radi i kada se ušteka u 3,5mm izlaz moba/tableta/notebook-a/laptop-a/desktop-a. Ako imate preporuku... možda ove sluške iz teme koje željno isčekujemo? :) Nešto za svakodnevnu upotrebu, može i konfekcija, poluotvorene, tipa Grado, koje pružaju "dobar maksimum" i kada se direktno spoje bez pojačala i možda manje da mogu "on the road", van kuće.

samo ih istestiraj na različite žanrove, pogledaj da nema neke distorzije ili mehaničkih zvukova koji nisu dio pjesme.
Iskreno, ja ovo ne bih znao da uradim, i to priznajem i ne ponosim se time. :zgran:
 
Ti bi trebalo da gledaš u kojoj varijanti dobijaš bolji zvuk jer je to cilj kupovine, a ne da se opterećuješ time da li izvlačiš maksimum iz nekih slušalica. Ako bi ti te Grado na integruši dale bolji zvuk od nekih drugih koje nove koštaju 50e (samim tim su klasa ili 2 ispod SR80i), onda ne postoji ni jedan racionalan razlog da ne uzmeš Grado. Odmah da se ogradim da ih nisam čuo i da ne mogu da tvrdim ništa o njima, iskustva na internetu su (vrlo) pozitivna za sluške te klase, a sad, Supreme.50 je imao drugačije iskustvo. Najbolje ti je da ti drugar donese te sluške da ih probaš ili da sa lapom odeš kod njega. Obavezno probaj sa lossless fajlovima (FLAC, APE, WAV), ne sa MP3. Ako se tebi to sviđa onda je to to.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je peja sve pojasnio.
Grado je klasa za sebe u odnosu na sve pokušaje od slušalica koje bi uzeo nove za do 50EUR-a.
Pazi i ja kad sam uzimao za sebe gledao sam da bude negdje do 4-5k din, a onda uzeo od 80 EUR-a što i nije neka cifra u audio svijetu.
Sad razmišljam ako uzmem još neke do 100 EUR-a da mi je bacanje para jer opet to nije ono naj veće nešto što već imam, pa mi je najlogičnije da odvajam za pojačalo i akg K/Q 701-2
 
nisam uspeo sve postove da procitam pa mi nemojte zameriti na ovom pitanju jer ga je verovatno mnogo ljudi pitalo. interesuje me koliko bi me izasle superlux hd668b da se poruce sa thomann-a(ili mozda nekog drugog sajta)? da li je to onda tih 28+40e i da li se placa carina na to (i ako se placa koliko je to otprilike)?

moze li neko da mi odgovori na pitanje sa prosle stranice? :)
 
Ne znam koliko bi te izaslo, jer ne znam koliko je dostava, ali ako si ispod 70 eura trebalo bi da prodjes bez carine. Da, carina i PDV se obracunavaju u vrednosti nesto manje od 30% na ukupnu cenu paketa. Dakle vrednost robe i dostava!

@kefalo81

Ako ti nije problem, ajde posalji mi link te radnje sa delovima za DIY. Hvala! :)
 
Hvala svima na pomoci i dobrim savetima! :)
 
Naravno da Cmoy moze i ovde da sa naprave. Ali slabo ima ljudi koji se razumeju A zainteresovani su za tako nesto. Ja sam uzeo sa ebay-a pre par meseci i izaslo me oko 35e sa postarinom.

Narucivanje Superlux hd668b iz nemacke je po meni neisplativo jer postarina kosta vise od slusalice + ako ovi carinici racunaju cenu slusalice+dostavu u vrednost slusalica onda na sve to ide i carina.
http://www.thomann.de/de/superlux_hd668_b.htm

Ja sam odavde narucio Superlux hd 661 black na burazerovu adresu u nemackoj. Postarina je besplatna za nemacku sa tog sajta. Pa mi je burazer poslao obicnom postom kao "pismo/paket" i izaslo ga je 8.9 evra.
http://www.thomann.de/de/superlux_hd661_black.htm

Jedne slusalice su zagubili, a trenutno taj drugi sajt/radnja odakle sam narucio nemaju do 27.04. na stanju pa cu naruciti neke druge.
 
definitivno mi se ne isplati uzimati te slusalice... onda mi za sada ostaje da kupim samson kada ga bude bilo i da mastam o velour ear pad-ovima jer me oni izadju koliko i slusalice :p
 
Ja vec imam velour pads za njih a nemam slusalice :D Narucio uz ove druge slusalice :)
 
Dobro, da li su se pojavile slušalice Superlux HD-668B ili neke u tom rangu kao što je najavljeno? :)
 
Nikad nije najavljeno da ce se pojaviti superlux hd668b vec Samson SR850. btw ne znam nisam ih odavno zvao nisam bio kuci. Sad sam dosao iz NS.
 
Uvoznici su i za Superlux i Samson, tako da mozete/mo i tome da se nadate/mo. Ako nisam pogresio, a mislim da nisam.

Ja sam bio nedavno do njihove radnje u NS-u. Fino je opremljena, i ne nema ovih sluski koje su najavljene, a ni momci nisu znali nista da mi kazu o njima mislim hoce li ih biti...

Ali sam zato poslusao Ultrasone koji me kopka vec neko vreme i da nisam sedeo, pao bih na teme. Slicne pomalo Sennheiseru po potpisu. Jako dobre sluske glede zvuka, a i kvalitet je tu, odmah u ruci. Cena je proporcionalna modelu. Opravdana po meni. No, ovo je OT dok cekamo Superlux. :d
 
Da li mislite na ove:
ULTRASONE HFI 450 S-LOGIC SURROUND HEADPHONES ?
Ali one su vise od 100% skuplje od Samsor SR850 !
7500din
Sad imam SS 5Hv2 pa se pitam da li uopste i da probam neke bolje sluske... Tj. na koji cenovni rang bi morao ici ! Samson su mi odgovarale zbog cene, probam pa ako i nevaljaju (tacnije, nisu bolje) poklonim ih nekom.
A ne bih se opet vracao na skroz zatvorene sluske jer posle duzeg vremena se usi znoje...
 
A jel ti misliš da će samson biti po toj cijeni kad dodje.
Pa neke radnje su već dva puta korigovale cijene tačnij povećale ih u zadnjih 2 mjeseca.
 
Ne, mislim da nisu te bile. Cena je bila negde oko 15-17k valjda... Ne secam se modela sada, ali bio je iz HiFi serije. Hteo sam da cujem 900Pro one su oko 30k, ali ih nije bilo u radnji.

Nema sta ostaje da se ceka Samson...
 
I, je li stigao Samson SR850? Ili nesto slicno. ,)
 
Da li neko ima iskustva sa Samson SR850?? Planiram da ih narucim ovih dana. Hvala
 
Napokon su mi stigle Superlux hd668b. E sad, zanima me u koji džek da ih priključim na xonar d1 (front, side, rear, sub)? I koji je audio plejer najbolji za flac?
 
Donela mi drugarica iz Engleske, 33 funti.
 
oko 4500din, nije ni malo. Ja sam mislio do 3 500din, ove Samson su bile ispod 3 000din
aj javi detaljne utiske i bilo bi super ako imas jos neke da uporedis !
Da te dugo sluze !
 
Sta moze u tom rangu kod nas da se kupi? Dovraga, gledam cene napolju, dok nas su bas, bas naduvane. :( Onda ce da narucim preko neta. Predlog nekih do 40-50€ i odakle?
 
Tih slušalica kod nas nema već 6 mjeseci, mislim na samsnon.
Prije 6 mjeseci kurs nije bio kao ovaj danas , a nije ni bilo ove vještačke tražnje, tj .kada su koštale 2950 nije bilo preko 100 poziva kako su mi rekli u radnji koja ih je imala.
Sad će koštati sigurno više!
 
oko 4500din, nije ni malo. Ja sam mislio do 3 500din, ove Samson su bile ispod 3 000din
aj javi detaljne utiske i bilo bi super ako imas jos neke da uporedis !
Da te dugo sluze !

Hvala. Nemam nijedne druge. zato sam i uzeo ove.

I ako može neko da odgovori na moje pitanje.
Napokon su mi stigle Superlux hd668b. E sad, zanima me u koji džek da ih priključim na xonar d1 (front, side, rear, sub)? I koji je audio plejer najbolji za flac?
 
Hvala! I hvala na odgovorima :wave:
 
Nazad
Vrh Dno