Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Pre nekoliko dana kupio sam za dve hiljade Asus Tuf Gaming H3 (Ananas plus popust plus kupon).

Prilično loše, bez basa, bez muzikalnosti, neubedljivo, sve u istom tonu.

MacBook Pro integrisana i Tidal HiFi Plus.

Poručio Lusya DAC koji je danas stigao.

Sve se promenilo. Vokal, bas, instrumenti, sve je izraženije i jasnije. Zadovoljan.

viber_image_2023-01-12_13-09-05-525.jpg
 
Trazim zamenske jastucice za AKG K72. Precnik spolja je tacno 100mm, originalna dubina mi je sasvim dobra, ne dodiruje skoljka mrezicu. Nazalost, vestacka koza se ogulila vremenom, ali kad se skine svuda, ispadaju jastucici iz zljeba.

@hsv.stoned odvikao sam se od Ali Express-a tokom krize jer je slanje bilo skupo, pa me zacudilo da sada vidim cene u dinarima. Ovi jastuci koje si uzeo su velur sa eko kozom po obodima? Cena je oko 800 dinara koliko vidim. To je konacna cena ili se jos nesto dodaje usput?

Za AKG sam nasao nove kod nas za 5000 din, pa se razmisljam da li da kupim slusalice ili da narucim samo jastucice. Znam da ce se fabricki isto oguliti kao i stari za godinu-dve.

Zanima me i koja eksterna zvucna kartica sada moze da se kupi kod nas ili na AE, a da moze da se zakaci na usb-c/thunderbolt port, i na obican usb port (koristim dva laptopa, lenovo kuci, macbook na poslu)?

Vidim da je kolega iznad pomenuo Lusya. Ranije se secam da je postojao Fiio, ali ne znam sta se izmenilo prethodnih godina.
 
Našao sam i ja nešto na Aliex-u, nisam siguran da li smem da linkujem (neka mod ukloni ukoliko je zabranjeno), uzeo bih za sebe da probam sa trenutnom opremom

Ovaj Fiio D03k
ili
Lusya SA9023a i Lusya CT7601

Ne znam koja je razlika između ta 3, voleo bih da neko iskusniji baci info, a koliko vidim ne postoji neka cenovna razlika - kod nas jedino taj d03k može da se nađe i košta, kao što mu i ime kaže oko 3k 😄
 
Pre nekoliko dana kupio sam za dve hiljade Asus Tuf Gaming H3 (Ananas plus popust plus kupon).

Prilično loše, bez basa, bez muzikalnosti, neubedljivo, sve u istom tonu.

MacBook Pro integrisana i Tidal HiFi Plus.

Poručio Lusya DAC koji je danas stigao.

Sve se promenilo. Vokal, bas, instrumenti, sve je izraženije i jasnije. Zadovoljan.

Pogledajte prilog 371194
Ako te ne mrzi napiši podešavanja jer i meni uskoro stiže DAC za iste slušalice...
 
Ko za inat prodate su sve HD7 sem modela koji je služio za izlaganje i probu, a koji je u jadnom stanju, pa trenutno nema ništa od kupovine.
Navodno, nova tura stiže u sredu-četvrtak i biće po istoj ceni puštene u prodaju.
 
Trazim zamenske jastucice za AKG K72. Precnik spolja je tacno 100mm, originalna dubina mi je sasvim dobra, ne dodiruje skoljka mrezicu. Nazalost, vestacka koza se ogulila vremenom, ali kad se skine svuda, ispadaju jastucici iz zljeba.

@hsv.stoned odvikao sam se od Ali Express-a tokom krize jer je slanje bilo skupo, pa me zacudilo da sada vidim cene u dinarima. Ovi jastuci koje si uzeo su velur sa eko kozom po obodima? Cena je oko 800 dinara koliko vidim. To je konacna cena ili se jos nesto dodaje usput?

Za AKG sam nasao nove kod nas za 5000 din, pa se razmisljam da li da kupim slusalice ili da narucim samo jastucice. Znam da ce se fabricki isto oguliti kao i stari za godinu-dve.

Zanima me i koja eksterna zvucna kartica sada moze da se kupi kod nas ili na AE, a da moze da se zakaci na usb-c/thunderbolt port, i na obican usb port (koristim dva laptopa, lenovo kuci, macbook na poslu)?

Vidim da je kolega iznad pomenuo Lusya. Ranije se secam da je postojao Fiio, ali ne znam sta se izmenilo prethodnih godina.
Sve jastuke sam kupio neposredno pred kovid krizu, tako da sam ih platio 8-10$, bez dodatnih troškova. Sada ne znam kakva je situacija. Mislim, pišu na AE troškovi slanja, ali ne znam da li i koliko naša carina naplaćuje.

Verovatno ćeš naći neke zamenske jastuke na AE, a da su univerzalni i odgovaraju tim AKG.
E sad, ja nikada ne bih ponovo kupio K72/92, za 5-6k din. HD7, SR850, HD681, HD668b i HF2010 su bar za klasu bolje zvučno, a i udobnije su. Ali ponovo treba izdvojiti HD7 i HF2010, zbog malo bolje izrade od Superlux i Samson modela.

Lusya DAC se često preporučuje jer je dobar a jeftin, nudi praktično Dragonfly Black kvalitet zvuka po 3X nižoj ceni. Tako da je u tom smislu verovatno malo bolji i od Xonar DG/DGX karte.
Treba navesti da Lusya ponekad ima određene probleme sa drajverima i win10, ovde imate više na tu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/...a-dac-dac-faq-tema.487944/page-5#post-6769414

Ostalih eksternih DAC/AMP ima na desetine, čak i u klasi 50-100-150$. Od malih dongle/adapter modela, do većih sa USB napajanjem, pa do klasičnih desktop modela koji zahtevaju zasebno napajanje (iz utičnice).

FiiO modeli su provereno dobri ali sve skuplji, i nije trenutno previše dobar izbor na našem tržištu.
Na KP ponekad naleti polovan E10k, K3, K5 Pro ili neki iz starije generacije portable modela - E17, E17k, E18 ali je pitanje u kakvom stanju su im baterije posle 5-10 godina.

@prashinar
Sačekaj novu isporuku HD7, ako ih iz nekog razloga ne dobiju, onda razmisli o HF2010.

@filipfg
Slušalice bodi direktno u zvučnu. Ako je problem dužina kabla, kupi neki produžni, od npr. 1.5m, biće dovoljan.

@Mickoi
U tom cenovnom rangu se kupuje Lusya, D03k nije ni namenjen za slušalice, više kao neko prelazno rešenje za neke druge uređaje, npr. za TV.
 
Poslednja izmena:
Upozorenje! Kada prvi put ubacite u USB port Lusya DAC, volume ide na 100%, tako da pre puštanja audio sadržaja snizite ton pa tek onda sluške na glavu.
 
Poslednja izmena:
Hvala @hsv.stoned

Narucicu jastucice i neku od ovih Lusya DAC-ova. Probacu da nadjem usb-c, uz neki konverter na obican usb, pa da mogu na oba racunara.

Podsetio si me sad da sam kupio davno Superlux 681 Evo, nasao sam ih bas danas. nisam ih koristio ranije jer su prilicno stezale zbog jakih rajfova. I na njima se eko koza ogulila samo zbog stajanja. Uzecu jos neki par viska jastucica, jer odgovara i na njih 110mm, ili 105mm.

Sto se cene tice, to ne bi bio problem cak i ako ima proverenih ali skupljih recimo oko 100-150 dolara, treba mi jedan komad pa mi nije neka razlika.

@prashinar procitao sam sta trazis i za koju namenu, mogu da ti potvrdim da su ovi moji jastuci sa AKG 60mm unutrasnjeg precnika. Ali je sloj eko koze bas los i ogule se, zato je bolje kupiti ove sa Alija jer bolje i kvalitetnije izgledaju. Sto se tice povecavanja rastojanja od mrezice, mozes da iseces od podloge od misa jedan ili dva kruga (kao prsten) i da umetnes u jastucic, ispod sundjera tako da odbije sundjer malo od mrezice i tako ti stvori veci prostor. Tim odbijanjem ce se povecati malo i unutrasnji precnik jer je sundjer zasiven po spoljnom obodu jastucica.
 
Nasao sam na AE jos neki Lusya DAC:
LUSYA EF04 Portable Mini HiFi DAC JCR5532 OPA2604 MUSE02 700MW+ 700MW Decoding Subwoofer Battery Headphone Amplifier With cable

Da li je bolje uzeti taj ili provereni DLHiFi SA9023A + ES9018K2M?
 
Koliko se god trudio da gledam serije/filmove na zvučnicima, realnost je takva da će mi trebati neke dobre bežične slušalice. (family)
Dajte neku preporuku za bežične over/on ear za 200-300e. ANC mi nije toliko bitan, ako to podiže cijenu onda može slobodno i za manje pare.

Za sada mi Bose QC 45 zapale za oko (najviše zbog toga što mogu povoljno da ih nabavim) i Sony WH-L600. Nisam probao ni jedne ni druge, ako imate još neki bolji predlog pucajte.
Najbitnije mi je da su udobne i da besprekorno rade na LG C1.
 
Poslednja izmena:
 
Pozdrav društvo,
može li preporuka za sluške neke koje će da se koriste uz desktop kući. Trenutno sam u Nemačkoj poslom pa mogu uzeti šta god je dostupno ovde.
Kako vam se čine Behringer BH470? Ili sta preporucujete? Na početku bih koristio na integrisanoj zvučnoj pa možda kasnije uzeo nešto šta preporučite. U principu mi je zao da dajem sad neke pare na nešto što ću koristiti baš povremeno, pošto imam studijske zvucnike kuci, ali u slucajevima da ne smetam komšijama dobro bi došle sluške.
Hvala unapred
 
kda si vec u Nemackoj, imas Tomann, greota da ne iskoristis tu priliku (osim ako ne ides cesto u DE). kupi nesto kvalitetno
 
pa sad... koliko para max? :) open back? closed back?
 
Iscitala sam dosta komentara u vezi slusalica, i razmisljam se izmedju hd7 i isk hf2010. Da li je moguce promeniti jastucice na hd7 u neke koji nisu kozni/eko koza?
Vidim da se dosta ljudi zali da se usi znoje tokom toplijih dana sa ovim jastucicima pa bi to bio jedini razlog zasto malo vise naginjem ka hf2010, ali mi po kometarima hd7 ipak deluju malo bolje. Koristila bi ih iskljucivo za gejming i gledanje filmova.
 
Moguće je, ali to je dodatni trošak i na taj način se ipak menja zvuk u odnosu na fabrički tjuning. Kako se menja, to zavisi od vrste, veličine (dubine) jastuka, pa i od proizvođača.
U tom smislu, verovatno je bolja/sigurnija opcija da kupiš HF2010. To nisu lošije slušalice od HD7, samo su drugačije (u smislu tjuninga zvuka, dizajna, materijala).
 
Sta mislite (najbolje iz licnog iskustva) o slusalicama JLB 760NC?
 
@hsv.stoned Kako se one kotiraju u odnosu na BD 1990 Pro?
 
Klasičan Sennheiser vs Beyerdynamic sidegrade :) Ima na stotine poređenja na netu, DT1990 Pro vs HD600/650/6XX/660s, sve to važi i u ovom slučaju.
''Tehnikalije'' su na strani Beyerdynamic (posebno bas, dinamika, pozornica), a ta neka čuvena smooth muzikalnost i prirodnost srednjih tonova na strani Sennheiser.
Nema tu pobednika, idealno bi bilo koristiti i DT1990 Pro, i neki od ovih Sennheiser modela.
 
Zanimalo me tvoje misljenje, ne google/yt :)
Zahvaljujem
 
Narode,
Slušalice su stigle. Međutim, nisam do sada imao mnogo prilika da probam, ali primećujem razliku. Jače se čuje, zvuk je bolji. S druge strane, slušni aparati su počeli da prave probleme i sad to treba da krenem da rešavam.
Pored toga, u potrazi sam i za zvučnicima za TV te nastavljam pisanje u drugoj temi.
Hvala još jednom na preporukama.
 
Koje si uzeo na kraju, HD7 ili HF2010?
 
Da li je neko koristio WH-1000XM5 i WH-1000XM4? Koje imaju bolji anc i koje su udobnije?
 
Da li neko ima preporuku za anc slušalice? Za xm5 i xm4 su podeljena mišljenja oko udobnosti i nivoa prigušenja, meni bi trebale u prevozu oko 4 sata nedeljno i u kancelariji 7-8 sati nedeljno.
 
Nazad
Vrh Dno