Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Da ne otvaram novu temu,potrebna mi je preporuka za bluetooth slusalice(ne bubice)
Budzet mi je do nekih 10.000din
- Jbl Tune 570bt
-JBl tune 510bt
-JBL tune 710(malcice su van budzeta,ali nije problem 1000dinara gore dole)
-Sennheiser hd 350bt
-Sony wh-ch510b
Uglavnom ce biti koriscene za slusanje muzike kod kuce i za neku laganu setnju.Ne bih bezicne bubice vec sam izgubio dva para.
Od On ear.
Sony ch510 .
Sennehiser Hd 250 Bt.


Od over ear
Sony Ch710(I'ma za 80 evra iz subotice)
Sennheiser Hd 350.
Audio Technica Sr30.
 
Ja sam uzeo soundcore q30 na kraju za tu cenu, ath mislim da sam odustao jer nema mogucnost povezivanja preko 3.5mm - ako se dobro secam.
Jeste dobra opcija kada mogu da se povežu i preko 3.5mm. Ali, ako u testovima ovoliko hvale ATH model (i to na najbitnijim poljima - BT konekcija, kvalitet zvuka, autonomija baterije), deluje da su ozbiljno dobra kupovina u toj klasi.
 
Drugari, ne razum se u slušalice, ali želim da poklonim supruzi za rođendan. Koje od ova dva modela su bolje (koštaju isto 6.000,00 dinara), i da li za te pare ima nešto bolje. Koristila bi ih kada vežba u fitnes klubu

SoundPEATS Mini PRO Wireless Earbuds

ili

SoundPEATS Air3 PRO Wireless
Air3 ili Air3 Pro. Bolje za fitnes Air3 jer ne zatvara uho sasvim i jako su prijatne. Nisu za bučna okruženja, ne znam kakav je taj fitnes Klub.

Kupićeš i sebi kad ih probaš.
 
Kupićeš i sebi kad ih probaš.

Hvala. Meni se uši znoje od slušalica. Bubice nisam probao, a i nemam na čemu da ih slušam, jer ne želim da imam mobilni telefon. Već sam kupio Air3 Pro. Nadam se da nisam mnogo pogrešio
 
Ajde da pitam ponovo, posle par godina jos nisam nasao adekvatne, pa:

trebaju mi transparentne i lake slusalice za na "preko glave",
nesto nalik na one koje su se nekada koristile za walkman,
sa malo sundjera i metalnom trakicom koja se ne lomi lako
???
 
@NAS

I jedne i druge su super za cenu, e sad ch500 sam imao jedno vreme davno, i poklonio drugu koji ih ima i danas više godina.

Ch510 je sličan.. Ono jako fine slušalice za House/progressive žanrove i neke neke vokalne numere

E sad za žanrove gde treba imati dosta separacije, suptilniji profil zvučni, brzinu bez Eq nisu idealne za takve žanrove i numere.

A što se tiče udobnosti,ko i svake on ear ne mogu se porede sa pravim ove ear ko Xm3 ali na kraće staze i sesije su sasvim ok.

Hd250 su malo balansiranje kažu ljudi, a imaju i Aptx Sto je fino.



@zmanic Kph40 imaju izgleda izdržljiv ram u odnosu na obične kph30.


Tehnički su on ear ,ali ne bi trebalo se osete na glavi dizajn im podseća na one stare walkman bar meni .
 
Poslednja izmena:
Ajde da pitam ponovo, posle par godina jos nisam nasao adekvatne, pa:

trebaju mi transparentne i lake slusalice za na "preko glave",
nesto nalik na one koje su se nekada koristile za walkman,
sa malo sundjera i metalnom trakicom koja se ne lomi lako
???
Pogledaj ponudu Koss modela u Plejeru. Imaju čak i Porta Pro wireless verziju (oko 80€).
 
Možete li preporučiti neke slusalice sa noise cancellation koje ne gube svoje funkcije na iPhoneu. Gledao sam AirPods Pro, ali 250€ za slusalice je mnogo… Galaxy Buds 2 su 125€, ali piše da se ne mogu menjati podešavanja, equalizer itd na iPhoneu.
 
Pa sto se Equalizer Dela tice to imas na svakoj 3rd party Eq aplikaciji koja nije eskluzivna za te sluske/bubice koje koristis.Znaci instaliras Sam.

Za ostale funkcije ,moras specificno da gledas model vs model
 
@hsv.stoned



Evo par slika jastučića posle dve godine korišćenja. Ipak sam ove microsuede koristio više nego što sam mislio na početku. Skroz sam zaboravio da sam ih kući koristio za gaming na nekim redragon slušalicama.
 
Trebao bi mi savet oko ANC ocerear slušalica. Narednih meseci ću imati više posla i moraću da radim i od kuće. Pošto imam dvoje klinaca koji su odličan izvor buke, a manjak koncentracije, razmišljam se da uzmem neke slušalice sa ANCom da ih malo utišam. Znam da ANC najbolje radi sa konstantnim izvorima buke, u šta njih dvoje ne spadaju, ali će biti bolje nego što jeste.
Uglavnom gledao sam ove modele na osnovu različitih reviewova i onoga što ste pominjalo u ovoj temi:
Bose QC45 - oko 240 eura
AKG N700NC M2 - oko 115 eura
Beyerdynamic Lagoon - oko 220 eura
Shure Aonic 50 - oko 230 eura
Primarno bi ih koristio preko kabla. Razmišljam se da u celu kombinaciju dodam i neki DAC tipa Fiio KA3 ili nekog sličnog. Predpostavljam da bi onda najbolji i najekonomičniji izbor bio da uzmem AKG i DAC. Gledam ove manje USB DACove, jer se više puta u toku dana selim po stanu sa desktopa na laptop da bi se što više udaljio od buke.
Od karakteristika slušalica najbitniji su mi kvalitet ANC i zvuka, dok kvalitet mikrofona, dužina trajanje baterije i druge stvari nisu toliko bitne, jer ne planiram da ih nosim napolje. Trenutno koristim Superlux HD681 Evo i nemam zamerki na kvalitet zvuka, tj odgovara mi kako sviraju.
Budžet je do 300 eura.
Ne razmišljam o bubicama sa ANCom, jer brzo krenu da mi smetaju.
 
Pozdrav, ostaviću iskusnijima da odgovore detaljnije na pitanje ali moram da primetim da nema Sony slušalica na tvojoj listi. One su bile do sada najbolje u klasi manje više. XM4 bi ti se uklopile u budžet, pretpostavljam da su XM5 skuplje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ostaviću iskusnijima da odgovore detaljnije na pitanje ali moram da primetim da nema Sony slušalica na tvojoj listi. One su bile do sada najbolje u klasi manje više. XM4 bi ti se uklopile u budžet, pretpostavljam da su XM5 skuplje.
Od njih sam odmah odustao jer koliko vidim po testovima prenaglašavaju bas, a to mi ne odgovara.
 
Nisam neki expert, ali opredeli se: sa ili bez kabla. One koje su dobre bez kabla mogu da budu loše kad rade sa kablom npr.
 
Ajde da pitam ponovo, posle par godina jos nisam nasao adekvatne, pa:

trebaju mi transparentne i lake slusalice za na "preko glave",
nesto nalik na one koje su se nekada koristile za walkman,
sa malo sundjera i metalnom trakicom koja se ne lomi lako
???

Evo šta sam ja uradio: Kupio Koss KSC75, kupio ove Hamine slušalice, na Aliexpressu kupio ove sunđerčiće.

Uklopio sam KSC75 drajvere u Hamin rajf (konektori su isti kao na Kossovim kukicama, sve se savršeno uklapa), na fabričke sunđere navukao ove kineske i rezultat je fantastičan. Poboljšan je zvuk fabričkih KSC75 - topliji je, čvršći, sa bolje definisanom zvučnom slikom. Udobnost je vrhunska - rajf se bukvalno ne osjeća, sluške stoje veoma stabilno, a dvostuki sunđeri blago i meko naliježu na uši (I pročišćuju zvuk, bolje je definisan bas, ima ga više nego u stock stanju, čak sam ga malo spustio preko EQ , malo podigao visoke i sve je sada jasno i prosto sija).

koss.jpg

Ovu kombinaciju nosim satima za računarom, bez umora, uz veliko uživanje. Maksimalan dobitak za veoma skromno ulaganje.

Naravno, postoje i fabričke Koss slušalice sa rajfom. U radnji sam probao kratko KTX Pro1, ali su mi zvučale mračno i mutno, nije mi se dopalo.
 
Od njih sam odmah odustao jer koliko vidim po testovima prenaglašavaju bas, a to mi ne odgovara.
Sony Xm3 koje ja imam zaista ,imaju u Noice canceling modu prenaglasen gornji deo bassa izmedju 150 I 300 Hz. Za 6db cak.

Ali Ako ne drzis NC zvuk, I'm je jako dobar cak I Bez EQ. Dokle god su powered on mod. I Ambient Control Mode off...

Ja ti ovo Kazem kao neko ko je navikao na balansiraniji I vise monitor /hifi zvuk, Tj Isk hf2010 ,. Audio Technica M30X, Beyerdynamic Dt880, Fostex Tr80, Audio Technica Msr7b...

