Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

...

Gledam sada ove Asus koje spominjete. Bogami deluju da imaju dosta lufta oko ušiju. Možda bi i te odgovarale.
Mislim da ti Asus ne bi odgovarale, imam ih, stane celo uvo ali nisu baš duboke te školjke. Ako hoćeš mogu premeriti detaljno unutrašnjost školjke (visina x dubina x širina) pa ti šaljem info...

Edit: Za kvalitet izrade Asus H3 se ne bih složio sa @hsv.stoned , smatram da je izrada više nego korektna, ne primećujem slabe karike u dizajnu i korišćenim materijalima. Kičma slušalica je legura čelika, elastična a čvrsta. Naravno osim jastuka koji su meh i deluju da će se uvo baš grejati u njima kad otopli.

P.S dok čekam DAC reinstalirao sam win i ovi novi realtek driveri popravljaju stvari na bolje kod H3 slušalica.
 
Poslednja izmena:
@Čika_Kure Može.

Sad sam gledao JBL Quantum 100 i dok na slici i videu izgledaju veće, uživo su bigami male.

Čekam upit za IKS i sad gledam i ove HD7 sa prethodne stranice.
 
Trebalo bi da ti odgovaraju fabrički jastuci na HF2010 i HD7, ali opet niko ne može to da garantuje.
Postoje i zamenski (sa AE), koji su još deblji/dublji od fabričkih: primer

Te (sa druge slike) imam već 2-3 godine na HD7 i dobro su se pokazali, čak i manje zagrevaju uši od stock jastuka.
 
Beyerdynamic DT 900 Pro X, AKG K712 Pro, ATH R70x, Sennheiser HD6XX (600/650), Hifiman Sundara, HE4XX..
Najbitnije je da se ne zalećeš sa kupovinom, posebno ako nisi jasno definisao koje slušalice bi ti najviše odgovarale - zvučno, u smislu udobnosti, izolacije, troškova dodatne opreme (zamenskih jastuka, kablova itd.)

Kada su domaće prodavnice u pitanju, DT 900 Pro X se nameću kao dobra kupovina.
https://www.headfonia.com/beyerdynamic-dt-900-pro-x-review/
https://www.whathifi.com/reviews/beyerdynamic-dt-900-pro-x

E sad, sigurno neće baš svima odgovarati njihov zvuk (koji je neutralniji od consumer-harman trenda) ali postoji mogućnost da bi se dobro ''slagale'' sa Zen DAC, koji ima bass boost. Tako da bi zvuk mogao da se ''boji'' po potrebi.

Hvala na savetima i tebi i adachi-ju, par razmišljanja koje sam imao vezano za neke predložene modele:
AKG K712 Pro - koliko sam razumeo, Zen dac može biti preslab da bi ove slušalice terao kako treba
HiFiman Sundara - Zen dac je dovoljan u varijanti sa balansiranim izlazom i mislim da bi ovaj model verovatno i bio najbolji izbor što se tiče zvuka. Brine me to što sam na više mesta pročitao da je QC loš i što je najbitnije, ne mogu se uzeti nove ni na KP, a uvoz je dosta veća cena.
BD DT 900 Pro X - Odličan kvalitet izrade, dobra cena u radnji, ali i dosta analitičan zvuk koji možda nije najbolji izbor za moje potrebe.
O ostalim modelima nemam već formirano mišljenje.

Da dodam ukratko, što nisam pomenuo u prvom postu, ja u stvari ne slušam mnogo muziku. Koristim računar, a sa njim i slušalice, za multimediju (filmovi, serije) i casual igranje. Ali volim da ono malo vremena koje posvetim zvučnom uživanju bude kako treba ;)

Ultimativno, voleo bih Sundaru sa balanced kablovima, kada bi mogao da je nabavim za 300 Eur. Inače, deluje mi da kod nas DT 900 izgleda kao dosta dobra kupovima, kao što je hsv.stoned već primetio.
 
Trebalo bi da ti odgovaraju fabrički jastuci na HF2010 i HD7, ali opet niko ne može to da garantuje.
Postoje i zamenski (sa AE), koji su još deblji/dublji od fabričkih: primer

Te (sa druge slike) imam već 2-3 godine na HD7 i dobro su se pokazali, čak i manje zagrevaju uši od stock jastuka.
Imaš HD7? Koje su dimenzije sa tim zamenskim jastucima?
 
Da, ove jastuke sam uzeo (105mm), tu imaš sve dimenzije (kada su novi), moji su se možda malo slegli posle 2-3 godine.
Imam i ove (110mm), oni su malo plići, ali i imaju malo veći prečnik, pa manje dodiruju uši.
 
