Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Dva pitanja: prvo, da li neki od svih tih preporučenih uređaja (kartica, DAC+AMp itd) ima dva output izlaza, tako da mogu da se ubodu i zvučnici i slušalice?

I drugo - ko je taj fanta sa KP i da li može neko da okači link ka njegovom profilu? Više puta sam video da ga pominju, a nikako da naletim na njegovu prodavnicu.
 
U3 je 30e kod Fante, svež info sa drugog foruma.

To je vec realnija cena ali dalje mislim da se ne isplati, polovne DG karte su oko 20e a zvucno su bolje. Ako su male dimenzije prioritet onda i za 30-40$ ima boljih resenja (SMSL iDOL ili X4) a FiiO K1 je 48e. Od vecih, malo skupljih uredjaja zna se - X3, X6, M3 itd.

Dva pitanja: prvo, da li neki od svih tih preporučenih uređaja (kartica, DAC+AMp itd) ima dva output izlaza, tako da mogu da se ubodu i zvučnici i slušalice?

Neki imaju, neki ne a to zavisi i od velicine uredjaja, ovi namanji (velicine usb flesa ili manji) uglavnom imaju jedan izlaz dok prakticno svi ostali veci imaju vise izlaza i razlicite mogucnosti povezivanja (uz napomenu da na vecini potenciometar na prednjem panelu kontrolise jacinu zvuka samo preko slusalica). Sve to mozes da vidis u specifikacijama za dati model ili na osnovu slika.

E10k
e10k_big.jpg
X3
amplifier-FX-AUDIO-DAC-X3-Fiber-Coaxial-USB-Decoder-24BIT-192Khz-USB-DAC-Headphone-192khz.jpg_640x640.jpg

FX-AUDIO-DAC-X3-Fiber-Coaxial-USB-Decoder-24BIT-192Khz-USB-DAC-Headphone-192khz-Decoder-audio.jpg
X6
8779827.jpg

FX-AUDIO-DAC-X6-HiFi-2-0-Digital-Audio-Decoder-DAC-Input-USB-Coaxial-Optical-Output.jpg
M3
s-l1600.jpg
Xonar U7 mk2
maxresdefault.jpg
 
Ako ti najmanje moguce dimenzije uredjaja nisu prioritet onda je bolje da biras izmedju ovih vecih modela, za sada su X3 i X6 najbolja kupovina u odnosu na cenu samo sto ne postoji ''domaca'' garancija. Ali znam za bar 10-ak X6 korisnika i samo jedan je imao neke probleme koji su vrlo verovatno posledica koriscenja ocajnog strujnog adaptera koji stize uz X6, vec sam pisao o tome - X6 je prilicno kvalitetno napravljen i pouzdan ali su ocigledno stedeli na dodatnoj opremi (strujni i 3.5mm adapter) pa je bolje kupiti kvalitetniji, ovo posebno vazi za strujni. To verovatno vazi i za vecinu ostalih kineskih proizvoda. Ako ti je potreban sto manji dac+amp, zvucno (malo) bolji od nabrojanih, onda je SMSL iDEA dobro resenje (80-85$).

X6 koristim skoro 18 meseci i nikakve probleme nisam primetio, plug & play (dobro je sto Kinezi nisu napravili neki softver za PC jer bi verovatno bagovao i pravio probleme), zvuk je odlican za ovu cenu a kvalitetna izrada i retro dizajn ostavljaju veoma dobar utisak. Nadam se da ce raditi godinama mada to zavisi od kvaliteta ''iznutrica'', za sada je sve ok i za 55-60$ se dobija odlican uredjaj sa raznim mogucnostima povezivanja.

Recenzja Bluedio T5
 
Poslednja izmena:
Bio sam danas u prodavnici i probao iSK HP580 i iSK HF2010 na mob.telefonu. iSK HP580 su mi bolje zvučale jer imaju izraženiji bas(meni odgovara) tako da sam ih pazario, koštale su me 2985din. Mogu samo reći da meni i na integruši zvuče fenomenalno :D
 
Za te iSK kazu da zvuce malo bolje i od HD681 iako im je signatura slicna (v-shaped) ali su navodno iSK malo bolje izbalansirane.
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp-580/

Nego, gde nadje te slusalice za 2985 din? To je bas povoljna cena, najniza koju sam nasao u srb je 4000 din :)

Sad jos da uzmes X3/X6 ili neki slican DAC+AMP i bice to odlican apgrejd.
 
Poslednja izmena:
Za te iSK kazu da zvuce malo bolje i od HD681 iako im je signatura slicna (v-shaped) ali su navodno iSK malo bolje izbalansirane.
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp-580/

Nego, gde nadje te slusalice za 2985 din? To je bas povoljna cena, najniza koju sam nasao u srb je 4000 din :)

Sad jos da uzmes X3/X6 ili neki slican DAC+AMP i bice to odlican apgrejd.

Naručiću danas X3 sa alija, slušalice sam uzeo ovde. Dobija se garancija na 2 godine
 
Poslednja izmena:
Lepo neka te dugo sluze baci jos koji generalni utisak nakon malo vise zezanja sa njima.:)
Iskreno ne cudi me sto su ti se bolje pokazale Hp580 na Telefonu s obzirom da im je impedansa 32 ohm a i za nijansu su osetljivije od HF2010 koje su pritom 60 ohm, i generalno su mozda i najteze za gurati uz Hp680 od sluski koje se provlace kroz ovu temu .

A generalno je moj utisak veliki broj telefona ima problem da iole pogura slusalice sa vecim drajverima tipa 50/53mm makar one bile i 32 oma zato sto su im Op Amps na plocama cesto tesko vnugo u kombinaciji sa niskom voltazom na izlazu, za razliku od Dac-a koji znaju biti jako fini i kod budzetskijih sub 150e fonova.

A kad kazem da pogura tu mislim na sve od ukupne zvucne slike, prezentacije/separacije preko Damping faktora koji utice pogotovo na ukupan oomph pogon sto se ogleda prvo na gubitku niskih tonova i bassa koji ne moze da dise prosto biva ili progutan ili nekako povuceniji nego obicno sto bi bio fabricki pa sve i do ukupnog outputa/jacine.

Npr to ne bi osetio sa uredjajem poput Fx X3 kad bi radio uporedo test .

Ali stoji i to da pored svega toga Hp 580 sto kaze Hsv koliko sam i ja citao utiske, vazi za nesto zivlji direktniji in your face zvuk sa bas dosta izdignutim V shape signature bas kao crvena verzija Superlux 681 bez B i F oznaka tako da izgleda da si ubo stil koji ti bas pasuje .

Ta radnja iznad hmm interesantno , pre sam naletao na taj link, ali me je tripovalo sto im umesto stanja stoji za svaki artikal pitaj oko nabavke pa mi je to bilo sumnjivo.
Dobro je znati da je ipak sve regularno.
 
Poslednja izmena:
Ako ti najmanje moguce dimenzije uredjaja nisu prioritet onda je bolje da biras izmedju ovih vecih modela, za sada su X3 i X6 najbolja kupovina u odnosu na cenu samo sto ne postoji ''domaca'' garancija. Ali znam za bar 10-ak X6 korisnika i samo jedan je imao neke probleme koji su vrlo verovatno posledica koriscenja ocajnog strujnog adaptera koji stize uz X6, vec sam pisao o tome - X6 je prilicno kvalitetno napravljen i pouzdan ali su ocigledno stedeli na dodatnoj opremi (strujni i 3.5mm adapter) pa je bolje kupiti kvalitetniji, ovo posebno vazi za strujni. To verovatno vazi i za vecinu ostalih kineskih proizvoda. Ako ti je potreban sto manji dac+amp, zvucno (malo) bolji od nabrojanih, onda je SMSL iDEA dobro resenje (80-85$).

X6 koristim skoro 18 meseci i nikakve probleme nisam primetio, plug & play (dobro je sto Kinezi nisu napravili neki softver za PC jer bi verovatno bagovao i pravio probleme), zvuk je odlican za ovu cenu a kvalitetna izrada i retro dizajn ostavljaju veoma dobar utisak. Nadam se da ce raditi godinama mada to zavisi od kvaliteta ''iznutrica'', za sada je sve ok i za 55-60$ se dobija odlican uredjaj sa raznim mogucnostima povezivanja.

Recenzja Bluedio T5


Iscrpan tekst, zahvaljujem. X6 će verovatno biti moj izbor, a onda je red da probam neki od onih filtera za HD681 EVO, da vidim da li ih stvarno pretvaraju u slušalice koje vrede više stotina evra.
 
Ali stoji i to da pored svega toga Hp 580 sto kaze Hsv koliko sam i ja citao utiske, vazi za nesto zivlji direktniji in your face zvuk sa bas dosta izdignutim V shape signature bas kao crvena verzija Superlux 681 bez B i F oznaka tako da izgleda da si ubo stil koji ti bas pasuje.

Jakub kaze da im je zvuk ''v-shaped'' ali da su visoki manje naglaseni nego kod HD681 a navodi i da im je soundstage dobar tako da to verovatno nije bas klasican ''in your face'' zvuk osim sto mozda jak bas moze delimicno da stvori takvu iluziju.
isk_hp580_tonal.png

@Vanitas

Do 80$/evra X6 je odlican izbor, preko toga vec treba dobro proveriti ponudu jer ima boljih uredjaja, mada bolji zvuk krece tek od SMSL iDEA i slicnih (malih) usb dac+amp dok modeli sa vecim kucistem i boljim mogucnostima povezivanja (kao X6 ili jos svestraniji) kostaju preko 100$, realno 120$+.
 
Poslednja izmena:
Bah. Para nikad dosta. Moram grafu prvo. *mjau**mjau**mjau*, bude kad budem.

Uzo ove godine AKG m220 sa Massdropa. Nisu loše, imiging nije nešto.

Prvo u planu mi je Desktop Objective2 with ODAC Rev B, isporučuju sa sajta i mogu da definišu paket kao poklon/ demo primerak.
Druga stavka je Sennheiser HD 58X Jubilee. Jer.... dafaq not...
Treće je, phhffff, štaznam.... ELAC Debut 2.0 B6.2, bcz Andrew Jones.
 
Bio sam danas u prodavnici i probao iSK HP580 i iSK HF2010 na mob.telefonu. iSK HP580 su mi bolje zvučale jer imaju izraženiji bas(meni odgovara) tako da sam ih pazario, koštale su me 2985din. Mogu samo reći da meni i na integruši zvuče fenomenalno :D

jesi probao nesto neutralnije,valjale bi mi neke jeftinije da seljakam za miks na terenu,da ne laze bas toliko i koliko toliko dobro da pokupi prezens?nije problem ako su nesto skuplje,ali ne bih se previse otvarao za slusalice koje ce na kraju da aka ko stigne i kako stigne.
 
@ Orchard

Spomenute ISK HF2010 vazi za poprilicno neutralan i dosta analiticki model sto je i moje subjektivno misljenje neke detalje i istrumente koji su jedva prisutni il naizgled nisu ni tu ovaj model moze da izvuce iz sveukupnog mixa, da zvuce kao da su sve vreme tu preklopljeni sa ostatkom samo u drugom planu a ne u dubini , pa onda imas utisak kad se prebacis na neki vise forgiving model slusalica il na nepreciznije zvucnike da slusas materijal kroz mulj u poredjenju.

A opet su dozirano zabavne slusalice znaci ne ocekuj sterilan Flat zvuk tipicni koji zna da umara vec dinamican balansiran sa velikom ekstenzijom na obe strane spektruma.
Dok su Mid tonovi malo povuceniji al nista ozbiljno da narusava prirodnost glasova u pesmama, a i izradom su jake pa transport i pomeranje ne bi trebalo da im predstavlja problem . Uz to je i soundstage poprilicno sirok bez da ode u drugi ekstrem i krene da se rasipa zvuk na sve strane da imas utisak da ne mozes da se fokusiras odakle sta dolazi.

Jes da ih malo uzdizem jer ih imam ali stvarno mislim da opravdavaju hvalospeve i recenzije sa headfi i slicnih sajtova su jako blizu pravom stanju stvari.

Imas i ako mozes naci negde pa probati Superlux Hd 662F taj model na Headfi ima jedan clan koji je poredio sound signature od 681, 681b, 668b/Samson SR850 i par AKG modela i kaze da ovaj specificni model od superluxa ima daleko najujednaceniji zvuk i soundstage medju spomenutim modelima mahom je testirao na jazz i zahtevnijim klasicnim operama i sta sve ne a uz to spomenuti lik svira trombon i jos jedan instrument pa je imao s cim da uporedi. Taj bi ti mozda bio i jos najinteresantniji za tvoje potrebe.
 
Poslednja izmena:
puno hvala na opsirnom odgovoru!mislim da cu i ja da se ipak ocepim za te ISK,jer Superlux-a koliko vidim ne mogu nigde da probam u bg-u,niko nema,a ipak ne bih na slepo (gluvo? :) ) slusalice da kupujem,ako me razumes...odcopacu do dzindzera da ih probam,cak cu moci na malo ozbiljnijoj opremi da ih isprobam od mobilnog pa javljam utiske.
 
Nema na cemu samo napred dobro rezonujes ako postoji mogucnost da se proba na licu mesta to je uvek najbolje, uz Neki Dac ili bolju zvucnu posto bas kod ovog konkretnog modela razlika zna da bude drastina sveukupno izmedju nesto losije integruse, malo under powered cipa na nekom fonu ili kvalitetnog izvora .

Ja eto kad sam kupovao dosta sam se informisao vagao ali na licu mesta u radnji nisam mogao da probam posto iako je studio nije bas klasican sa pultovima i showroom za probu.
 
Poslednja izmena:
jesi probao nesto neutralnije,valjale bi mi neke jeftinije da seljakam za miks na terenu,da ne laze bas toliko i koliko toliko dobro da pokupi prezens?nije problem ako su nesto skuplje,ali ne bih se previse otvarao za slusalice koje ce na kraju da aka ko stigne i kako stigne.

Razmisli o HP 2011, taj lik (Jakub) kaze da su zvucno malo bolje od HF 2010 (to navode i mnogi sa HF), zatvorene su sto znaci da je izolacija bolja i da su bolji izbor za ''teren''.
Nema ih u domacim prodavnicama (treba proveriti, do sada ih nije bilo) tako da je narucivanje sa AE verovatno jedina opcija, za sada.
 
Znači, V-zvuk...
Zabrljali su što su stavili fixiran kabl, pogotovo za tu cenu. Ne vidim da je ovo bolje od Takstara Pro82, izgledaju veoma slično, HD9 deluje udobno kao i Takstar, verovatno im je i zvuk sličan, ali Pro82 ima onu foru za bas i izmenjivi kabl...
 
Pitanje, kako bi se pokazale over-ear sluške o kojima se diskutovalo na prethodnih par strana, a koje su dostupne za kupovinu kod nas (Presonus HD7, Superlux 662/668, iSK 580/680/880/2010), ukoliko bi se direktno povezale na MBP i/ili mac mini?

Koristio bih ih u kancelariji koja je u open space fazonu i ima dosta ljudi a volim da, dok radim, slušam mjuzu i da se koliko toliko izolujem od okruženja kako bih mogao da budem koncentrisan. Sluša se prevashodno jazz u kojem dominiraju sax i klavijature a tu i tamo se pusti i neki rock/punk. :)

Dakle, bez korišćenja nekog DAC/AMP-a, barem u početku dok bi se kasnije možda razmišljalo i o ovoj opciji. Ima li smisla kupovati sluške u tom slučaju i koja bi eventualno bila vaša preporuka od pomenutih modela? :)
 
Presonus HD7/HD681/HD681 EVO su poluotvorene, tako da nisu za korišćenje u prostoru u kojem ima ljudi ili u kojem postoji neki izvor buke.
 
Sve te slusalice bolje zvuce preko DAC+AMP/zvucne karte sa pojacalom ali i preko mac-a (ili vecine ostalih apple uredjaja) zvuce solidno i bolje nego kada su povezane na integrusu.

Koristio bih ih u kancelariji koja je u open space fazonu i ima dosta ljudi a volim da, dok radim, slušam mjuzu i da se koliko toliko izolujem od okruženja kako bih mogao da budem koncentrisan.
Onda su neke zatvorene (closed-back/sealed) bolji izbor - zbog izolacije u oba smera tako da semi-open (668b, hd7, hp580, hf2010 i ostale) otpadaju pre svega jer ima dosta curenja zvuka u okruzenje a i uopste je izolacija slaba u smislu da bi morao dosta da pojacas zvuk da bi se izolovao od buke sa posla a onda ce svi oko tebe jasno cuti sta slusas (tada se pomenute slusalice pretvaraju u mini pc zvucnike) :)

U SRB mozda mogu da se nadju (treba proveriti, nemaju ih uvek na stanju) closed-back Superlux (hd662/662b/662f, hmd660 koje su iste kao hd660 ali imaju dinamicki mikrofon).
The HD662 series offer three distinctive sound profiles, each with its own character: The HD662 features a deep and rich bass, the HD662F has a true bass response, and the HD662B has a powerful bass punch. As for the sound image presented by these headphones, the HD662 gives you the feeling of actually being on stage with the artists while the HD662F makes you feel as if you sitting on the front row and the HD662B puts you in the middle of the concert hall.

Tu su i razne iSK (HP 680/880/980) ali je steta sto domace prodavnice nemaju HD9999 i HP2011.

Prelistaj testove i sam proceni koje bi ti najvise odgovarale. Mozda ces morati da ih narucis, ako novac nije problem onda HD9999, ako je budzet do 50$ onda HP2011 ili neke slicne Superlux.

Znači, V-zvuk...
Zabrljali su što su stavili fixiran kabl, pogotovo za tu cenu. Ne vidim da je ovo bolje od Takstara Pro82, izgledaju veoma slično, HD9 deluje udobno kao i Takstar, verovatno im je i zvuk sličan, ali Pro82 ima onu foru za bas i izmenjivi kabl...

Definitivno su preterali sa cenom, da su 6-7 hiljada mozda bih i razmislio, ovako mislim da bih pre narucio HD9999, pre svega jer imaju one masivne, duboke jastucice i mogucnost zamene kabla a i sama konstrukcija bazirana na AKG K2xx je genijalna u smislu automatskog podesavanja i udobnosti.
 
Poslednja izmena:
Stigo danas FX X3, platio 30e kinezu + 1000 din harač, zanči ~ 4500 din. Prvi utisak, buraz viče da malo smanjim zvuk na slušalicama :D
 
Poslednja izmena:
Pa to je to, semi-open sluske se uz ''odvrnuto'' pojacalo uglavnom cuju kao manji zvucnici :)

Zaboravih koje tacno SL imas? U sustini si dobro prosao, harac je mogao da bude i nesto nizi ali si povoljnije prosao nego da si kupio preko KP (60e).
 
A da, imas te iSK, svejedno vaze za odlicne i malo bolje od HD681 tako da uz X3 samo dodatno mogu da ''zasijaju'' u odnosu na integrusu.
Harac je ispao nerealno visok ali sta ces, i meni su otprilike toliko naplatili ali za X6 (iako je na pakovanju stajala neka simbolicna cifra :d), uredjaj si na kraju platio ~4500 din sto je korektna cena u odnosu na kvalitet i ~2700 din jeftinije nego da si kupio na KP.
 
Poslednja izmena:
aj ko ima cloud alpha da iznese utiske, iscitao dosta revjua no ipak ovako kad procitam od forumasa druga stvar je...imam cloud 1 al hocu da predjem na alphu druge sluske ne gledam trenutno xD
 
Nazad
Vrh Dno