»RSS Benchmark sajt

Strana 252 od 263 PrvaPrva ... 152202242248249250251252253254255256262 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 3.766 do 3.780 od ukupno 3933

Tema: Najbolje slusalice za malo novca

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        7.239
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600
        • MoBo: MSI B450M Gaming Plus
        • RAM: G.Skill TridentZ RGB 2X8GB DDR4 3200MHz
        • VGA: Gigabyte RX570 4GB Aorus
        • MON: Dell 23" IPS Full HD
        • HDD: Kingston A1000 480GB M.2 NVMe
        • OPT: Šta to beše?
        • Case: Acer Predator G7200 Blue, Delta 600W
        • LAP: Lenovo Thinkpad T440p
        • TV: Samsung 40" Full HD
        • INET: Kablovska
      3. Iz iskustva znam (bivsi DJ), ako hoces da slusalice potraju moraju da budu robusne, znaci i teske na zalost. Philips je imao one lakse modele sto su imale varijantu sa 6 metra kabla, one su mi trajale bas dugo i lagane su.
        Nisam nikad koristio neke preskupe, na kraj DJ karijere sam koristio Behringer HPX2000, imao ih 5 godina, onaj sundjer se raspao spoljni ali unutrasnji je ostao ceo, na kraj ih dao bratu koji se bavi audio produkcijom, kaze da je ta serija iz 2005-te imala bolji zvuk od nekih visestruko skupljih slusalica.
        Pre 3 godine mi rodjaci doneli isti model iz Nemacke ali nisu toliko dobre kao ona stara serija, osetljivost je manja pa je potreban bolji izvor da bi se dobio pun bas i dinamika. Kada ih prikacim na Redmi Note 6 Pro one zvuce fenomenalno, basa ima toliko da moras da smanjis, pumpa bas dobro. Tu dolazimo do onog sto je pomenuto, Realtek izvorno ima veoma tanak zvuk kao i vecina racunara. Mozda ove bolje ploce od 200+ evra koje imaju one kondezatore i predpojacanje zvuce bolje. Neka zvucna kartica na USB resava to, nekad sam imao Sound Blaster Live! 5.1 i ona je zvucala feneomenalno u odnosu na integrisanu zvucnu kartu.
        Jedina mana je sto nemaju mikrofon koji mozda tebi treba.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.779
        te budževine na skupljim pločama/laptopovima su bukvalno nijansa više i koji decibel,npr ipad čisti pod sa svim tim,a oni provereni dac-ovi sa alija poput sabre/lusya su svetlosnim godinama bolji.

ne mislim da će on išta da dobije sa DJ slušalicama,po definiciji su zatvorene i štimane za elektronsku muziku,ovo što je napisao je soundstage i separacija a njih će da dobije samo sa bar poluotvorenim slušalicama i kvalitetnijim drajverom,stvar fizike.caka je što takvim slušalicama treba i izvor i solidno snage da bi zvučale kako treba.

Member Avatar korisnika beyondtime
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.342
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-3770K
        • MoBo: Gigabyte GA-Z77-D3H
        • RAM: 8GB - DDR3
        • VGA: Integrisana
        • MON: Dell WFP2408
        • HDD: Kingston KC600 256GB SSD, Toshiba P300 3TB HDD
        • SND: chi-fi
        • Ostalo: Sony α7RII + Sony 35mm f1.8
      7. Covek je slep, kakve crne zatvorene slusalice. Ili polu-otvorene ili otvorene.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
        Ovo je pobeda sporta nad farmacijom

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.934
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 @3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB GDDR5
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO K5 Pro/ E10K & DAC-X6 + Fostex TR-90/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 Wireless & Bloody R7 Wireless
      10. Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        Iz iskustva znam (bivsi DJ), ako hoces da slusalice potraju moraju da budu robusne, znaci i teske na zalost. Philips je imao one lakse modele sto su imale varijantu sa 6 metra kabla, one su mi trajale bas dugo i lagane su.
        Nisam nikad koristio neke preskupe, na kraj DJ karijere sam koristio Behringer HPX2000, imao ih 5 godina, onaj sundjer se raspao spoljni ali unutrasnji je ostao ceo, na kraj ih dao bratu koji se bavi audio produkcijom, kaze da je ta serija iz 2005-te imala bolji zvuk od nekih visestruko skupljih slusalica.
        Pre 3 godine mi rodjaci doneli isti model iz Nemacke ali nisu toliko dobre kao ona stara serija, osetljivost je manja pa je potreban bolji izvor da bi se dobio pun bas i dinamika. Kada ih prikacim na Redmi Note 6 Pro one zvuce fenomenalno, basa ima toliko da moras da smanjis, pumpa bas dobro. Tu dolazimo do onog sto je pomenuto, Realtek izvorno ima veoma tanak zvuk kao i vecina racunara. Mozda ove bolje ploce od 200+ evra koje imaju one kondezatore i predpojacanje zvuce bolje. Neka zvucna kartica na USB resava to, nekad sam imao Sound Blaster Live! 5.1 i ona je zvucala feneomenalno u odnosu na integrisanu zvucnu kartu.
        Jedina mana je sto nemaju mikrofon koji mozda tebi treba.
        Stanje na tržištu audio opreme, u ovom slučaju slušalica, se drastično primenilo u prethodnih 10-ak godina.

Slušalice mogu da budu i robusne, teške i naizgled veoma kvalitetne, a da su u praksi neudobne (u startu ili posle kraćeg perioda nošenja), da se brzo habaju, propadaju pa i raspadaju. A sa druge strane postoje i slušalice koje izgledaju jeftino, neubedljivo a u praksi su žilave, trajne, udobne itd. Takođe postoje i sluške koje su kvalitetno napravljene, lagane a istovremeno neudobne, imaju loš fit, spadaju pri pomeranju a nekima kvalitet zvuka varira ili zavisi od položaja odnosno ležanja na ušima. Primera je na stotine, pa čak ima i onih da su neke sluške vrhunski izrađene, kvalitetne, da zvuče odlično, da su pretežno udobne i dobro leže na ušima ali im je headband katastrofa, žulja skalp glave, čupa kosu itd. Broj kombinacija dobrih i loših karakteristika nije zanemarljiv.

DJ sluške su posebna kategorija, specificne na mnogim poljima, i nisu za neku opštu preporuku za kuću/stan i hi-fi, posebno ne u ovom slučaju gde su udobne, poluotvorene slušalice prioritet.

Nego, da ne zbunjujemo čoveka dalje. Nadam se da će se uskoro javiti član koji već 2-3 godine koristi iSK HF-2010. Zna se da su zvučno odlične za 5k din (tačnije 4925 din), po dizajnu i izradi glume Beyerdynamic modele, ali treba nam potvrda kako se ponašaju posle 2-3 godine upotrebe, da li su jastučići očuvani, da li su udobne za svakodnevno, višesatno korišćenje itd.
        https://www.head-fi.org/showcase/isk....22191/reviews

Deluje da ispunjavaju sve uslove koje je postavio agasoft, nisu skupe a svakako su dosta bolje od svih modela koje je do sada koristio. Jedino što bi im značio neki USB DAC/AMP, tipa X3, X6, E10k, Q1 MK2, K3, M3, U7 MK2, G5 ili najjeftiniji usb stick DAC kao Lusya Fever. Ili možda interna zvučna karta Xonar DG (PCI slot) ili Xonar DGX (PCI-E) slot. Za 100 evra je veoma slaba ponuda dobrih, poluotvorenih hi-fi modela na našem tržištu, možda Sennheiser HD558 i 559, i to ako su na sniženju, ali imaju i te slušalice sitne mane i ograničenja. A i mislim da je (za uloženih stotinak evra) bolje koristiti iSK HF-2010 uz dobar DAC/AMP ili zvučnu kartu nego Sennheiser preko integrisane zvučne.
        Menjao hsv.stoned : 10.08.2020. u 14:42
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        392
      12. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 3600x
        • MoBo: Tomahawk Max
        • RAM: Fury 16gb 3200MHz
        • VGA: MSI RX580 8GB
        • HDD: 500 gb M2 Kingston
        • LAP: Macbook pro 13 2016
        • TV: Sharp 43" FULL HD
      13. Svaka ti je ka u Njegoša. Realno Sennheiser ispod 58x mislim da je za izbegavanje. Ja sam se baš opekao sa MM-550x.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        80
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 860k Quad Stock Red NQ Cooler
        • MoBo: Gigabyte A88x F2A88XM DS2
        • RAM: 8gb Patriot/Kingston Ddr3 @ 1333mhz
        • VGA: AMD Asus R7 360 Mini 2gb
        • MON: Lg W1934S
        • HDD: 1TB WD Purple WD10PURX & HITACHI 500GB HDS721050CLA362
        • OPT: Samsung
        • Case: Frontier C917
        • SND: FiiO Q1 gen 1, Fostex TR 80, Audio Technica M30x, Isk Hf2010 Asus Cerberus V2, Sony Ex 110 APB
        • Ostalo: Xiaomi Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue Xiaomi Mi A1 32gb black Lenovo Vibe K5 Sony Xperia E4 Creative X
      16. Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku

Nadam se da će se uskoro javiti član koji već 2-3 godine koristi iSK HF-2010. Zna se da su zvučno odlične za 5k din (tačnije 4925 din), po dizajnu i izradi glume Beyerdynamic modele, ali treba nam potvrda kako se ponašaju posle 2-3 godine upotrebe, da li su jastučići očuvani, da li su udobne za svakodnevno, višesatno korišćenje itd.
        I nakon vise godina stanje HF2010 je prakticno kao da su koriscene mesec dana, nikakva pucanja, izoblicenja Jastuka , prekidanja u kablu a dosta puta sam ih slucajno gazio stolicama po ivici kabla .

Nista apsolutno.
        Sto se udobnosti tice ako je Fostex TR 80 10 , HF2010 su 9 a M30x 8.

Mekse su i prostranije u dubini jastuka nego npr ATH M30x ali zato npr m30x ima veci raspon za duzinu glave korisnika kad je u pitanju Ram dakle moraju vise da se rastegnu da bi bilo komotno.
        . Ali m30x ima zato grublje jastucice koji su doduse laksi za odrzavanje no Isk , mada sve se to lako prebrise

Pa ISK u poredjenju malkice vise znaju da ostanu bez Lufta ko ima srednje ka vecoj glavi nego m30x.

Ali zato Velur na Isk je dosta prijatniji za toplije temperature i generalno je jako pufnast i ne vrsi pritisak na glavu bas su Over Ear po tom pitanju. Dok m30x znaju da zagreju jer je to vinyl skaj mesavina ali ne nesto drasticno bas zato sto nemaju Clamping Force kao ni ISK .

Ni jedne ni druge ne pritiskaju glavu znacajno .

Moj savet ko nabavi ISK je da ako poveze na izvor gde dobijaju vise no dovoljno snage, i oseti da krecu da budu preostre/prezivahne u Srednjim Visokim tonovima, nek prosto Spusti 3.5 KHZ i 5KHZ na 1.5 il 2DB i nek podigne 1KHZ za 2- 2.5DB i onda je zvuk prakticno bez ikakvih rupa prosto sjajan mada je i default odlican za Rock al za npr Rep i House sa ovim korekcijama je to to. Za cenu za koju se prodaju su apsolutan Steal jer se takmice sa slusalicama u 10 000-12000 kategoriji (i to ne IT shop krsevima nego ozbiljnim Studio/hifi modelima).
        Menjao sale941 : 11.08.2020. u 00:17

Member
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        65
        Pozdrav svima
        Ako moze pomoc oko kupovine slusalica
        Hteo bih da uzmem neke do 100e, wireless, noise cancellation, dobar mikrofon posto ce mi vise sluziti za razgovor i da budu udobne posto imam vecu glavu

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.779
        to ne postoji,pogotovo u srbiji.najbliže tome je microsoft surface headphones ali to je 200nak dolara van,a ne treba im se nadati da će brzo ako i ikad biti kod nas,pa čak i komšija pa da čekaš da se otvore granice i na to dodaj dollar na euro povećanje za evropsko tržište i to što nema konkurencije u cenovnom razredu i vidim da će biti 230+ e.

možeš da se vijaš po oglasima i probaš da nahvataš akg n60nc za te pare ali to ne verujem da će ispuniti očekivanja te bi ti najtoplije preporučio polovne ili nove sony ili bose.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2017
        Poruka
        7
        Pozdrav svima, moze li preporuka za slusalice koje ce se iskljucivo koristiti za slusanje muzike u cenovnom rangu do 6000 din. Vidim da se dosta prepoprucuju iSK HF-2010 i PreSonus HD7, pa me zanima da li bi to bila najbolja opcija? Hvala unapred

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.934
      21. Moja mašina
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • SND: FiiO K5 Pro/ E10K & DAC-X6 + Fostex TR-90/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6| 2.1 50W
      22. Da li ćeš ih koristiti samo u kući/stanu i da li je u pitanju integrisana zvučna ili neki drugi, bolji izvor?
        Dodaj slobodno i SL 668b na listu, prelistaj utiske i testove pa na kraju izaberi na osnovu tih manjih zvučnih razlika, jastučića, dodatne opreme i kablova, pa i dizajna.
        Spiral out, keep going

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2017
        Poruka
        7
        Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        Da li ćeš ih koristiti samo u kući/stanu i da li je u pitanju integrisana zvučna ili neki drugi, bolji izvor?
        Dodaj slobodno i SL 668b na listu, prelistaj utiske i testove pa na kraju izaberi na osnovu tih manjih zvučnih razlika, jastučića, dodatne opreme i kablova, pa i dizajna.
        Hvala na odgovoru. Uglavnom cu ih koristiti za putovanja, malo po kuci ali verovatno preko mobilnog, ne verujem da cu ih prikljucivati za komp. Malo sam istrazivao pa sam naisao i na Audio-Technica ATH-M20x koje su otprilike u tom cenovnom rangu, pa me zanima da li bi one mozda bile bolja opcija?

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.934
      25. Moja mašina
      26. Koji telefon je u pitanju? Retko koji fon može da potera iole zahtevnije over-ear sluške onako kako bi trebalo, uglavnom im fali đusa. Mada, sve je veća ponuda malih USB-C DAC/AMP adaptera koji to rešavaju već za nekoliko desetina $. Ali se trenutno ne isplate, zbog problema sa AliExpress-om.

Ok su M20x ali vidim da koštaju oko 8k din što i nije baš povoljno za te slušalice. Uz to su, bar na papiru, relativno zahtevne, posebno za portable upotrebu: Sensitivity: 96 dB, Impedance: 47 Ohms
        Inače su zatvorenog dizajna i to je ok za upotrebu van stana ili kuće.

Poluotvorene kao što su SL 668b, HD7, HF2010 i sl. nisu baš idealne kao prenosive slušalice, izolacija je slaba u oba smera pa veoma lako mogu da budu i neupotrebljive u bučnom okruženju, ili bi morao maksimalno da pojačaš zvuk ali onda se prevaraju u manje PC zvučnike i svi u krugu od 10m oko tebe će slušati ono što i ti

Razmisli o AKG K92, trenutno su na solidnom sniženju u jednoj poznatoj prodavnici audio opreme, koštaju 6600 din i po karakteristikama su bolje kao prenosive slušalice od M20x: Sensitivity headphones: 113 dB SPL/V, Rated Impedance: 32 Ohms

Verovatno su i zvučno malo bolje od ATH. Jastučići se lako menjaju a jedina ozbiljna mana AKG (za portable upotrebu) je fiksni kabl dužine 3m. Mada i M20x imaju isti takav 3m kabl ali postoji i verzija M20x sa fiksnim kablom dužine 1.2m, ne znam da li ih ima na našem tržištu. AKG su zatvorenog dizajna tako da je izolacija solidna, ne treba im neko super moćno pojačalo (mada svakako zvuče bolje uz dobar i jak izvor).

Do 7-8 hiljada din teško da ćeš naći bolje portable closed-back sluške na našem tržištu. Možda još Sennheiser Urbanite XL (over-ear) na KP, ali polovne, nove su oko 100 evra.
        Menjao hsv.stoned : 13.08.2020. u 22:09
        Spiral out, keep going

Member Avatar korisnika Bobi4ever
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.074
      28. Moja mašina
        • CPU: i7 8750H
        • MoBo: H370
        • RAM: 16GB DDR4 2666 MHz
        • VGA: GTX 1050 Ti
        • MON: Samsung LE32D550
        • HDD: M.2 2280 512GB
        • OPT: Ko to jos koristi?
        • Case: Lako za poneti
        • SND: AL 621, Cloud II, Cloud Orbit, JBL 500BT, Edifier R2000DB, Xonar U7 MK-II, Mackie Ear Buds itd
        • LAP: Dell
        • TV: 1080p
        • Ostalo: Mrzi me da nabrajam.
      29. Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        Dobra ponuda za HX Cloud Alpha Pro: https://gigatron.rs/gejmerske-slusal...ca-rdem-133165
        Sta je ovde dobro, kada su te iste slusalice 57e u EU...

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.779
        za fon ništa preko 32 oma.ja bi iskreno preskočio sve žičano i za te pare uzeo bluetooth,jer prosto danas nema proverenog 32 oma over ear modela,tržište se okrenulo hifi/studijskim (50tak oma pa nadalje) i bluetoothu za multimediju.

na kp-u kreću da valjaju najnoviji taotronic bt/anc model,oko 40tak evra,treba obratiti pažnju,deluje da će biti BB do 100e sveukupno čak i kao žičane 32 oma multimedija slušalice,bt i anc su samo bonus...

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.934
      32. Moja mašina
      33. Citat Citiram korisnika: Bobi4ever Pogledaj poruku
        Sta je ovde dobro, kada su te iste slusalice 57e u EU...
        Post je od pre 10 dana, tada su bile na akciji/sniženju i cena nije bila loša za uslove našeg raspad tržišta, posebno kada se zna da je GT u pitanju.
        Menjao hsv.stoned : 14.08.2020. u 14:47
        Spiral out, keep going

Strana 252 od 263 PrvaPrva ... 152202242248249250251252253254255256262 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •