Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Uzeo bih i ovaj model (link ispod) samo ne primjećujem po specifikaciji razliku u odnosu na Spirit Chop model a skoro pa duplo su skuplje.
Da li neko primjećuje razliku?

Jel mogu oni na MX300 Gen 2?
Može slika kako izgledaju?
Imaš dimenzije u opisu na aliju, moguće da odgovaraju.
 

Prilozi

  • IMG_6633.jpeg
    IMG_6633.jpeg
    185.1 KB · Pregleda: 27
  • IMG_6631.jpeg
    IMG_6631.jpeg
    266.9 KB · Pregleda: 21
  • IMG_6628.jpeg
    IMG_6628.jpeg
    255.5 KB · Pregleda: 26
Zar im i prethodne sa lajtning kablom nisu bile lossless?
Bas me cudi, ako nije tako.
Njihov dongle dac je uvek bio anomalija u Eplovoj postavci.
Dobar, a jeftin.
 
Probali su da im shtimom daju stejdz (3-4kHz), ali izgleda mrka kapa.
I dalje ce biti slican fazon kao i sve iz te linije (kao da su zatvorene slusalice bez vakuma), samo ce imati bas sada.
Iz moje skromne perspektive, mnogo je 6 glava za to.
 
Jeste mnogo para, ali je dobro da su konačno napravili bolje slušalice od HD600/650, HD660s to nisu bile. Kroz ceo raspon su malo bolje od HD650, uz malo puniji i dinamičniji zvuk, i za nijansu veću pozornicu, što je odlično.
Ogroman stejž je jako teško postići sa tim klasičnim HD6 ''tjuningom'' zvuka, to imaju samo neki najskuplji flagship modeli.
 
Po ovom graph nesto nisam optimista za 660s2 vs hd600. Na kraju krajeva da tako lako mogu da nadmase 600 i 650 odavno bi to uradili 😅
7db8fcc1c90915c0c6a145c5179333540d7d8814.jpeg
 
Dodas malo i uzmes Neumann NDH 30 i miran si... pare svakako idu Senn-u
 
@adachi
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd-660s2/

Nije sve u grafiku (verovatno ti smetaju ove rupe na 3-4kHz i posebno 4-5kHz, koju naš sluh ne registruje tako drastično kako deluje na grafiku). Skoro svi se slažu da su zvučno malo bolje od HD600/650, i drugačije ali i za tu neku nijansu bolje. Nešto kao malo unapređena verzija HD650, koje su same po sebi i dalje vrhunske, kada je tonalitet u pitanju.

Jedino su pogrešili oko cenovne politike, a možda i nisu, to mi ne znamo. Ako ne budu brzo oborili cenu na ~300$, to će značiti da su zadovoljni prodajom.
 
Poslednja izmena:
Dodas malo i uzmes Neumann NDH 30 i miran si... pare svakako idu Senn-u
Probati obavezno barem sat vremena pre kupovine. Umeju da budu neudobne na nekim glavama + zimi moraju da se zagreju jastucici, neka uvrnuta memorijska pena.
Ista prica i za 20.

@hsv.stoned @adachi ta dva umanjenja od 2-5kHz je najverovatnije pokusaj da im daju stedz.
Tu je taj frekventni opseg koji daje tu iluziju.
 
Da, slično kao kod Fidelio X3, s tim što X3 sigurno imaju bar ''za broj'' veći stejdž od HD660 S2.
 
Pozdrav. U potrazi sam i za over ear bt slusalicama, a i za nekim bubicama. Za bubice sam pitao tamo gde su one tema. Trebale bi mi slusalice sa bt vezom, najvise za muziku u kuci, na poslu, setnju i ponekad neki razgovor. Dakle kvalitet muzike na prvom mestu, ANC ne mora da bude vrhunski. Udobnost za moju vecu glavu bi bila pozeljna.:) Budzet je oko 150e! Sony mx4 su skupe, da li bi sony 720n dosle u obzir? Gledao sam i anker q45, vidim da ih dosta hvale. Citao sam strane unazad, ali puno ima predloga za zicane, nisam uvek siguran koje su bt. Koje modele pored ovih ste bi mi preporucili? Hvala.
 
Ne grejes sobu gde slusas muziku?
Ako ti je soba 22-24 stepana zimi, treba im 10-20 minuta da smekshaju na glavi. Posto ti je glava 12+ stepeni toplija od sobe.
Uvrnuti neki sundjer.
Naletao sam na par mesta gde ih ljudi stavljaju ispred peci/radijatora pre koriscenja ili tipa na zagrejano pojacalo jedno 15-20 minuta pre koriscenja, ako je A klasa.
Napravljene su kao tenk, ali su i zbog toga teshke kao tuch. Pogotovo za dinamicki drajver.
400+ grama sa kablom.
Cisto poredjenja radi HD600 su npr. 250-260 grama.
 
Pozdrav. U potrazi sam i za over ear bt slusalicama, a i za nekim bubicama. Za bubice sam pitao tamo gde su one tema. Trebale bi mi slusalice sa bt vezom, najvise za muziku u kuci, na poslu, setnju i ponekad neki razgovor. Dakle kvalitet muzike na prvom mestu, ANC ne mora da bude vrhunski. Udobnost za moju vecu glavu bi bila pozeljna.:) Budzet je oko 150e! Sony mx4 su skupe, da li bi sony 720n dosle u obzir? Gledao sam i anker q45, vidim da ih dosta hvale. Citao sam strane unazad, ali puno ima predloga za zicane, nisam uvek siguran koje su bt. Koje modele pored ovih ste bi mi preporucili? Hvala.
Edifier 820 ili 950, sta navatas jeftino.
Kupio sam ženi 820, neverovatne su za 40tak eur koliko sam ih platio, samo ih ne koristi. Ima i 820plus, ali su redje na popustu.

Ja imam sony xm5, vrede koliko sam ih ja platio (240) ne vrede bas 400e nikako :) imam I sony xb900, to je solidno, ali nikako za callove I malo me stezu jace.
 
Hvala na odgovorima. A sta mislite o modelu AUDIO-TECHNICA ATH-M50xBT2. Deluje bas ozbiljno, zvuk svi hvale, jedino sto nema ANC. Cena je oko 150e. Ima i jeftinijih od AT.
 
Da pitam ovde da ne bih otvarala novu temu. Ima li negde zasebno da se kupe ovi sunđeri:
pads.jpg

Moji su se pocepali, pa bih da ih zamenim. Ili se dobijaju isključivo uz jastučiće. Možete da date i neku preporuku za jastučiće sa ovim sunđerima za Sennheiser HD58X ukoliko znate.
 
Ima adapter jeftino da se uzme pa mogu bilo koji jastucici da se stave na njih (adekvatnih dimenzija).
Moze i da se shtampa.
Link za samo sundjer.
Generalno ljudi kazu da sundjeri koji nisu original imaju drugaciji zvuk.
Koliko se razlikuje, ne bih znao.
Ima na Aliju jeftinih jastucica, ali se cekaju.
Kazu ljudi da se teze stavljaju, ali da imaju isti/slican zvuk.
I ja ih cekam da stignu, ne secam se vise kada sam ih narucio.
Vidi, probaj, srecno.
 

Ima li neko iskustva s ovim bubicama? Treba mi nešto za vožnju bajsa i za slušanje muzike u pokretu. Dosad sam koristio neke custom-made koje mi ortak poslao al kabl me smara dok vozim bajs :)
Za kućnu upotrebu već imam Meze 99 i iBasso SR2 tako da ove ni ne mogu da se porede s njima po pitanju kvaliteta zvuka, ali hoću nešto dovoljno pristojno i portabilno. Mogu naći u Austriji za 110e otprilike, kad budem išao planiram uzeti, ako se isplati, osim ako ne postoji neki model u sličnom cenovnom rangu koji je drastično bolja opcija za kupovinu.
 
Ima adapter jeftino da se uzme pa mogu bilo koji jastucici da se stave na njih (adekvatnih dimenzija).
Moze i da se shtampa.
Link za samo sundjer.
Generalno ljudi kazu da sundjeri koji nisu original imaju drugaciji zvuk.
Koliko se razlikuje, ne bih znao.
Ima na Aliju jeftinih jastucica, ali se cekaju.
Kazu ljudi da se teze stavljaju, ali da imaju isti/slican zvuk.
I ja ih cekam da stignu, ne secam se vise kada sam ih narucio.
Vidi, probaj, srecno.
Našla sam taj adapter na Brainwavz-u. Imaju čak i jastučiće sa sunđerom i šalju za Srbiju. Baš sam im danas poslala poruku da vidim da li odgovaraju za 58X. Hvala na linku za sunđer! Još sam tražila na Aliju, ali nije mi to izašlo.
 
tako da ove ni ne mogu da se porede s njima po pitanju kvaliteta zvuka
Ako imas bolji fon sa ldac, iznenadices se zvukom.
Eventualni problem je bajs, ove tws vise vole mirnije okruzenje, da tako kazem...
Razgovore zaboravi, moraces da vices na bajsu da bi te razumeli.
 
Našla sam taj adapter na Brainwavz-u. Imaju čak i jastučiće sa sunđerom i šalju za Srbiju. Baš sam im danas poslala poruku da vidim da li odgovaraju za 58X. Hvala na linku za sunđer! Još sam tražila na Aliju, ali nije mi to izašlo.
Nema na cemu. I ja se trenutno igram sa HD58X.
Imace drugaciji zvuk sa njihovim jastucicima, imaj to u vidu (Brainwavz).
Mozda ti se vise svidi, mozda i manje.
Ako budes narucivala od njih kada ti stigne, ostavi utiske nebilo ti zapovedjeno.
 
Nema na cemu. I ja se trenutno igram sa HD58X.
Imace drugaciji zvuk sa njihovim jastucicima, imaj to u vidu (Brainwavz).
Mozda ti se vise svidi, mozda i manje.
Ako budes narucivala od njih kada ti stigne, ostavi utiske nebilo ti zapovedjeno.
Hoću. Poručila sam zasad onaj sunđer sa Alija. :)
 
Ja sam sa Alija uzeo neke Misondiko, nisam expert tj toliki sluhista, meni su OK.
OEM su mi bile nešto skupe pa sam probao sa ovima i za sada ostaju.
 
Za ljude koji su se isprsili evro ipo za Vido slusalice/bubice, evo vam moj EQ profil sa kojim (meni) zvuce odlicno.
Dok ne stignu jastucici za HD58x, ovi malishani od evro ipo sa ovim eq profilom definitivno zvuce superiornije. Uglavnom zbog stejdza.
Sa sundjerima zvuce odlicno, bez sundjera je slabiji bas posto im sundjeri pokrivaju portove za ventilaciju vazduha na zadnjoj strani slusalica.

Kod:
Preamp: -12.38 dB
Filter 1: ON LSC Fc 105.0 Hz Gain 9.7 dB Q 0.70
Filter 2: ON PK Fc 22 Hz Gain 2.2 dB Q 2.59
Filter 3: ON PK Fc 34 Hz Gain 2.5 dB Q 2.15
Filter 4: ON PK Fc 51 Hz Gain 3.6 dB Q 2.10
Filter 5: ON PK Fc 86 Hz Gain -1.7 dB Q 0.41
Filter 6: ON PK Fc 1536 Hz Gain -7.8 dB Q 1.16
Filter 7: ON PK Fc 3522 Hz Gain 0 dB Q 1.54
Filter 8: ON PK Fc 5389 Hz Gain -6.2 dB Q 3.78
Filter 9: ON PK Fc 9665 Hz Gain 3.07 dB Q 0.97
Filter 10: ON HSC Fc 10000.0 Hz Gain 8.4 dB Q 0.70

Ovo je parametric EQ, trebalo bi negde da imam i regularan EQ profil za ljude koji bi ih koristili sa wavelet aplikacijom na telefonu.
Ako bude bilo interesenata, mogu da potrazim i da ga zakacim ovde.
 
Za ljude koji su se isprsili evro ipo za Vido slusalice/bubice, evo vam moj EQ profil sa kojim (meni) zvuce odlicno.
Dok ne stignu jastucici za HD58x, ovi malishani od evro ipo sa ovim eq profilom definitivno zvuce superiornije. Uglavnom zbog stejdza.
Sa sundjerima zvuce odlicno, bez sundjera je slabiji bas posto im sundjeri pokrivaju portove za ventilaciju vazduha na zadnjoj strani slusalica.

Kod:
Preamp: -12.38 dB
Filter 1: ON LSC Fc 105.0 Hz Gain 9.7 dB Q 0.70
Filter 2: ON PK Fc 22 Hz Gain 2.2 dB Q 2.59
Filter 3: ON PK Fc 34 Hz Gain 2.5 dB Q 2.15
Filter 4: ON PK Fc 51 Hz Gain 3.6 dB Q 2.10
Filter 5: ON PK Fc 86 Hz Gain -1.7 dB Q 0.41
Filter 6: ON PK Fc 1536 Hz Gain -7.8 dB Q 1.16
Filter 7: ON PK Fc 3522 Hz Gain 0 dB Q 1.54
Filter 8: ON PK Fc 5389 Hz Gain -6.2 dB Q 3.78
Filter 9: ON PK Fc 9665 Hz Gain 3.07 dB Q 0.97
Filter 10: ON HSC Fc 10000.0 Hz Gain 8.4 dB Q 0.70

Ovo je parametric EQ, trebalo bi negde da imam i regularan EQ profil za ljude koji bi ih koristili sa wavelet aplikacijom na telefonu.
Ako bude bilo interesenata, mogu da potrazim i da ga zakacim ovde.
Moze i za wavelet molim
 
Za ljude koji su se isprsili evro ipo za Vido slusalice/bubice, evo vam moj EQ profil sa kojim (meni) zvuce odlicno.
Dok ne stignu jastucici za HD58x, ovi malishani od evro ipo sa ovim eq profilom definitivno zvuce superiornije. Uglavnom zbog stejdza.
Sa sundjerima zvuce odlicno, bez sundjera je slabiji bas posto im sundjeri pokrivaju portove za ventilaciju vazduha na zadnjoj strani slusalica.

Kod:
Preamp: -12.38 dB
Filter 1: ON LSC Fc 105.0 Hz Gain 9.7 dB Q 0.70
Filter 2: ON PK Fc 22 Hz Gain 2.2 dB Q 2.59
Filter 3: ON PK Fc 34 Hz Gain 2.5 dB Q 2.15
Filter 4: ON PK Fc 51 Hz Gain 3.6 dB Q 2.10
Filter 5: ON PK Fc 86 Hz Gain -1.7 dB Q 0.41
Filter 6: ON PK Fc 1536 Hz Gain -7.8 dB Q 1.16
Filter 7: ON PK Fc 3522 Hz Gain 0 dB Q 1.54
Filter 8: ON PK Fc 5389 Hz Gain -6.2 dB Q 3.78
Filter 9: ON PK Fc 9665 Hz Gain 3.07 dB Q 0.97
Filter 10: ON HSC Fc 10000.0 Hz Gain 8.4 dB Q 0.70

Ovo je parametric EQ, trebalo bi negde da imam i regularan EQ profil za ljude koji bi ih koristili sa wavelet aplikacijom na telefonu.
Ako bude bilo interesenata, mogu da potrazim i da ga zakacim ovde.
Moze li Peace GUI da procita to? Sacuvam text file i onda import?
EDIT: Radi,hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno