Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Bas se mucim, Asus, bar u ovom cenovnom rangu do 10000 dinara, nema USB prikljucak, gledam Redragon, mada bi trebalo da imaju i korektnu zastitu od spoljasne buke... ima li neko dobar savet...
 
Ja bih pogledao u direkciji Jabra headsetova ako je potreba vise za komunikaciju, a ne audiofilska - recimo jabra evolve 40. Ima i ostalih wired i wireless opcija koje mogu biti fine. Meni se licno ne svidja taj on ear dizajn, jer je moguce da nece biti udobne za duge sesije. Da napomenem -nemam direktno iskustvo sa tim modelima pa preporucujem malo guglanja. :)
 
ogranicavanje na usb razumem ako zelis vrhunski audiofilski dozivljaj, pa ne zelis dac koji je integrisan u uredjaju, nego hoces samo digitalni signal od kompa i onda pravis picvajz sa raznoraznim usb dacovima i pojacalima. ali ako si bidzetski ogranicen, zasto se jos vise ogranicavas usb-om? pa kupi bre ono sto je dobro mani se usb-a. ako oces usb, kupi na aliexpressu usb dac/amp za 2 evra, dobices otprilike kvalitet kao u tim redragon slusalicma. malo karikiram, ali nije ni daleko od istine.
 
Šta bi preporučili od dole navedenih slušalica ?
Cena je slična.Prvenstveno bi bile korišćene za gaming multiplayer pucačine (PUBG, counter itd.)

ASUS TUF Gaming H1 black - 46E
STEELSERIES Arctis 1 Gaming - 40E
REDRAGON Zeus - 40E
Slusalice Gaming Fantech HG11 Captain - 30E

Vrlo je bitno da su udobne za glavonje kao što sam ja :)
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned Koliko znam retke su situacije u tom budzetu kao što su hyperx i njegova namena da mogu ima parirati konkurenti...Verujem da je stinger poprilično bolji od asusa što se tiče drajvera,njegove namene,fps igre...pozicioniranje zvuka .
Stinger sam koristio,ne i taj asus...što se tiče zvuka za cs ne mogu mu prići ni duplo skuplji modeli van hyperx ponude.
Edit:Takodje su alpha pro 9k din na akciji.
 
Ok su Cloud Stinger za 4-5k din. Ali se tržište slušalica razvija i menja velikom brzinom i očigledno su se u međuvremenu pojavile malo bolje od Stinger u toj cenovnoj klasi.
Stinger su model iz 2017. godine, H3 iz 2019. i odmah su počeli da ih hvale u testovima, kao npr. TH iznad: Asus TUF Gaming H3 Review: Budget Headset King
Audio Performance
More pleasant news: the H3 sounds wonderful. It's certainly not a flat response akin to studio monitors, but the 'dipped' EQ here exaggerates the bass and high frequencies without compromising clarity or pushing the EQ shape so far that it sounds artificial. You get a sturdy low-end response in games, movies and music and a perfectly usable mix for competitive games like Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO) and PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) without having to switch between profiles, turn surround sound on or off, or any other messing about. The all-important footsteps and weapon-switch sound cues cut through, and there's no need for a special 'gaming' mode, as other headsets employ.

I think a lot of the sound quality's success comes from its comfortable fit. Because the sound isn't leaking out anywhere around your ears, low-end resonant frequencies are voiced in the snug chamber around the ear without losing power. And the leatherette contact point material only helps that cause, creating a seal, rather than a breathable mesh.

E sad, ja bih dodao još novca za Cloud Alpha Pro, ali ako je budžet limitiran do 5-6k din (a samo nove slušalice dolaze u obzir) onda bih verovatno kupio H3. Mada svakako treba još malo proveriti ponudu, možda su se u međuvremenu pojavile i neke malo bolje po sličnoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Pitao sam pre nekog vremena za wireless sluske za oko 100e. Razmisljao sam izmedju ATH-SR30BT, Sennheiser HD-350BT i Soundcore Life Q30. Na kraju sam uzeo Soundcore Life Q30. Imaju ANC, 3.5mm i USB-C, baterija je u rangu ATH (60 vs 70h).
Nisam neki audiofil pa da mogu da procenim neke detalje... Imam B&O H5 i ATH-ckx5 i zadovoljan sam kako zvuce Q30 - uz podesen EQ. :)
Platio sam 11k na KP.
 
