Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Čekam da prođe ova situacija pa da uzmem sluške. Gledao sam šta kažu na YouTube review za te claud 2 i uglavnom su pozitivna iskustva. Pored toga čitao sam šta kažu kupci na Amazonu i tamo ih preporučuju. Proveriću još i te CM

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Probao sve njih i jos nekoliko u tom ili malo visem cenovnom rangu, deru ih CM MH751 i MH752.

U kom smislu deru? Uglavnom se svi slazu da su CM veoma udobne ali za zvuk ima podeljenih misljenja (u odnosu na Senn/HyperX)


Ovaj review je vise baziran na iskustvo pri slusanju muzike.
 
Poslednja izmena:
I mene zanima kvalitet zvuka da li je jači tj. izraženiji na MH 752? Čitao sam na Amazonu da je zvuk ravan kao kod studijskih slušalica da se sa pojačanim basom javlja neka distorzija. U igrama 7.1 zvuk nije dobar...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
U kom smislu deru? Uglavnom se svi slazu da su CM veoma udobne ali za zvuk ima podeljenih misljenja (u odnosu na Senn/HyperX)


Ovaj review je vise baziran na iskustvo pri slusanju muzike.


Prvo udobnost/komfor jer su jako lagane. Drugo zvuk je bolji, poseban akcenat za igre gde je bitno da skapiras odakle dolazi zvuk (iz kog pravca).
Ok je onaj dongle na 752, za laptop dusu dao.

Inace na tom review koji si mi ostavio:
Screenshot_146.jpg
 
Poslednja izmena:
Moguce, zato i pitam. Cak i ovo za udobnost moze itekako da varira a kamoli utisak o zvuku :) Ipak, prilicno sam siguran da tu nema nikakvog ''dranja'', vec se svodi na subjektivan utisak.
U toj klasi, za kombinovanu upotrebu (muzika/igre/video i ostala multimedija) ja bih verovatno izabrao neke druge (umesto CM) ali to je samo moje misljenje (volim cist, dinamican zvuk, da ima ''mesa'', cak i u igrama)
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti dao utisak od nekolicine drugara kojima sam dao da probaju uporedo. Bez greske svi su rekli CM najbolji i da nije mala razlika.

Naravno zvuk jeste subjektivan donekle, kao i udobnost. Ali, kazem utisak svih koji su probali.
 
Ako ste HX Alpha/pro probali na integrusi a CM MH-752 sa fabrickim DAC adapterom onda je to odgovor zasto su vam CM zvucale bolje. Jer prakticno svi utisci i testovi govore da se u toj klasi (poznatih i hajpovanih) gaming slusalica (Senn, HX, CM itd.) radi o nijansama i boji zvuka, da nema bilo kakvog ''dranja', sto je i logicno.
 
Poslednja izmena:
Sad sam u totalnom rebusu koje su bolje sluske jer kako sam gledao testove čini mi se da su HX Alpha S bolje od cloud 2 iako su skuplje ali po komentarima ljudi imaju bolji zvuk od claud 2 slušalica. Novije su i imaju Dual zvučne komore. Pored toga Alpha S varijanta dolazi sa 7.1 - dongle Virtual surround zvukom.
 
Poslednja izmena:
7.1 na stereo slusalicama je glupost, odnosno emulacija koja je zanimljiva prvih x minuta koriscenja, degradira zvuk i donosi kao nekakav 7.1 efekat koji je u sustini nebitan.
Takvi stock DAC adapteri su ok za pocetak (bolji od integrisanih zvucnih sa jeftinih ploca) ali sve te slusalice (CM, HX, Senn) ce zvucati dosta bolje uz neki eksterni DAC+AMP ili dobru zvucnu sa pojacalom za slusalice. Imas vec ko zna koliko primera ovde - bilo koje od tih slusalica + Xonar U7 MK2, Creative G5, G6, neka interna zvucna sa pojacalom za slusalice (Xonar DG/X, AE, Creative Zx) ili neki kineski DAC npr. X6.. sve to ce u kombinaciji zvucati dosta bolje od slusalica povezanih na integrusu pa cak i taj fabricki ''dongle''.
 


:D
 
Ako ste HX Alpha/pro probali na integrusi a CM MH-752 sa fabrickim DAC adapterom onda je to odgovor zasto su vam CM zvucale bolje. Jer prakticno svi utisci i testovi govore da se u toj klasi (poznatih i hajpovanih) gaming slusalica (Senn, HX, CM itd.) radi o nijansama i boji zvuka, da nema bilo kakvog ''dranja', sto je i logicno.

Sve sam ih furao na integrusi direktno. Doduse nije "losa" integrusa. Mislim da DAC nista i ne radi dok ne ukljucis 7.1 virtual surround.
 
Neke novije integruse su ok (posebno na skupljim plocama) ali je problem sto su i dalje veoma lose resenje za slusalice (veoma visoka izlazna impedansa, sto krsi ''1/8 pravilo'') tako da u sustini nisi cuo sta zapravo mogu bilo koje od tih slusalica. Pored toga integruse jednostavno ne mogu da poteraju te slusalice kako treba, posebno HX. Ogromnu razliku pravi normalan DAC (sa pojacalom za slusalice), u odnosu na integrisanu zvucnu, posebno kada su malo zahtevnije sluske u pitanju.

Inace, CM i HX su radjene na veoma slicnoj osnovi, odlicne u toj klasi i nema sanse da CM ili HX ''oderu'' ove druge, razlike su uglavnom u frekventnom odzivu, boji zvuka i pozornici (sto je najcesce posledica razlicitih jastucica, dubine istih, debljine unutrasnje pene/sudnjera itd). Sve to lako moze da se izmeni i ''moduje'' jednostavnom zamenom plitkih jastucica za dublje, npr.

Neki optimum za sve te slusalice (da bi se culo kako zapravo mogu da zvuce) su Creative G6 ili jos bolje FiiO K5 Pro. Mada su i jeftiniji modeli dovoljno dobri (creative, asus, fiio, razni chi-fi).
Autor testa koji sam postavio je i CM i HX testirao na odlicnom DAC/AMP, tako da je tu mnogo lakse mogao da cuje i definise razlike u zvuku.
 
Poslednja izmena:
Neke novije integruse su ok (posebno na skupljim plocama) ali je problem sto su i dalje veoma lose resenje za slusalice.

Da se razumemo: "OK jesu" ali isključivo ako se upoređuju sa ranijim integrisanim rešenjima ili (jeftinim) USB rešenjima koji najčešće uz očajan kvalitet imaju i problema sa eleminacijom šuma.
Bilo koja interna Creative zvučna unazad, ravno sa "Live 5.1" je bolja od bilo koje integruše po ovom pitanju. Da ne pričamo o Audigy (naročito) ili X-Fi modelima - zaista bi upoređivali Dačije i Mercedese...

EDIT:
Poenta - ukoliko ploča kojim slučajem ima zastareli PCI slot - jurite Audigy 1-2 kartice. Cene su 15-30€.
Ukoliko ploča kojim slučajem nema zastareli PCI slot - jurite X-Fi kartice. Cene su oko 20-30€ na ogalsima.
 
Poslednja izmena:
Ili razne, odgovarajuce (PCI ili PCI-E) Xonare (DG/DGX, DS, DX, D1, STX) ili neki raritet u vidu ESI (Juli@/XT).
Ali ovo je tema o slusalicama, tako da karta treba da ima i odgovarajuce pojacalo, do 100 evra ima svega nekoliko Creative/Asus sa pojacalom. Uz to, takve polovne karte, se sve manje isplate pored dobrih, eksternih DAC+AMP uredjaja (creative/asus/fiio + ostali chi-fi).
 
Hoću da uzmem bežične slušalice, šta mislite o Steelseries Arctis 1 Wirelles, je li ih probao neko ? Možda neka druga preporuka u toj klasi do 100 EUR ?
 
Hoću da uzmem bežične slušalice, šta mislite o Steelseries Arctis 1 Wirelles, je li ih probao neko ? Možda neka druga preporuka u toj klasi do 100 EUR ?
Uzeh ih i oduševljen sam. Zvuk, izrada fantastična a još i bežične milina. 3 koplja bolje od Razer Kraken X Lite koje sam imao prethodno...
 
Pozdrav, imam u planu kupiti jedne BT slusalice, para do 60-70 evra ali neodlucan sam da li bi to bile naglavne ili ove trenutno najpopularnije "True Wireless".
Kvalitet zvuka bih uvek stavio ispred recimo trajanja baterije jer sam do sada preko zicanih uvek slusao muziku od 320kbps pa nadalje, neretko i FLAC formate.

Video sam da SONY CH510 imaju jacu bateriju od starijeg CH500 modela a od TW mi primamljivo izgledaju "Xiaomi Airbuds"(imaju u Gigat.... za 4300 dinara)


Kakva su vam iskustva i da li imate neke predloge?
 
Cooler Master MH630 ili Cooler Master MH752?
 
kako si ih uzeo kada su offline do daljneg?
 
Te prve sam uzeo, Arctis 1 Wirelless, kod mog dobavljača u PG za 93 EUR.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Po dizajnu slične Logitech pro x i HyperX cloud sluškama... Verujem da su vrhunskog kvaliteta i za tu cenu odličan izbor.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Koliko ima smisla poterati ovo telefonom? Vidim da je impedansa 16 oma, kontam da bi radilo ok. Tražim neke malo kvalitetnije over-ear. Mi 9t pro je u pitanju, ima solidan izlaz.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa može, ali jedva. Većinu muzike koju imam mora da se sluša na 80 do 100% i dovoljno je glasno, ali ima slučajeva kada jednostavno nema dovoljno snage.

Ne znam da li može da se pojača izlaz nekim budženjem po sistemu kao što je moglo na nekim drugim telefonima, prestao sam da se zezam s tim. Možda zna neko u 9t/pro temi.
 
Da, da, već pikirao Sonatu. Mislim da je krajnje vreme da je kupim :) Hvala za podeljena iskustva.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koje biste slušalice za gejming sa upotrebljivim mikrofonom preporučili do 50-ak evra? Nekako najbolju opciju koju sam našao do sad je Redragon H510, ali opet ne znam koliko su proverene pošto je ipak redragon u pitanju.
 
Cooler Master MH751 ili 752, ako ih nađeš do 60 evra.
Za par klasa bolje od Redragona...

Nego, izgubio mi se zvuk na jednoj strani na Takstaru Pro 82, prilično sam siguran da je kabl. Zna li neko da li kod nas kogu da nađem takav? U pitanju je 2.5mm TRRS na 3.5mm TRS kabl...mislim da može i 2.5mm TRS ali nisam 100% siguran.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno