Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Beyerdynamic DTX-710 bi isto trebalo dodati na spisak, kao i JVC HARX700 i HARX900 koje na žalost ne mogu da se nabave ovde. Kažu da PX 100-II nisu tako dobre kao prva verzija, ne znam da li je to tačno.

Ja sam čitao samo da se ljud žale da su skuplje nekog obične px100 ali ne i da su lošije, a i probao sam ove nove, standardan sennheiser bolji od hd201 i hd202 koji su bili izloženi. Sve testirano na istom izvoru.
 
Nego, trebale bi Samson SR850 biti u petak u BG da se kupe !
:)
E sad, kako da izboksujem garanciju od godinu dana koja je OBAVEZNA na SVAKI proizvod ?
Naravno da cu UZETI fiskalni !
Ali sad garancije vaze i bez njega, treba samo overen garantni list!
To mi je bas bezveze, da se moram oko toga natezati !
 
Lepa vest.
Garancija na tehničku robu je 2 godine.
 
Nego, trebale bi Samson SR850 biti u petak u BG da se kupe !
:)
E sad, kako da izboksujem garanciju od godinu dana koja je OBAVEZNA na SVAKI proizvod ?
Naravno da cu UZETI fiskalni !
Ali sad garancije vaze i bez njega, treba samo overen garantni list!
To mi je bas bezveze, da se moram oko toga natezati !
U Audio pro stizu ili? Posto ni oni sami ne znaju vise sta pricaju, jer smo izvrsili invaziju sa pozivima :)
 
Poslednja izmena:
Ako zaista stignu i cena bude kako smo pricali, kupujem! Nema sanse da nadjem nesto bezicno za koriscenje napolju -- sto bih veoma voleo, da se oslobodim zica. :eek:
 
bs: Pa da. Prodavac je rekao su Samson proizvodi konacno na granici i da se carine, pa da ce u petak biti u radnji !

peja: Ako je tako, da li nam FISKALNI racun garantuje tih 2 god ili ipak treba GARANTNI LIST (sto mi je logicnije) ?
 
Poslednja izmena:
Totalno nebitno. AKO dodje do nekog problema standardno je cimanje i natezanje imao ili ne racin i garanciju :D Tako ti je kod nas.
 
Mi smo sada Samson fanboys i vec cemo u cetvrtak tokom ranog jutra da formirano red ispred radnje, kako to vec oprobano rade Apple fanboys. :)
 
:laugh:

Svaka cast na duhu!
 
@Accuphase

Jel ovako izgleda oriđiđi pakovanje? :)
Slika1 i Slika2
 
Totalno nebitno. AKO dodje do nekog problema standardno je cimanje i natezanje imao ili ne racin i garanciju :D Tako ti je kod nas.

Pa to DOSTA zavisi od prodavnice !
U E...-ju i A...-u NIKAD nisam imao zavlacenja i otezanja. Do 10-tak dana maks. Zato i dalje tamo kupujem cak i ako je 10% skuplje - mirnije spavam !
Ovaj proizvod nema tamo, i onda ga uzimam gde mogu. AKO ga kupujem kod nas, novog, onda ocekujem i GARANCIJU na papiru ma kolika ona bila i kako god da posle bude natezanje !
Bez papira - nema ni natezanja !!!
Da li neko zna kako da "izboksujem" garanciju ?
Nadam se da ce neki ADMIN da odgovori, jer ipak njihov odgovor ima "tezinu".
A moze i bilo ko ko se razume u danasnji pravni sistem u Srbiji. Koga sad treba zvati ako prodavac nece da ti napise garanciju ?
A dao ti fiskalni...
Ili cak , jos gore, ako nece da ti da fiskalni ?!?
Ne mogu da verujem da ovakve situacije jos postoje !
:-(
 
@Accuphase

Jel ovako izgleda oriđiđi pakovanje? :)
Slika1 i Slika2

Da, to je originalno pakovanje Superlux 668B, isto tako izgleda i kod mene.

Masinist: nekako mi neverovatno da prodavnica ne daje garanciju na novu tehničku robu, pa nije to buvlja pijaca sa polovnim proizvodima. A po zakonu su obavezni da daju 2 godine, ne znam kako misle da to zaobiđu (mada kod nas izgleda da ništa nije nemoguće :alo: ).

Ako je informacija tačna, to je veliki minus za dotičnu prodavnicu. :smack:
 
Ja zvao radnju i pitao za ove slušalice.
Kako sam prodavac pitao za ove slušalice, nije bio toliko oduševljen ,kaže pjevaju koliko i koštaju.
Kada sam ga pitao za nešto bolje i zatražio poredjenje, dobio sam toplu preporuku za ultrasone.


Inače zaista i ja sam dobio informaciju da na slušalice nema garancije, što je vrlo vjerovatno razlog nabavke nekim drugim kanalima a ne preko uvoznika koji je dužan da obezbjedi garanciju.
Što se tiče realizacije garancije ako proizvod nema serijski broj onda je dovoljan fiskalni raču a ako ga ima na kutiji neophodno je izdati i garantni list.
Kupiti bez papira je suludo, jer u ovom slušaju taj papir "čuva glavu"
 
Sta bi na kraju jesu stigle slusalice? Meni smor vise da zovem...
 
Juče sam zvao oko 19, nisu se javljali. Na sajtu piše nema na stanju, a do sada je pisalo pozovite. Sve mi se čini da nema od toga ništa
 
Poslednja izmena:
Ja zvao rekli mi da sam 100ti koji zove da su narucili 50 komada ali da nemaju pojma kada ce stici.
 
ma zavlace nas bezveze....
mozda su se i oni uplasili za garanciju !
 
nisam uspeo sve postove da procitam pa mi nemojte zameriti na ovom pitanju jer ga je verovatno mnogo ljudi pitalo. interesuje me koliko bi me izasle superlux hd668b da se poruce sa thomann-a(ili mozda nekog drugog sajta)? da li je to onda tih 28+40e i da li se placa carina na to (i ako se placa koliko je to otprilike)?
 
Kakve su sluške Grado SR80i i koliko koštaju kod nas? Nisam nikakav HiFi-evac i ne razumem se, drugar hoće da mi proda svoje. Mislim da su se spominjale u temi. :smoke:
 
Odlične su ja sam ih testirao u koratu i bolje su u segmentu niskih, tako da imaju širi spektar žanrova koje mogu da pokriju.
Poredio sam ih sa ovim što ja imam http://www.thomann.de/de/denon_dnhp_500.htm
Bas nije prenaglašen već je sve ujednačeno. Imaš svega. Takodje to su polu otvorene ako ne i otvorene slušalice što daje drugačiju sliku u odnosu na zatvorene slušalice kakve su ove denon.
Traže i pojačalo iako nisu velike omaže, morao sam da pojačam više nego ove denon.

Trenutno ih nema, ja sam mislio da ih uzmem jer je cifra bila 9700 što je ispod 100e ali ih kao što kažem nema, a novi kontigent stiže samo će to biti 100 EUR-a.
Vani su nešto jeftnije ali ne puno.
I da imaju garanciju, fiskalni , znači sve što ide.
 
Poslednja izmena:
Traže i pojačalo iako nisu velike omaže, morao sam da pojačam više nego ove denon.
Hvala, ja se uopšte ne razumem u Hi-Fi, jedino što znam da razlikujem zatvorene, poluotvorene i otvorene. I nešto malo znam oko zvučnika kako izgleda deo za visokotonce i bas i to je to. ;) Kažeš da traže pojačalo? Znači ne mogu da ih direkt stavim u 3,5mm izlaz notebook-a ili računara?

Trenutno ih nema, ja sam mislio da ih uzmem jer je cifra bila 9700 što je ispod 100e ali ih kao što kažem nema, a novi kontigent stiže samo će to biti 100 EUR-a.
Drugar hoće da mi ih proda za 50e, izgledaju popuno novo, znam da ih je veoma malo koristio jer je kupio druge odmah potom. Da pazarim? :)
 
Mogu da se bocnu direktno u izlaz iz kompa, ali tako neće dati zvuk ni blizu svog maksimuma, pogotovo ako se radi o integrisanim zvučnim kartama.
Za 50e bi trebalo da budu fenomenalna kupovina, ali ogradiću se time da ih nikada nisam slušao.
 
Ja samo zazirem od polovne robe ako nema garanciju.
Ako ima, onda je to super.
Definitivno vrijede 50 eura, samo ih istestiraj na različite žanrove, pogledaj da nema neke distorzije ili mehaničkih zvukova koji nisu dio pjesme.
 
To su solidne entry level sluske, dolaze tik posle modela 60 i istina traze neko pojacalo. Ne jako dobro/skupo, ali je pozeljno za njih da bi dale svoj maksimum. A opet koje iole ozbiljnije i ne traze... Pored toga kao i skoro sve Grado sluske vaze kao one kojima lezi Blues, Country i Rock... American style. =)

Sledeci model posle njih su 125, i ulaze/otvaraju Grado srednji segment, oko 150 eura su, ali kazu da i osetno bolji zvuk pruzaju. Koliko sam razumeo, cujno ozbiljniji u svakom pogledu. Nisam ih slusao...
 
Nemojte zameriti što pitam/pišem u temi za audofile, a zapravo kupujem konfekcijsku robu i ne razlikujem stvari na način na koji vi čujete.

traze neko pojacalo. Ne jako dobro/skupo, ali je pozeljno za njih da bi dale svoj maksimum.
Nećete verovati, ali nemam pojačalo! :S: Zapravo, imam jedno, od električne gitare :guitar:, koje ide u staru Sony klasičnu stereo mini-liniju. (Da li je ona pojačalo?) I dekotop PC ide u mini-liniju i na stereo zvučnike. Imam i 5.1 Genius drveni sistem koji je konfekcija, kupljen 2004-e. I neke stare Altec Lansic stereo koje više ne korstim. Kad nešto puštam sa notebook-a, laptop-a, tableta, pa i moba -- ubacim aktivne zvučnike, opet neke konfekcijske (3,5mm izlaz, nemam nijedan uređaj sa 6,3mm).

Od slušalica imam Sennheiser RS-120 (bežične, RF, poluotvorene) koje su pomalo teške i lako spadaju brzim pokretima glave, a malo se gubi signal na jednom kanalu (imam ih od 2005-e). Sem Sennheiser-a, sve druge slušalice su ili sa mikrofonom (dakle Skype konfekcija) ili neke kupljene na akcijama u robnim kućama u inostranstvu za 10-30 €/$, kojima je životni vek na kraju. Videli ste, u istoj ovoj temi intresovao sam se za bluetooth bežične stereo sluške i niko od vas nije ni znao kakve postoje (jednostavno, malo, lako, praktično, povezivo, a zvuk, pa "dobar") -- nisam deo Hi-Fi ekipe. :smoke:

Mogu da se bocnu direktno u izlaz iz kompa, ali tako neće dati zvuk ni blizu svog maksimuma, pogotovo ako se radi o integrisanim zvučnim kartama.
Integrisani je zvuk na svim računarima koje imam, i PC mi je "media centar", ali mi do sada nije smetalo :,,:. Ja bih ih bocnuo direkt iz kompa/tableta/moba, šta već koristim.

Integrisani zvuk + bez pojačala + Grado = loša kupovina?

Ja samo zazirem od polovne robe ako nema garanciju. Ako ima, onda je to super.
Našao ortak garanciju, još 10 meseci su pokrivene a kupljene u BG.

Ako Grado nije za mene, nemojte imati blama da mi to otvoreno kažete! :zgran:
 
Integrisani zvuk + bez pojačala + Grado = loša kupovina?

Ne, nije uopšte loša kupovina jer za 50e sigurno nećeš naći ništa bolje (moguće i za duplo više, ali to zavisi od ukusa). Znači, ti definitivno uzmi te slušalice, a kasnije ćeš možda dodati neko pojačalo ili neintegrisanu zvučnu, pa će to prosvirati kako treba. Inače, kad je neko pomenuo pojačalo mislio je na ono za slušalice, ovako nešto:

headamp_pico_2.jpg


Naravno, ti možeš da bocneš Grado u izlaz od mini linije, pretpostavljam da ćeš opet dobiti bolji zvuk nego kada ih povežeš direktno na laptop ili desktop.
 
Poslednja izmena:
^ Hvala! ;)

Koliko "mašinerije" za malo zvuka. :)
 
Ovakve sprave naročito prenosive na baterije je veoma teško naći kod nas a ako i ima obično je skuplje tako da treba tražiti dok ne naidje nešto dobro i cijenom korektno.
 
Nazad
Vrh Dno