Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Ako ti je pak Bitno da budu striktno Bluetooth onda mogu da ti preporucim ova 2 modela
Redmi Airdots Basic 2 Imam kuci prethodnika ovog modela, i tonalitet im je takodje jako solidan, dobar bass koji je bas topao i pomalo je boomy pogotovo u odnosu na Zex, spor je i nema toliku definiciju ali je definitivno pun i zabavan karakter generalno ima. MIds su onako solidno prirodni ne narocito dinamicni ali nisu odseceni gotovo ni malo sto je + A Treble i visoki generalno su najslabija karika od svega prosto nisu toliko capable u ovom domenu doduse nikad ih nisam probao sa mojim EQ .

Kao i ove koje su mozda i jos bolje Xiaomi Haylou GT1
Link ako bi njih kupio.
 
Poslednja izmena:
Ovo samo u srb ima da pro audio radnja okaci online oglas kako nudu ultrasone pro 900 po "ispod fabricke" cene ili ti 148€ a na poziv se dobije odgovor nemamo ih nigde dostupne 🤔😅 nije sad da mi nesto trebaju al sam mislio da ih isprobam za tu cenu i da malo popravim iskustva od pre 3-4 god u toj radnji ali izgleda su ipak odabrali da ostanu neozbiljni u mojim ocima 😑
 
Koja radnja je u pitanju Adachi ?

Predpostavljam da je mitros,samo oni i Audiopro nude ultrasone program ne racunajuci par modela iz playera.

Mnogi nemaju, bas lepa iskustva sa njima najblaze receno. Kad bi samo znali koliki si audio entuzijasta, mislim da bi se utrkivali da te sto bolje usluze😧

I ako su neki drugi u pitanju opet je neozbiljno i neprofesionalno to sto rade to je jedan ili dva tiera ispod cak i Tehnomanije i win sina a audio shopovi vaze kod nas za dosta ozbiljnije od pilicarskih lanaca.😡
 
Pod b) 😁 ma za mene i moj entuzijazam manje vise. nego realno ako vec nudis nesto da privučes stare/nove kupce valjda trebas da se potrudis da to i ispostujes. Taman sam pomislio da imaju akcije slicne onima koje sam vidjao nekad u DE a na kraju se ispsotavi da se jave neki likovi pali sa marska koji te stave na cekanje 10-15min i na kraju kao nemamo nigde u ponudi. A oglas uredno stoji vec 3 dana. Ne znam kakva im je to reklama posto msm da ce svima vise biti razlog vise da ne uplivavaju u ove vode. Mada mi je iskreno zaparalo u ovom slucaju oci tekst iz oglasa "ULTRA AKCIJA > > SNIZENJE -60%! ! MANJE OD POLA NEKADASNJE PRODAJNE, ISPOD FABRICKE CENE! ! !"
Kao na pijaci a ne da prodaju realno jedne od boljih closed back slusalice vrh pro serije od ultrasone-a. Inace sam zvao i na dan postavljanja oglasa i 3. dan jer i evo dan danas stoji. Bas znaju da smore ovakve situacije, prisetimo se svi da potrosac je realno zadnja rupa na svirali umesto da bude obrnuto😶
 
Nasao sam odma taj oglas na koji si nabasao. koga interesuje ovde Cisto da malo ljudi dodatno cringuju na ovakav ocigledno nerealan hype koji su digli.
Inace na sajtu njihovom Pro 900 je ranije a i sada bio 44400 iliti 375 Evra cisto da bacimo retrospektivu u celoj prici.

Da su stvarno 148 evra bile bi verovatno vise nego solidna kupovina jer ako je verovati Head fi imaju interesantan sound signature,kazu da su jako bassy ali i jako fast i dinamicne gotovo sparkly sto znaci da im i visoki idu visoko sto nije tako cesta kombinacija s obzirom da sluske koje su jako bassy kao veliki deo Sony modela (ne racunajuci Z1R i vintage stvari kao V6 su obicno i warm ili cak dark i bassy.

A ovako po ovoj ceni su overprised jer za manje para moze da se nadje premda tesko Fostex Tr 80, zatim Beyerdynamic Dt 770, DT 700 Pro X, Audio Technica M70x, i Australian Audio Hi 50
 
Poslednja izmena:
Pardon Austrian Audio Hi X50 i X65 gde ja nadjoh australiju. :ROFLMAO: Inace ovaj proizvodjac je nastao od bivsih Inzenjera AKG-a koji su napustili brod kad je AKG kupljen od strane samsunga tj samsung je preuzeo Harman a samim tim i AKG. I firma ima solidne recenzije korisnika za sada.
 
Ima i zreviews approval pro 900. Inace je po EU ta cena po kojoj su i napisali oglas ~150€. Znam da ultrasone ima te akcije kad penzionisu neku seriju kao sto su npr performance. Ali ovi nasi brate bukvalno cringe mode jos ih ni nemaju 😅
 
Z reviews je najzabavniji Audio Reviewer bar none to je definitivno lezi mi njegov humor i jako je detaljan u vezi npr izrade i uparivanja sa raznoraznim dac-amps kad su sluske u pitanju . Ali previse hypuje po neki put neke stvari koje su average at best da bi napumpao Patreon moneyz. Doduse jedna od njegovih najlegitimnijih i realnih recenzija je za Zen Dac i Zen V2 tu je bukvalno ubo do detalja kako je situacija u realnosti . I slazemo se za Dt 880 (koje je obozavao bukvalno)
I za Sony Wh1000 Xm3 s tim da za sony on ne koristi target EQ (ravnan prema fostexu Tr 80 i Dt 880) a ja da bar kad su na fonove povezane i to im tek izvlaci pravi potencijal .

Z reviews za ljude koji ne znaju jos. Btw lik je anime fan ko i ja samim tim mi je jos vise gotiva. Ali i dan danas mu necu oprostiti sto nije dao justice za M30x koje su tonalitetom bolje od M50x a tek nesto malo manje neutralne nego M40x koje i dan danas hvali na sva usta. M30x je samo bacio na sto u jednom klipu.

Ali recenzent na kojeg moram da skrenem paznju jer je po meni najobjektivniji, i najdetaljniji od svih i uzivam da gledam njegove klipove the Man Himself Crinacle njegov inicijalni kanal koji je shutdown zbog debila iz googla i njegov novi kanal. Link 1
Link 2

Baja je testirao oko 990 Iem modela i ima measurements, za njih na svom sajtu kao i rang listu za Iems i 500+ slusalica. Iem Rankings Headphone Rankings
Interesantno da od mojih 4 Glavnih slusalica 3 su na njegovoj Listi ( Audio Technica M30x, Fostex Tr 80 i Beyerdynamic Dt 880) i idu od C do B na skali od F do S sto se podudara sa onim sto ja cujem . Takodje od Iems KZ Zex je isto na listi(za njih je cak radio svoju tjuning verziju i izbacio kao Kz Zex Pro)

2 reviewera koji takodje su vredni paznje su DMS koji ima jako pitak format prezentacije, uz takodje measurements i jako lepo povucenu paralelu izmedju subjektivnog i objektivnog nacina ocenjivanja. Kao i odlican production value. jako puno iskustva ima u studio work.

Kao i Joshua Valour koji je slican kao Dms s tim da on opisuje zvuk, najslicnije meni sto se meni jako dopada i ima mozda i najbolji nacin editovanja od slicnih kanala na netu. Cisti primeri link 1
Link 2

Ako cesljate njihove kanale nekoliko dana imacete vise nego dovoljno reference o tome sta da tragate kad je zvuk u pitanju i kako odredjeni proizvodjaci rade drugacije odredjene stvari, naravno nista bez licnog utiska posto je ceo ovaj hobi subjektivan jako.
 
Poslednja izmena:
Otkad je Oluv napušio Z-a nije mi više merodavan :)
 


sony-wh-1000-xm5-leak-1.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-2.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-3.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-4.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-6.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-7.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-8.jpg

sony-wh-1000-xm5-leak-case.jpg
 
Poslednja izmena:
 
Screenshot_20220422-204154_Chrome.jpg
DROP + HIFIMAN HE-R7DX
+ kupon Code : ZEOSR7DX = 99$ + 15$ shipping i ostalo carina 😅
 
Ove XM5 od Sony-a izgledaju subjektivno, meni dosta ruznije od Xm3 koje imam. Bukvalno nekako preterano zaobljeno debelo i plasticno izgledaju kao gora verzija Bose-a 700.... Kad je zvuk u pitanju ako zadrze postojeci Midrange sa Xm3, koji je vrlo dobar pogotovo za kategoriju , da zadrzi dobar sub bass i organski zvuk generalno uz smanjenje mid bass-a i vibracija kucista kao i dodavanje malkice vise vazduha, u najvisim tonovima i egstenziju onda ce biti top bluetooth izbor, al znajuci Sony imace super hardver al delimicno zeznut tjuning ne racunajuci Eq kad se koristi na fonovima.

Sto se tice ovih Hifiman-a sto je postavio Adachi, ne znam sta traze u Closed Dynamic kategoriji tu je previse vec nagruvano trziste tu su Audio Technica Msr7B ( Meni najgotivniji i najsvestraniji closed back model do 400-500 evra od onog sto kod nas ima, pisacu o njima kad mi dodje volja uporedicu sa dosta drugih modela)
Audio Technica M30x-m40x Beyerdynamic DT 770, Fostex Tr 80, Austrian Audio Hi X50, AKG K361/371, poneki Sennheiser kao HD 4.50/Hd 569 da ne govorim o izboru tek koji ima u USA....

Hifiman treba da se drzi onoga sto zna a to su Planar modeli. Al dobro nek probaju mozda me razuvere i dobro im prodje model. Ono sto je pozitivno je da su dosta povoljne tj bas povoljne sa tim kodom ako se ne racuna carina.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice izgleda xm5 slazem sa tobom 100% se kao neka skaradna mesavina airpods max i bose 700 jos od plastike 😱 a r7 postavih samo zbog zeos koda ako neko ima avanturisticku dusu posto je carina za taj iznos podnosljiva
 
ja ne smem da propustim priliku da hejtujem sony xm, pa evo da se zapljunem. jos jedan hejt za nove. i to malo veci nego za stare. hejt, hejt, hejt.

takodje ovaj hifiman closed back?! jos veci hejt. OOGROMAN HEJT. pa sta je s njima, sta oce da naprave segu od sebe? Dr. Fang Bian je pricao o tome kako svako moze da napravi closed back, ali ne moze svako da napravi dobre closed back sluske. zato ih nisu ni pravili, a kad su ih napravili kostale su ko kuca. I sad evo reklamiraju neki tres. Izgleda da hoce da se dodvore sirim masama i prave sprdnju od sebe ne bi li povecali prodaju...
 
Podrzavam sto vise iskustava na trzistu bez obzira na cenovnu kategoriju tim bolje, tome i sluzi ovakva tema koja je postala kao najveci izvor ja mislim na nasim prostorima kad su u pitanju slusalice. Vise takve egzotike je potrebno e sad da li je dobra to je upitno.
 
Nisam ni ja neki fan xm3/xm4. xm3 sam i imao ali od svih tih modela jedino su me oduševile b&o h9 i momentum 3 sto se tice zvuka i izrade. Ap max sam samo probao ali dizajn nije nikako za mene a ni ta cena imo. Sve ostalo tip px7, xm3, bose mi je bilo klasu ispod dizajna, izrade i zvuka u poređenju sa ova 2 pomenuta modela. Da se ogradim baterija, anc, mobile app mi nisu toliko bitni 😅 e da qc35 mi je bio najudobniji par bt slusalica ikad, da ih ne zaboravim. Sad ostah samo na momentum 3 i ne mogu prezaliti sto se resih b&o h9... Al u tom periodu sam nagomilao ja msm 5 pari wireless slusalica i naterah sebe da se resim većine. Možda uzmen HX model kad momentum smori
 
Vidim dosta se razumijete pa da pitam.
Tripujem da si kupim Beyerdynamics MMX300 Gen 2.
Jel neko ih probao,kakav je zvuk?
Ja imam V-Moda Crossfade Wireless pa sad ne znam da li bi to bilo bacanje novca.
Isto imam Cloud Core (zicane) pa nz dal ove Beyerdynamics zaista pruzaju neki "izvanredan" zvuk?
Zvuk na Cloud Core mi je savrsen i odgovara mi taj oblik koji pokrije mi cijelo uho i one zaista ne stezu puno dok V-Moda da.
Kakav je zvuk isto na HyperX Cloud 2,sad im je dosta pala cijena?
Msm da Beyerdynamics bi mi zuljale po kruznom dizajnu drajvera, ali nisam siguran.
Meni pasu one sa ovalnim oblikom jer imam velike usi
 
Poslednja izmena:
Nisam probao MMX300 ali one su ti zapravo Beyerdynamic DT 770 Pro koje jesam cuo pre nekoliko godina kada sam kupio Fostex Tr80.
Dt 770 su ti sluske koje bih opisao ovako, klasican V Shape sa dosta izrazenim Sub bassom umesto cesce boostovanog mid bassa, dakle mnogo kopa u najnizim frekfencijama i za jedan monitoring model su vrlo intezivne za EDM zanrove i Rap pogotovo, bass je pritom vrlo detaljan i skoro nikad se ne stapa sa ostatkom zvucnog spektra, e sad to je 80 OHM model koji je drugacije tjunovan od 250 OHM koje sam cuo takodje. Nije najbrzi koji sam cuo ali dinamike mu ne fali. Sto se midrange-a tice ovo je najproblematicnije podruzje i glasovi i glavni instrumenti su bukvalno zakopani u odnosu na visoke i na niske tonove, tako da ako su ti bitni sto bolji dijalozi u muzici i filmovi zaobidji ovaj model . U poredjenju sa DT 880 Edition koji imam DT 770 je jedno 3 klase ispod po ovom kriterijumu i zvuci plasticno najblaze receno tj dt 880 je jedno 3 klase iznad u midrange-u.

Visoki tonovi dosezu veoma visoko i ima tu bas dosta detalja, akustika je on point i ovo doprinosi zivosti zvuka gener
alno pucnjevi iz pusaka npr u nekim fps-ovima bi zvucali ekstra zbog ovog, ali kada poredim sa nekim drugim modelima kao Fostex Tr80 ili Dt 880 ili Audio Technica Msr7b, Dt 770 zvuci mnogo manje kontrolisano, suvise drecavo i na odredjenim pesmama gotovo metalizirano Reze ako se ne ispegla sa EQ. Slican problem ali u primetno manjoj meri ima npr popularni ISK HF2010 iliti Takstar 80 Pro . Jedno 2 klase su ispod ova 3 gore navedena modela u Visokim.
Soundstage je jedan od najsirih koje sam cuo na slusalicama generalno, i bas ima taj efekat da ti se cini da zvuk ne dopire samo sa leve i desne strane nego svuda oko tebe odlicno za gaming
Imaging tj pozicioniranje instrumenata u prostoru je vrlo precizno i tacno mozes da osetis prostor gotovo svih elemenata u tom istom prostoru i da seciras slojeve/layering ono fokusiras se samo na odredjene tonalitete easily opet ovo je prednost za gaming.
Sto se komfora tice ja imam srednje velicine Usi rekao bih bar i meni su DT 770 dosta dosta udobne onako siroke su i bas obuhvataju celu glavu i deo vrata i oni jastuci su jako prijatni velurski za nosenje na duge staze mekani i duboki a opet se ne deformisu preterano. E sad DT 880 i Fostex Tr80 npr primetno manje stezu sa headbandom glavu tacnije ne stezu uopste nego DT 770 pa ovo treba uzeti u obzir.

Sto se Cloud-a 2 tice nisam ih slusao ali one su ti darivat Takstara 80 Pro koje su na neki nacin ispirisane sa Dt 770 takodje, s tim da mislim da su ipak manje precizne i detaljne definitivno nego DT ali to moras sam da istrazis npr na headfi ili reeditu. Sto se udobnosti tice vecina ljudi kaze da su im preudobne sto se generalne ergonomije tice, a jedan drugar im je hvalio mikrofon.

Ja da sam na tvom mestu ako ja gaming primaran nacin koriscenja isao bih do playera i pitao dal mogu da ti nabave 80 OHM verziju Dt 770 da isprobas doduse cak i za njih bi bilo idealno da imas sto bolji Dac/AMP da ti pokaze njihov pun potencijal . A ostatak para bih usmerio na neki Usb Mic ili Vmoda Boompro (oko 30-40 evra na KP)
Ako su ti pak perfomanse u Muzici i Filmovima ispred gaminga onda bih isao na neki drugi model.
 
Poslednja izmena:
DT 770 Pro nisu isto što MMX 300 MK2. Čak i za Custom One Pro Plus i Custom Game kažu da imaju malo bolji zvuk (bolje izbalansiran tjuning i custom bass presete) od DT 770 Pro, a Custom Studio su još malo bolje, u smislu tjuninga.
DT 770 Pro su i dalje dobre slušalice, ali pre svega za posao, studio, za bubnjare itd.

MMX 300 MK2 važe za zvučno najbolje od svih nabrojanih, a uz to imaju i najbolji mikrofon.
Poređenje MM X300 MK2 mic-a sa referentnim mikrofonom i Sennheiser headsetovima: https://www.techpowerup.com/review/beyerdynamic-mmx-300-2nd-generation/6.html

E sad, sve to ne mora da znači da će baš svima MMX 300 MK2 zvučati bolje od ostalih slušalica iz tog cenovnog ranga, sve zavisi kakav ko zvuk voli i očekuje. Npr. nekima razne Beyerdynamic zvuče ''hladno, sterilno, svetlo'', mada to donekle zavisi i od DAC/AMP.

Da nemam univerzalne slušalice za multimediju i igranje FPS, mislim da bih kupio MMX 300 MK2. S tim što su se možda pojavili još neki zanimljivi i podjednako dobri headset-ovi u tom cenovnom rangu, nisam pratio ponudu u poslednje vreme.

Postoji i opcija da se npr. (retki preostali primerak) TR-80 ili TR-90 upari sa nekim aftermarket mikrofonom:


 
Poslednja izmena:
V-Moda BoomPro mikrofon imam ali nisam dobio kabl uz njega orginalni tako da kao da nemam.
Ne trebaju mi sluške za gejming nego za muziku zato pitam za MMX 300..Za gejming imam 6 sluški različitih.
Imam V-Moda Crossfade wireless sluške, slušam trance muziku i house pa me zanima da li pored njih bi bilo bacanje para na MMX 300?
Također me zanima dal i neko zna koje su ovo sluške?
Sluške
E i da,može neko da mi objasni kad gledaš slušalice ove specifikacije šta je bolje da ima odnosno šta čini jedne bolji od drugih?
Vidim vi pominjete neke ome,pa ima raspon frekvencija (pretpostavljam što je širi to je bolji),pa ne znam ima sensitivity,input power bla bla...
Uglavnom kad porediš par slušalica po specs šta čini jedne bolje od drugih?

Ja vidim da velika većina ima 50 mm drajvere imaju to neonimum magnet drajveri (valjda je to +),a većina ima isti raspon frekvencija sem ovih MMX 300.
Šta meni znači to u stvarnom životu?
Onda nikad mi nije jasno šta su "highs,mids,lows??
Konkretno ako mi neko može objasniti na primjeru.
Čak sam čitao da neke traže eksterni DAC,kako ću to znati da mi treba?
I još nešto,zašto su Steelseries Arctis serijha vraški skupa?
Prvo izgled je očajan, sama plastika (loš kvalitet), a ne vjerujem da kvalitet zvuka opravdava toliko visoku cijenu...
Ako se ne varam one su među najskupljim gejmerskim sluškama.
Hvala puno. unapred.
p.s. Nego meni trebaju noive ljetne gume...jeb..š MMX 300. :D Sramota u auto ne ulažem ništa,vozim se sa zimskim gumama ljeti...4 gume polovne MMX 300 :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko ima smisla kupovati MMX 300 MK2 headset samo da bi se slušala elektronska muzika koju si naveo. To je univerzalni headset za kućnu upotrebu (multimedija, posao, igranje) a tebi očigledno trebaju neke dobre slušalice za tjuningom za trance, house i slične žanrove. Jedino ako si mislio da budu kontrast tim V-Moda, i ako bi ih koristio za igranje, filmove, ostale žanrove, onda bi kupovina imala smisla.
Također me zanima dal i neko zna koje su ovo sluške?
PIONEER HDJ-X10 (ali custom, sa imenom i prezimenom tog DJ-a), inače koštaju 42k din u SRB.
https://www.pioneerdj.com/en/product/headphones/hdj-x10/black/overview/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno