Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

 
Evo jedne odlicne cene za Philips Fidelio X2HR: https://www.newegg.com/black-philips-x2hr-00-over-the-ear/p/N82E16826138361
Jel ova varijanta sluski dobra?

:( prcko orascic.JPG

Planetexpres bi naplatio slanje recimo 10.5$ osiguranje jos recimo 2,5$ naši bi razrezali dažbine jos recimo 35$, sve ukupno troškova oko 48$
Znači kod nas bi sluške izašle na oko 148$, pa dal se ovo isplati, vrede li toliko?
 
Poslednja izmena:
Je l' zna ko da li imaju gde da se probaju y500 u centru Bg-a?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Meni su stigle juče TINHIFI T2
0b2ae2ac2f6544c5233d8b7be7c457ad.jpg
a7c32c8ab10ff4b00565ba47b1d848c0.jpg
6e39310803fd0677b0c1e0b58e7d28af.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bubice imaju svoju temu, ovde se prica o pravim slusalicama... (uglavnom)
 
@priest77

Odlican izbor, ovde pisi utiske.

Prve FiiO over-ear slusalice, pa jos BT sa ANC funkcijom. Nazalost, cena je visoka za to sto nude, sudeci po prvim testovima se ne isplate, da su do 100$ bile bi ok izbor.

https://www.thephonograph.net/fiio-eh3-nc-review/
https://www.headfonia.com/fiio-eh3nc-first-look/
https://www.head-fi.org/threads/fiio-first-over-ear-noise-cancelling-bluetooth-headphones-eh3nc-is-released-now.918669/

Mpow H12 , jedne od najjeftinijih BT slusalica sa ANC funkcijom. Deluju kao dobra kupovina po toj ceni.
https://www.thephonograph.net/mpow-h12-review/



H17 su za nijansu skuplje ali su negde pogresili pa su zvucno losije. Ne preporucuju ih.
 
Poslednja izmena:
@zeha
A bubice su neprave jel :D
 
Lepi čovek kaže da već postoji tema o bubicama, da se ne stvara zbrka
 
Ne slažem se. Ovo je generalna tema o slušalicama, pa kako god ih nosio. A i ta tema o bubicama je u delu šta da kupim.
 
acme bh203 - mogu da se nadju za nesto preko crvene,mene ispale 600 din.

mane - zvuk,kao i uvek kod garaznih sh*tachi no name brendova ne vodi se racuna toliko o krivoj,soundstage solidno sitan,blago nazalno zvuce,dosta solidno krs visoki.posto je fakticki sipka sa toboz nesto padding-a konstrukcija stisak se granici sa nepodnosljivim.
vrline - iznenadjujuce brzi i energicni basovi iako ne idu narocito duboko (katof je oko 100nak hz) i generalno sa modernom vise V produkcijom zvuce sasvim zabavno.baterija - ko zna koliko traje,sigurno je i preko 10 sati,sasvim pristojan domet,stabilne i najbitnije - posto su jako lake a stisak je solidno veliki ne mrdaju ni milimetra,bukvalno sa njima moze svaka fizicka aktivnost,planinarenje,zimski sportovi,kosarka,sta vam padne na pamet,nece se pomeriti milimetra nikad.takodje jako,jako glasne uz nesto izolacije.
mediokritetno - sundjeri i padding su kao od skaja,ne deluje nista nesto kvalitetno ali radi,konstrukcija i izrada takodje.na kablu i dobrom izvoru ne zvuce nista nesto narocito bolje (mada ne vidim sto bi ovo iko koristio tako) sto znaci da su sami drajveri usko grlo,kapiram da je neki csr cip unutra tako da bar bt deo je okej.

zasto ih preporucujem?svako ko ima problem sa bubicama i bilo cime sto ide u usi a treba mu neka sportska varijanta ovo je idealno - ultrajeftino,radi savrseno posao a bukvalno mogu da se menjaju na par meseci (mada ne verujem da ce trebati tj da nece izdrzati vise) i najbitnije ne pomeraju se ali ni milimetra.opet,treba da naglasim da ja imam poprilicno veliku glavu i da neudobnost a i to sto se ne pomeraju ma sta radio moguce da ima veze sa tim.kad bi napravili player verziju istih to bi bile idealne sport on ear sluske.
 
Stigao k5 pro. Sutra probam pa pišem utiske.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

:D

x2hr.JPG

Naručene i plaćene, isporuka preko Planetexpres, postarina oko 20$ u najgorem slucaju oko 28$, naši će me ošuriti za oko 44$, sve ukupno sa isporukom od strane poštonoše Miće na kućnu adresu će biti ispod 200$ u bilo kom slučaju pa neka im za 120€ više slušalica u radnji... ;)

Ako prođu nekim slučajem bez dažbina, a ne verujem da će se to desiti, cena će biti odlična.
Jedino mi mrsko sto plaćam ovih 10,93$ poreza za Kalifoniju, al' ne moze se bez tog a da se ne plati u Planetexpres-u (ili Shipitu i sl. firmama) za skladište u saveznoj drzavi bez naplate poreza...

Na žalost, dok sam se ja premišljao dal' da kupim (nije bilo para na racunu), umakle su mi iste sluske za 99$ sa Newegg-a...
 
Gospođa se postarala da pustim 1 pesmu samo. Tako do ponedeljka ništa.

A cena 21600 s 2 godine valjane domaće garancije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
@Zeha

Bas me zanima tvoje misljenje o tim slusalicama. Jos uvek imas one AKG pa da ih uporedis?

Ne, AKG Q701 sam prodao, nervirala me "bockava" traka na glavi.
Zvucno su bile dobre, bolje ali i snagom zahtevnije od Philips SHP9500s koje sada koristim.
Neko rece onomad ovde na forumu da su Fidelio X2 zvucno nesto malo bolje od SHP9500 pa imam ocekivanja u tom pravcu.
Davno su mi se svidele vizuelno i opisom udobnosti pa ce mo da vidimo kako ce da stoje ne mojoj glavi.

U medjuvremenu su stigle u Kaliforniju, postarina 25,08$ sa osiguranjem na iznos od 115$ i nekakvom "taksom" za slanje (planetexpres šiša ovce takodje)...
 
Kažu da Fidelio X2 nemaju neki bas i lošije su u tom nižem frekventnom opesegu.
Ne razumem se i ne znam da li je to tačno, ali za slušalice u tom cenovnom rangu, to bi
bila jako velika mana. Vizuelno su sjajne.
 
Ljudi, sta u cenovnom rangu do 3000 dinara ? Uglavnom gejming... Našao sam genius HS-G600V za oko 2500 din, ne znam koji još model da pogledam...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Kažu da Fidelio X2 nemaju neki bas i lošije su u tom nižem frekventnom opesegu.
Ne razumem se i ne znam da li je to tačno, ali za slušalice u tom cenovnom rangu, to bi
bila jako velika mana. Vizuelno su sjajne.

Prvi put to cujem, X2 bas vaze za slusalice sa odlicnim basom. Ali naravno, nisu basshead kao neke beats, sony XB i slicne koje imaju prenapucane niske tonove i generalno krs ili samo prosecan kvalitet zvuka.
 
Poslednja izmena:
Nisam ih probao, pa ne znam. Samo sam pročitao utiske korisnika na nekim forumima...
 
Da nisi pomesao sa SHP9500? Za taj model i ima zalbi za jacinu basa, npr. ovde, sto ne znaci da su lose vec da nisu za basshead korisnike.
 
Ne, baš sam čitao za Fidelio, ali se ne sećam gde.
 
Za svake slusalice, cak i za okorele basshead modele, mozes negde da nadjes zalbe da bass nije dovoljno jak tako da je to u sustini nebitno.

Ako si zadovoljan sa M390 zvukom onda je prosto nemoguce da te X2 ne oduseve, to kazem jer je efekat odusevljenja prisutan cak i kada se sa M390 predje na HD7 a po specifikacijama Pioneer slusalice imaju jak bas a zapravo ih PreSonus cak i na tom polju lagano oduvaju u svakom smislu, ne samo po jacini basa vec i opstem kvalitetu niskih tonova (teksturi/detaljima, brzini, utegnutosti, kontroli) tako da X2 samo mogu da budu jos bolje.
 
Moraću negde da probam Fidelio X2, ali to je u BG-u gotovo nemoguće.:)
Slušalice je jako teško kupiti tako na neviđeno.:S:
 
Poz. Kupio Senhheiser GSP 500 i nesto me muci pa reko da pitam vas sto se malo tj mnogo vise razumete. Imam utisak da se moje predhodne slusalice Asus Orion Pro cuju gotovo isto kao GSP 500 koje bi trebale da su za klasu bolje slusalice pa me zanima da li bi trebao da kupim neki skuplji dac, trenutno koristim onaj mali amp/dac sto sam dobio uz Asus slusalice? Bukvalno sam ocekivao da cu biti oduvan zvukom i sad sam blago razocaran :)

Jos jedno pitanje posto planiram da kupim neke sluske iskljucivo za muziku, a vidim da su na akciji u 4Audio HD599 za 18000 din. Da li to vredi tih para ili ima nesto bolje u tom cenovnom rangu eventualno i malo skuplje? Fidelio X2 koje svi hvale su tipa 300 eura i to mi je definitivno van dometa :(
 
Poslednja izmena:
Oko tog budžeta imaš i dt770pro (koje ja vozim) i fostex tr-80. Prošetaj do radnje i probaj ih. HD 599 nisam probao

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
oblakoder:

28 oma su,ne bi trebalo da su narocito teske za pokrenuti...najbolje da nadjes nekog sa malo kvalitetnijim izvorom da ih cujes na tome pa onda da sudis.cak bi ipad air trebao da ih natera da sviraju blizu svog maksimuma,tj bilo sta sa bar malo boljim cirrus logic-om.
 
Ok hvala na savetima. Inace imam Marantz integrisano pojacalo PM6005 sa CS4398 ali mi je taj audio sistem trenutno van funkcije jer sam u fazi sredjivanja sprata pa nemam izvor zvuka za njega, za nekih mesec dana ce sve biti u funkciji. Sto se tice HD599 da li su bolje za muziku od GSP500 da se opet ne razocaram?
 
Nazad
Vrh Dno