Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

nemam pojma kako nisi osetio,nema ništa ni blizu,naročito bose po anc-u nije.

zavisi ko kakve kriterijume ima za ANC ako podrazumevas da sto vise stvari tj frekvenci pokusa da ponisti onda je sony u prednosti ako ti anc treba za niskotonska krkljanja kao sto su motori auta, buseva, aviona ne vidim da je tu nesto bose porazen. tacno je da ce glasove i sl ponistiti sony bolje ali npr je haos kad dune kosava xD
svakako sonijev anc ima dosta prednosti ali opet zavisi sta hoces od anc-a i za koje okruzenje ti treba vrv je bolje uzeti sony ako ces ih koristiti u kaficima, otvorenim kancelarijama i sl
mozda se i ja fokusiram na muziku previse pa ne vrsim testing samo anc-a. pod muzikom su mi svi comparable , nista tu nema wow ovo je kao da sam u gluvoj sobi. al kao nastave da se kolju sony i bose ocekujem dobre vesti za napredak ANC-a :)
btw ne znam sto mi to radis ionako sam se jedva naterao da prodam xm3 sad cu jos kupiti druge xD ili da skupljam za xm4.... :))))))
 
Malopre izleteše XM3 za 200 EUR, naručio sam bez puno razmišljanja, bolje od toga mislim da ne mogu da očekujem. :)
 
Koje slusalice imaju najbolji mikrofon, da se lepo cuje, svi sa zale da me ocajno cuju na sastancima?
Vise preferiram bt.

Ps. I da su udobne naravno[emoji2]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ako imaš nekog iskoristi priliku. U Elkjøp i Power prodavnicama je ta cena trenutno.
 
Uzeo mi kolega crne upravo.
Bas sam se lomio izmedju sivih i crnih, jedva sam prelomio za boju..

Bas dugo ih merkam, vise od godinu dana, ali mi je cena od 300e bila prejaka.
 
zilion:

ne radim ti ništa,samo sam reagovao na tvoje vrlo direktno prozivanje i to ničim izazvano,to što ti samog sebe ubeđuješ da nisu toliko bolje preko naših leđa je samo tvoj problem.

da se razumemo,ne pišem po jućubu niti po tuđem iskustvu,bose imao burazer i bile kod mene nedeljama a xm3 sam kupio na kraju cele sage sa anc sluškama kao logičnu konkluziju priče.
 
E *mjau**mjau**mjau*a Orchard, ako je neko isprobao masu slušalica onda je to zylion.

Po meni udobnost nošenja je bitnija od anc. Fizička izolacija takođe bitnija od anc.

Anc je odličan za ponavljajuce zvuke, tipa buka u avionu, štampač u kancelariji i slično. Za govor, nisam primetio da mnogo pomaže, doduše, nisam probao najnovije modele.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Brainwavz Audio ima rasprodaju na svom sajtu: https://www.brainwavzaudio.com/

Koliko sam skontao, shipping za Srbiju je svega 5$ a ako se naruči za preko 50$, shipping je besplatan.
Planiram da naručim 2 para njihovih ovalnih jastučića pošto ovi na Takstaru počinju da se troše.
A famozne HM5 sluške su sada 62$, ko voli zatvorene sluške sa neutralnim zvukom...
 
zilion:

ne radim ti ništa,samo sam reagovao na tvoje vrlo direktno prozivanje i to ničim izazvano,to što ti samog sebe ubeđuješ da nisu toliko bolje preko naših leđa je samo tvoj problem.

da se razumemo,ne pišem po jućubu niti po tuđem iskustvu,bose imao burazer i bile kod mene nedeljama a xm3 sam kupio na kraju cele sage sa anc sluškama kao logičnu konkluziju priče.

Naravno da je direktno kad neko tj ti izvrsi defekaciju po mnogim audio kucama i njihovim proizvodima , koji su vrv u posedu nekih clanova foruma, sa bi izjavio mainstream stav da je xm3 vrh svega sto je anc a pri tom je tvoja saga bose vs sony.
Malo sredi ta tvoja tumacenja mojih postova posto su namenjena da se malo prosiri diskusija na druge modele i zasto su oni dobri.
Ali dobro , ti fabrikuj neki hype war bose vs sony - iskreno j mi se.
I kad pricam o bose to je samo kao primer to moze kod pere , zike biti momentum pxc550 h9i px7 itd... tako da mani me da sam ja neki bose tabor a samo tih full size bt slusalica sam izmenjao 8 kom ukljucujuci sto sam posedovao i sto sad imam
 
zyllion кад си их толико измењао онда можеш можда мени помоћи :) Постао сам више и себи досадан али никако да се одлучим... Шмекам ова 3 модела: Sony WH-1000xm3, Bose qc35 ii, Jabra Elite 85h. Погледао сам тестове сва 3 модела, чак сам у једном случајно налетео на упоредни преглед. Што се тиче ANC некако су ми нијансе у питању (или је то мој субјективни осећај пошто нисам раније користио ANC слушке), а што се квалитета звука тиче рекао бих да иду овим редом како сам навео моделе.
Оно што ми треба је одличан ANC, квалитет звука и да су слушке удобне. Свидело ми се код Jabra што имају функцију да аутоматски пусте/паузирају песму зависно да ли су слушке на глави или скинуте. Не знам каква су остала 2 модела по питању те функције. А то је неки ценовни ранг до ког се могу финансијски пружити. Е сад шта узети од ова 3?
 
Ja sam imao neke jeftinije slusalice sa automatskim pauziranjem pa to nije baš radilo idealno. Pauziralo se kada ne treba (saginanje i slično).

Proveri sa nekim ko ih koristi da li radi OK.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Istu trilemu sam i ja imao, srećom XM3 izleteo na popustu, i rešio sam se muka brzo.
 
Naručio sam 3 seta Brainwavz padova...izašlo je 50 i kusur dolara, free shipping, pa kad stigne.

Brainwavz order_cr.png
 
Погледао сам још неке тестове и XM3 ми делује тренутно као најбољи избор. Евентуално Bose qc35 ii као алтернатива.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Iskrena preporuka za xm3, koristim ih skoro godinu dana, prezadovoljan sam. Lepo izbalansiran zvuk sa poslednjim update-om firmware-a, super autonomija, udobne, a o anc ne treba pisati... Jedina zamerka je blago pucketanje plastike dok se stavljaju na glavu (sire), za taj novac ocekujem malo bolji kvalitet izrade, ali to bi se verovatno odrazilo i na samu tezinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Conquer kakav je mikrofon?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Iskrena preporuka za xm3, koristim ih skoro godinu dana, prezadovoljan sam. Lepo izbalansiran zvuk sa poslednjim update-om firmware-a, super autonomija, udobne, a o anc ne treba pisati... Jedina zamerka je blago pucketanje plastike dok se stavljaju na glavu (sire), za taj novac ocekujem malo bolji kvalitet izrade, ali to bi se verovatno odrazilo i na samu tezinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ништа мање нисам ни очекивао пошто су их максимално нахвалили на тестовима. Поручио сам их па треба да ми стигну од понедељка.
Супер ми је што има NFC могућности повезивања али нисам сигуран да ли то функционише са Ајфоном пошто је њихов NFC ограничених могућности?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
NFC je valjda samo za brzu konekciju i to bi trebalo da radi bez problema. Sto se bt povezivanja tice, ja ih koristim i sa iP i sa MBP, radi perfektno sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel treba sada da ulazimo u polemiku da li je 300$ "malo novca" kako je napisano u naslovu teme?
 
NFC je valjda samo za brzu konekciju i to bi trebalo da radi bez problema. Sto se bt povezivanja tice, ja ih koristim i sa iP i sa MBP, radi perfektno sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Управо то, бар оно што сам видео на тесту преко NFC се одмах упаре када се прислоне један уз други, док преко BT траје мало дуже.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Jel treba sada da ulazimo u polemiku da li je 300$ "malo novca" kako je napisano u naslovu teme?

Naziv teme je promenjen ove ili prošle godine.
Tema je inače započeta u tom nekom Superlux stilu (što bolje slušalice za što manje novca) ali je u međuvremenu ovde pisano o raznim on/over-ear slušalicama, klasičnim pa i bežičnim i to je ok, po mom mišljenju treba da ostane kao jedna opšta tema za takve slušalice. Duke-u sam predložio da doda on/over u naziv teme kao i link ka temi o in-ear u prvi post, jer nema smisla zatrpavati ovako opširnu temu kada već postoji odgovarajući thread za ''bubice''.
 
Malo novca je prilično rastegljiv pojam, koliko sam ja shvatio modeli sa ANC kreću od 100+ evra, pa su slušalice u rangu 100-200 itekako relevantne u ovoj temi, posebno kad se gleda bang-for-buck varijanta.

Inače juče su stigle XM3, prilično bassy za moj ukus, trebaće mi vremena da se naviknem na zvuk. Srećom ne manjka zvučnih detalja.
 
Ima ih sa ANC već od nekih dvadesetak evra, nisam ih probao, ali ima ih. Čak i taj ANC valjda radi koliko-toliko solidno. E sad što se kvaliteta zvuka tiče, te jeftine su sigurno u fazonu udri bas do daske.
I skuplje nećeš naći a da imaju neki ravniji odziv, valjda se pretpostavlja da korisnici BT (i ANC) slušalica traže takav, potrošački v-shaped zvuk. Hifiman Deva su verovatno izuzetak, ali em su otvorene, em nemaju ANC, tako da je to potpuno druga priča.

I XM4 imaju nabijen bas, al uz malo ekvilajzera sve se da srediti.
 
Treba mi savet sta uzeti za 100ak evra sa ovih slika, ili jos neki predlog?

Trenutno nemam nijedan DAC, slusalice bi sluzile za slusanje muzike, sviranje digitalnog klavira i povremen rad sa zvukom za potrebe videa.
Bitan je kvalitet zvuka, udobnost i da se ne kvare :)

Do sad sam koristio 681EVO ali ce one verovatno ici u penziju (zeza dzek, puko rajf);

x2.png990.png770.pngM50X.pngHD599.png
 
Taj Beyer deluje primamljivo :)
 
Treba mi savet sta uzeti za 100ak evra sa ovih slika, ili jos neki predlog?

Trenutno nemam nijedan DAC, slusalice bi sluzile za slusanje muzike, sviranje digitalnog klavira i povremen rad sa zvukom za potrebe videa.
Bitan je kvalitet zvuka, udobnost i da se ne kvare :)

Do sad sam koristio 681EVO ali ce one verovatno ici u penziju (zeza dzek, puko rajf);

Pogledajte prilog 292858Pogledajte prilog 292859Pogledajte prilog 292860Pogledajte prilog 292861Pogledajte prilog 292862

Uffffff al si nas bacio u rebus...
Koje god da izaberes bice bolje od 681EVO.

Za Fidelio cu reci da su extra udobne, imam ih i ne bi ih menjao (nemam potrebe nikakve za necim boljim). Moje se jos nisu pokvarile, mada bilo je opisivano da imaju problem sa mestom za srafljenjem skoljke za prsten i tim pomicnim zglobom jer je pucalo mesto gde se sraf uvrce. (Ja stegao srce i izvalio lovu da ih kupim iz USA isto na Amazonu uz dostavu preko forvardera...)

Bayerdynamic (oba modela) komentarisane i dobre, proveri ponovo sta se ovde pisalo...

U cemu je razlika izmedju Bayerdynamic DT 770 80Ohm (Studio) i 80Ohm (Monitor) pa su "monitorke" skuplje?
A koje su bolje stidio ili monitor i zasto?

Koje su bolje Bayerdynamic DT 770 ili Bayerdynamic DT 990 PRO ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno