Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Jos nisam cuo da su neke Panasonic slusalice najbolje do 150e. :)

Koliko kostaju te uopste? Znas li ti koliko modela postoji do 150e i koliko su male sanse da su bas te najbolje za te pare a koliko je velika sansa da si ipak samo preodusevljen, da tako kazem :) Ne kazem da ne zvuce dobro ali najbolje do 150e.. tesko.

Otisao na headfi i videh ovo odmah :

Pros: Warm musical tone, large quantities of bass, fun sounding.

Cons: Lacks detail & clarity, leaks sound.

I opet kazem, ne sumnjam da zvuce odlicno za te pare al' da su panasonic slusalice od 30$ najbolje do 150e.. aj da budemo realni :)
 
svako ima svoje preferencije, mozda se nekom ne svidjaju. kad vec pominjes head-fi, daj link ka review i threadu na forumu, ja sad ne mogu jer hodam ulicom, kad stignem kuci stavicu ja.

kazem vam, moje subjektivno misljenje, meni je to druga najbolja stvar koju sam stavio na usi, prva bi bile hd600.

rekao sam i kako smo otkrili te sluske. biraz je otisao u radnju da kupi hd650 i meni da nadje neke do 150eur, proveo celo popodne tamo, umal ga nisu isterali i izasao sa hd600 i sa ovim panasonikom, potpisuje da tek za 150 eur imas sluske koje mogu biti bolje. nisam ni ja verovao dok ih nisam stavio na usi, a stavljao sam svasta, bolje od ovoga i hd650 nisam

edit: evo stigao sam kući, sad ću da bacim linkove, i citate mada džaba sve što neko kaže, dok ne probaš ne znaš, ali ako ne verujete meni možda verujete pravim audiofilima (u koje komotno mogu da svrstam brata)... inače, tu cenu od 30usd možemo samo da sanjamo, nije ni panasonik veslao si.sa, povećali su cenu, sad je oko 70 eur mislim...

evo kako izgledaju: http://www.youtube.com/watch?v=lm9ECCN1ke0

evo ga thread, pogledajte samo naziv teme: moar pfun than the hd650? http://www.head-fi.org/t/571005/the-panasonic-rp-htf600-s-headphones-more-fun-than-the-hd650

This headphone is unique in that it offers so much for so little. Beyond the cost on these. They have a sound that is unique among monitor style phones in that they use off set 50 mm Drivers that delivers a very acceptable clean sound.. The bass I found is not lacking. It is a complete package and throw in some off set drivers to give you the mids up front and center. This is one headphone sound that can benefit from the v shape eq curve..

To me it is awesome to find more unique sounding ones, than similar to sounding ones. Add to that it is a clean good looking headphone. There are just too many wins on this one not to talk about.. These are easily worth way more.. In person they are way nicer than the pictures would indicate. I kinda feel like a thief.. I definitely stole something here. I keep on looking around..

Something different and outside the norm while wallet friendly, many will over look these... I have $150 phones that fail to have the qualities of this unique headphone. Let alone what i payed.. The awesome train has hit these phones. I don't know what to think about these other than I am enjoying the heck out of em... Sometimes you find gems when you are looking for them. These are it. Well one of couple. Some more to come later.. In the mean time. The Panasonic RP-HTF600s clearly warrant a discovery imo.. Properly named phones. They do step on many much more expensive phones for real...

Bonus.. These are shockingly great.! The bass gets bigger on the impact and smoother altogether. The command and control on bass heavy tunes are on a level that I was not expecting on these. These are not just good headphones guys these are astounding. These are now broken in I believe. SO I am gonna extend the burn in recommend on these a bit more to a solid 50hours. I should not be this surprised by these but somehow I am.

So... here's something interesting. I mentioned it before, and so did someone else. So I got out the HD650's to actually just A-B them. Now, I'll just warn a few of you now, hold onto your pants, remain calm, this is merely my opinion and not anything more. If you can handle comparing the HD650 to a $50 headphone setup (HTF600 + Velour Pads), in a clam manner, then by all means continue below. Otherwise, I suggest clicking away immediately at risk of elevating blood pressure or the uncontrollable need to quote war. Hah, I kid, I kid...

So funny enough, I'd rather listen to the HTF600 with velour pads than the HD650. I just ran them through my slew of musics that I generally test. And it just held true on each track. Makes no sense. Now, to put a balance on this massively charged statement, I prefer my HE-500 over both these headphones, as it absolutely smashes the Panasonics in sound, and eats the HD650's lunch. So it's not that I'm just being a fanboy for the Panasonic. But I am saying, I enjoy the energy and sound of the Panasonic over the HD650 which sounds sleepy to me and really doesn't have the same bassy reverb that I crave from a "bassy" headphone. Plus, again, I like to have some musical mids & highs, brigtness, and energy. Simply my preference. But hey, free information for you, right? Right.

Oh, and I just tested versus some Vmoda Crossfade LP's that I got for cheap. I'm not even going to get into it, but man, the Crossfades are a joke of a headphone for the cost when referring to sound quality. It's one of the only times I've ever held a headphone and listened to it, and said, "All the price went into the packaging and construction of the headphone, they left a few pennies for the sound and... it definitely sounds like pennies." In other words, the Panasonic eats the lunch of the Crossfade's sound quality and abilities with sound. The construction of the Crossfade is absoulutely great and solid (love the metal, the cords that are detachable, volume controls, sheathed cables, nice padding, chrome metal backing, etc, they're nice heavy solid metal headphones with a nice carry case and stuff). But the construction is the only thing it has going for it. They sound unimpressive to say the least, especially when I compare the cost and look at value from that ratio. They are low value in my book due to that.

Now, let's see if I get cabbages thrown at me...

i review na head-fi: http://www.head-fi.org/products/panasonic-rp-htf600-s-step-monitor/reviews/5665

On the never ending quest to find hidden gems out there, yet another challenger has come forth. The Panasonic RP-HTF600 Step Monitor. I try a lot of headphones. I love picking up a set of inexpensive cans and seeing if they sound good or not. Why? Because it's fun. I already have high end stuff but that doesn't mean I can't also look for something fun and great to listen to while not spending much. That also gives me the ability to listen to high end, mid-tier and entry and then there's headphones like the HFT600 which isn't even entry level in terms of cost, because it's so ridiculously inexpensive (anywhere from $25 USD to $30 USD on Amazon; and retails 40EU~60EU elsewhere it seems, so more for non-USA countries, sorry!). I never feel like I'm taking a chance on headphones that cost this. So naturally I go through quite a few. Some are worth talking about. Some not so much. This one, the HTF600 however, is very much worth talking about.

Why am I still clamming on about these things? Well, simply put, these headphones have a huge sound but not a scary price tag. Anyone can try this headphone and I bet they will at least like it for what it is and likely keep it for fun, or actually use it often. I've worn mine for the past few days to really get into it and I ended up buying a second one so that I could share it with others because it's just so much fun to put in and crank up the music with. And without being humble about it, this headphone is as much fun to listen to with big warm musical sound that literally to me is more fun to listen to than some $150~$250 headphones out there in the mid-tier. Sounds like absolute hog-wash, I know. But I have those mid-tiers. And high-ends. And these inexpensive little gems. And they really do sit right next to them and I do actually listen to them. I was quite floored by them and my crush on them hasn't let up yet.

The HFT600 is actually a solid headphone, unlike most inexpensive models I try often. It's not flimsy and doesn't creak or squeak. It's a nice durable hard plastic unit. It doesn't have any fancy folding or bending or anything though. The cups can flip 180 degrees, but this is not a useful feature other than to make the headphone stand on its cups if you wanted. The cable is good, not too tiny, not overly large and heavy. The adapter is of average quality.

I have two sets of Panasonics RP-HTF600 Step Monitors. I just fitted these pads which work on several headphones in terms of size on a pair of the Panasonics. It's a perfect match. Fits like it was made for it. So no worries about it slipping or being loose or having to mod or do anything. They just slide right into place no problem at all without any extra modification. Simple swap.

This headphone reminds you to enjoy the music. For the cost, you should definitely try one!

inače, ovi velur padovi pasuju na njih i gledam nekako da ih poručim: http://www.amazon.com/Beyerdynamic-...F7W2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1316720287&sr=8-1

ja sam dao predlog za dobre i "jeftine" slušalice. ja sam moje mišljenje zacementirao da do hd600 boljih od ovih nema, meni jednostavno leže, oduševio sam se. to je moje subjektivno mišljenje, ne mora biti tačno. a vi sad čitajte linkove koliko hoćete i nemojte da verujete, jaću da uživam u njima i čekam da mi stignu velur padovi :D

ono što hoću da kažem je: nemojte bacati pare na slušalice od 100-150 evra jer nećete dobiti ništa. ili stisni m*da i uzmi hd600 ili kupi nešto ovako, ostalo stvarno nema smisla. lepo je rekao pokretač teme, nekoliko puta. koliko vidim gosn don ima htf600, neka kaže.

jednostavno neke sluške nekom leže nekom ne. da nije tako pravile bi se samo jedne :D ja sam odlepio na ove, priznajem. nešto najbolje što sam u životu imao iz ovog asortimana, kad samo pomislim kako sam hteo da bacim pare na skuplje plače mi se :D

interesantno je da je njih moj brat kupio ne čitajući nikakve sajtove, nikakve opise, ništa, samo uleteo, otkrio ih i uzeo. to bih preporučio svima, dakle uđeš u radnju i dok te ne isteraju isprobaš sve što imaju izloženš, sto slušalica, sto slušalica!!! i onda kupiš šta ti se sviđa.

na ovaj head-fi review sam sinoć naleteo čitajući ovu temu, ništa o ovim sluškama nisam čitao pre nego što sam ih dobio.

a pazite komentare na review:
Maybe MalVeauX should put this review on amazon also... :p Another great review BTW. Can't wait to try these (will pick them up tomorrow from my USPS... didn't had time today to pick them up!)

Na. I say don't post any review on Amazon... Let these be for the head fiers. The public don't need to know. Just you guys. Keep it in the brother hood..

keep it in the brotherhood
 
Poslednja izmena:
Ogroman post.. preleteo sam samo pogledom, procitacu veceras sve.

Samo ti napisi gde si kupio i koliko kostaju..
 
jesam, preterao sam :/ post je veliki jer sam ubacivao citate sa head-fi sajta.

meh, kupljene su u inostranstvu, kod nas vidim da ih ima na itsvetu, znači bile su nekad, negde.... mislim da su plaćene oko 60 evra. ja sam štekao novac da kupim kvalitetne slušalice do 150e, i na kraju dobijem ove od brata za novu godinu, a taj novac što sam sačuvao uložim u tablet i posle grafičku.

stvarno taj koji je ovo platio 30usd je pljačkaš :D neki su baš imali sreće :)

verujem da ako se udružite i raspitate da će vam neka radnja dobaviti sluške, panasonik se verovatno uvozi kod nas.

sad gledam da ih modujem da im stavim izmenljiv kabl i velur padove. ipak više volim velur.

sad čitam komentare :) znači nisam jedini :)
You will see. There is no comparison really. These will show you how much other phones are lacking. seriously. If there is such thing as a measuring stick for fun sounding cans. These would be the litmus. Worthy for any ones collection..

Man these cans are selling like hot cakes on Amazon. The cheapest I can find is fulfilled by Amazon and they don't have them in stock. They went from around $35 this morning up to $42 from a seller that has them in stock.

I had these burned in at around 40 hours and things were improving. I wasn't very impressed as I compared them to my Audio Technica ATH-A700 and ATH-AD700. But as I started listening to different types of music at the 45 hour mark I was smiling ear to ear. That says ALOT and EVERYONE should try these headphones! Are they as good as my AT cans? No....but they're close enough. And theres something about them.......they just bring you into the music. It's like my A700 and AD700 paint a better picture of whats going inside the recording....but the Pannys slips a $20 bill in your pocket and while the show isn't technically as good.....you're happy! I'm a drummer....I know what cymbals sound like. I know if I'm listening to a thin cymbal....a thick cymbal. I know the characteristics of cymbals behind the kit....in front of the kit...what a room does to the projected sound. These cans present a realistic portrait of what cymbals are in reality....not just sizzle.....sizzle. The reason I bring up the high frequency reproduction is most often low priced cans sacrifice the highs give you big bloated lows and don't do much else right. These have the lows....and I don't believe these have an over exxagerated bass....it's adequete. HELL.....if a recording has TONS of low content....your headphone SHOULD reproduce it. I'm VERY impressed.....and not JUST for the money. A good headphone is a good headphone. Period. Thank you MalVeaX for the suggestion!
 
Poslednja izmena:
Uf ne mogu sa telefona sad opširno. Ja upravo čekam brata i idemo sa dvoje slušalica i svojom muzikom da testiram hd 600 i hd650. Testirao sam dosta sluški i na osnovu toga kupio ovo što imam. Čak sam imao i komunikaciju sa pomenutim MalVeaux koji mi je sigerisao da pored mojih slušalica nema smisla da idem na superlux iz ove teme. Iz toga izvlačim zaključak da nema mjesta oduševljenjima tipa za 30 eura dobiješ a sviraju kao 150. O tome opširnije sa kompa. Postoji dosta pohvalnog o tom panasoniku ali mislim da ipak treba znati da proizvodjač pegli i veš mašina ne pravi vrhunsku hifi opremu po rangu tik ispod hd600 . Prosto život nije bajka, sve što valja treba i da se plati.
 
čuj ti pričaš iz svoje perspektive, imaš slušalice od 100 evra i shvatio si da ti ne trebaju superlux slušalice od 30. nije nego. bravo za tebe, stvarno mudra odluka. a malo boli što pegle i veš mašine od 30-40-50 evra zvuče isto ili bolje nego tvoje sluške od 100 :D

ovde je priča o slušalicama koje zvuče mnogo bolje nego što im je cena, biseri, dijamanti, lepi primerci :D ovaj sonik zvuči kao da je barem 3 puta skuplji, a to nećeš znati dok ih ne probaš.

pazi da nije da ako daš 500 evra za sluške da će biti loše? majketi? to je mogla i moja baba da ti kaže, ako ne znaš šta je dobro gledaj šta je skupo.

ja i dalje tvrdim da ne vredi dati više para od toliko koliko vredi sonik (~50eur). kupovati sluške od 150, 200 evra nema smisla, bolje stegneš m*da i uzmeš pravu stvar, hd600. sonik je bombonica, još da ga modujem, roknem velur i kabl koji se skida i rokam, a posle sledeća stanica hd600 (650)

ova tema nije za tebe jer si od samog starta upao u priču kako za male novce ne mogu da se kupe ok slušalice. a tema je gle čuda o slušalicama koje malo koštaju a puno pružaju, zato nemoj da mračiš, idi uživaj u svojim "moja firma pravi samo slušalice a ne veš mašine"
 
Poslednja izmena:
Još kad ih utakneš u toster i nabacih kjesu na glavu da dobiješ sennheiser veil efekat Sennheiser_HD580600650_Photo_Deadhorse.gif to ima da svira za sve pare :)
 
Neki dan sam u Koratu gledao topologiju lampaškog dac-a .
NEšto sam i sam sastavljao pa sam mogao naslutiti kvalitet po djelovoima koji su korišćeni za sastavljanje istog.
Ajde da samo kažem : srebreno ožičenje.
U ovom sportu se može ići samo na bolje.
Ja ne mogu da shvatim da neko sa slušalica od cca 200 eura, što je grado sr225i, sennheiser hd25i II, beyerdynamic dt880 ili akg K701 predje na slušalice proizvodjača pegli i klima uredjaja.

Ja imam neku skromnu opremu evo već godinu dana.
Danas mi je to malo, hoću još, ali ne peglu utaknutu u toster.

Testirao sam danas u 4 audio jedan dac od 900eura koji mi nije bio nešto obzirom koliko košta ali je zato uletio jedan od 1300 u kombinaciji sa hd600, nastao je kez od uva do uva.

Ja ne kažem da ovo treba da kupi svako, ne.
Ja ne posjedujem tu opremu ali tome stremim.
Samo što ja u ovom uživam i idem korak po korak, ali u pravom smjeru, prema kvalitetnom ručno radjenom dac-u a ne prema tosteru iz Kine.
 
ja tebi opet kazem da se selis iz ove teme jer se ovde prica o opremi koja kosta malo, a pruza mnogo, ne o high end opremi.

ko je ikad ovde rekao da je presao sa slusalica koje kostaju 200 eur na slusalice koje kostaju 30? u jednom momentu kad shvatis da ovu temu posecuju ljudi koji nemaju nista i traze predlog za jeftine a dobre slusalice, a ne ljudi koji vec imaju slusalice od 200 evra shvatices koliko si glup. jer niko ovde ne preporucuje nekom ko je vec rokno 200 eva na sluske da baci svoje i da kupi sonik nego je ovo mesto za preporuke ljudima koji traze jeftino a dobro, i njima sam preporucio ovaj sonik jer su sluske vrh.

prso si tebra skroz. budi svestan da ljudi na hi-fi opremu u danu daju onoliko koliko ti neces zaraditi za 10 godina jer se trtis za jedan hd600 godinu dana a prozivas druge da koriste kineske tostere. mnogo si bre prso, ne postoji rec koja ce to da opise. bacas se tu nekim evrima a golja si totalni, imas komplex koji si dosao da lecis ovde nad ljudima koji hoce jeftinu opremu, pa sad si ti tu neki baja koji ima ne zam kakve slusalice....

deder isetaj iz ove teme i idi pricaj sa ljudima koji su dali desetine i stotine hiljdada eva na sisteme na koje ti mozes samo da balavis i da ih gledas u radnji, a nas ostavi ovde da pricamo o temi koja je aktuelna: jeftine slusalice koje mnogo pruzaju. ako ne mozes da doprineses temi a ti lepo cuti jer si tako najpametniji,a ne da svakom ko pokusa da kaze nesto na temu jeftinih slusalica i da pomogne ljudima da nadju nesto dobro a jeftino skocis i kazes: ah ma nista to bez sluski od 500eur. nije nego, pazi majketi al si posisao svu pamet sveta, pa svako zna da ode i kupi najkvalitetnije a najskuplje, ali je poenta preporuciti ljudima nesto jeftino a dobro, uostalom ono cemu je tema i posvecena.

ja sam moje rekao a ti sine koliki si seljober i kompleksas samo ti znas, ili mozda i ne znas, jer da znas ne bi se ponasao tako.
 
Poslednja izmena:
Ed ne kazem da nisi u pravu covek pise u pogresnoj temi slisalice od 1300:(, ali dal je moguce da u poslednje vreme nailazim na tvoje postove koji su jako uvredljivi i bezobrazni u raznim temama, malo se iskuliraj
 
Ed ne kazem da nisi u pravu covek pise u pogresnoj temi slisalice od 1300:(, ali dal je moguce da u poslednje vreme nailazim na tvoje postove koji su jako uvredljivi i bezobrazni u raznim temama, malo se iskuliraj

a nalžalosnije je što je ed neki budući dr/mr, što povlači da bi trebalo da bude za primer...
 
Скоро прочитах тест који је правио неки Шваба, са Зенхазером ХД800, хрпом неких слушалица од по 300е и Пресонусом ХД7 ( то је један од Суперлукс-а ). Углавном каже да су ХД7 по квалитету звука изнад слушки ранга од 300е, и да му личе на ХД800 са мањим басом. Сад да ли је стварно не знам, окачићу пост ако га нађем.
 
Nekoliko grešaka se potkralo odnosno nije pažljivo čitano.
Nisam ja testirao slušalice od 1300 eura već jedan od dakova košta toliko.
Nisam ja spominjao DAC-ove te cjenovne kategorije da bih ispao važan.
To je prosto oprema koja je jedina prikačena i stoji za testiranje.
Dakle dva dac-a od 900 i 1300 eura .
Slušalice hd600 koštaju vani 280-300 eura.

To jeste više nego što su slušalice iz ove teme i ja sa tim nemam problem.

Imam problem i čvrsto stojim iza te tvrdnje, a to je da navedene slušalice superlux hd668b pa i te panasonic sviraju toliko dobro da nadmašuju slušalice od cca 200 eura.
kupovati sluške od 150, 200 evra nema smisla

Kao što rekoh, u tom rangu su slušalice sennheiser hd25i II, audiotechnica pro700, akg k701, grado sr225i, beyerdynamic dt990pro.

Dakle navedena tvrdnja je ne sam tačna nego suluda., a sve sa sljedećih razloga.

U svojoj dilemi, da li da nabavim superlux slušalice jer imam priliku za kupovinu preko thomann.de sam se obratio za pomoć MalVeauX i načelan stav je bio da tu nema napretka.
Dakle ja sa superluxom ne mogu da napredujem u odnosu na grado od 100 eura.
Kako onda superlux ili panasonic mogu da zamjene slušalice u rangu od 200 eura.

Kako da zamjene slušalice od kojih se neke proizvode i 15 godina što svjedoči o uspješnosti, a pitanje je vremena kad će prestati proizvodnja slušalica proizvodjača pegli i tostera.
Pa zar nije postojala već ovoj slična tema o hd201 i na kraju su ipak dobile poziciju koju zaslužuju, a to je niža srednja klasa.

Što se tiče mog testiranja hd600, to nisam pomenuo da bih ispao važan, prosto imao sam potrebu da i njih testiram jer su mi grado već dosadile i htjeo da probam i sennheiser filozfiju zvuka.
Nije tema , ali moram da se osvrnem na to testiranje. Ja prosto ne kupujem slušalice na prvu, to moram da probam. Drugo hd600 zaista jesu odlične slušalice čim se proizvode 16 godina već. U suprotnom sennheiser bi ih davno napustio.
Moj utisak je pomješan jer i pored toga što je korišćena moja flac muzika, korišćen je izvor koji nije moj, već je nekoliko svjetlosnih godina ispred, barem po cijeni.
DAC od 900 eura mi je bio onako, ništa specijalno. Dac od 1300 eura je napravio kez od uveta do uveta.
Medjutim ni tu ne mogu da dam zaključak o opravdanosti kupovine, jer kupujem samo što mi odgovara.
Razlog zašto je tako, je što su mjenjani kablovi, i radjena su još neka prespajanja tako da nisam siguran šta je prava boja zvuka kod slušalica, a šta je ono što je dao DAC odnosno kablovi koje ja ne planiram da kupim.

Tako da i nakon 45 minuta testa ja nemam zaključak jasan kako to zvuče sennheiser hd600. Da bih znao morao bi doći sa svojim izvorom, jer veliki je problem taj dac koji mi je nudjen za probu, obzirom da nema pojačalo ili predpojačalo u sebi a izlazna impedansa mu je velika što sam shvatio kada je moje niskoomske grado trebalo pojačati više nego sennheiser hd600 od 300oma.

Načelno mogu da kažem da je pozornica šira, da nisu naporne za slušanje, visoki su zaista povučeni ali ne i zamuljani i da su za razliku od grado u stanju da stvore utisak prostora ato je zaključak i ljudi iz radnje sa kojima sam testirao slušalice i koju su probali i grado i sennheiser.
taj nejasan utisak mi je glavna prepreka za sud i kupovinu. Ja i da imam novca odnosno da sam spreman da platim iznos koliko koštaju HD800 ne bi ih kupio bez testiranja i to temeljnog testiranja još nekih slušalica iz tog ranga.

Da se vratim na temu i moje učešće u njoj.
Trudio sam se da održim kulturan ton komunikacije , drugačije opštenje bi bilo bez smisla i u pogledu učešća na forumu i u pogledu razrade ove teme.
Moja ideja je bila i dalje jeste da podjelim nešto malo iskustva obzirom da sam dosta njih imao prilike da čujem i uporedim.

Pravo je svakog da kaže ja ne želim , ja ne mogu da dam preko odredjenog iznosa za slušalice, za mene nema opravdanja da dam toliki iznos.
Ja to razumijem i ja to shvatam.

Ali ne mogu da prihvatim veoma uopštenu tvrdnju da nešto od 50 eura ne samo svira nego i rastura slušalice od 200 eura.
To je vrijedjanje razuma, sa nekoliko razloga.

Slušalice su intimna stvar. Čak i slušalice ranga 200-300 eura različitih proizvodjača ne pašu svima podjednako, ne odgovara svima podjednako filozofija zvuka koju gaji svaki od proizvodjača.
Dakle i u više rangu postoji mogućnost da neke od njih ne opravdaju očekivanja, preferencije i cijenu koštanja.

Sa tog razloga držim da je ako ništa onda barem paušalna tvrdnja da nešto što košta 50 eura a proizvodi ga proizvodjač pegli svira na način da slušalice proizvodjača koji se izradom istih bave i 50 godina ostavlja klasu ispod sebe.
I to ih ostavlja iza sebe sve odreda.

TO govori o paušalnosti i neozbiljnosti tvrdnje


Razlog zašto ovo govorim i savjetujem drugačije je taj da mislim bez obzira koliko su slušalice tipa superlux ili toj klasi slične, dobre, mislim da ih se ne isplati kupiti, naročito ako postoji ta šansa da se kroz izvjesno vrijeme prikupe više sredstava.
Razlog više je što kad se kupi , teško je povratiti ta sredstva osim ako taj gubitak nije problem.

Zbog toga savjetujem da se ako treba posti na luku i vodi :) ali da se kupi ono što može dugoročno da opravda uložena sredstva i kvalitet zvuka dobijen za ta sredstva.



Ove uvredljive riječi ne planiram da komentarišem.

Nema smisla, nema ko da shvati.
Ja razumijem suprotnost u razmišljanju i stavu ali ne razumije taj ton.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam kupio do sada ove HD7 slusalice samo zato sto ne mogu da verujem da su toliko dobre za oko 40e koliko kostaju kod nas (ako ih uopste ima) i zato sto sam zalepio ove Pioneer m390 i dalje odradjuju odlican posao. Ali ako su HD7 stvarno toliko dobre slusalice kupicu ih sto pre.
 
Pa imaš više radnji u Beogradu sa tim HD7 i jedna radnja mislim ima i hd668b.
Otidji, probaj testiraj i odluči.
Imaš i player i korato za malo bolje marke, takodje može da se testira.
 
Ја сам узео ХД7 и стварно су озбиљно добре, и могу да искористе баш добар извор. Ја их терам на модованом Сонару ДХ, који је онако баш фин и са ХД7 право је уживање :,,: све похвале за звук, али имају једну ману а то су ирпедови ( како се каже на српском ?). Од неког скаја су који није баш удобан и угреје се толико да то није нормално. Пола сата лети и већ се цеде од зноја. И стежу главу, ух.
 
Da li bih mogao da nabudzim ove od velura sa pioneera na HD7?

6aee3e17_IMG_5273.JPG

Inace, ove slusalice su brutalno udobne iako nisu bas lake, bukvalno ih ne osecam na vugli. Prva 2h su mi malo smetale, dok se nisu razgazile, sada su neverovatno udobne, kao da nemas nista na glavi.
 
probajte čuveni čarapa mod, ili poručite velur padove, ja ću naručiti za moje. a ako vas stežu previše stavite ih oko gomile knjiga celu noć, ili nečega što je slične debljine kao vaša glava i popustiće hvat.
 
Poslednja izmena:
Држим их растегнуте на звучницима месецима и само су мало попустиле, али довољно да ми не исцеде мозак као кад сам их набавио.

Чарапе ми некако нису решење :d, радије бих да купим неке педове, али где купити тако нешто?
 
hm... amazon? oni su sad nešto raspoloženi da šalju kod nas koliko vidim. nađeš koji padovi odgovaraju za tvoje sluške i naručiš ih... samo... pffff 20 evra su :/
 
Стигле ми ове навлаке и сасвим су ок, нису неки претерани квалитет али раде посао одлично.
 
Danas sam video kolegu na poslu da sluša muziku preko nekih Sennheiser slušalica, i iskoristim priliku da ih malo pogledam.
Radi se o modelu Sennheiser HD 438, nakratko sam ih preslušao, ali ne puno, pošto izvor zvuka i nije bio neki (mobilni telefon), tako da se nije mogao steći pravi utisak o njihovim mogućnostima.

Pošto je kolega bio raspoložen da mi ih ustupi radi testiranja (za uzvrat će dobiti sutra moje Superlux 668B), uzeo sam ih, i večeras se zabavljao par sati sa njima.
Iskreno rečeno, očekivao sam malo više od njih, nisu visoka klasa iz Sennheiser ponude (75 evra su plaćene), ali se cenovno polako približavaju srednjoj klasi, tako da sam očekivao da će bar u nekom segmentu
da pariraju (ili da nadmaše) Superlux 668B, međutim (na moje veliko iznenađenje), nisu to uspele ni u jednom delu zvučnog spektra.

Zvuk na Superlux slušalicama je dosta puniji (voluminozniji) u odnosu na Sennheiser, senhajzerke mi nekako zvuče plitko, tj. nedostaje im volumen u zvuku, iako su oba modela približno iste glasnoće.
Ok, Superlux su za nijansu glasnije, ali ne bitno. Ipak sam pokušavao da kompenzujem razliku povećanjem jačine zvuka kada slušam muziku na Sennheiser modelu, ali nije pomagalo, čak i kada ih podesim da se čuju jače od Superlux.

I pored svih pokušaja, nisam uspeo na Sennheiser HD 438 da postignem punoću i kvalitet zvuka kao na Superlux 668B, uvek ostaje nekakav utisak "plitkosti" i nedostatak volumena.
Razlike u kraćim crtama:

- Bas područje je jače na Superlux, i ide dublje u odnosu na Sennheiser (iako bi se po grafici sa headroom moglo zaključiti drugačije), uz istu brzinu/preciznost,
basovi su možda čak za nijansu precizniji na Superlux.

- Srednji tonovi na Superlux su čisti, sladunjavi i jako prijatni za slušanje, na Sennheiser postoji neka "agresivna" (nemam neki približniji opis, malo je teže da se objasni) komponenta u srednjem području, koja čini slušanje muzike napornom (bar na duže staze, za par pesama i nije neki veliki problem).
Pokušao sam da otkrijem gde se tačno krije ta "agresivnost", međutim, nisam uspeo da je tačno lociram, negde je oko 1 kHz. Smanjivanje ovog područja donekle ublažava problem, ali ga ne otklanja, uz sve posledice koje uz to idu (zamućivanje zvučne slike zbog smanjivanja frekvencije od 1 kHz).

- Visoki su dobri na oba modela, Sennheiser je za nijansu "tamniji" u odnosu na Superlux, Sennheiser tu i tamo "proguta" po neki detalj, ne kompletno (u principu je tu, samo se čuje tiše u odnosu na Superlux), ali recimo da im visoke ne zameram, razlika je zaista mala, i može se čuti tek prilikom pažljivog slušanja i poređenja.

- Prostornost/širina zvučne slike je za nijansu bolja na Superlux, ali ovo ne računam kao minus za Sennheiser, pošto se radi o različitim konstrukcijama (Superlux poluotvorene, Sennheiser zatvorene).

Na osnovu ovog poređenja, svrstao bih zvučno Superlux 668B bar za jednu klasu iznad Sennheiser HD 438, razlika je možda i veća, ali pošto nemam neke slušalice iz više klase za poređenje, neka ostane ovako.

U prilogu je poređenje frekventnog odziva sa sajta headroom.
 

Prilozi

  • Sennheiser HD 438 - Superlux 668B.jpg
    Sennheiser HD 438 - Superlux 668B.jpg
    94 KB · Pregleda: 116
Nazad
Vrh Dno