Ja sam kupio sestricu u Gamesu HyperX Cloud Stinger Core, na akciji za 3000 din i sta znam deluju mi kao odlicna kupovina. Lake su kao pero, jastuci i sundjer za glavu su presvuceni tkanininom, zvuk solidan, kvalitet izrade isto solidan i generalno lepo izgedaju. Imam GSP 500 pa mi posle njih sve to nekako deluje slabo ali dobro to su daleko skuplje slusalice plus su open back sto je meni velika prednost. Iskreno ne bih preporucio za 6k ali dok je ova akcija za 3k svakako velika preporuka, mislim da nema bolje za te pare, a verujem da ce da traju jer se one sa eko kozom za dve tri godine totalno raspadnu.
 
Jos odavno na preporuku kolega sa ovog foruma uzeh Superlux HD681 Evo i stvarno sam bio prezadovoljan istim, uspeo sam preko vikenda da pokidam kabl na glup nacin (znam da mogu da sredim samo kabl i nastavim da koristim iste) i sada bih zeleo da se ponovim, zeleo bih i dalje da to bude over ear resenje, ali moze i on-ear, voleo bih da i dalje budu zicne ali pristao bih i na wireless koje imaju dobar signal da mogu da se odaljim od racunara jedno 5-7m ili eventualno prosetam do druge prostorije, budzet bi bio 100-150e za wireless resenje ukoliko je moguce, za zicne bih prepolovio budzet jer sam i svojevremeno HD681 platio prilicno povoljno, dostupne su mi opcije porucivanja iz insotranstva ukoliko je moguce naci dobar deal tako da sam otvoren za sve predloge, prelistacu i poslednjih 6-9 meseci ove teme da vidim sta se "nudi" , unapred hvala :)
 
Vidi po amazonima i na thomann-u npr. https://www.thomann.de/gb/bluetooth_headphones.html?ls=25&pg=1&oa=pra&gk=ZUKOBT&filter=true
Nađi BT sluške koje ti cenovno odgovaraju, prelistaj utiske, testove i to je to. Pored kvaliteta zvuka, BT konekcije i autonomije baterije, veoma je bitno i da su udobne, mada to ne možeš da znaš dok ih ne probaš.

I u domaćim prodavnicama ima na desetine BT modela do 15-20k din. ali je teško reći koje su sve dobra kupovina.
Neka univerzalna preporuka za 15-16k din. bi bile ove Sennheiser: https://www.whathifi.com/reviews/sennheiser-hd-450bt
Ili neke slične AKG, ATH, Beyerdynamic itd. Ali mislim da je ipak bolje da gledaš ponudu ''preko'' (kad već imaš mogućnost), zbog mnogo boljeg izbora i nižih cena.

Na našem tržištu videh Ultrasone Meteor ONE BT Gaming (23880 din. ali verovatno su jeftinije u inostranstvu)
Imaju i mikrofon, a sudeći po ovom testu, dosta su dobre za neku opštu upotrebu: https://www.headphonecheck.com/test/ultrasone-meteor-one/
The Ultrasone Meteor One appear to be less suitable for ambitious gaming sessions on the computer or console, apart from the voice quality of the microphones. However, these wireless over-ears have the potential for use as versatile everyday headphones that provide a coherent, powerful sound when listening to music, watching films, gaming on a mobile device or exercising. With their foldable design, weatherproof finish and long-lasting battery, these headphones are ideally equipped for this kind of use.
 
Poslednja izmena:
Nedavno kupljne Austrian Audio Hi-X25BT. Cena je oko 125-135 eur.

Modovi povezivanja:
  • BT sa mikrofonom
  • USB cable
  • 3.5 mm cable

Zvuk je pomalo studijski, ne obojen. Gledao sam juče epizodu HALO-a. Imao sam osećaj da spartanci hodaju u mojoj sobi. Efekat da sam u njegovoj kacigi u jednom trenutku je bio fantastičan.
 
Verovatno si video i u onom klipu iznad da skoro svi hvale PC38X, posebno kao gaming sluške. E sad, ne znam koliko bi na kraju koštale, sa slanjem i dažbinama.

Ali postoji i dobra alternativa, u poznatoj domaćoj prodavnici (27.480 din, oko 233€, što i nije loša cena s obzirom da trenutno na Amazonu koštaju $269) - Beyerdynamic MMX 300 (2nd Generation)
Vidim da si iz NS, tako da postoji mogućnost da ih probaš pre kupovine, u P prodavnici, što je uvek najbolja opcija. Poredim okvirnu cenu PC38X sa dažbinama (220$), i ovih 233€ ali sa domaćom garancijom od 2 godine.

https://www.igorslab.de/en/so-must-headset-beyerdynamic-mmx-300-2-generation-in-long-term-test/2/
https://www.techpowerup.com/review/beyerdynamic-mmx-300-2nd-generation/
https://www.pcmag.com/reviews/beyerdynamic-mmx-300-2nd-generation
https://www.pocnetwork.net/product-reviews/beyerdynamic-mmx-300-pro-gaming-headset-2nd-generation/
https://latestintech.com/beyerdynamic-mmx-300-gen-2-review/

Nisam probao ni PC38X, ni MMX300 II, ali mi (na osnovu testova i utisaka) deluje da bih ipak pre kupio Beyerdynamic.
To je neki moj subjektivni utisak na osnovu testova, da su zvučno malo bolje, i robusnije-kvalitetnije izrađene, samim tim i trajnije, ali možda i grešim.
Ja imam priliki da kupim ove vrvt bi mi lik dao za 110 eura (MMX 300 Gen 2 koristene).
Nisam audiofil,meni su sasvim hyperx cloud core moje koje su se vec otrcale dobre za slusanje (zbog tog njihovog dubokog basa).
Za gejming imam i viska sluski a za muziku u pokretu imam V-Moda Crossfade wireless.
Rijetko slusam muziku na sluske kod kuce ako i slusam to je u pokretu dok nesto radim.
Medjutim paznju su mi zaista uzele ove Beyerdynamic prevashodno sto se nude za taj novac.Nije da mi nisu neopohodne nego ne znam kakvi se to tonovi tj zvucni dozivljaj moze cuti a sto nemam na gore navedenim?
Opet nisam za kupovinu slusalica bez probanja a lik mi je podaleko, takvu gresku sam napravio dva puta kod gejmerskih sluski koje mi stoje evo u ormaru.
Meni dizajnom drajvera najljepse sjedaju Razer Tiamat Ultimate, taj okrugli dizajn jer mi lijepo uho propadne u njih niti me stezu niti zuljaju.
Sve ostale su mi neudobne a vjerujte imam ih puno.
 
 
i smthng cheaper :)

 
nove hifimanke sa stealth magnetima su prilicno hvaljene. bas me zanima da ih uporedim sa starijima, ja sam prilicno veliki fan hifimana
 
Na kraju sam uzeo Soundcore Life Q30. Imaju ANC, 3.5mm i USB-C, baterija je u rangu ATH (60 vs 70h).
Nisam neki audiofil pa da mogu da procenim neke detalje... Imam B&O H5 i ATH-ckx5 i zadovoljan sam kako zvuce Q30 - uz podesen EQ. :)
Pošto sam pre par meseci isto odlučio (Oluv sa YT uticao dosta) - zanima me koje podešavanje za EQ koristiš? Mogu se razna naći na netu, velike su razlike između njih.
Znam da treba svako sebi da prilagodi, ali eto, ako već ima gotovih rešenja što da ne.
 
Pošto sam pre par meseci isto odlučio (Oluv sa YT uticao dosta) - zanima me koje podešavanje za EQ koristiš? Mogu se razna naći na netu, velike su razlike između njih.
Znam da treba svako sebi da prilagodi, ali eto, ako već ima gotovih rešenja što da ne.
E ja sam ovo koristio:

Samo sam bas (?), tj. prvi nivo na EQ stavio na ~ -5.5.
Meni odgovara. Ima i na reditu par tema sa razlicitim podesavanjima, ali mi ovo daleko najvise odgovara.
 
Taj mi najgori.
 
Ima ih raznih tamo.
 
Kome trebaju slusalice za pricu, ako ima duge online sastanke, sve preporuke za Jabra Evolve2 65. Stigle danas, drnado ih par sati, odusevljen sam. Lagane, udobne, ne pritiskaju glavu, kvalitet izrade odlican, mikrofon radi odlican posao u suzbijanju pozadinskog zvuka. Nemaju ANC, mada na slusalicama tog tipa mi ne bi mnogo ni znacio.

Jastucici su mekani, mogu se nositi na glavi par sati lagano, a baterija drzi 35h, mada to nisam stigao jos da isprobam :D
 
Pozdrav. Jel moze neko da preporuci bt bubice do 40€ kao poklon za jednog relativno nezahtevnog korisnika? Ja nemam bas puno iskustva sa ovom vrstom slusalica
 
Ako ti nije bitna klasicna garancija i ako ne moraju bas da budu Bluetooth (uvek mozes da zamenis ako nesto nije u redu ja sam kupio poslednji komad kod ovog prodavca sa KP ali on moze za 7-10 tak dana da ti isporuci njih ako vec nije narucio novu turu.. Link ispod A Evo i Recenzije sa Head FI.

Ja mogu da ti zdusno preporucim KZ Zex model bubica, skoro sam ih kupio.

I out the box imaju jako jako prijatan tonalitet detaljne Mids tonove u spektrumu dakle Vokali I Lead instrumenti poput Gitara I klavira se cuju odlicno na njima pomalo su intimate sa vokalima i imaju tu neku crtu topline nisu ni previse povuceni niti se previse deru da zamaraju.

Bass je dinamican dosta brz (SA EQ podesavanjima koje mogu da ti dam) dosta je punchy i deep ali nikako nije boomy i dakle nije prenaglasen ne gusi ostatak zvucnog spektruma, nikada nije too much. Visoki tonovi su out the box BEZ EQ malo tamniji i za nijansu povuceniji nego sto je moj idealan Frequency Responce ali su jako detaljni dosezu daleko i prijatni su u svim zanrovima i nikada ne rezu usi niti postaju metalizirani sto zna da bude problem pogotovo kod Chi Fi proizvodjaca.
Imaging I Soundstage su iznad proseka takodje pogotovo za cenu, nista out this world ali za pohvalu, separacija instrumenata je takodje poprilicno na nivou .

Generalno bez zezanja sahranjuju vecinu Sennheiser, Sony, Audio Technica, philips modela u toj kategoriji do 50 evra pogotovo uz EQ jednostavno su vise capable I Chi Fi proizvodjaci su jaci nego ikad kad je IEM svet u pitanju i svakome bih preporucio da im da sansu jer nude stvarno puno pogotovo kad je izrada u pitanju mozes da im menjas kablove sto je prva stvar koja upada u oko.

Wavelet Apk za android podesavanja za EQ (ravnano prema Beyerdynamic DT 880 I fostex TR 80 vezano sa Zen Dac-a V2 kao referenca).

31 HZ 3DB
62 HZ 3db
125, 250, 500 sve na 0 DB
1 K 3DB
2 K 3db
4K 2DB
8K 2DB
16K 0DB

Limiter setting stavis na Post Gain 4.0 ili 5.0 DB i to je to s obzirom da fonovi gotovo uvek drze negativan Gain za 3.5 izlaz ovo zapravo pravi da se izlaz priblizava 0DB .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno