Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Брале Нуле би рекао: људи освестимо се напокон већ једном, нема другог пута него да правимо петицију да се Benchmark преименује у упоредник.

Smejem se naglas :)
 
S tim sto su 21.97$, free shipping.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Link

Odlicna osnova i za modovanje, sa ovakvim (105mm) jastucicima. Sacuvaju se unutrasnju sundjeri iz originalnih jastucica, ubace u ove cupave i to je to.

Sa onim modom (koji sam poslednji naveo ovde u temi) dobio sam malo bolje slusalice od svejedno odlicnih stock HD7, u kombinaciji sa E10k zvuce jos detaljnije i zabavnije, uz veci soundstage. FiiO bas odgovara ovim slusalicama, i stock i modovanim.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kratko pitanje:

Zadržati HyperX Cloud Stinger ili
Kupiti Logitech G432?

Pitanje jeste kratko, ali je odgovor duži :) Taj HyperX je dušu dao za dobro modovanje. Prvo što bih zamenio kod njega je kabal. Ugradio bih od nekog starog CTR monitra kabal, nikako obični VGA nastavak. Ovi su mnogo kvalitetniji.Naravno kupiš košuljicu za kabal u boji koja ti odgovora. Od delova ti trebaju ovakvi konektori Capture11.JPG Capture333.JPG , ili ako nećeš da se zezaš sa pravljenjem kabla kupiš neki gotov. Mada ja više volim da sam pravi kablove za sebe :)
Evo primera kako se to radi , sledeća stvar ako nisi zadovoljan zvukom zameniš drajvere. Pročitaš iskustva na netu. Za ove kažu da su dobri

https://www.ebay.com/itm/50MM-Titanium-Film-Double-Copper-Ring-Headphone-Driver-Unit-42-Ohm-Headphone/254407297588?hash=item3b3bdb4a34:g:XvsAAOSwIRhdvCy r
 
Može li preporuka za neki BT model on ear?
Ne tražim nikakav vrhunski zvuk, ali trebaju raditi bez sjeckanja u krugu 5m i cijena ne bi smjela biti preko 60-70€.
 
akg y500,bolje u klasi do 100e nećeš naći,a i one su 50-60e zato što su davane uz telefon pa ih ima na kilotone.
 
zavisi kakvu muziku voliš,ako nisi basshead moja preporuka je tao tronics tt bh036,imam ih ja,platio sam ih 20tak e,anc koji radi sasvim lepo,aptX (širi soundstage i dinamičniji visoki zbog toga),baterija irealna i čak jako pristojna izrada i materijali,ne razdvajam se od njih i baš zloupotrebljavam za sve jer su jeftine i jako sam zadovoljan.jedino čime bi mogao da ih zamenim je sony (koje su jelte u svakom bitnom aspektu par klasa iznad po svemu) ali ne bi mogao toliko da se opustim kao sa ovima,jedan od razloga što ih nisam do sad uzeo (jer anc je killer feature,ne mogu da zamislim bilo kakvo putovanje bez istog).
 
U poslednje vreme uglavnom slusam boom bap hip hop, tako da je solidan bas pozeljan. Bilo je dosta opcija, cak je bilo i u MediaMarktu JBL 560BT za 29 evra ali prosla ta akcija pa trazim sad nesto korektno.

Naleteo sam negde i na ovaj over-ear Behringer HC-2000B za 26 evra, samo sto se teze nalazi od klasicnih BT slusalica. Sony je prisutan tu oko 35 evra pa navise, i njih razmatram posto trenutno imam zicane Sony MDRZX100, sluze me dobro godinama vec i uglavnom kad necu da razmisljam uzmem Sony.
 
tu ne mogu naročito da ti pomognem,mislim ima TT i bass heavy modela ali nije ovaj čip u njima...ovako laički da sam na tvom mestu bi se opružio još malo i ganjao neki beats model,eventualno da čuješ y500 koje idu malo dublje ali nije to taj bass ni frekventno i balansom koji ti verovatno preferiraš...podvlačim,laički,pošto sam opozit od basshead-a,i spomenuti TT koji imam nikako nije za tebe.
 
Poslednja izmena:
Videcu sta cu da uradim, naleteo sam i na Sony MDR-XB650BT po super ceni a one su navodno "Extra Bass" fazon, pa cu najverovatnije to da zavrsim jer su na nekom ludom popustu
 
Meze 99 classics 150e u Rumuniji, samo treba otici do tamo. :D
 
Senn HD 599 170€ na KP (u domacim prodavnicama 30-ak € skuplje), nije losa cena kada se zna da su na Amazonu 150$ ili 199$ na sajtu proizvodjaca.
https://www.headfonia.com/review-sennheiser-hd599-one-up/

Postoji valjda i black/silver verzija ali u prodaji je uglavnom ova diskutabilna kombinacija boja :d Nekada mi deluju unikatno i ok, nekada neozbiljno pa i ogavno.
Kada bi znao da 100% opravdavaju cenu (170€).. mozda bi ih narucio ali se tripujem da cu se mozda smoriti zvukom a tesko bi ih posle prodao po nekoj realnoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Senn HD 599 170€ na KP (u domacim prodavnicama 30-ak € skuplje), nije losa cena kada se zna da su na Amazonu 150$ ili 199$ na sajtu proizvodjaca.
https://www.headfonia.com/review-sennheiser-hd599-one-up/

Postoji valjda i black/silver verzija ali u prodaji je uglavnom ova diskutabilna kombinacija boja :d Nekada mi deluju unikatno i ok, nekada neozbiljno pa i ogavno.
Kada bi znao da 100% opravdavaju cenu (170€).. mozda bi ih narucio ali se tripujem da cu se mozda smoriti zvukom a tesko bi ih posle prodao po nekoj realnoj ceni.
Retko ruzne sluske.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Došlo vreme za wireless slušalice. Koju preporuku do 150e? Koristio bi ih 6-10h pon/petak. Ne bih uzimao ove što mogu da se rotiraju (ne znam kako to da nazovem [emoji23]). Odgovara mi oblik Beats Studio slušalica, kao neka orijentacija. Vrede li one za 150e?

Edit: Bitna stavka je i Noise cancelling.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovaj Sony uopšte ne izgleda loše, vidim da ih ljudi hvale. Na akciji su u Mediamarketu 119e. Imam fore do kraja aprila da izaberem slušalice, Korona je poremetila putovanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kraja aprila 2021. godine...?
 
Senn HD 599 170€ na KP (u domacim prodavnicama 30-ak € skuplje), nije losa cena kada se zna da su na Amazonu 150$ ili 199$ na sajtu proizvodjaca.
https://www.headfonia.com/review-sennheiser-hd599-one-up/

Postoji valjda i black/silver verzija ali u prodaji je uglavnom ova diskutabilna kombinacija boja :d Nekada mi deluju unikatno i ok, nekada neozbiljno pa i ogavno.
Kada bi znao da 100% opravdavaju cenu (170€).. mozda bi ih narucio ali se tripujem da cu se mozda smoriti zvukom a tesko bi ih posle prodao po nekoj realnoj ceni.

Ulazi mnogo spoljni zvuk, to mi je smetalo prvi put kada sam ih slusao, doduse na sajmu. A sledeci put, u kucnoj varijanti je bilo slicno,
sam zvuk je ok i stage takodje
 
Ovaj Sony uopšte ne izgleda loše, vidim da ih ljudi hvale. Na akciji su u Mediamarketu 119e. Imam fore do kraja aprila da izaberem slušalice, Korona je poremetila putovanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Deluju da su dobre, i ja ih razmatram, mada mi trenutno nisu potrebne.

Sent from XA2
 
Poslednja izmena:
Ulazi mnogo spoljni zvuk, to mi je smetalo prvi put kada sam ih slusao, doduse na sajmu. A sledeci put, u kucnoj varijanti je bilo slicno,
sam zvuk je ok i stage takodje

Sa losom izolacijom sam se pomirio kod otvorenih slusalica, bitno je da je zvuk u skladu sa cenom. Hvala.

Uglavnom kazu da je pocetna cena bila visoka, 150-200$ je vec realnija cena za te slusalice. Mnogi su ih kupili za 99$ na praznicnim rasprodajama (kao i X2HR) pa otuda i dodatni hajp.


Uglavnom ih hvale ali ima i ovakvih utisaka:


Ipak, ovo moze da bude najveci problem za kupovinu na ''gluvo'': https://www.head-fi.org/threads/sennheiser-hd599-first-impressions.866163/page-2#post-15143779

I think these are not worse than 58X, but.... I now have three units of 599 and all of them sound different.

Frist one: very bright with somewhat anemic bass resposne, a bit shouty vocals
Second one: Powerful well defined and textured bass with rumble (subbass) this is on par with HD650 which was a shocker for me
Third one: Less bass than second one, but more than first, totally satysfing to me, but there's something wrong with frequencies not being separated as excellent as second pair

Second one sounds best to me with best bass and midrange, bu out of the boxt it's got scratched plastic piece on the grill

Nesto slicno vazi i za Fidelio X2HR. Neki tvrde da Gibson X2 i nove Philips X2HR jednostavno zvucno nisu u rangu ''prvih'' Fidelio X2, odnosno da zvuk nije bas toliko kvalitetan, vec da su negde izmedju tih starih X2 i SHP9500. Sto je i Zehin zakljucak: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Najbolje-slusalice-za-malo-novca&p=6008370&viewfull=1#post6008370
Takodje se navodi da su nove X2HR po kvalitetu izrade i QC bolje od Gibson verzije. Ne znam koliko je tacno ali spominju se ''zalepljeni'' jastucici kod Gibson verzije, sada su ponovo lako izmenjivi.
Problem je sto ima onih koji tvrde da takodje postoje 2-3 signature X2HR slusalica, sa prejakim basom i pomalo muljavim zvukom, solidno izbalansirane (kao klasicne X2) pa cak i sa tankom sredinom i sibilantnim visokim:


Ne znam koliko je sve ovo tacno ali ocigledno ima odredjenih problema, sto je nedopustivo za tu cenu i klasu (npr. niskobudzetni superlux i slicni kineski ''brendovi'' nemaju bas takve probleme sa variranjem zvuka i masovnijim QC propustima).

Bukvalno sam bio ''na klik'' od narucivanja ili HD 599 ili X2HR (iz hobija, realno mi i ne trebaju previse) ali kada sam procitao da postoje QC problemi i razlicite zvucne signature, stopirao sam. Ako budem narucivao verovatno ce to biti HD 599 (na snizenju), iz neke domace prodavnice, cisto da imam zakonsku mogucnost vracanja ako je zvuk los ili ispod ocekivanja. A i dobro je sto nisam narucio, s obzirom na aktuelna desavanja i moguce probleme sa finansijama.
 
Poslednja izmena:
Treba mi prijedlog za naglavne slusalice koje ce biti u stalnoj upotrebi (komp-tel).Budzet je do 20e.Imao sam neke sony-jeve pa treba mi neki prijedlog sta mogu uzeti solidno za ove novce.
 
Pitanje da li Hyperx claud 2 sluške imaju odličan kvalitet zvuka?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
u poređenju sa čim?mislim da su od tih kao gejmerskih u cenovnoj klasi i dalje bb,mada su sve to obesmislili oni samsoni sa alija,ako su i dalje opcija...
 
Pa nisu bas obesmislile, ako su bitni izolacija u oba smera, jednostavna izmena kablova i mikrofon (a za gaming sluske realno jesu), onda Samson otpadaju, kao i ostale slicne semi-open, sa fiksnim kablom.
U toj klasi se zna - GSP 300, Cloud Alpha/Pro, ili Cloud II, ako su primetno jeftinije od prvih. Ima tu citav niz razlicitih modela na nasem trzistu ali uglavnom vazi da su HX Alpha/Pro i GSP 300 ipak najbolje, ili bar najproverenije.
 
Pa nisu bas obesmislile, ako su bitni izolacija u oba smera, jednostavna izmena kablova i mikrofon (a za gaming sluske realno jesu), onda Samson otpadaju, kao i ostale slicne semi-open, sa fiksnim kablom.
U toj klasi se zna - GSP 300, Cloud Alpha/Pro, ili Cloud II, ako su primetno jeftinije od prvih. Ima tu citav niz razlicitih modela na nasem trzistu ali uglavnom vazi da su HX Alpha/Pro i GSP 300 ipak najbolje, ili bar najproverenije.

Probao sve njih i jos nekoliko u tom ili malo visem cenovnom rangu, deru ih CM MH751 i MH752.
 
Nazad
Vrh Dno