Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

sad pogledah cene kod nas , ovo je haos nove amiron home 70k.... ultrasone pro900 45k. a i polovne nisu nesto povoljne. Npr ja se secam da sam ultrasone Performance 840 sa sve bluetooth adapterom prodao pa za mozda manje od 200e. Ne znam zasto su ti stariji modeli kod nas sa tako jakim cenama , cak budu i skuplje na oglasima malo nego u De gde sam ih kupio.
 
AKG slusalice (akg q701 , k701, k702 i tako ti modeli) su imali problem sa pucanjem i odlemljivanjem žica (ili žice) u "šolji" gde drajver stoji.
Da li AKG K712Pro ima isti problem sa pucanjem i odlemljivanjem žica? Da li ima problema sa pucanjem plastike ili neceg drugog?

Drugar nije obilazio prodavnice, nisam se ponovio.
Meni HIFIMAN HE4XX ruzne, oni "rogovi" su mi bas odbojni.
 
Poslednja izmena:
Pa nažalost uvek se negde skrtari kad se ide na sto bolji odnos cene i zvuka. Tako da me ne čudi. Sennheiser hd4.50nc i beyerdynamic dt pro serija (bez 1 ispred) bas imaju neko krcanje plastike a tad su sve to bile slusalice od 150€ +... ispade da se i to smatra "malo" novca. Ako k701 i slične sam ja jos pre 15 god citao kako su end game dok jos nisu krenuli boomovi ovih slušalica od preko 1000€. Ali sad su mozda hifiman sundara top preporuka za taj cenovni rang 300-500€ mada ih ja nisam čuo radije bih bacio oko na ananda i arya zbog meni lepšeg dizajna a i zvuka. Samo me smaraju hifiman rajfovi i ranije upitan QC 😅
 
ne znam sa kojom idejom i opravdanjem mogu da naplate tolike troskove za posiljku od 55usd... al sta da ti kazem - saosecam sa tobom msm cela poenta kossa je da su odlican bang for buck al za preko 100usd je samo buck 😅
haha, samo buck! da :D ma sta sad da radim... nekad prodje skuplje bez carine, nekad oderu na necem jeftinom... u svakom slucaju jako sam zadovoljan ovim koss-om za napolju, ne znam sta bih drugo mogao da uzmem da je tako malo i da zvuci tako relativno ok.

AKG slusalice (akg q701 , k701, k702 i tako ti modeli) su imali problem sa pucanjem i odlemljivanjem žica (ili žice) u "šolji" gde drajver stoji.
Da li AKG K712Pro ima isti problem sa pucanjem i odlemljivanjem žica? Da li ima problema sa pucanjem plastike ili neceg drugog?

Drugar nije obilazio prodavnice, nisam se ponovio.
Meni HIFIMAN HE4XX ruzne, oni "rogovi" su mi bas odbojni.

hifiman je poznat po tome da su slusalice ruzne i loseg kvaliteta :D cudilo bi me da je drugacije, to jest da se nekom svidi dizajn. ali je zato zvuk, svaka cast. karakteristican je, mada nije za svakog, moj brat ih recimo prezire.

Heinz, a da nadjes neko mesto da probas sluske prvo? pomoci ce ti da znas sta u startu nije za tebe. meni su se recimo hd650 svidele kad sam ih prvi put cuo pre fazon vise od 10 godina, ali to su bile prve dobre slusalice koje sam cuo. skoro sam ih poredio side by side sa hifimanom i stvarno mi se ne svidjaju. nekome je situacija obrnuta, svako preferira nesto.
 
Poslednja izmena:
Nemam :) Krenuo bih od slušalica, jer nešto mora prvo da se kupi.
Ok, samo definiši budžet za DAC/AMP.
Da li ćeš koristiti i zvučnike ili samo slušalice? Da li napajanje uređaja mora da bude preko USB-a (koliko ti je bitna prenosivost u kombinaciji sa što manjim dimenzijama) ili može iz utičnice?

Na osnovu dosadašnjeg iskustva (upravo u tom cenovnom rangu), mislim da je bitno da klasa DAC/AMP uređaja otprilike prati klasu samih slušalica, da bi zvučale što bolje, ili blizu maksimuma mogućnosti.
Što znači da je za većinu slušalica (iz klase 100-200€) poželjno koristiti i DAC sa pojačalom iz te cenovne klase. Na našem tržištu to znači FiiO K5 Pro (183€ u domaćoj prodavnici, sa garancijom od 24 meseca) ili iFi Zen DAC V2 (180-200€ na KP, ne znam detalje oko garancije ali verovatno standardna procedura, preko Mađara). Ima tu još modela, chi-fi (sa AE), Asus i Creative gaming verzija, ali mi deluje da su K5 Pro i Zen DAC V2 i dalje najbolji izbor.

A za sluške sam proceni, na osnovu testova, demo snimaka, poređenja itd. Jer te sa massdrop-a teško da ćeš negde moći da čuješ pre kupovine a domaće prodavnice nemaju baš neki sjajan izbor, eventualno da probaš neke u Plejeru (Beyerdynamic, Fostex i ostale koje se uklapaju u budžet).

U principu su kombinacije K5 Pro/iFi Zen DAC V2 + Sennheiser HD58X (ili HD6XX, AKG K7XX, K712 Pro, HiFiman HE4XX, Soundmagic HP200, Beyerdynamic DT880/990) prilično dobre i proverene u tom cenovnom rangu.
Samo zavisi kakav ko tjuning zvuka preferira i koliko će koje slušalice biti udobne, što je subjektivno.
 
Poslednja izmena:
Gledam JBL E55BT slušalice na netu i vidim da one koštaju oko 120 evra, a na KupujemProdajem mogu da se nadju i za 15 evra. U čemu je fora? Da li su ove za 15 evra u stvari kineska kopija i nalepljena JBL nalepnica ili kako?
 
Gledam JBL E55BT slušalice na netu i vidim da one koštaju oko 120 evra, a na KupujemProdajem mogu da se nadju i za 15 evra. U čemu je fora? Da li su ove za 15 evra u stvari kineska kopija i nalepljena JBL nalepnica ili kako?
Odgovor i sam znaš. A i dovoljno je odokativno uporediti materijale i završnu obradu original slušalica i tih krševa sa KP.

Na KP sam viđao razne kopije (uglavnom sa AE, ali i e-bay, čak i poznatih Sennheiser modela). Kada prodavac naglasi da je to u pitanju onda ok, mada većina prodaje kao ''100% original, izvađene iz kutije samo zbog provere ispravnosti'', i slične gluposti.
 
cudo pa nema vise nekih iole povoljnijih high end sluski na nasem polovnom trzistu. kod nemaca se svasta moze naci na oglasima a kod nas je top deal stari model Sennheiser HD800 za 1000€ 😅 a i kod tzv "madjara" su cene kao retail nista mi nije jasno 😓
 
Pre neki dan kupio sasvim solidne slusalice (bubice) za malo novca....


Izgleda da im je ranije cena bila skoro 5000 din,ali sada su u G na popustu i kostaju 3200 din (jos ja imao neke poene pa me izasle jos jeftinije)

Slusalice se reklamiraju da imaju extra bas i da su za sportske aktivnosti i po mom misljenju obe stvari su tacne....tj bas im je dosta dobar,a zahvaljujuci onim gumenim dodacima koji idu u uvo,kako god pomerao glavu,trcao,skakao,itd slusalice ne ispadaju iz uveta...

Do sada sam kao bubice koristio neke Samsung koje sam dobio sa samsung Note 1 telefonom (od pre skoro 10 godina) koje takodje zvuce odlicno i za nijansu imaju jasniji zvuk,ali ove Sony definitivno imaju bolji bas....i dosta korisnih "gedzeta" se dobija sa njima,torbica,mala stipaljka kojom se kabal fiksira na zeljeni deo garderobe,mali "kalem" oko kojeg moze da se namotava kabal,pa onda pomenuti dodaci za "pricvrscivanje" slusalica kao i bubice u tri velicine.....slusalice imaju i mikrofon....kabal deluje da se nece lako zamotavati i guzvati...

Tako da ako nekome trebaju ok slusalice za malo novca,koje pritom imaju dobar bas i ne ispadaju lako iz uveta,preporuka za ove Sony....

E da,u G ostale jos samo u plavoj boji,ja hteo crne.....ali dobro,nije ni ova plava tako losa...
 
Imamo temu za bubice. Ako neke bubice imaju lošiji zvuk od default samsungovih od pre 10 godina, to nikako nije dobra preporuka. No na tim sportskim je fokus da dobro drže, pa tek onda zvuk, zato neke dodju sa par varijanti gumica, npr za sport i za normalno slušanje :)
 
A ta bubica tema je zatrpana negde u "sta da kupim" ? Mozda ne bi bilo loše da bude ovde u hifi? 😯
 
Imamo temu za bubice. Ako neke bubice imaju lošiji zvuk od default samsungovih od pre 10 godina, to nikako nije dobra preporuka. No na tim sportskim je fokus da dobro drže, pa tek onda zvuk, zato neke dodju sa par varijanti gumica, npr za sport i za normalno slušanje :)

Ne bih bas rekao da su samsungove od pre 10 god bolje,nego samo da imaju za nijansu cistiji zvuk (zaista vrlo malo),ali ako se npr slusa neka dance,tehno muzika zbog jaceg basa na Sonijevim bubicama to zvuci mnogo efektnije

I te samsungove slusalice ispadaju iz uveta i kada npr vozite bajs,tracanje da ne spomnjem.....dok sa ovim sonijevim,kada ih uglavim sa tim gumicama u uvo,nema sanse da ispadnu :)
 
Preset Tweak koji sam napravio za Sony Wh1000 Xm3. Eq APO + Pc Equalizer Gui
Sa ovakvim korigovanjem Uz Power On Mod + Ambient Sound Controll Off switch zvuk je najbolji od svih mogucih scenarija. Razlika je osetna mnogo zesci Treble Responce manje zamaskiran i Cupped Midrange prosto ko da je neko skinuo Veil sa sluski to kad se radi A/B je posebno primetno.
Ima i na netu nekih drugih preseta ali za moj pojam ovakav eq je najblizi i najkonkuretniji ostalim sluskama koje imam . Nek mi neki vlasnik baci utiske ako bude hteo da se igra bas me zanima neciji utisak.;) A za android (druga slika) da podsetim Wavelet i ovakav preset uz Limiter na +5db.
 

Prilozi

  • bandicam 2022-01-20 20-58-41-156.png
    bandicam 2022-01-20 20-58-41-156.png
    1.7 MB · Pregleda: 19
  • xo8T2wl.jpg
    xo8T2wl.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 17
Ne bi da vam kvarim "srecu" ali potrazite temu o bubicama i tamo o njima pricajte, ovde molim o slusalicana.
Slusalice i bubice iako imaju istu namenu nisu isto.
 
Pozdrav dragi moji forumaši
Imate li predlog za sluške sa mikrofonom, najbolje žičane jer imam već bluetooth bežične čini mi se 460BT i još jedne supruga 500BT, međutim mikrofoni su mi nekako očajni, bluetooth sagovornik me salbije čuje uvek kao nešto u pozadini.
Razmišljam o nekim sa kablencetom i mikrofonom na njemu jer kapiram da žicu ništa ne može da zameni. Koristim ih često u različitom okruženju, tipa kafiću i slično pa mislim da je bolje neke over the head nego bubice, a ako ću bubice onda ne volim da se gura skroz u skoljku jer me iritira to i baš mi smeta.
Eto hvala unapred svima
 
Lohi H570e.
 
Da li može neka preporuka za bluetooth slušalice. Najjeftinije opcija za neki proizvod koji ima dobro držanje baterije i da se ne gubi konekcija na razdaljini od 2 metra?
 
Veliki pozdrav,
Molim Vas za savet... Vaše razmisljanje itd.
Želim da kupim slušalice isključivo za slučanje muzike (stari rocker) i naravno želim ok (solidan...dobar) zvuk, aaa... nisam spreman za više od oko 5-6 hilj din. Nešto sam gledao pa bi to u daljem napisao, (redom kako su u mojoj glavi favoriti no kao što reko zanima me Vaše mišljenje što može da bude i skroooz nešto peto)
PreSonus HD7, Akg k-52, Audio technica AR1IS... unapred hvala i srdačan pozdrav !
 
Od najbrojanih HD7. Provereno dobra opcija u tom rangu.
Treba još navesti iSK HF2010 (4925 RSD, skoro uvek ih ima na stanju), Superlux HD-668B (5880 RSD), HD-669 (5880 RSD), Superlux HD-330 (5580 RSD), HD-660 (6820 RSD) ali je pitanje da li u ovom trenutku imaju na stanju sve ove Superlux, povremeno ih nabavljaju.

Samo proceni koliko ti je bitna dobra izolacija, u oba smera. Slušalice otvorenog i poluotvorenog dizajna imaju slabiju izolaciju od zatvorenih (što je mana za upotrebu u prevozu i u ostalim bučnim okruženjima) ali najčešće su i zvučno bolje od zatvorenih, mada ovo nije pravilo i zavisi od mnogo faktora.

Sve nabrojane bih uzeo pre AKG K52/72/92, posebno za kućnu upotrebu.
Jedan od razloga : https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/k92/
Save yourself the trouble and buy a Superlux HD688 or Takstar Pro 82 instead. (čitaj, bilo koje od nabrojanih PreSonus, Superlux, iSK, Takstar)
This way you will at least get very good sound quality for an affordable price.
These (AKG) are not recommended… for anything.. unless you really hate clarity and realsitic sound and just want bass and some treble sizzle.
When looking for ‘hifi’ or ‘reference’ sound … well these are very far from it.
The price and fancy looks are the only thing it has going for it.

Ne bi bilo loše da napišeš da li ćeš sluške povezivati na desktop/laptop sa integrisanom ili možda imaš zvučnu ili nešto od starije, dobre opreme (u tom slučaju postoji još jedna opcija).
 
a neke polovne a malo bolje? za rock je dobar grado ili akg 712? mozda 701. takodje i planarke su interesantne, ako je samo za muziku, ja bih razmotrio kupovinu polovnih.
 
Od najbrojanih HD7. Provereno dobra opcija u tom rangu.
Treba još navesti iSK HF2010 (4925 RSD, skoro uvek ih ima na stanju), Superlux HD-668B (5880 RSD), HD-669 (5880 RSD), Superlux HD-330 (5580 RSD), HD-660 (6820 RSD) ali je pitanje da li u ovom trenutku imaju na stanju sve ove Superlux, povremeno ih nabavljaju.

Samo proceni koliko ti je bitna dobra izolacija, u oba smera. Slušalice otvorenog i poluotvorenog dizajna imaju slabiju izolaciju od zatvorenih (što je mana za upotrebu u prevozu i u ostalim bučnim okruženjima) ali najčešće su i zvučno bolje od zatvorenih, mada ovo nije pravilo i zavisi od mnogo faktora.

Sve nabrojane bih uzeo pre AKG K52/72/92, posebno za kućnu upotrebu.
Jedan od razloga : https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/k92/


Ne bi bilo loše da napišeš da li ćeš sluške povezivati na desktop/laptop sa integrisanom ili možda imaš zvučnu ili nešto od starije, dobre opreme (u tom slučaju postoji još jedna opcija).
...svaka čast... da nisam napomenuo da jeste za kućnu upotrebu, možda bezveze ali u 90% slučajeva izvor muzike jeste mob tel jer mi najpraktičnije za nošenje iz jedne prostorije u drugu sa jedne forelje na drugu, kreveti itd, eventualno ga kačim na stari Kenwood risiver.
 
@Skankhunt42
Te AKG za 5-6 hiljada din? Teško. A u slučaju da nema dobro pojačalo, mnoge od tih polovnih slušalica (srednje klase) neće zvučati dobro.
Grado se još teže nalaze kao polovne, a mnogima su i neudobne i izolacija je skoro pa nepostojeća.

A pazi sad ovaj primer - stric, koji se ceo život bavi muzikom (bluz/rok) za klasično preslušavanje muzike, podjednako gotivi zvuk HD7 i AKG K240 Sextett, koje se vode kao legendarne slušalice za te žanrove.
Moji utisci nisu mnogo drugačiji - AKG imaju malo punije, ''kremastije'', muzikalnije srednje (što ''leži'' pomenutim žanrovima) i to je to od prednosti. HD7 imaju malo bolji bas i malo veći stejdž, čak su im i visoki slični po kvalitetu, AKG malo umereniji.
...svaka čast... da nisam napomenuo da jeste za kućnu upotrebu, možda bezveze ali u 90% slučajeva izvor muzike jeste mob tel jer mi najpraktičnije za nošenje iz jedne prostorije u drugu sa jedne forelje na drugu, kreveti itd, eventualno ga kačim na stari Kenwood risiver.
Koji telefon je u pitanju? Ne bi bilo loše da ima malo jači izlaz, jer sve ove slušalice ipak zahtevaju to, da bi zvučale ubedljivo. Same HD7 su u praksi zahtevnije u odnosu očekivanja (na osnovu specifikacije i impedanse, 32Ω) ali mogu da se koriste povezane na telefon.

Pogledaću kasnije i ponudu polovnih po oglasima, možda nalete neke dobre, za 50-60€.
 
Poslednja izmena:
istina, grado su legendarno neudobne slusalice. a akg su ruzne kao zmaj. nisam uzivo cuo hd7 ali ako imaju toliko dobre srednje, onda nema sta dalje da trazi

edit: kad vec pomenu k240, zasto ne njih? to su bas simpa sluske?
 
@Skankhunt42
Te AKG za 5-6 hiljada din? Teško. A u slučaju da nema dobro pojačalo, mnoge od tih mid-fi polovnih neće zvučati dobro.
Grado se još teže nalaze kao polovne, a mnogima su i neudobne i izolacija je skoro pa nepostojeća.

A pazi sad ovaj primer - stric, koji se ceo život bavi muzikom (bluz/rok) za klasično preslušavanje muzike, podjednako gotivi zvuk HD7 i AKG K240 Sextett, koje se vode kao legendarne slušalice za te žanrove.
Moji utisci nisu mnogo drugačiji - AKG imaju malo punije, ''kremastije'', muzikalnije srednje (što ''leži'' pomenutim žanrovima) i to je to od prednosti. HD7 imaju malo bolji bas i malo veći stejdž, čak su im i visoki slični po kvalitetu, AKG malo umereniji.

Koji telefon je u pitanju? Ne bi bilo loše da ima malo jači izlaz, jer sve ove slušalice ipak zahtevaju to, da bi zvučale ubedljivo. Same HD7 su u praksi zahtevnije u odnosu očekivanja (na osnovu specifikacije i impedanse, 32Ω) ali mogu da se koriste povezane na telefon.

Pogledaću kasnije i ponudu polovnih po oglasima, možda nalete neke dobre, za 50-60€.
Da li možda znate gde mugu da se kupe (pogledaju, probaju) AKG K240 Sextett ?
...trenutno koristim Xiaomi Redmi Note 8 Pro, probao sam sa njim TASCAM TH 02 i bilo je ok (u odnosu sa do sadašnjim bubicama drastična razlika) no zagolicala me ova HD7 najviše ali reko ajd da se baš ne zaletim, ko za kad će mi ponovo moja gospodja odobriti budžet za ovako nešto za nju full besmislene stvari :))
 
K240 Sextett je model koji datira još od 1975. godine. Postoje različite verzije (EP, MP i LP), ovde je sve to detaljno opisano. Moj primerak je MP, s početka 80-ih.
Povremeno se pojave polovne na KP, cene su uglavnom oko 50€. Problem je što su veoma zahtevne, potrebno je kvalitetno, moćno pojačalo da bi zvučale kako treba. Tako da telefon otpada, čak i u kombinaciji sa manjim DAC/AMP adapterima za smartfone, jednostavno nemaju dovoljno snage za ove slušalice. Sledeći problem je fiksni kabl dužine 3-3.5m (sa 6.35mm) pa je potreban i odgovarajući adapter za plejere, telefone i sl. uređaje. To su slušalice za studio i slušanje muzike ali uz odgovarajuću opremu, jednostavno nisu za većinu telefona. Mogu u oglasima da se nađu i novije, K240 MK2, i one su dobra kupovina za 50-ak € ali kažu da su zvučno lošije od Sextett, mada su manje zahtevne od Sextett (i dalje telefon nije optimalan za njih) i imaju izmenjiv kabl. Verovatno im je i izrada slabija.

S obzirom da tražiš slušalice za kućnu upotrebu, preko integrisane zvučne i telefona, mislim da su HD7 i iSK HF2010 najbolja opcija, do 50€.
Vremenom lako možeš da dokupiš neki manji DAC/AMP adapter (isto za 50-ak €), koji radi u kombinaciji sa telefonom i PC, i koji sigurno ima bolji DAC i jači izlaz od telefona i kompjutera.

@Skankhunt42
Imam staru verziju HD7, iz 2013. godine, i stvarno su zvučno izuzetno dobre, ne samo u toj niskobudžetnoj klasi. Mislim da lagano napadaju klasu višestruko skupljih slušalica, posebno posle umerene korekcije preko EQ.
Ipak, nove HD7 su malo dugačije - drajveri su isti ali ne i otvori (na poleđini školjki slušalica), promenjeni su i jastuci, pa neki kažu da zvuče malo drugačije u odnosu na stare - malo toplije (uz jači bas), visoki ali i srednji su navodno malo povučeniji ali nisam probao tu novu verziju.

Možda bi @illidan mogao da napiše nešto više o tome, čini mi se da on ima HD7 i K712 Pro (nekadašnje AKG flagship slušalice) pa bi bilo zanimljivo čuti poređenje, pre svega utiske o zvuku.
 
Poslednja izmena:
a neke polovne a malo bolje? za rock je dobar grado ili akg 712? mozda 701. takodje i planarke su interesantne, ako je samo za muziku, ja bih razmotrio kupovinu polovnih.
za rock nista bez grada za taj budzet. ja sam prodao sr80 za 50ak e a i pojavljivale su se po oglasima sr60e i sr80e za tako 6-7-8 hiljada. a sto se udobnosti tice naruce se neki G-Cush sundjeri sa aliexpressa i nema zime udobne su. Jedino ja kabl skroz nepraktican a na ovim novim da ne pominjem i nije zamenjiv bez lemilice... najveci problem je sound leakage jer su najotvorenije slusalice od svih otvorenih 😆
 
nazalost nemam HD7, moj jako dobar prijatelj ih koristi vec dugo vremena, on me je i "nagovorio" da kupim AKG dok sam bio u potrazi za slusalicama (najblizi nekim Hifiman modelima)
ono sto me odusevljava kod AKG je sto sam ponovo slusao skoro sve albume i sve je zvucalo kao da ih prvi put slusam, bogat zvuk, stvarno dobar soundstage, low end odlican, mid stvarno perfektno, stvarno da se uvalis i slusas... nisu teske i pads su perfekcija. nekome su ruzne :) ono prave old skul 80s slusalice :)
malo su power hungry, ne znam kako bi zvucale na int. zvucnoj ili telefonu, kod mene na topping e30+l30 stack rade perfektno, cak i na 90+ volume nema nikakvih problema

cuo sam da neko vozi i balanced sa njima, ne znam kakvo bi to iskustvo bilo?
 
Nazad
Vrh Dno