Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Sennheiser mi je ostao u lepom secanju, pre ovih HD660 sam imao neki stariji model, bas su dugo trajale, kao i njihove bubice. Kako ti se drze jastuci za ovaj period?

Danas sam par sati probao QC 35 (gen 1), preko bluetootha, nazalost nisam pri ruci na poslu imao FLAC, ali prvi utisak sto se zvuka tice je da su taman. Bas nije prejak, a opet je dovoljno popunjen za moj ukus. Visoki bih mozda voleo da su malo izrazeniji, ali nista sto malo ekvilajzera nece resiti. Cak su za moj ukus lagane, ne osecam ih na glavi. Nije mi se svidelo sto posle ~2 godine ne preterano aktivnog koriscenja, jastucici krecu da se rapadaju. Nisam ocekivao od tako skupih slusalica, jer znam da ih kolega ne koristi non-stop.

@Proday
Moja greska, nisam naglasio da isto mislim na QC 35 II model, prvu verziju istih nisam ni nasao po online prodavnicama tamo gde bih uzimao, samo II. Nisam gledao Saturn, dobro si me podsetio, pogledacu i tamo ponudu (ne znam dal imaju zastupnistvo u ch).
 
Hm, ispadose ove Momentum 2.0 jos i prilicno jeftinije od Bose QC 35 II. Gledajuci mediamarkt i digitec.ch stekao sam utisak da su iste/slicne cene kao Bose QC 35 II. Medjutim na amazon.de sa sve dostavom na CH adresu i shippingom ispadose okruglo 200e. Jel mi se cini ili je ovo best buy i da ne gledam dalje? Mislio sam da odem u radnju i poslusam/kupim, ali nigde nisam nasao ovu cenu u radnji, samo online.

Ovaj review me samo zbunjuje posto na svim ostalim mestima sam procitao da su na nivou ili u nekim situacijama bolje od QC 35 II, mada razumem da je na kraju dana to subjektivno. Kad sam kod QC 35 II, slusajuci iste stvari sada na mojim HD660 kao danas na koleginim QC 35 I, imam utisak da mi je na mojim sluskama ostriji zvuk i mozda malo puniji... Mozda ima veze i sa kombinacijom zvucna + sluske, danas je bilo mobilni + bluetooth.
 
Volim zvuk koji "seče", nije mi bitno da mi se trese glava od niskih tonova.

Tesko da ces u srb naci BT (NC?) slusalice (do 250e) koje zvuce tako. Realno, izbor je prilicno ogranicen i svodi se na nekoliko bose, sony i senn modele, sony najcesce imaju naglasenije niske tonove a senn slusalice (velika vecina) su poznate po smirenim, lezernim ili cak povucenim visokim koji nekima zvuce cak i previse tamno, ''veiled''. Verovatno bi ti vise odgovarale neke Beyedynamic (npr. Amiron BT) ili neke ATH BT ali su sve skupe, preko 350 evra.

Momentum 2.0 BT
frequency-response-graph.png


Ne mogu da nadjem bolji grafik za HD660 ali i na osnovu ovog (ljubicasta boja) se vidi velike razlika u treble odzivu izmedju tih Superlux i Momentum.
5684799.png

Idealno bi bilo kada bi mogao da probas Momentum u nekoj od poznatih BG prodavnica, verovatno imaju demo primerak. U svakom slucaju tesko da ces naci bolje od tih Senn, mozda neke slicne Sony, Bose a verovatno sve te imaju (primetno) drugaciju zvucnu signaturu od SL koje imas sto sa jedne strane cak i nije lose, mogu da kazem da je veoma zanimljivo menjati zvucne signature u skladu sa zanrom, raspolozenjem itd. :) Naravno, pod uslovom da se radi o dovoljno kvalitetnim sluskama, preci sa HD660 na neke muljave hama/xwave BT nema smisla.

E da, poslacu ti pp, vezano za ove Ultrasone za koje postoji BT modul: https://ultrasone.com/goodbye-cable-hello-bluetooth-ultrasone-is-using-the-sirius-aptx-bluetooth-adapter-to-transform-conventional-headphones-into-bluetooth-models/?lang=en
https://www.avhub.com.au/product-reviews/sound-image/ultrasone-performance-820-headphones-review-454032
https://www.headphonezone.in/products/ultrasone-performance-820

Zyllion rece da i one imaju veoma jak ali detaljan, utegnut bas i da generalno zvuce odlicno, detaljno ali da ipak bas dominira.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, citao sam neke prethodne postove i svasta sam imao da vidim. Mene interesuju on ear BT slusalice, budzetski da je do 60-70e. Bitno mi je da ne spadaju, do sada, a i dalje koristim zicane Sony MDR-ZX300, one su mi ok (cak sam i zadovoljan, eto koliko sam skroman sto se tice zvuka). Glavna stvar je sto su pocele tokom treninga da mi smetaju i spadaju, a i sam dzek je vec poceo da se izlizuje i lako ispada. Tako da, koristile bi se naravno za muziku najvise u toku treninga, grad i ostale neke aktivnosti. Bio bih veoma zahvalan na necijoj preporuci... :) cheers
 
Imas i ove Bose za 245e.
https://www.soundguys.com/bose-soundlink-around-ear-wireless-headphone-ii-review-6991/
https://www.rtings.com/headphones/reviews/bose/soundlink-2-wireless
https://www.techgearlab.com/reviews/audio/wireless-headphones/bose-soundlink-wireless-ii
https://www.themasterswitch.com/review-bose-soundlink-II

Mada, skoro sve pomenute BT slusalice imaju mane koje nisu bas prihvatljive za tu cenovnu klasu.
Najbolje bi bilo da odes do prodavnice i proveris da li imaju demo primerke Bose/Senn, bar da se uveris u kvalitet zvuka i komfor.
 
Poslednja izmena:
Bose sam probao, doduse qc25 ali sumnjam da je nesto dramaticno drugacije na qc35/soundlink 2 (koliko sam skontao u pitanju su skoro iste slusalice kao qc25/35 sem noise cancelinga). Jednostavno, nesto mi se kod njih nije svidelo sto se zvuka tice, daleko je od loseg, cak sta vrlo je dobar, ali mi je nekako previse ujednacen, ravan, ne znam kako da ga opisem. Pored toga mi izrada nije delovala uverljivo za tako skupe sluske, a ovo je bio reprezentativan primerak jer su stare 2 godine, nije da sad pljujem po novim. Plastika krcka po malo, a jastucici se dezintegrisu.

Citajuci gomilu review-ova zadnjih par dana sam zakljucio je cela prica oko toga sta je dobar zvuk previse subjektivna stvar, pa sam gledao i ostale stvari. Za sada su mi PXC 550 favorit, pogotovo sto sam ranije imao sennheiser i bio uglavnom zadovoljan. Medjutim voleo bih i Plantronics da probam, jer ako mi se svide uzivo, razlika u ceni nije zanemarljiva.
 
Nemoj da ih uzimas (pxc 550) ako planiras da ih koristis za razgovor. U headset modu je zvuk los zbog kodeka koji koriste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislis reprodukcija zvuka kada se koristi i mikrofon ili je zvuk sa mog mikrofona kod sagovornika los? Za te situacije mi nije toliko bitan kvalitet sve dok cujem sagovornika i on cuje mene. Preko kabla predpostavljam da nema tih problema? Ne planiram da ih korsitim sa telefonom za razgovor, samo na kompu.
 
I na kompu, kada su pobezane na bt i ukljucis headset mod, a ne samo mod da slusas zvuk.
Iskljucuje se aptx kodek kada se koriste sluske sa mikrofonom.
To ukljucujes preko bt modula, ali mislim da to zavisi od bt modula i da je tako na svakim bt slusalicama?
Tako je kod mene na Sennheiser Momentum Wireless on ear.

Treba u narednih mesec dana da mi stignu i B&O H9i, pa cu videti da li je isto.


Pored toga, PCX550 su za te pare najbolji izbor, cak i za 100e vise su medju najboljim slusalicama sto se kvaliteta zvuka tice.
 
Poslednja izmena:
Jasno, onda mi to iz moje perspektive nije toliko bitno, koristicu kabl kada razgovaram. Ionako ih necu cesto koristiti za razgovor.

I meni pcx 550 deluju ok za tu cenu. H9i su mi van budzeta predvidjenog za sluske, ali svakako javi utiske kad stignu :)
 
@dule0911 ja sam isto u potrazi za nekim slusalicama, doduse za nesto manje para (do 150 eura). 4.50 btnc imas na oglasima za 120 eura nove. Meni su one prvi favorit, ali sam gledao malo review-ove gde kazu da su zapravo na granici on ear/over ear, jer imaju dosta mali otvor za usi, tako da mi je to jedna mana, a druga sto kazu da je mikrofon los, a meni treba dosta za razgovore (par sati nedeljeno), tako da mi je to druga mana. Sad nastavljam potragu dalje, ali deluje mi da za te pare ne mogu naci bolje.
 
Pogledaj malo review-ove za Plantronics BackBeat Pro 2, uklapaju ti se cenovno, mislim da su ok. Doduse i one imaju nesto plice jastucice pa ti to mozda nece odgovarati.
 
Gledao sam, ali njih nemam gde da kupim u Srbiji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nije valjda da niko ne moze da preporuci sto je ponudjeno ovde na trzistu za ono sto je meni potrebno, cisto barem od dva zla biraj manje... U tom nekom cenovnom rangu za modele koji su on-ear ono sto mi je zapalo su JBL 500BT ili Sony WH-CH500 BT/NFC. Ukoliko je neko upoznat da jos nesto moze da se ponudi, a da je dostupno ovde, cenio bih sugestiju.
 
Jel ima nesto sto moze da posluzi za igranje, a da je do 60e? Ne mora sa mikrofonom.

Drug uzima, od "gejmerskih" vidim da se preporucuju Corsair HS50, one su oko 55e na oglasima.
 
Bezicne?
 
Proveri po netu sta preporucuju do 50e (on-ear BT), ovako deluje da si vec nasao dva provereno dobra modela (jbl i sony), mozda da pogledas neke bluedio ili slicne kineske.

@ivanbass

Ako ne trazi bezicne onda CM MH-751 za 65e (nove) na KP i to treba da pozuri dok ih jos ima po toj ceni, inace kostaju 90-100e.
 
Porucih Sennheiser PXC 550, sledece nedelje bi trebalo da stignu, ali kuci stizem tek za 10ak dana (gde imam kvalitetniju zvucnu), pa cu onda javiti utiske preko oba medijuma (bluetooth + kabl). Hvala svima jos jednom za savete, znacili su!
 
Jel moze savet, da li uzeti:
1. sennheiser 4.50 btnc - 120 eura
2. Plantronics Backbeat Pro 2 - 160 eura?
 
Jel moze savet, da li uzeti:
1. sennheiser 4.50 btnc - 120 eura
2. Plantronics Backbeat Pro 2 - 160 eura?

ja ne bih nijedne :/ vidi sony ch 700 ili kako vec. imao sam 4.50 iako je zvuk ok nisu bas kvalitetno izradjene, a i kad plastika skripi na slusalicama dodje mi da ih polomim :) NC je isto los na 4.50. zvuk je za bass heavy zanrove dobar ali su mi odbojne zbog izrade i onog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skog odabira boja :) bolje mi izgledaju 4.40 xD backbeat nemam niti sam imao pa ne bih detaljno da komentarisam ali mi isto ne izgledaju nesto preterano kvalitetno.
 
U slicnoj ceni bih uzeo Sony h900n.
 
Porucih Sennheiser PXC 550, sledece nedelje bi trebalo da stignu, ali kuci stizem tek za 10ak dana (gde imam kvalitetniju zvucnu), pa cu onda javiti utiske preko oba medijuma (bluetooth + kabl). Hvala svima jos jednom za savete, znacili su!
Super.
Na Momentum je ogromna razlika kada se usteka 3.5mm.
 
Nema nista od mojih sluski sve do polovine juna :)
Thomann genijalci su uspeli da kasno posalju posiljku tako da nece ni stici na kraju dok sam i dalje na odmoru, tako da ce posiljka da saceka u posti dok se rodbina ne vrati nazad u ch sa odmora i posle opet dodju za Srbiju :)
Bas danas zujao po lokalnim radnjama, media markt, inter discount, nigde ih nisam nasao ds ih probam, tj nema ih niko na stanju.
 
E, a ovdje se nekada stvarno raspravljalo o slušalicama za malo novca...
 
hahah amin, dobre sluske za malo novca ima one ms usb za 25e [emoji4]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno