Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Polako gubim nadu, ali da li je moguce kupiti pristojne in ear slusalice za sport i svakodnevnu upotrebu sa dobrim mikrofonom i izolacijom na bucnim mestima a da nisu airpods pro?
Taman se zagrejem za neke (jabra elite 7 active, jbl tune 230nc, beats fit pro, soundcore a40 imao pa vratio jer su bagovale uzasno) i onda odem na review i mikrofoni blagi uzas.
Ne daje mi se preko 200€ za airpods pro 2 ali izgleda da ne postoji drugo resenje?
 
Jeste metalni je okvir.
Ali evo sad su se pocele osipati i na ramu (koza ispod).Ovo je bas sr..e, ne bih ih ni kupio.
Doduse kad su dosle nije bilo ovoga.
Izgleda kao da dugo nisu bile koristene i sad je ovo krenulo.
Razvukao sam ih preko naslonjaca glave stolice.


Ljudi jel svake sluske s vremenom pocnu da se osipaju s vremenom bilo da je prava ili vestacka koza?
Prava koza ili vestacka ako se ne odrzava ona posle nekog vremena pocne pucati to je neminovno. Taj pre tebe ako nije mazao kremom jastucice i sva mesta gde je prekriveno kozom da oni budu elasticni onda nije ni cudo, pogotovo sada posle ovih akrobacija skini stavi na glavu, razvuci, promeni jastucice stavi druge pa vrati stare i ako su vec bili suvi ovo ti je scenario koji bi se dogodio pre ili kasnije.
 
Tek na svom Note 10+ sam dobio fenomenalan zvuk.
Moze li mi neko objasniti zasto je kod bluetooth sluski toliko bitno izvor zvuka, u mom slucaju fon?
 
Nije izvor nego Windows ume da zeza. Prvo SBC kodek nije baš spektakularan, a drugo, i verovatnije je da slušalice umeju da se povežu kao handsfree umesto headphones i onda dobiješ zvuk kao sa krš slušalica pravljenih samo za razgovor. Mislim da sam to već pomenuo.
Na kraju, taj Note 10 sigurno podržava i druge, bolje kodeke.
 
Nije izvor nego Windows ume da zeza. Prvo SBC kodek nije baš spektakularan, a drugo, i verovatnije je da slušalice umeju da se povežu kao handsfree umesto headphones i onda dobiješ zvuk kao sa krš slušalica pravljenih samo za razgovor. Mislim da sam to već pomenuo.
Na kraju, taj Note 10 sigurno podržava i druge, bolje kodeke.
Ali slusam preko youtube...koji kodeci?
Prava koza ili vestacka ako se ne odrzava ona posle nekog vremena pocne pucati to je neminovno. Taj pre tebe ako nije mazao kremom jastucice i sva mesta gde je prekriveno kozom da oni budu elasticni onda nije ni cudo, pogotovo sada posle ovih akrobacija skini stavi na glavu, razvuci, promeni jastucice stavi druge pa vrati stare i ako su vec bili suvi ovo ti je scenario koji bi se dogodio pre ili kasnije.
Evo sad sam ih namazao...haha.
Ma zanimljivo da je on meni prodao nije bilo nikakvog osipanja, čim sam ja kupio koristio krenulo je :/
 
Pa nije bilo ali ih nije sigurno ni koristio a nije ih ni mazao pa zato su kod tebe posle dan dva ili vec koliko od skini stavi slusalice i pomranja su pocele da se ljuste. To ako radis najbolje je uvece pre nego sto legnes da ih namazes i one do ujutru upiju u sebe ali nemoj da sada nacvakas kilo kreme nego samo onako ovlas, najbolja ti je za to ona stara nivea u plavoj metalnoj kutiji.

Znam jer sam ja dok sam imao koznu jaknu time mazao ali nju sam cvakao jer mrcina moze da upije boga oca i mora da bude elasticna koza. Ali za slusalice ti je dovoljno malo.
 
Pa nije bilo ali ih nije sigurno ni koristio a nije ih ni mazao pa zato su kod tebe posle dan dva ili vec koliko od skini stavi slusalice i pomranja su pocele da se ljuste. To ako radis najbolje je uvece pre nego sto legnes da ih namazes i one do ujutru upiju u sebe ali nemoj da sada nacvakas kilo kreme nego samo onako ovlas, najbolja ti je za to ona stara nivea u plavoj metalnoj kutiji.

Znam jer sam ja dok sam imao koznu jaknu time mazao ali nju sam cvakao jer mrcina moze da upije boga oca i mora da bude elasticna koza. Ali za slusalice ti je dovoljno malo.
Namazao evo sve 3 sa Atrix kremom za ruke....
Zanimljvo da sve sluške prvo počnu da se ljušte po obimu tik do plastike i su unutrašnje strane drajvera...gde i ne dolazi u kontakt sa uhom.
 
Nije izvor nego Windows ume da zeza. Prvo SBC kodek nije baš spektakularan, a drugo, i verovatnije je da slušalice umeju da se povežu kao handsfree umesto headphones i onda dobiješ zvuk kao sa krš slušalica pravljenih samo za razgovor. Mislim da sam to već pomenuo.
Na kraju, taj Note 10 sigurno podržava i druge, bolje kodeke.
Ma slusam klasicne mp3, sad mi nije jasno msm mogu razumeti da sam spojio na razlicite telefone stereo kablom pa da ide preko 3.5 mm džeka ali ovako preki bluetooth ne razumem zasto na Note 10+ imam najbolji zvuk...mozda enkodira u apt kodek (banalizujem).
 
Ako je bas koza onda je u redu da se mazu sa kremom.
Za proteinsku kozu (pleather/lazna koza od ljuski jajeta i smole) ne znam koliko je ok da se mazu sa kremom.
Vinil nikako ne mazati sa kremom.

Namazao evo sve 3 sa Atrix kremom za ruke....
Zanimljvo da sve sluške prvo počnu da se ljušte po obimu tik do plastike i su unutrašnje strane drajvera...gde i ne dolazi u kontakt sa uhom.
Ljushti se tamo gde se sushi. Zar nije logicno da ce se ljushtiti jos brze tamo gde se sushi + gde je najvise rastegljeno.
Vinil i proteinska koza se raspadaju isto i zbog znoja.
 
Ako je bas koza onda je u redu da se mazu sa kremom.
Za proteinsku kozu (pleather/lazna koza od ljuski jajeta i smole) ne znam koliko je ok da se mazu sa kremom.
Vinil nikako ne mazati sa kremom.


Ljushti se tamo gde se sushi. Zar nije logicno da ce se ljushtiti jos brze tamo gde se sushi + gde je najvise rastegljeno.
Vinil i proteinska koza se raspadaju isto i zbog znoja.
Ja sve namazao kremom....gotovo sad :D
 
Hyperx Cloud Core kupio nekad na lokalnoj pijaci momak je dolazio prodavao sve slušalice, na kraju završio u prdekani..
Htio sam reći da su ovo uprkos što imam sigurno 20 pari slušalica, jedine slušalice koje mene ne žuljaju a i zvuk mi je fenomenalan.
Volim taj duboki bass.
Jednostavno od samo ovih sluški uši mi ne gore, naravno uz Razer Tiamat Ultimate koje imaju to neko hlađenje.
Imam i Cloud 2 nove u ormaru čekaju me na upotrebu.
Sad do čega je ne zna,m, možda do oblika drajvera.
Nažalost ove su se odavno počele rasipati...
 
Drugari, često mi vani, evo tokom voznje na bajsom dolazi do pucketanja i prekida u zvuku....to se ne desava kuci.
Kao da dobivaju neki signal odnosno smetnju.
Šta bi moglo biti?
 

Ima li ko iskustva sa ovim sluskama?
Potrebne su mi slusalice do/oko 100€ koje imaju dobar mic, da me ljudi cuju na bucnim mestima (metro, na poslu), i za svakodnevnu upotrebu (teretana, setnja).
Svaka druga preporuka dobrodosla.
 
Na starim hyperx cloud mikrofon počeo da brljavi, pa sam u potrazi za nekim novim sluškama.
Je l postoji nešto slično sa ANC-om?

Slušalice se koriste u kancelariji, malo razogovra, YT, i malo gaming-a. Za sve ovo su mi Cloud više nego ispunjavale očekivanja. Nebitno da l su bt ili žične
 
Koje su najbolje headset slusalice, cena do oko 8-10 hiljada? Probala sam ih nekoliko i sve uzasne. Poslednje koje sam probala su Logitech H540 (Ne cuje se dobro, mikrofon je los i izuzetno su neudobne) i Logitech H390 (nisu lose ali su malo neudobne, deo oko usiju je vrlo mali pa ne stoje cvrsto).

Treba mi nesto sto je udobno, da ne spadaju, da se lepo cuje, da imaju dobar mikrofon, live feedback po mogucnosti. Inace trebaju mi za rad u kancelariji, ne za gaming ali nema veze ukoliko su kvalitetne. Jos uvek koristim neke Plantronics 655 koje su izvanredne ali su stare i morace da se promene uskoro ali im ne nelazim dobru zamenu. Please help.
 
Cooler Master MH751/752.
Jedne od najudobnijih slusalica ikada (isto kao i tackstar pro 82). Idu preko uveta, ali nisu preterano glomazne, jastucici od memorijske pene, lagane, ok za muziku, za razgovore su odlicne, mikrofon (barem na ovim 752) je odlican i moze da se skine po potrebi (3.5mm dzek) i onda se koriste kao obicne slusalice, ne izgledaju gejmerski nadrk4n0 i izoluju pristojno zvuk od okoline posto su zatvorene.
Kod nas je jaca cena nego sto bi trebala da bude, ja sam naleteo povoljno na njih za vreme korone dok smo sedeli kod kuce non stop.
Uzeo ih za igranje, sada ih je majka prisvojila, posto u starijim godinama je pocela da slusa muziku i cita knjige kao blesava.
Ako ti treba USB varijanta onda 752, ako imas ulaz za mikrofon i slusalice odvojen onda 751.

Ako je bitno da su udobne i da imaju dobar zvuk i odlican mikrofon preporucio bih ti njih iz licnog iskustva. Pogotovo, ako mozes povoljno da ih nadjes.
Nisam bas u toku sa hedsetovima, mozda ce neko drugi imati bolju, noviju i povoljniju preporuku.
 
CM MH751 trenutno koštaju 11.999 din. u GT-u, a HX Cloud Alpha Pro 7.999 din, CM će nekima možda biti malo udobnije ali je jasno da su HyperX trenutno mnogo bolja/isplativija kupovina.
 
Imam superlux HD 330. Zvuk je ekstra, pre ovih sam koristio stare beyerdynamic 990 i manje vise je isti.
Problem je sto su mi mnogo neudobne, bole usi nakon 1h nosenja. Ne stezu mnogo, probao sam bez naocara, usi lepo stanu u slusalicu, nisam slon... Da li bi pomoglo kad bih promenio ove sundjere na velur?
 
Ako su ti ostale te stare beyer zameni im jastucice i probaj.
Ostace ti lep bas i za plishanim.
 
Друштво, јел има неко препоруку за over-ear слушалице за продукцију музике? Нешто до 30.000 (може и више ако су баш, баш), да имају што неутралнији звук, да не фарбају звук, да су удобне за вишесатно нескидање. И наравно, квалитет израде треба да буде одличан. И да имају код нас у радњи да се купе.
Имам Sennheiser HD 25-1 II, али су неудобне до бола, поготову што носим наочаре, иако им је звук одличан.

Едит: шта мислите о Sennheiser HD 560S? Видех да су око 26.000.
 
Poslednja izmena:
Dobre su 560s, anemican sub bas, ali su generalno dobre.
Imaju dva uzvisenja na 7 i na 15k, osim toga i anemicnog sub basa su neutralne.
Kvalitet izrade im je....bleh....
Ako sednes jednom na njih, to je kraj.
Lagane su, ali dosta stiskaju lobanju.

Novi Beyer DT900 je ok za produkciju.
Promenili su shtim u odnosu na stare i ne zvuce vise kao da ti neko burgija mozak.
U odnosu na 560s su napravljene kao tenk. Kakva im je dostupnost i cena po radnjama, ne bih znao.
Imaju bolju bas ekstenziju nego 560s, ali mi generalno deluje da je bolji drajver i shtim u 560s.

Eto ti jos jedan predlog, mada bi bilo najbolje da se prosetas do neke bolje snabdevene prodavnice pa lepo isprobas.
Ako mozes da poneses svoje pojacalo, interfejs ili sta god jos bolje.

A, ako hoces bash bash, onda Neumann NDH 20 i miran si.
Mada, posto je znacajno veca cifra, mozda bi bio i nemiran ;)
 
Dobre su 560s, anemican sub bas, ali su generalno dobre.
Imaju dva uzvisenja na 7 i na 15k, osim toga i anemicnog sub basa su neutralne.
Kvalitet izrade im je....bleh....
Ako sednes jednom na njih, to je kraj.
Lagane su, ali dosta stiskaju lobanju.

Novi Beyer DT900 je ok za produkciju.
Promenili su shtim u odnosu na stare i ne zvuce vise kao da ti neko burgija mozak.
U odnosu na 560s su napravljene kao tenk. Kakva im je dostupnost i cena po radnjama, ne bih znao.
Imaju bolju bas ekstenziju nego 560s, ali mi generalno deluje da je bolji drajver i shtim u 560s.

Eto ti jos jedan predlog, mada bi bilo najbolje da se prosetas do neke bolje snabdevene prodavnice pa lepo isprobas.
Ako mozes da poneses svoje pojacalo, interfejs ili sta god jos bolje.

A, ako hoces bash bash, onda Neumann NDH 20 i miran si.
Mada, posto je znacajno veca cifra, mozda bi bio i nemiran ;)
Хвала ти пуно на исцрпном одговору. 560s су ми некако први пик на драфту. Али сада кад сам погледао DT900, уопште нису лоше, видим да ће их бити ускоро у Player-у, отићи ћу до њих па ћу послушати пар модела. Највећи проблем ми је што носим наочаре и онда се бојим да ће ме жуљати слушалице после дугог ношења. Негде сам прочитао да су баш за то добре DT900, јер не жуљају код ношења наочара. Хвала ти још једном на предлогу!
 
HD560s su do sada nekoliko puta bile na 18-19k din. na sniženju, koliko i vrede, otprilike. Tako da ih nikada ne bih platio više od tih 19k din.
DT 900 Pro X su oko 30k din, što je takođe nerealno visoka cena, mada su na KP bile za 5-6k din. jeftinije.

Ne znam za šta ti tačno trebaju, i da li je u pitanju hobi produkcija ili posao, ali računaj na to da DT 900 Pro X, a posebno HD560s, ne izoluju dobro u oba smera, pa ako ti je to bitno onda razmisli o nekim slušalicama zatvorenog dizajna, npr. Fostex TR-80 (možda i dalje imaju demo primerak u Plejeru), Beyerdynamic DT 700 Pro X ili MMX 300 MK2.

Ako imaš dovoljno dobro pojačalo, na KP možeš da nađeš i retro AKG egzotiku u vidu poluotvorenih ili zatvorenih modela K serije, razne varijante K240 modela, K260, K270, K280 (raspon cena 40-80€).
 
Није ми кључно да ми изолују звук, ни споља, ни изнутра. Хоби продукција је у питању.
Имам Focusrite Scarlet 2i2 аудио карту, немам појачало за слушалице, и не намеравам да га купујем, мислим да ми не треба.
Оно што ми је кључно је да имају раван одзив и да су удобне, због наочара.
Хвала ти за предлог да погледам DT900 на КП, није ми пало на памет. Али волео бих прво да их чујем.
 
Хвала ти пуно на исцрпном одговору. 560s су ми некако први пик на драфту. Али сада кад сам погледао DT900, уопште нису лоше, видим да ће их бити ускоро у Player-у, отићи ћу до њих па ћу послушати пар модела. Највећи проблем ми је што носим наочаре и онда се бојим да ће ме жуљати слушалице после дугог ношења. Негде сам прочитао да су баш за то добре DT900, јер не жуљају код ношења наочара. Хвала ти још једном на предлогу!
Nema na cemu.

Pogledaj isto i recenzije i grafike za Rode NTH-100.
One imaju mnogo lepe jastucice od memorijske pene sa gelom koji hladi.
Posto si naocharkovic, mozda bi ti i one odgovarale.
Isto su napravljene kao tenk, mada nisu lagane kao Beyer.
Kod njih jedino treba da se blago odvije sraf na plastici koja zakljucava podesavanje visine slusalice.
Ako je mnogo stegnut sraf ume da puca ta plastika. Kada se odvije sraf nema tih problema.
I kod njih obavezno cuvati silikonski chep koji sluzi da zapushi jedan od dva dzeka za kabl.
Bitan je taj chep za shtim.
 
Imaš dovoljno info. na netu/YT, pa proceni koje bi ti više odgovarale, kao alat, i u skladu sa zahtevima.
Npr. postoje studijske Beyerdynamic slušalice koje su odlične i za slušanje muzike, ali i one koje su više alat za specifičnu namenu, npr. stare DT770 Pro ili DT990 Pro, za bunjare, video produkciju, preslušavanje mana u miksu itd.
Hoću da kažem da ima audiofila koji kupe DT 990 Pro, i onda se žale na bloat mid-bass brdo i na visoke, oštre peak-ove u treble rasponu, a zanemaruju činjenicu da to i nisu baš slušalice za neko late night/smooth uživanje u muzici (kao npr. Sennheiser HD6xx serije) već alat za studio, miksovanje i sl.







 
Nazad
Vrh Dno