Gledam sada dole tabelu, meni je bitno da je unutrašnji prečnik 60mm, a dubina barem 25mm. Što znači da ako si ti to menjao na HD7, da bi trebalo da odgovaraju.
 
Ove prve jastuke sam uzeo u 105mm verziji, malo teže se montiraju ali su optimalne veličine za HD7 (i slične Superlux). Mislim na taj ukupan prečnik, knap su i ne pomeraju se.
Drugi jastuci su 110mm, lakše se montiraju ali ima tu malo lufta, u smislu da mogu da se pomeraju na samim slušalicama ali ne spadaju. Svi jastuci su veoma udobni, i manje zagrevaju uši od stock.

Rekao bih da su Kinezi napisali tačne dimenzije tih jastuka. Tebi bi verovatno više odgovarali ovi drugi (protein leather) u 110/60/35mm veličini.
 
Poslednja izmena:
Uzeh HD7. Definitivno upgrade u odnosu na kineske slusalice od 500dinara, ali su poprilicno tihe, i onda kada podignes volume u cs-u da bi mogao da cujes normalno korake, pocinju malo da probijaju dok se puca na sve strane.
Morace da padne i zvucna sta da se radi...
 
Guši ih integruša, to su zahtevnije slušalice nego što deluje na osnovu specifikacije.
Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E) karta bi bila sasvim dobra za početak. Oko godinu dana sam igrao CS i CS:GO sa tom kombinacijom, očekuj da te optuže da imaš wallhack :D Jer je pozicioniranje toliko dobro i precizno.
Inače, CS igre same po sebi imaju naglašene visoke (baš zbog koraka, padanja čaura i sličnih efekata) pa slušalice sa već naglašenim visokim mogu da budu malo zamorne, ali u tom slučaju može da se aktivira neki sistemski custom EQ profil, sa blago utišanim visokim tonovima (npr. preko Equalizer APO programa i Peace GUI).

Kako sam menjao DAC i prelazio na sve bolje uređaje, tako su i HD7 zvučale sve bolje. Sada preko K5 Pro zvuče sjajno, posebno u odnosu na cenu.
 
Guši ih integruša, to su zahtevnije slušalice nego što deluje na osnovu specifikacije.
Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E) karta bi bila sasvim dobra za početak. Oko godinu dana sam igrao CS i CS:GO sa tom kombinacijom, očekuj da te optuže da imaš wallhack :D Jer je pozicioniranje toliko dobro i precizno.
Inače, CS igre same po sebi imaju naglašene visoke (baš zbog koraka, padanja čaura i sličnih efekata) pa slušalice sa već naglašenim visokim mogu da budu malo zamorne, ali u tom slučaju može da se aktivira neki sistemski custom EQ profil, sa blago utišanim visokim tonovima (npr. preko EqualizerAPO programa i Peace GUI).

Kako sam menjao DAC i prelazio na sve bolje uređaje, tako su i HD7 zvučale sve bolje. Sada preko K5 Pro zvuče sjajno, posebno u odnosu na cenu.
Pa kontaktirao sam vec nekog na KP za DG... Posto vidim po radnjama slaba ponuda dg/dgx verovatno ih trenutno nema.
Nisam nikada imao dodira sa zvucnim kartama, nadam se da pouzdane u smislu da nece da mi crkne posle par dana, posto kapiram da je ova sto je prodaje stara 5+ godina. :)
Haha da malo pre sam bas imao situaciju gde sam bas lepo cuo tacno gde je covek i sacekao ga, i naravno odmah u chatu je bilo WH WH WH! :D
 
Evo i ja sada gledam, stvarno kao da niko više ne prodaje DGX karte. Neverovatno, a do pre godinu dana mislim da ih je svaka ozbiljnija prodavnica imala na stanju.
Nema čak ni novijih Xonar AE karti, a na KP cene otišle na 60-70€, sa nekadašnjih 50€.

Samo još jednom napomena - ako imaš slobodan PCI slot na ploči, onda će ti odgovarati DG. Ako imaš slobodan samo PCI-E slot, onda ti treba novija DGX karta.

Haha da malo pre sam bas imao situaciju gde sam bas lepo cuo tacno gde je covek i sacekao ga, i naravno odmah u chatu je bilo WH WH WH!
Upravo to, spremi se za česte optužbe da si čiter :D
Većina ljudi igra razne FPS sa krš svetlećim gaming slušalicama, i veoma je teško objasniti im da neko ne koristi WH ili sličan čit, nego da jednostavno ima dobru audio opremu.
 
Samo da dodam - Xonar SE karta (PCI-E) može da se nađe na KP za 39€, nova. Ima pojačalo za slušalice: https://www.asus.com/motherboards-components/sound-cards/gaming/xonar-se/
Po ocenama deluje ok, jedino izgleda ima problem sa Win 11 podrškom/drajverima, bar za sada.
Ja brate ako nastavim da slusam tebe bankrotiracu haha.
Salim se, nasao sam DG za 1500din + 300 din postarina. Svakako ce biti masivan upgrejd u odnosu na integrisano smece na ploci koje se nalazi.
Javljam utiske kad stigne kakva je kombinacija slusalice + zvucna.
 
Ja brate ako nastavim da slusam tebe bankrotiracu haha.
Salim se, nasao sam DG za 1500din + 300 din postarina. Svakako ce biti masivan upgrejd u odnosu na integrisano smece na ploci koje se nalazi.
Javljam utiske kad stigne kakva je kombinacija slusalice + zvucna.
Budi srecan sto ne slusas I mene, zato sto bi vrlo verovatno u toj kombinaciji, prodao kucu za ratu za slusalice. ...bhhah salu na stranu gradi korak Po korak.
Npr ja sve sto imam Audio releated Sam skupljao godinama. Ne odjednom.

Postavi cilj I drzi se toga, kvalitetan audio je pre svega onaj Koji skontas da ti primarno lezi.
Postoje pravila Ali nisu fiksna.
 
Gledam sada dole tabelu, meni je bitno da je unutrašnji prečnik 60mm, a dubina barem 25mm. Što znači da ako si ti to menjao na HD7, da bi trebalo da odgovaraju.
Нисам заборавио, чим дођем кући премерићу унутрашнје димензије јастучића на Asus H3...
 
Нисам заборавио, чим дођем кући премерићу унутрашнје димензије јастучића на Asus H3...
E ovako.
Dimenzije unutrašnjeg dela jastučića (onaj u koji ulazi uvo tj, koji ide okolo uveta) na Asus H3 su: visina 67mm, širina 47mm i dubina između 18 i 20mm (uz do 1mm odstupanja jer sam merio običnim lenjirom). Jastučići su mekani pa mogu sigurno da se "nategnu" još koji milimetar, ali ovo su dimenzije jastučića u stanju mirovanja.
Ako još nekako mogu pomoći, tu sam.
 
Hvala. Na žalost, ne odgovaraju. Ima jastuče da pritiska aparate, pa će da pište.

Ostaju mi HD7 i HF2010.

Mada se za ove druge iz prodavnice gde ih jedino imaju niko ne javlja.
 
Hvala. Na žalost, ne odgovaraju. Ima jastuče da pritiska aparate, pa će da pište.

Ostaju mi HD7 i HF2010.

Mada se za ove druge iz prodavnice gde ih jedino imaju niko ne javlja.
Ok, samo pitaj @hsv.stoned... Imam utisak da ti je on poslao spoljašnje dimenzije jastučića na HD7, a to tebi ne igra ulogu, tebi trebaju unutrašnje dimenzije.
 
Sve dimenzije su na AE linkovima koje sam postavio, Kinezi su se potrudili i sve dobro premerili (ne znam samo zašto su naveli ove moguće greške od čak 2-3cm, verovatno su mislili na mm), nema većih odstupanja, jastuci se čak nisu ni slegli mnogo posle skoro 3 godine upotrebe.

LINK
HTB1MC89aULrK1Rjy1zbq6AenFXaR.jpg


105mm veličina je optimalna za Superlux-olike slušalice, ali se jastuci malo teže postavljaju (navlače). Ko hoće veće jastuke, u ovom slučaju sa većim i dubljim otvorima, može da uzme i 110mm, lakše se montiraju ali se vidi i oseti da su malo veći, pa se jastuci malo po malo pomeraju na samim slušalicama, ali ne spadaju.
 
Poslednja izmena:
Sve dimenzije su na AE linkovima koje sam postavio, Kinezi su se potrudili i sve dobro premerili (ne znam samo zašto su naveli ove moguće greške od čak 2-3cm, verovatno su mislili na mm), nema većih odstupanja, jastuci se čak nisu ni slegli mnogo posle skoro 3 godine upotrebe.

LINK
HTB1MC89aULrK1Rjy1zbq6AenFXaR.jpg


105mm veličina je optimalna za Superlux-olike slušalice, ali se jastuci malo teže postavljaju (navlače). Ko hoće veće jastuke, u ovom slučaju sa većim i dubljim otvorima, može da uzme i 110mm, lakše se montiraju ali se vidi i oseti da su malo veći, pa se jastuci malo po malo pomeraju na samim slušalicama, ali ne spadaju.
Mislim da nigde nisu premerili unutrašnju dubinu jastučića slušalica, što kontam da je @prashinar najbitnije, jer mi je nemoguće da je unutrašnja debljina HD7 slušalica 30-35mm, a na Asus H3 18-20mm (koliko sam ja izmerio)... Pre će biti da je to overall thickness, što našem drugaru ne igra ulogu.
 
Ta dimenzija je bitna, jastuci su jedni od najvećih, najdebljih/najdubljih aftermarket i teško da će bilo kome biti mali, u smislu da uši dodiruju zaštitnu mrežicu koja pokriva drajver slušalica.

HTB10e9baLvsK1Rjy0Fiq6zwtXXaG.jpg


HTB1z8nWmrorBKNjSZFjq6A_SpXaN.jpg


Npr. na ovim (105mm) jastucima imam još po sloj sunđera debljine 1cm preko drajvera, i uši ne dodiruju te sunđere.
HTB1LRXeKpOWBuNjy0Fiq6xFxVXa5.jpg


Možda ne bi bilo loše da naruči obe verzije jastuka, da ih proba i ostavi one koji mu najviše odgovaraju. Te druge može da proda ili ostavi u rezervi.
 
Ta dimenzija je bitna, jastuci su jedni od najvećih, najdebljih/najdubljih aftermarket i teško da će bilo kome biti mali, u smislu da uši dodiruju zaštitnu mrežicu koja pokriva drajver slušalica.

HTB10e9baLvsK1Rjy0Fiq6zwtXXaG.jpg


HTB1z8nWmrorBKNjSZFjq6A_SpXaN.jpg


Npr. na ovim (105mm) jastucima imam još po sloj sunđera debljine 1cm preko drajvera, i uši ne dodiruju te sunđere.
HTB1LRXeKpOWBuNjy0Fiq6xFxVXa5.jpg


Možda ne bi bilo loše da naruči obe verzije jastuka, da ih proba i ostavi one koji mu najviše odgovaraju. Te druge može da proda ili ostavi u rezervi.
Onda ja nisam dobro merio jer sam kontao da je bitno da mu i uši slušni aparat stane u sluške.
Da sam merio tako (spoljne dimenzije) i ja bih izemerio 30-35mm.
 
Nisu ti Asus jastuci duboki kao ovi sa AE, razlika je verovatno 1cm (debljina/dubina) u korist kineskih. Prednost Asus jastuka je oblik, koji je prilagođeniji obliku ušiju, ali su sve ostale dimenzije na strani kineskih jastuka.

Ne gleda se samo taj unutrašnji (prošiveni) krug, i dubina od njega do mrežice koja štiti drajver. Npr. sa ovim čupavim (velvet) jastucima uši jednostavno ne mogu da dodiruju tu mrežu, i ne samo nju, nego čak ni naknadno ubačene sunđere debljine 1cm. Zbog toga mislim da bi mu ti jastuci verovatno odgovarali, ili velvet ili protein leather, posebno u 110/60/35mm dimenziji, uz napomenu da su 110mm jastuci ipak malo veći za HD7/Superlux, po prečniku, više im odgovara 105mm veličina, koja je optimalna ali sa malo manjim otvorom jastuka (55 vs 60mm). Možda ne bi bilo loše da naruči i velvet i protein leather, prve 105mm, druge 110mm pa da se lično uveri koji mu najviše odgovaraju. Ili obe verzije u 110mm, možda je bolje i da jastuci imaju malo lufta a da budu udobni i dovoljno veliki u ovom slučaju.
 
Gledam i unutrašnji krug i naleganje, jer problem nastaje ako neki deo naleže na uši, a samim tim i na aparat iza uva.

Druga stvar je što se jastuci mogu menjati, tako da mogu probati više njih.

@hsv.stoned je u pravu, ako ima lufta to je još bolje.

Čekam da drugar pokupi HD7, tako da je izbor slušalica rešen.

Hvala vam na pomoći.

E sad, treba mi preporuka za neku jeftiniju zvučnu od npr. 10€ ako ima, koja će da radi posao bolje nego integruša(videh da je neko pisao za neke Audigy, a XoNar DG ili DGX nije u ponudi), jer mi se ne daje za jače s obzirom na specifično oštećenje sluha.
 
To je u principu to. Ako ti HD7 sa velikim, aftermarket jastucima ne budu odgovarale, onda ćeš teško naći odgovarajuće slušalice u tom cenovnom rangu. Možda neke skuplje (100-200€), koje imaju ovalni oblik jastuka u kombinaciji sa velikim aftermarket jastucima (npr. neke Fostex, Beyerdynamic ili Audio-Technica) mada ni tu niko ne može da garantuje da će ti odgovarati, pa je svakako bolje da kreneš od jeftinijih opcija. Sve napisano važi i za iSK HF2010, prednost je što su im jastuci ovalni ali je manji izbor ovako masivnih zamenskih jastuka sa AE.

Od zvučnih, potraži na KP polovnu Xonar DG (ako imaš slobodan samo PCI slot) ili DGX (PCI-E). Od novih Xonar SE (PCI-E), ali košta 40€ na KP.
 
Poslednja izmena:
Gledam i unutrašnji krug i naleganje, jer problem nastaje ako neki deo naleže na uši, a samim tim i na aparat iza uva.

Druga stvar je što se jastuci mogu menjati, tako da mogu probati više njih.

@hsv.stoned je u pravu, ako ima lufta to je još bolje.

Čekam da drugar pokupi HD7, tako da je izbor slušalica rešen.

Hvala vam na pomoći.

E sad, treba mi preporuka za neku jeftiniju zvučnu od npr. 10€ ako ima, koja će da radi posao bolje nego integruša(videh da je neko pisao za neke Audigy, a XoNar DG ili DGX nije u ponudi), jer mi se ne daje za jače s obzirom na specifično oštećenje sluha.
Možda Lusya sa9023a DAC za 22usd sa ebay. Ja sam taj DAC kupio na preporuku sa foruma, kao budžetsku varijantu a da je ok, jedino što još nije stigao da javim utiske.
 
Samo da dodam - Xonar SE karta (PCI-E) može da se nađe na KP za 39€, nova. Ima pojačalo za slušalice: https://www.asus.com/motherboards-components/sound-cards/gaming/xonar-se/
Po ocenama deluje ok, jedino izgleda ima problem sa Win 11 podrškom/drajverima, bar za sada.
Stigla DG. Prvi utisci pa ne znam pogubljen sam, verovatno je do podesavanja...
Nisam instalirao zvanicne drajvere vec ove za koje sam procitao da su dosta poboljsani u odnosu na zvanicne...

Sad moram tebe da smaram, jer nisi za dzabe guru :)
Imam u audio channel 2,4,6,8? Primecujem da se dosta bolje cuje muzika kad stavim 8.
Imam sample rate 44.1 KHz, 48, 96... sta god izabrao nesto i ne primecujem neku razliku.
Evo kako izgleda to cudo, ako imas jos neki savet bio bi zahvalan na preporukama...
 

Prilozi

  • slika.jpg
    slika.jpg
    233.1 KB · Pregleda: 21
Koristio sam fabričke drajvere, probao sam i te modovane ali u slučaju DG karte nisam primetio neku razliku.
Zaboravio sam koja sam podešavanja tačno koristio ali najveću razliku pravi podešavanje pojačala, odnosno gain-a (klik na taj ''čekić'' u analog out/headphone delu).
02.jpg


Mislim da je za HD7 dovoljno i srednje podešavanje ali ako hoćeš, probaj i exciter mod, pa proceni šta ti više odgovara. Imaš tu i razna podešavanja, efekte, emulacije ali sve je to uglavnom manje bitno. Vremenom možeš da podesiš EQ u audio/video plejerima ili sistemski (Equalizer APO program i Peace GUI), za određene igre.
 
Koristio sam fabričke drajvere, probao sam i te modovane ali u slučaju DG karte nisam primetio neku razliku.
Zaboravio sam koja sam podešavanja tačno koristio ali najveću razliku pravi podešavanje pojačala, odnosno gain-a (klik na taj ''čekić'' u analog out/headphone delu).
02.jpg


Mislim da je za HD7 dovoljno i srednje podešavanje ali ako hoćeš, probaj i exciter mod, pa proceni šta ti više odgovara. Imaš tu i razna podešavanja, efekte, emulacije ali sve je to uglavnom manje bitno. Vremenom možeš da podesiš EQ u audio/video plejerima ili sistemski (Equalizer APO program i Peace GUI), za određene igre.
Podesio sam srednji nivo to mi nekako najvise odgovara.
Igrao se sa podesavanjima na kraju audio channel 8 to mi najvise odgovara, a sample rate sve jedno je 44,48,96.
Noob pitanje, zvucnici povezani u zvucnu, a na njima ima kao onaj deo gde da mogu i sluske da se ubace... Jel to ok, ne gubi se nesto na kvalitetu u odnosu kad su sluske direktno povezane na zvucnu?
 
Nazad
Vrh Dno