Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

što na 40-50 posto?distorziraju kad se otpanje?

Pogledaj one linkove gore, narocito one gde sam testirao, pa kad procitas bice ti odma jasno zasto niko ne bi njih terao preko 50%.
Inace ni ja ne dizem preko 20-ak procenata bilo koje skuske jer bi da cujem i nakon 55. godine zivota... :)
 
sve je to lepo,baš mi se sviđa što štedite sluh,ali malo je besmisleno da preporučujete slušalice za koje ni ne znate kako rade.
 
Jesi ti "slep" ili samo totalno "povrsan" da ne znas/neces procitati vise od jedne ili dve poslednje poruke?
Ajde procitaj ovu poruke ovde: https://forum.benchmark.rs/showthre...a-malo-novca&p=5713327&viewfull=1#post5713327
Kad procitas i pogledas sve linkove, onda se javi i izvini.

Pogledaj one linkove gore, narocito one gde sam testirao, pa kad procitas bice ti odma jasno zasto niko ne bi njih terao preko 50%.
Inace ni ja ne dizem preko 20-ak procenata bilo koje skuske jer bi da cujem i nakon 55. godine zivota... :)

Ne razumem kako iko moze zakljuciti da ne znam(o) kako slusalice rade iz ovog gore napisanog?!!!
 
On je klasican trol. Ja otvorio temu i lepo napisao sta i kako medjutim on tera po svome i zahebava.
 
Dobio poene za off/flejm i stigne ga automatski ban :)
 
Samson SR850 stigao!

Prilično brzo, naručio sam slušalice 04.01. juče su stigle u moju poštu, a jutros mi ih je poštar doneo.
Sve je kao i na stranici prodavca sa Aliexpresa, pisao sam par postova iznad o ovoj ponudi.

Mogu reći da sam veoma zadovoljan kupovinom, odlična cena, nikakvi dodatni troškovi, vrlo brza isporuka, odlične slušalice, evo i par slika...

Danas ću da uživam... :,,:
 

Prilozi

  • IMG_20190116_101025.jpg
    IMG_20190116_101025.jpg
    1 MB · Pregleda: 106
  • IMG_20190116_101240.jpg
    IMG_20190116_101240.jpg
    996 KB · Pregleda: 116
  • IMG_20190116_101733.jpg
    IMG_20190116_101733.jpg
    1 MB · Pregleda: 134
^ Za 20-ak $ stvarno odlicna kupovina.

Ako neko bude probao FiiO K3 neka podeli utiske ovde ili u FiiO threadu.
Izgleda da je K3 dobar apgrejd sa starih FiiO (E07/E10/k), pre svega zvucno (cistiji zvuk, bolja dinamika i veci soundstage) a i za bass boost svi kazu da je jos bolje implementiran (uopste uredjaj deluje idealno za superlux-olike ali i razne druge semi-open/open slusalice). Ali to su testovi poznatijih sajtova a vecina njih odavno ima dobru saradnju sa poznatijim proizvodjacima pa verovatno sve testirane uredjaje hvale malo vise nego sto zasluzuju :) Tako da bi bilo dobro cuti jos neke utiske.
 
Poslednja izmena:
Samson SR850 stigao!

Prilično brzo, naručio sam slušalice 04.01. juče su stigle u moju poštu, a jutros mi ih je poštar doneo.
Sve je kao i na stranici prodavca sa Aliexpresa, pisao sam par postova iznad o ovoj ponudi.

Mogu reći da sam veoma zadovoljan kupovinom, odlična cena, nikakvi dodatni troškovi, vrlo brza isporuka, odlične slušalice, evo i par slika...

Danas ću da uživam... :,,:

baš su kullll ,)




ja koristim ove energy sistem DJ2 sklopljive predvidjene su za mobilni iili neki mp3/4 player ali se mogu koristiti i za desktop illi laptop...kabl sa mikrofonom se vadi 2x 3.5mm a mikrofon funkcioniše samo na fonu...vrlo kvalitetno su izradjene ima ih i u crnoj verziji a crvena verzija je bez mikrofona i jeftinija je...zvuk je fenomenalan mogu misliti kakav je na eksternoj zvučnoj :,,: platio sam ih oko 2.600 dindzi
 
Poslednja izmena:
Lepo je videti da me je u medjuvremenu neko skinuo sa trona po duzini poruka a niko se ne zali na preglednost :D. Tema je jos ziva l.:)

Ono pre par strana sto sam procitao je sjajno prosto, tj o Akg K92 se razvezla diskusija, dobro je znati da ipak imaju sta da traze u cenovnoj kategoriji a da nije prenaduvana cena radi imena. Posto na na stranim forumima gotovo da nema direktnog licnog poredjenja izmedju SL/ISK I K serija od Akg izuzev K240.
 
Poslednja izmena:
Čudi i mene, pre neki dan sam gledao na Aliju, pala im je cena sa blizu 80 na 60 i kusur dolara...

Imam ih i veoma sam zadovoljan. Nisu glomazne, moj par je utegnut, veoma su udobne, najudobnije sluške koje imam. Kabl nije ništa posebno ali radi posao i lako je zamenljiv, meni je dovoljno (možda i malo previše) dugačak jer su ubodene u DAC/amp koji mi stoji na kućištu pored stola. Jastučići su meki i udobni i dovoljno duboki da moje uši ne dodiruju drajvere. Pale su mi sa stola par puta i ništa im se nije desilo, heh. Nemam zamerke na izdržljivost. Možda nisu za one sa baš velikim glavama i ušima jer su pripijene i mogu da budu tesnije glavonjama a obim "čašica" nije mnogo veliki. Za moju omanju glavu i uši su baš fine na skoro najužem "podešavanju".

Što se zvuka tiče, s obzirom da su zatvorene soundstage nije loš. Basa ima dovoljno u prvom, default položaju onog "prekidača", ako zatreba da gruva stavi se u drugi položaj. Zanimljivo, ni tako boostovani bas ne guši ostatak, deluje samo na niske frekvencije, što su pokazali i testovi. Ne preporučujem da se odvrne na treći položaj jer onda je već mutno i kvari zvuk. Ima odličnu separaciju zvukova, pogotovo za zatvorene sluške...to sam naročito primetio na početku ove pesme: https://www.youtube.com/watch?v=DpYitYYWfNw. Srednji tonovi su manje-više neutralni, visoki su detaljni ali ne i oštri kao kod Presonusa HD7...ima mali drop na 3-5KHz i blagi peak na 9-10KHz, prema frekvencijskim graficima na netu. Generalno, relativno su neutralne ali ne i ono klinički. Sviđa mi se zvuk. Definitivno preporučujem onima koji traže jeftinije zatvorene sluške.
zvuci zanimljivo. steta sto full open stupanj muti ostatak spektra... mozda bih i uzeo jedan par kao neki basshead HP. najbolji bass po mom ukusu sam cuo na ws77 od audio technica. nema ni trunke od boom-a , kristalno cist, jak i kontrolisan mada su neudobne, on ear (bar meni nisu full ovear ear). susta suprotnost od dt990 sa masivnim i boomy bassom i veoma udobnim. da ako nadjem neke po mom ukusu dok tragam.
 
Nedavno naleteh na ovaj kanal: https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie/featured?disable_polymer=1
Lik je dosta ostriji u kritikama od ostalih ''review-era''.
Ima klipova u kojima i previse drami oko nebitnih stvari, fond eng reci mu nije bas sjajan ali nema veze.

Prelusavao sam (Z) sound demo raznih slusalica, znam da to nije 100% verodostojno ali uz dovoljno dobre slusalice ipak moze da se stekne bar neki osnovni utisak o zvuku i najosnovnijim razlikama izmedju slusalica (pod uslovom da je snimak verodostojan). Primetio sam da neki od snimaka zvuce neocekivano neubedljivo, prosecno, i po komentarima sam zakljucio da tu nesto nije ok. Najvise sam se iznenadio da izuzetno hvaljene HD58x na Z kanalu zvuce (relativno veiled) kao neke jeftinije, prosecne Senn. Onda sam potrazio jos neke snimke i nisam mogao da verujem o kakvoj razlici se radi:

vs




Poslusajte i procenite sami, po mom misljenju ovo je ipak primetna razlika i na osnovu drugog demo snimka mogu da kazem da HD58x zvuce dosta bolje i generalno odlicno, izgleda da su stvarno sjajna kupovina za taj novac.

Nedavno je snimio i video u kom se ''zakacio'' sa Zeos-om i jos nekim YT/hi-fi likovima, prilicno je ostar u kritikama mada cesto i previse drami
(podseca malo na naseg vodju :d)


U svakom slucaju zanimljiv kanal koji treba pratiti.

PS

S obzirom na ostrinu kritika potrazio sam klipove o SL, ocekivao sam da ce zestoko da ih napljuje (mnoge slusalice je ''sahranio'', bez obzira na brend i cenu) ali se iznenadih koliko zapravo hvali HD681:
https://www.youtube.com/watch?v=Z5gNnBI5EWw
https://www.youtube.com/watch?v=fiC2dkLLtt8

Naravno, kritikovao je naostrene visoke ali je izjavio da HD681 (uz EQ preset koji ne napravio) njemu zvuce malo bolje od DT990 i relativno uporedivo sa HD600. Da, to je lik izjavio vise puta.
U opisu drugog videa je postavio i DL link za taj njegov EQ preset za HD681 i EqualizerAPO program. Probacu kako taj preset radi sa HD7 pa cu javiti utiske :)
 
Poslednja izmena:
Imam i performance 840 koje sam stavio na glavu mozda 2 puta po 5 min xD. Taj lik o kome pricas je jos u nekoj mamlaz fazi... Previse predrasuda ima za reviewer-a. Hoce da bude tyl junior sa inner fidelity-a al mu fali shlifa za to. Al dobri su mu sound demoi to mu moram priznati. Samo malo da iskulira i da ponekad da primer sta njemu zvuci dobro. Ispade mu reference iem s8 bundle sto je smesno jer sam imao i s8 i sad imam s9 i naravno uz oba slusalice koje ne da nisu best do 100$ nego se vrte tu oko <50$. Mozda ga *mjau**mjau**mjau**mjau* i sto mu maternji nije eng. Ali ima neke cudne izjave...
 
Zasto ne koristis P820/840? :D

Jeste, lik je ''malo'' cudan/naporan ali nema veze, sound demo snimci su mu izuzetno dobri a nije lose cuti i malo drugacije misljenja i kritike od tog od hi-fi namcora :)
Ni meni te stock Samsung/akg slusalice nisu nista posebno (svakako su bolje od starih stock) mada ih on verovatno testira na boljem DAC od S8/S9 pa mozda zato zvuce bolje nego sto je to slucaj u kombinaciji sa Samsung telefonima.
 
Poslednja izmena:
P820 dosta koristim, mada sam uzeo dva para. Na jednom sam stavio velour pads i niih koristim ove druge tu bleje bzv... A na zalost p840 ne stizem da se posvetim posto imam i hd58x koje za sad cesce koristim. A i trenutno sam vise na iem posto sam uzeo shure se425, narucio as10 od KZ i one Macaw GT600S pa me zivo interesuje sta je taj calvin cuo posto meni na njegovom sounddemou as10 zvuce dosta dobro, pogotovo u visokim a on rece da imam bumpy sound curve. Naravno da ne ocekujem cuda od chifi-a. Nisam ni ja misljenja da sto vise love das da uvek dobijes bolje (npr ath e50 retail price 200e i osim boljeg fit-a i udobnosti su za nekih dobrih 15% ispod 2x jeftinijih e40...). Steta sto nam vise od ovih kineskih hifi marki nije dostupno cuo sam samo hvalospeve o bgvp dm6 a kostaju oko 130$. mozda i iSine uzmem ako nekad osvanu na massdropu xD
 
Ja tebe "pola" onog sto si napisao "nisam razumeo"... :d
 
Drugari, malo off. Da li neko zna koje su najbolje, cena kvalitet, slušalice sa mikrofofonom za mobilni? Kada se vozi auto da može da se javiš.
 
^ https://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice/page442
Zavisi od budzeta ali do 50e verovatno Byron (49e kosta verzija za android, u srb), izgleda da zyllion ima te BD pa ga pitaj za utiske.

Pazarih danas ove Fostex.
https://www.fostexinternational.com/docs/products/TR-Series.shtml
https://www.musicstore.de/en_RS/EUR/Fostex-TR-90-80-Ohm/art-REC0012389-000
https://www.musictech.net/2016/07/fostex-tr-series-headphones-review/
https://www.fostexinternational.com/docs/pdfs/Fostex_rec_0317.pdf
https://www.modernhifi.de/fostex-tr-90-tr-80-tr-70-test/

fostex-tr-90-80-ohm_1_REC0012389-000.jpg

Jos je rano za konacne utiske, sledi malo ozbiljnije testiranje za vikend. Prvi utisci (sa dubokim jastucicima, za koje kazu da su zvucno malo losije opcija za TR-90, probacu i navodno bolje, plice) su veoma pozitivni ali uz izostanak odusevljenja zvukom i drasticnog apgrejda.

Dizajn, kvalitet upotrebljenih materijala i izrade, sadrzaj pakovanja/dodatna oprema.. sve to je dosta iznad HD7 slusalica i tu nema sta da se prica (sto je i ocekivano s obzirom na veliku razliku u ceni - 24.000 vs 5500k din) ali to je jedino polje gde su Fostex odrale Presonus.

Zvuk je bolji (malo bolji), precizniji, prefinjeniji (tu pre svega mislim na visoke i srednje tonove) i ''studijski'' u odnosu na HD7 koje zvuce manje kontrolisano iznad 2-3kHz pa do 7-8kHz (posebno u kompleksnim pesmama i uz X6 DAC), dinamika je takodje malo bolja kod Fostex, imaging (opet malo) precizniji ali zato HD7 itekako pokazuju zube kada su bas i soundstage u pitanju. HD7 imaju malo naglaseniji sub-bass (peak je na prelazu iz low u mid-bass, 60-90Hz) dok Fostex izgleda imaju peak izmedju na prelazu mid/high bass. Fostex bas bih opisao kao ''solid'' ali dovoljno fluidan i precizan dok je HD7 nekako tecniji i vise ''tight''. Odziv srednjih jos ne mogu da procenim ali je cinjenica da Fostex i tu zvuce malo bolje (ne mogu da izbegnem upotrebu reci ''malo''). Soundstage je cak za nijansu siri kod HD7 ali izgleda da Fostex ipak imaju sve to malo bolje izbalansirano ''po dimenzijama''. TR-90 visoki zvuce kultivisanije, prefinjenije i malo detaljnije dok su srednji vise life-like i detaljniji. Ocekujem dodatno poboljsanje TR-90 zvuka sa plicim jastucicima.

TR-90 (80Ω, 90dB/mW) deluju relativno zahtevno ali i uz E10k/X6 (oba u low-gain modu) zvuce vise nego dovoljno glasno, ne primecujem da im fali bilo sta u zvuku. Naravno, zvuk mora vise da se pojaca u odnosu na druge slusalice koje koristim. Izolacija im je malo bolja iako su i one semi-open.

Zanimljivo je to sto se HD7 uz E10k drze bolje u duelu sa TR-90 nego kada su oba modela povezana na X6, tu pre svega mislim na visoke tonove (sve bez koriscenja EQ).
Ubedjen sam da je to zbog izlazne impedanse, E10k (1.5Ω izlazna) je dosta bolji na tom polju za slusalice sa niskim impedansama od X6 (8-10Ω), moj neki laicki zakljucak jos od pocetka koriscenja X6 je da upravo ta karakteristika remeti frekventni odziv i pogorsava visoke na HD7/CKX9 u odnosu na FiiO. Fostex u tom smislu zvuce skoro pa isto uz oba uredjaja ali s obzirom da su 80Ω onda im visoka izlazna impedansa X6 ne smeta kao ostalim slusalicama koje koristim.

Dakle, uz E10k (bez bass boost-a) HD7 ne zvuce mnogo losije od TR-90 koje su ipak pobednik zbog malo prefinjenijeg, preciznijeg, dinamicnijeg zvuka. Ako se upali bass boost onda HD7 po muzikalnosti cak i prestizu Fostex ali ne u svim zanrovima/pesmama. U tom slucaju Fostex skoro da gube sve te male prednosti jer uz FiiO Presonus dobijaju i muzikalnije, punije srednje a visoki u startu nisu problem iako su malo ostriji ali ne kao kada je X6 u pitanju.

Uz X6 DAC-a moze da se kaze da Fostex prave vecu razliku u odnosu na HD7 (bez EQ). Ako aktiviram EQ preset za PreSonus (niski tonovi do 200Hz pojacani +2dB-1.8dB, sve iznad 2kHz utisano za 1dB) onda se razlika smanjuje i HD7 zvuce muzikalnije, malo punije i vise smooth mada i dalje ima nervoze u visokim (koja najvecim delom ne postoji na E10k).

Za sada sam izuzetno zadovoljan sa TR-90, pre svega jer sam ih nasao polovne a u mint stanju sa punom opremom za 9.000 din. Lep je osecaj koristiti slusalice ove klase :)

PS
Ali kada znam pocetnu cenu ove Fostex serije (250$/€ pre 2 godine) i trenutnu cenu (180-200$/€ u zavisnosti od trzista) jednostavno mi je lakse da shvatim hajp oko SL i slicnih chi-fi slusalica. Izgleda da komentari korisnika-kolekcionara audio opreme (hajp vezan za odnos cena-kvalitet SL/iSK i slicnih modela) ipak nisu lupetanja i marketing iako svakako ima tu i preterivanja. HD7 sam platio samo 40€ i sada sam jos ubedjeniji da sam obavio sjajnu kupovinu pre 5 godina.
 
Poslednja izmena:
P820 dosta koristim, mada sam uzeo dva para. Na jednom sam stavio velour pads i niih koristim ove druge tu bleje bzv... A na zalost p840 ne stizem da se posvetim posto imam i hd58x koje za sad cesce koristim. A i trenutno sam vise na iem posto sam uzeo shure se425, narucio as10 od KZ i one Macaw GT600S pa me zivo interesuje sta je taj calvin cuo posto meni na njegovom sounddemou as10 zvuce dosta dobro, pogotovo u visokim a on rece da imam bumpy sound curve. Naravno da ne ocekujem cuda od chifi-a. Nisam ni ja misljenja da sto vise love das da uvek dobijes bolje (npr ath e50 retail price 200e i osim boljeg fit-a i udobnosti su za nekih dobrih 15% ispod 2x jeftinijih e40...). Steta sto nam vise od ovih kineskih hifi marki nije dostupno cuo sam samo hvalospeve o bgvp dm6 a kostaju oko 130$. mozda i iSine uzmem ako nekad osvanu na massdropu xD

Ja tebe "pola" onog sto si napisao "nisam razumeo"... :d

Povodom moga pisanja dobio sam od kolege forumasa licnu poruku pod nazivom "rečnik manje poznatih reči i izraza", tako sam se slatko ismejao, jednostavno moram podeliti poruku sa vama... :D

UŽIVAJTE. :D

vladat1 je napisao(la):
Ja tebe "pola" onog sto si napisao "nisam razumeo"... :d


velour pads - mesto za sletanje helikoptera

bleje - ono što ovce rade

bleje bzv - ono što ovce rade svaki dan

posvetim - sveto mesto

shure se425 - 4 šura po redu,

as10 od KZ - dobra pozadina Katarinine Z

Macaw GT600S - krava koja jede mak

calvin cuo - jedinca za merenje mikrotalasa iz svemira

sounddemou- mesto gde se sunča demon, a nije pakao

bumpy sound curve - mesto gde se čuju kurve
 
Sta si to pitao pa obrisao? :D

Moram da navedem sta sam jos primetio, vezano za sound demo snimke.
Uz combo X6+HD7 sam preslusavao razne sound demo, pre kupovine Fostex sam vise puta preslusao onu funk pesmu iz Zeos TR-series demo-a i mogu da kazem da sve to zvuci prilicno uporedivo sa zvukom koji cujem preko samih TR-90 (kada datu pesmu pustim u plejeru bez EQ). Sto znaci da sound demo itekako imaju smisla, i pored YT kompresije, samo treba koristiti DAC i sto neutralnije slusalice za preslusavanje.

Sudeci po onome sto cujem (opet, X6+HD7 pa poredjenje sa Fostex) ove TR-90 najpribliznije zvuce ATH M40x slusalicama. Sto je svakako dobro. Bas im je veoma slican kao i ostatak zvuka, mozda Fostex imaju samo malo veci soundstage zbog semi-open dizajna.

Fostex izrada je izuzetno dobra kao i kvalitet upotrebljenih materijala (kvalitetna plastika, koza ili mnogo dobra alternativa kozi, metal), vec na prvi dodir odaju premium utisak i dosta bolji od Superlux-olikih plastikanera. Ali to ne znaci da ce i trajati duze, npr. TR-90 ne bih bas smeo da ''savijam'' iz zezanja kao HD7 koje to podnose bez problema.

U fabrickom pakovanju se nalaze 2 para jastucica izuzetno dobrog kvaliteta (plitki i duboki), dva kabla (klasican i ''coiled'', oba su kvalitetna mada coiled deluje bolje). Sistem zamene/postavljanja kablova (sa lock funkcijom) je odlican.
Kvalitet 6.25mm to 3.5mm audio adapter konektora je takodje odlican mada malo smara sistem ''srafljenja''.

Potencijalno najveca mana TR-90 je sistem ''klizaca'' (ovaj deo za podesavanje, plastika klizi po metalu), kao ideja deluje dobro ali je otpor klizanju morao da bude veci. Za sada nema problema kada se slusalice stave na glavu, veoma su udobne i stoje na mestu ali ako se cesto skidaju onda ti klizaci mogu polako da se pomeraju. Postoje srafovi za zatezanje tog sistema ali nisam jos probao, za sada nema potrebe.

U svakom slucaju ove Fostex deluju odlicno (kvalitet i dodatna oprema) a i zvuk je odlican mada vise ''monitor'' nego hi-fi, bar po mom misljenju. Tako se i reklamira cela TR serija.
Ostaje jos da probam plice jastucice, nema previse utisaka po netu ali korisnici uglavnom kazu da TR-90 zvuce bolje sa tim plicim jastucicima, da je bas malo precizniji a srednji su muzikalniji.

Da, zyllion rece da njemu TR-90 zvuce malo bolje od DT990 Pro i uporedivo ili za nijansu losije od HD58x.
Nisam poredio pa ne mogu da komentarisem ali je odlicno ako je tako mada me stvarno privlaci zvuk tih Senn, mozda je zvuk HD600 precizniji, detaljniji ali (po mom misljenju) nemaju ''fun'' efekat kao HD58x.
 
Poslednja izmena:
Nedavno naleteh na ovaj kanal: https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie/featured?disable_polymer=1
Lik je dosta ostriji u kritikama od ostalih ''review-era''.
Ima klipova u kojima i previse drami oko nebitnih stvari, fond eng reci mu nije bas sjajan ali nema veze.

Naleteo sam poodavno na njegov kanal, tokom pretrage za testovima bluetooth zvučnika, nije bilo za mene, par osoba mi se obratilo za savet oko kupovine, pošto se ne snalaze u tim vodama.

Iskreno, nisam ni ja imao neka velika iskustva po tom pitanju, ali sam ipak preuzeo obavezu na sebe, smatrajući da ipak mogu koliko-toliko bolje da procenim šta valja.

Relativno brzo sam naleteo na njegov kanal, i mogu reći da sam bio prijatno iznenađen njegovim testovima bluetooth zvučnika, za sada mi se čini prilično jedinstven zbog svojih binauralnih snimaka.
Poželjno je slušati ih preko slušalica, po mogućstvu što kvalitetnijih, da bi se stekao potpuniji utisak.

Naleteo sam na još nekim kanalima na snimke zvuka, ali sve je to bilo suviše lošeg kvaliteta (zvučno), da bi bilo kakvo poređenje ili zaključak mogao da se izvuče.

Njegovi binauralni snimci su veoma kvalitetni, i to je ono što ga izdvaja od ostalih kanala.
Takođe je veoma interesantno da njegovi snimci veoma dobro prenose potencijal testiranih zvučnika, u principu zvučna slika je veoma verna, tj. ko ima dobre slušalice, steći će veoma dobar utisak o tome kako će predmet potencijalne kupovine zvučati.

Zadatak koji sam dobio je bio otprilike sledeći: budžet do nekih 70-80 evra, eventualno do 100, kod druge osobe slično, sa mogućnošću i do 150, ako je skuplji model izrazito bolji.
Balansirani, čisti zvuk je bio prioritet, sa dobrim dubokim područjem, ali ne i neki model koji se samo time ističe, tj. da bass zatrpava i prekriva ostale opsege.

Nakon pregleda prilično testova, ne samo na tom kanalu, odluka je pala na DOSS Soundbox XL za osobu 1 (budžet do nekih 80 evra), za osobu 2 isti model, kao skuplja, i nešto bolja alternativa Docking D Fine (oko 140 evra).

Osoba 1 je odmah prihvatila savet i naručila DOSS Soundbox XL za 70 evra (nemački Amazon).

Docking D Fine zaista fino zvuči, ali je duplo skuplji, a nije toliko bolji, nijanse su u pitanju, tako da je osoba 2 nakon uzajamnog savetovanja takođe naručila DOSS Soundbox XL.

Odlučujuću ulogu u oba slučaja je imao baš taj kanal (clavinetjunkie) i njegovi snimci, naši komentari pre kupovine su bili u stilu "ako približno zvuči kao na snimku, biće odlična kupovina".

Ispostavilo se da je zaista tako, utisak o zvuku koji smo stekli sa njegovog kanala je u potpunosti opravdan, zvuk/zvučna signatura tog modela je veoma verno preneta na snimku, nije ništa ulepšano ili lažirano.

Uglavnom, oba kupca su izuzetno zadovoljna kupovinom i zvukom koji su dobili.
Moram priznati da sam takođe donekle iznenađen napretkom tehnike, tj. kvalitetom zvuka koji se može dobiti iz zvučnika tako malih dimenzija.

Nije apsolutno nepoznat teren za mene, čuo sam u dosta prilika razne druge bluetooth zvučnike, ponekad zaista iznenade zvukom koji izlazi iz tih malih kutijica.

Sada malo o "negativnim" stranama kanala: opisi su mu relativno škrti, nebitno da li priča na nemačkom ili engleskom, ali je to dobro kompenzovano zvučnim snimkom, tako da se ipak može steći utisak.

Ponekad priča tako, kao da je pre toga gurnuo prste u utičnicu od 230V (nervozno, naelektrisano, ubrzano). :D

Interesantni su mu i snimci većih (jačih) bluetooth zvučnika na otvorenom prostoru, za korisnike kojima je to bitno.

Kao recimo test modela Teufel Boomster XL, naslov je dobar, u prevodu otprilike "učiniti sebe omiljenim u komšiluku/susedstvu". :d

Testirao je "domet" tog modela, tj. koliko se daleko čuje, kada ga "odvrne" do kraja.

Njegove testove slušalica nisam gledao do sada, malo na brzinu sam bacio pogled na linkove koje si postavio, interesantna mu je ona skalamerija kojom snima zvuk slušalica, ne znam da li je to sam napravio, ili kupio neki gotov proizvod.
U svakom slučaju, veoma dobro prenosi/snima zvuk slušalica, pozitivno sam iznenađen.
 
Poslednja izmena:
odjednom mi "produvao" front panel džek na zvučnoj(xonar dg) od Samson SR850 sluski sa alija posle 10 min. slusanja
tj desni izlaz ne radi više, ni na zvučnicima ni na sluskama..bile su podešene na 32 oma.....
uputstvo za njih nisam dobio ali sam računao da nće biti problema...ipak xonar dg ima pojačalo za sluske...
da li je uopšte pouzdano da ih povežem na fx x3 /sa xonar polumrtvom optičkim ili bez asusa
fx stiže najkasnije za 7 -10 dana...

moguce da nije od njih, ali radile su svega 10ak minuta....a zadnji džek na zvučnoj je davno svakako bio crko...i ja opet povežem na front, već dva tri meseca tako slusam i zvucnike na prednjem, ali baš danas kad stigle sluske da crkne...inače tidal hifi je svirao u pozadini i njegov exclusive priority wasapi mode... a tidal mi je isto tako shebo i taj zadnji džek...

da li smem samsona da vežem na integrušu realtek? sa asus b350 prime plus....da se ne upokoji i ona
 
Poslednja izmena:
Sta je najbolje sto moze da se uzme od slusalica do 10k dinara za gaming, skype, youtube muziku?
 
Najcesce se preporucuju Hyper X (nekoliko modela koji se otprilike uklapaju u planirani budzet, cene se krecu 80-110e) i Sennheiser GSP300 (oko 100e).
Testova i korisnickih utisaka po netu/YT ima u velikom broju, prelistaj/odgledaj neke od boljih review-a pa proceni koje bi ti vise odgovarale. A mozda mogu da se nadju i jos neke, malo kvalitetnije (i skuplje) slusalice koje su trenutno na popustu ili rasprodaji, treba proveriti ponudu poznatijih domacih prodavnica.

@Accuphase
Slazem se, svakako vredi pratiti taj kanal.

@pmb
Verovatno je slucajnost u pitanju, ne znam kako to sluske mogu da ubiju zvucnu. Godinama sam koristio XDG sa raznim 32Ω slusalicama (probao sam i exciter/64Ω+ mod) i sve radi kako treba (karta je i dalje potpuno ispravna) s tim sto je za takve slusalice ipak optimalan 32-64Ω mod, i sa njim mogu da zvuce preglasno ako se ''odvrne'' volume, nema svrhe unistavati sluh.
 
Poslednja izmena:
da, evo prikačio sam ih privremeno na realtek integrušu,
sve OK
možda sam zeznuo na tidal hifi aplikaciji sa podešavanjima, sve mi je bilo ukljuceno, force volume, exclusive mode i passtrough mqa(disable software decoding of audio)...sad sam to iskljucio...
 

Prilozi

  • tidal.jpg
    tidal.jpg
    190.1 KB · Pregleda: 84
Nazad
Vrh Dno