Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@3D-Elite

Veoma je bitno da napišeš koji DAC/AMP planiraš, kakve slušalice bi ti odgovarale što se tiče izolacije (zatvorene, poluotvorene, otvorene) i da li je bitno da imaju izmenjiv kabl.

Od tih što si naveo, odmah bih otpisao DT 990 Pro (zvučno su najslabije od svih DT 990 modela i nikome nije jasno zašto one nose to Pro u nazivu, a i generalno su DT 880/Pro bolji izbor za malo više novca), zatvorene M50x već godinama nisu više tako dobra kupovina u toj klasi, slično važi i za DT 770 (bolje su Custom One Pro Plus ili Custom Studio). Senn HD599 imaju izuzetno primamljivu cenu i zvučno za tih 99$ teško da mogu da se nađu primetno bolje slušalice, slično važi i za X2.

Dodao bih na listu (modela do 200$ ili 250$) i AKG K612 Pro, K712 Pro, Beyerdynamic DT 880 Edition ili Pro, Soundmagic HP200 ili neke od (mass)drop modela - Hifiman HE4XX, Senn HD58x/6XX, AKG K7XX..
Sve su to odlične sluške, neke imaju izmenjive kablove, neke fiksne od čak 3m. Većini je potreban dobar DAC/AMP da bi zvučale odlično, neke traže veoma ozbiljno pojačalo za takve performanse.

Uglavnom, polako biraj i na osnovu prioriteta i DAC/AMP koji bi koristio uz sluške, ne zaleći se, onako, ''na prvu''.
 
Poslednja izmena:
@Zeha
Svidjaju mi se x2 ali se ljudi dosta zale na kvalitet bas te kopce a posto bi ih uzimao preko Amazona, preveliko cimanje bi bilo vracanje/reklamacija pa cu ih verovatno zbog toga preskociti

Studio i Monitor, koliko vidim razlika je sto su jedne otvorene a druge zatvorene i omaza.

@hsv.stoned
Izolacija mi i nije nesto potrebna, vise mi je bitno da se ne greju previse i da budu udobne. Tako da predpostavljam polu-otvorene i otvorene su ono sto trazim.

Za sada DAC nije u planu, povezivacu slusalice direktno na komp i na klavir, u planu je neka x570 ploca.

Sta bi mi DAC konkretno pruzio u odnosu na integrisane kartice u x570 plocama?
Do koliko Oma mogu da "guraju" obicne kartice bez DAC-a?

Nekako mi se kao best buy izdvajaju HD 599 za 100E, svaki korak ka boljem dalje je vec duplo i vise skuplji.


P.S. Blagi offtopic, od kada sam uzeo 2070 super graficku u zvuk mi se "mesa" njen rad (integrisana zvucna na ploci z87x-ud3h). Pri nekom opterecenju graficke cuje se blago zujanje u zvucnicima/slusalicama koje prestaje alt-tabom ili izlaskom iz igre/programa koji opterecuje graficku. Zbog cega se konkretno javlja taj problem i jel bi eksterna zvucna to resila?
 
Ja sam odustao od X2 HR upravo zbog QC lutrije, ne toliko u smislu kvaliteta izrade i trajnosti, već zbog utisaka da zvuk više nije tako dobro izbalansiran i kvalitetan kao kod prvih X2. Uz to je cena u SRB nerealno visoka (35k din u GT).





Te HD 599 SE su special edition, treba proveriti da li se razlikuju samo po boji od standardnih HD 599 ili postoje i zvučne razlike. Postoji mogućnost da su HD 599 malo više flat ali treba proveriti.
Npr. ovde kažu da nema većih razlika: https://www.reddit.com/r/headphones/comments/cdespx/sennheiser_hd_599_special_edition_vs_standard/
Imaš i dobar review pa odgledaj, imaš ispod i komentare onih koji su ih kupili upravo ovih dana za 99$:

Uz napomenu da su ovo open-back slušalice, izolacija u oba smera će biti bar malo lošija u odnosu na semi-open 681 Evo.

Od poluotvorenih koje su odlična kupovina, a zvuk ''ne curi'' tako drastično, tu su Beyerdynamic DT 880 Edition/Pro ali je pitanje koje su bolje za e-piano, da li Sennheiser ili BD, veoma moguće da Sennheiser u tom smislu nude topliji zvuk, koji manje zamara pri dužem korišćenju.

Bilo koje da izabereš, potrebno im je pojačalo, to važi i za Beyerdynamic i posebno za AKG, koje su dosta zahtevnije od podataka iz specifikacije.
HD 599/SE bi verovatno mogle da se provuku bez pojačala, bar za početak, ali svakako će i one dosta bolje zvučati uz dobar DAC/AMP.

Od internih zvučnih Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E) su najjeftinije rešenje, imaju i pojačalo koje je dovoljno sposobno za HD 599/SE. Xonar DX ima bolji DAC ali nema pojačalo za slušalice, mada postoji mogućnost da se DX poveže sa nekim eksternim pojačalom.

Najjeftiniji dobar eksterni DAC/AMP je Fever DAC, zvučno je verovatno bolji od DG/DGX Xonara. Sledeći su FX Audio X6 MK1 i malo skuplji i noviji X6 MK2.
Svi ovi uređaji (računajući i DG/DGX karte) nude bolji kvalitet zvuka od ogromne većine matičnih ploča.
 
Poslednja izmena:
^Hvala na savetima, mislim da ce biti HD 599 jer im osim plasticne izrade ne vidim neku preveliku manu a i cena je "povoljna".
 
Jesu od plastike ali kažu da je izrada generalno veoma dobra. Za 99$ teško da ćeš naći bolje slušalice (u SRB toliko koštaju HD 559 i to ''na akciji'' :d). Samo, ne znam koliko će na kraju koštati sa slanjem i dažbinama, a možda imaš opciju i da ti neko donese? Uglavnom, HD 599 i neki eksterni DAC/AMP ili dobra zvučna, i to bi trebalo da bude primetan napredak u odnosu na integrisanu zvučnu i stare slušalice, više zbog DAC/AMP nego zbog samih slušalica ali i one su svakako bolje.
 
Стигле Xm3, so far so good. Нисам се нешто претерано бавио подешавањима али могу рећи овако на прву да је одличан квалитет израде, лепо леже на глави односно ушима, имају добар бас и генерално квалитет звука је одличан.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Xm3 za 30k u gigatronu. Da li je to dobra ponuda?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Xm3 za 30k u gigatronu. Da li je to dobra ponuda?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Isto toliko bile i prošle godine. Od tad ih imam, i ja potpuno zadovoljan kupovinom. Amazon.de i MediaMarkt ih trenutno prodaju za cca 200e, čisto kao poređenje sa ovom cenom.
 
Када је Гигатрон у питању то је и више него великодушно од њих. Али ко има неког у Немачкој мислим да боље од ове цене од 200е неће добити. Алтернатива је КП за 235е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji neki razlog zašto je bolje uzeti XM3 u Gigatronu za 30k ili na KP za oko 28k sa poštarinom? Nameračio sam se da kupim XM3 za Black Friday i plaćaću kešom, pa ni sam ne znam šta mi je bolje. Na KP piše da ima garanciju, ali koliko je to pouzdano?
 
Naravno da je bolja domaća garancija. Ja sam u toj radnji potrošio par miliona din u zadnje 4 godine, imao 3 uspešno rešene reklamacije.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Naravno da je bolja domaća garancija. Ja sam u toj radnji potrošio par miliona din u zadnje 4 godine, imao 3 uspešno rešene reklamacije.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока

Naravno da je bolja Mađarska garancija i provreni prodavac. Ja u zadnih 10 godina sam imao 3-4 reklmacije rešene u rekordnom roku. Povraćaj novca, zamena za bolji proizvod ili doplata za bolji proizvod. Što se DAC a tiče moja preporuka je za SMSL M3.

https://www.smsl-audio.com/portal/product/detail/id/554.html

Ja sam slušao onu staru sivu prvu verziju. Zvuči vrhunski za te pare. Nekada je bio i dosta skuplji.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je bolja domaća garancija. Ja sam u toj radnji potrošio par miliona din u zadnje 4 godine, imao 3 uspešno rešene reklamacije.
Sarkazam ili si ozbiljan?
Citajuci u drugom delu foruma, kod njih i jos nekoliko drugih povezanih ili do skoro povezanih prodaja, garancija je i pored svih papira cesto bila upitna i problematicna u najmanju ruku mnoooogo spora.

Moje licno misljenje je da je uvek bolje domaca garancija jer je ostvariva (valjda), trebalo bi da jeste, a moze i da se tuzi ako bas mora pogotovo za skuplje stvari, a 30kRSD jeste skuplje.
Kad se vidi da je razlika manje od 10% izmedju "madjara" i domace prodavnice, ja bi opet uzeo u domacoj prodavnici...

Na KP kod nekih se podosta moze pouzdati u garanciju ALI uvek se moze desiti da KP trgovac (švercer) prestane da radi, da ne moze da ode u HU (zatvor, oduzet pasos, korona, neko još gore sveopste zlo...) i onda nema garancije.

Licno mislim da se na KP treba uzimati ako je sitna para a velika razlika u ceni pa ne moras misliti "sta ako" ili ako je veca para i isto tako velika razlika u ceni 20-25% i više pa se oseti u dzepu (ali onda briga), pa milije kad se tako kupi...

Zar slusalicie nisu vec snizene po BF cenama u G. (produzeni BF zbog korone)?
 
Poslednja izmena:
@vladat1

Dobar je taj SMSL ali na osnovu iskustava sa head-fi, i jednog člana, koji je promenio veliki broj takvih modela, M3 je zvučno malo lošiji od E10k i X6 a ima i slabije pojačalo za slušalice od njih. Što znači da je kao celina malo lošiji i od X6 MK2 koji je trenutno i jeftiniji. Inače, mislim da M3 nikada nije koštao preko 99$, a već godinama je cena oko 80$.

Ti verovatno misliš na M6, sećam se da si pisao da si probao i da ti je zvučao odlično, bolje od X6. A početna cena M6 je bila oko 180$, ako se dobro sećam. Posle se ustalila na oko 150-160$.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned u pravu si. Slušao sam M6. Pomešao sam sa M3, zato sam i napisao da sam slušao stariju verziju. Može dosta dobrih phono DAC ova da se probere. Ja sam ih slušao nekoliko, oko 4-5 i ovaj M6 mi je baš ostao u dobrom sećanju. Možemo i da napravimo dobru temu o tome gde bi ih ređali o kvalitetu.
 
Video sam na popustu jbl tune 560bt. Cena primamljiva. Pitanje. Da li neko zna koja je razlika izmedju jbl tune 500bt i jbl tune 560bt? Nisam nasao nista na netu. Probao sam od sestre 500bt upario sa mi box s i zadovoljan sam kako kvalitetom izrade, kvalitetom zvuka a i trajanjem baterije.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Stigli su mi Brainwavz jastučići, 3 para. Stavio sam micro-suede na Takstar Pro 82, nije bilo teško...
Fini jastučići, memorijska pena, veličina je taman za Takstar. Taj micro-suede je kao neka tkanina, magnet za trunke i prašinu, avaj...videću kako zvuči. Imam i hybrid (koža/velur) u rezervi...
 
Šta te briga, imaće duplu primenu.
 

Prilozi

  • brush.jpg
    brush.jpg
    6.1 KB · Pregleda: 149
Imam slušalice JBL Tune 500BT i prezadovoljan sam zvukom. Rade savršeno na televizoru, na mobilnom, na iPadu. Jedino imam s njima problem na Laptopu HP 520G5. Naime, nikako ne mogu da se smanje, niti na njihovim komandama niti na laptopu. Čak i na 1% zvuka gruvaju na maximum i onda mortada da smanjujem na youtube prozoru ili na samom plejeru. Menjao sam drajvrere, isto. Stavio otiginalan drajver baš za taj model. Da li je neko imao slična iskustva?
 
drajver za bluetooth mislis?ovako sa glave to je neki jeftini atheros i svi problemi su do njega...ako sam u pravu,prost apgrejd wlan/bt kartice od najvipe 10tak evra je resenje,a i internet ce ti prodisati ako uzmes neki AC npr intelov...samo naravno proguglaj dal bios ima whitelist sta moze od kartica.
 
Sta bi bila dobra kupovina za slusalice za gaming? Zahtevi su da budu zicane, open-back i, najbitnije od svega, da postoje da se kupe u Srbiji. Mikrofon moze uz slusalice a moze i odvojeno.

Takodje bih uzeo i DAC, glavni uslov da postoji da se kupi.

Procitao sam masu predloga i ovde i po drugim forumima, na kraju se svede na to da ovde ne mogu da se nadju.
 
Budžet?
 
mislim da nije toliko bitan,jer mu je uslov da se useta u sop.tu mislim da su k121 i kopije (superlux,samson) jedina resenja koje ispunjavaju sve uslove,pa sta moze si priusti.za majk i DAC vec ne bih znao sta ima kod domacih prevaranata.
 
Može on da useta i u 4a*** i pazari opremu za 500 jura. Bitan je budžet.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Odrekao sam se restrikcija u pogledu budzeta s obzirom kakva je dostupnost. Jedino imam problem npr. da kupim ATH-AD700X za 29099 dinara kada vidim da je $120 na amazonu. Navikao sam da kupujem hardver koji je cca 50% skuplji nego u americi, ali ovo je vec previse. Pogotovu sto onda ostaje problem i mikrofona i dac-a.
 
Sto se DAC-a tice, izgleda da cu uzeti Sabre ES9018K2M, ima ga na kp za 35e.
 
Da me ne razumeš pogrešno, ali na osnovu tvojih postova sam pomislio da planiraš ozbiljan gaming/hi-fi setup, pa mi je delovalo kao da si spreman na kupovinu Creative SBX G6 i nekih slušalica od 150-200€, samo što nisam imao vremena da pregledam domaću ponudu takvih slušalica, do večeras :)
 
Hvala na preporuci, jesam voljan i da idem na tako nesto. Isplati li se G6 za cca 170e, koliko ga reklamiraju na kp?
 
Nazad
Vrh Dno