Xm3 sa mojim Eq u Waveletu su nesto najbolje Bluetooth wise sto mozes da imas Ako volis H Big room House, Trance il Hard Rock/Alternative Rock.

Izoluju bolje od vecine slusalica cak I kad si u raspalom busu pre 20 god.... Uz iskljucen ANC.


Alternativa za njih ti je Akg N700 NC M2, za Flat vise prezentaciju losiju izolaciju, kao I Anc...Ali sa vecim balansom bez Eq.

Beyerdynamic Lagoon je vise V shaped verzija Sennehisera Hd 4.50...

Sto nije lose to je Middle ground ,izmedju Xm3 I AKG .

Ovo je moj Eq univerzalni koji sam ja radio, ljudi sa razlicitim modelima ,su se javljali sa foruma da pohvale da I'm se svidja. Ispod je Mega link za specificnu verziju u Legacy modu koju koristim na androidu.


Za Dac kupis Ikko Zerda Itm01 I to. Je to

Steal za pare, u rangu sa Fiio Q3 Koji je iznad Ka2.

 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-21-19-48-12-886_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    Screenshot_2022-09-21-19-48-12-886_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_2022-09-21-19-48-15-489_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    Screenshot_2022-09-21-19-48-15-489_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_2022-09-21-19-48-27-879_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    Screenshot_2022-09-21-19-48-27-879_com.pittvandewitt.wavelet.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:
Nisam neki expert, ali opredeli se: sa ili bez kabla. One koje su dobre bez kabla mogu da budu loše kad rade sa kablom npr.
Tražio sam i wired slušalice, ali nisam uspeo da nađem ni jedan model koji ima ANC. Onda mi ostanu samo modeli zatvorenih slušalica i da se oslanjam na pasivno prigušivanje zvuka iz okoline, a trenutno nemam želju da proveravam da li je to dovoljno dobro rešenje.
Što se tiče lošijeg zvuka preko kabla, bar ovi modeli nemaju taj problem. Našao sam da se neki korisnici žale na lošiji, odnosno drugačiji, zvuk preko kabla. U tim slučajevima slušalice su bile uvek potpuno isključene, tako da elektronika u slušalicama nije uticala na zvuk. Jedan od razloga zašto bih uzeo DAC je i da izbegnem taj eventualni problem.

@sale941 Hvala ti puno na objašnjenjima. Uglavnom slušam metal i rock. Skinuo sam apk, pa ću ovih dana da testiram ova podešavanja.
Mislim da sam za sada najbliži AKG N700NC M2 i nekom DACu
 
Nema na cemu ja uzivam ,u ovakvim temama a u ovoj Sam postao deo invertara lol.

Xm3 mozes isprobati, verovatno u Radnji gigatronovoj kod beogradske Arene. Ali prava realna cena je na KP.

Za Akg mislim da neces ,naci Po BG nazalost. Izuzev KP.

Takodje dodaj na listu, Audio Technica Sr50 BT. U Roland planet ih mozes cuti.

Zasnovane su na tehnologiji ,koja je u Msr7B modelu Koji ja I'mam (perverzne slusalice u svakom smislu I lake za transport I lepo I na telefonima Rade.
 
Evo šta sam ja uradio: Kupio Koss KSC75, kupio ove Hamine slušalice, na Aliexpressu kupio ove sunđerčiće.

Uklopio sam KSC75 drajvere u Hamin rajf (konektori su isti kao na Kossovim kukicama, sve se savršeno uklapa), na fabričke sunđere navukao ove kineske i rezultat je fantastičan. Poboljšan je zvuk fabričkih KSC75 - topliji je, čvršći, sa bolje definisanom zvučnom slikom. Udobnost je vrhunska - rajf se bukvalno ne osjeća, sluške stoje veoma stabilno, a dvostuki sunđeri blago i meko naliježu na uši (I pročišćuju zvuk, bolje je definisan bas, ima ga više nego u stock stanju, čak sam ga malo spustio preko EQ , malo podigao visoke i sve je sada jasno i prosto sija).

Pogledajte prilog 356359

Ovu kombinaciju nosim satima za računarom, bez umora, uz veliko uživanje. Maksimalan dobitak za veoma skromno ulaganje.

Naravno, postoje i fabričke Koss slušalice sa rajfom. U radnji sam probao kratko KTX Pro1, ali su mi zvučale mračno i mutno, nije mi se dopalo.

Ovo je genijalno. Obožavam modove. Planiram da odradim ovo, i to mi je jasno. Ono gde mi je potrebna pomoć je izbor nekog player a, koji bi se koristio za slušanje muzike. Ali prenosnog. Kao nekada vokmen. Ne posedujem mobilni, mada sam dobio preporuku za Sony Ericsson Sony Ericcson Walkman W810i.


Po meni je ovo i suviše matoro. Da li ima nešto novije a da vredi ? Slušao bih muziku dok šetam kera. U glavnom stari R n R
 
Ako hoćeš mobilni kupi Lg V20 il v30 kreću se oko 11-14000

ZTE Axon 7 isto je opcija .

Ako hoćeš player, npr Hiby R2 jedan od retkih Legit Playera a da ima ok cenu i fin interejs.
 
@sale941

ch510 da li će vremenom plastika da popusti? prvi utisci su dobri ali ne mogu se dugo nositi.
 
Ako hoćeš mobilni kupi Lg V20 il v30 kreću se oko 11-14000

ZTE Axon 7 isto je opcija .

Ako hoćeš player, npr Hiby R2 jedan od retkih Legit Playera a da ima ok cenu i fin interejs.
V20 je za izbegavanje, zbog niza mogućih hardverskih problema, a i V30 može da ima problem sa amoledom (ovo mi je potvrdio član koji je prodavao te LG).
U principu svaki noviji telefon je više nego dovoljno dobar za casual slušanje muzike u pokretu. Ali ako hoće nešto drugačije i bolje, onda kupovina zasebnog plejera ima više smisla, FiiO M3k bi bio neki minimum (mada ih izgleda nema više u ponudi).

Ako nemaš neke baš dobre slušalice, onda ti se i ne isplati da prelaziš na plejer, umesto telefona, samo zbog tih par sati slušanja nedeljno.
I ja sam batalio tu priču, jednostavno mi je zvuk preko XZ2 telefona više nego solidan za slušanje muzike u pokretu (npr. bolji je od starog Sony Walkman plejera, a i od Wave telefona sa Wolfson DAC).
U prevodu, kombinacija telefona sa dobrim audio izlazom i odličnim slušalicama je mnogo bolja od kombinacije npr. LG V50/V60 sa prosečnim ili krš slušalicama.
 
Poslednja izmena:
nagađam, a šta je sa onim Apple muzičkim plejerima ?
 
@sale941

ch510 da li će vremenom plastika da popusti? prvi utisci su dobri ali ne mogu se dugo nositi.
Ja sam spomenuo već da kao da gotovo svake On ear nisu baš zahvalne za duže nošenje bez pauze.

Popustice ali treba da ih rasiris tako što im otvoriš slajdere na veličinu glave , i tako rasirene ih koristiš preko Knjige debele ili zvučnika nekih ih ostaviš da stoje 1 dan do 2.

I onda ih koristi, pa za koji dan opet ponovi, i smanjiće im se stisak ali i dalje ćeš morati praviti kraće pauze sa njima. Kako si zadovoljan sa strane kvaliteta zvuka i povezivosti ?

Jer slično kao što sam ja opisao.



@vladat1 . Nisu loši ipods sa strane kvaliteta. Ali ako si windows korisnik korišćenje tih gluposti za transfer fajlova, i konfigurisanje naloga umesto plug and play mogu biti deal breaker.

Odavno oni nisu top igrači na polju prenosnih plejera. Ta titula ide Astern & Kern, Shanlingu, Ibasso.. Cayin
Hiby za budget rešenja i tako.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
nagađam, a šta je sa onim Apple muzičkim plejerima ?
KP je prepun raznih plejera, od najjeftinijih 10-20€ (koje preprodavci nabavljaju iz EU), preko polovnih retro ili malo novijih audio plejera koji su ovde kupljeni i korišćeni, pa sve do najskupljih modela od 3-4k €.
Do 100€ imaš prilično dobar izbor, čak i Sony modela, a za 130€ korišćen FiiO M7, za taj novac teško da može da se nađe bolji plejer.
Zanimljivost - prodavac navodi ovo : slabo korišćen zbog jednostavnosti slušanja muzike na telefonu
 
Kako si zadovoljan sa strane kvaliteta zvuka i povezivosti ?
iPhone i MacBook Pro su odmah prepoznali slušalice tako da što se tiče povezivosti za sada nula problema. Pozitivna je stvar što ti ženski glas kaže pri uključivanju da su uključene i koliki je otprilike procenat baterije. Bežične sluške sam kupio da bih slušao podkaste, radio... tako da neću ništa kvalitetno slušati na njima.
 
Mana: muzika ko iz bureta pa je potrebno vratiti na internal microphone da bi se lepo čulo.

Screenshot 2022-09-24 at 09.40.28.png
 
 
Izgledaju jako udobno pre svega, fin dizajn.
Jel podrzavaju Aptx HD ?

Edit podrzavaju I Ldac.... Za ovu cenu .

Kapa dole.

1more triple driver , je za mnoge bio overhyped Al sa ovim Bt modelom su pogodili izgleda.
 
Nazad
Vrh Dno