Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Od over-ear i nemas neki preterano dobar izbor. Pretrazi poslednjih 20-30 strana teme, zyllion je napisao nekoliko korisnih postova na tu temu a i uopste su se spominjale neke Senn, Sony u tom cenovnom rangu.
Ili da pogledas neke polovne, ocuvane bezicne vise klase mada izbor obicno krece od 120/130-200 evra.

Od bezicnih slusalica (ali on-ear) ove AKG su najbolja kupovina za sada jer je velika ponuda po oglasima prilicno oborila cene.
 
Pozdrav audiofili,
.. elem, ne zanima me ovaj thread, već onaj drugi, 'generalni' thread za sluške. Želim da kupim, skuplje-dugotrajnije, in ear sluške..

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Od over-ear i nemas neki preterano dobar izbor. Pretrazi poslednjih 20-30 strana teme, zyllion je napisao nekoliko korisnih postova na tu temu a i uopste su se spominjale neke Senn, Sony u tom cenovnom rangu.
Ili da pogledas neke polovne, ocuvane bezicne vise klase mada izbor obicno krece od 120/130-200 evra.

Od bezicnih slusalica (ali on-ear) ove AKG su najbolja kupovina za sada jer je velika ponuda po oglasima prilicno oborila cene.

On-ear никад нисам пробао, фрка ми је да ли ће ми бити неудобне. Која је разлика у односу на over-ear.

Иначе овде их нешто лоше оценише https://www.expertreviews.co.uk/akg/1409799/akg-y500-review дал можда пошто је била виша цена
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
On-ear никад нисам пробао, фрка ми је да ли ће ми бити неудобне. Која је разлика у односу на over-ear.

Иначе овде их нешто лоше оценише https://www.expertreviews.co.uk/akg/1409799/akg-y500-review дал можда пошто је била виша цена

Osnovna razlika izmedju On ear i Over Ear je nacin na koji ti zvucnici od slusalica i sami jastuci stoje na glavi. On ear su obicno manjih dimenzija i nalezu na usne skoljke direktno.

Dok Over Ear idu okolo glave premda zavisno od dimenzija neke se cak mogu nazvati hibridom izmedju On ear i Over Ear(zavisno od korisnika tj velicine) u tom smislu da dozvoljavaju da ti usi dodiruju unutrasnjost slusalica, dakle upadaju ti ali opet idu oko glave ne nalezu na same usi direktno i jastucima i zvucnicima.

Vidi i Sennheiser Hd 4.40 BT Over Ear model, kazu da je poprilicno tople prirode dakle tjunovan da zvuci vise masno i direktno smooth nego vazdusasto analiticki/ klinicki sto je normalno s obzirom na namenu. Mislim da jeste pisano i o njima ovde sto rece Hsv.
 
Poslednja izmena:
@sale941 Mislis idu slusalice "oko usiju", sam ram (rajf) slusalica bilo da su "on" ili "over" ušiju ide "oko glave" dok "školjke slušalica" sa jasitučićem idu na ili oko ušiju (ušne školjke)...
Neko nam je umoran bio? ;)
 
Tako je. :D
Mada u globalu je to ista stvar samo sto sam u silnom zvakanju iskomplikovao sklop recenice.
 
evo jedno pitanje koje sam negde vec postavio, pa da vidim i ovde...

postoje li neke jeftine bezicne slusalice koje mogu da se koriste za igre i prevashodno gledanje tv-a, tj. kojima zvuk ne kasni za slikom? do 30 evra recimo. :)
ja probao nedavno sony sony wh-ch500 (BT) od oko 50e i zvuce dobro, al dzabe kada zvuk kasni - nema ugodjaja osim kad se samo slusa muzika.

moze in-ear, on-ear, over-ear... svejedno.
 
Do 30 evra jedva i da postoje. [emoji23]

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
evo jedno pitanje koje sam negde vec postavio, pa da vidim i ovde...

postoje li neke jeftine bezicne slusalice koje mogu da se koriste za igre i prevashodno gledanje tv-a, tj. kojima zvuk ne kasni za slikom? do 30 evra recimo. :)
ja probao nedavno sony sony wh-ch500 (BT) od oko 50e i zvuce dobro, al dzabe kada zvuk kasni - nema ugodjaja osim kad se samo slusa muzika.

moze in-ear, on-ear, over-ear... svejedno.

Jedino APTX i ApTX Low latency imaju prakticno nikakav delay od BT modela.

Za te pare od novih neces naci nista . Mnogo bolje resenje ti je da kupis RF model polovan sa KP npr ove

Sony RF-TMR4000

U radnji bi ti nesto slicno njima kostala izmedju 7- 8 i 10k dinara.
 
Poslednja izmena:
evo jedno pitanje koje sam negde vec postavio, pa da vidim i ovde...

postoje li neke jeftine bezicne slusalice koje mogu da se koriste za igre i prevashodno gledanje tv-a, tj. kojima zvuk ne kasni za slikom? do 30 evra recimo. :)
ja probao nedavno sony sony wh-ch500 (BT) od oko 50e i zvuce dobro, al dzabe kada zvuk kasni - nema ugodjaja osim kad se samo slusa muzika.

moze in-ear, on-ear, over-ear... svejedno.

Do 30 evra jedva i da postoje. [emoji23]

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

heehe hvala. ponadao sam se sam da su kinezi nesto solidno smandrljali. :D
nista onda, sacekacu malo. verovatno ce za godinu dana biti barem duplo jeftinije. :)
 
Hehe ne obeshrabruj se odmah. Ja kad nesto se zainatim da iskopam to obicno bude iskopano pogotovo kad izgleda da je nemoguce.:D

2 god garancije wireless model neka firma iz panceva . Link Maxel pravi solidne low budget Studio i Dj varijante tacnije rebranduju poput Takstara/Isk i Superlux nema mnogo dostupnih modela kod nas a i kad bi ih imalo verovatno se ne bi probilli.

O ovom modelu ne mogu mnogo iskopati al verujem da su ok zvukom jer se ne placa reklama na brend naravno. Sto se prijemnika tice to me brine low budget RF slusalice obicno imaju tu falinku da im prijem bude nestabilniji bas zbog baze.

Od bluetooth modela sam nasao Ovo SoundPeats A2
Ima i Aux port/znaci preko kabla mozes da ih vezes isto a Podrzava APTX doduse na nekim mestima poput Headfi jedan lik je rekao da ne podrzava APTX a prodavac kaze da je novo dakle full pack, al fazon nzm pitaj ga za garanciju to nije naveo.


Ovo je vec malo poznatiji model u pitanju Recenzija

Headfi recenzije


Kazu da ima Vrlo izrazen mesnat bass, da im je kontrola istog ocekivano nesto losija, da visoki nisu povuceni al nisu ni totalno zamrljani dok su im srednji najslabija karika delimicno povuceni ali opet jasni ali glavni problem je mesanje/bleed izmedju Midbass i nizih mids .

To se moze ispeglati delimicno verovatno ako kacis na uredjaje sa EQ na tv-u nzm kako bi to islo ako nije android il slicno.
 
Poslednja izmena:
Inace da ljudi malo sam se igrao sa Eq-om u Foolbaru (pre toga testirajuci Winamp koji fabricki ima poprilicno neprecizan i muljav EQ bez plugina, kao i Jetaudio (solidan jer je 15 bands ali nema obelezeno frefenciski opseg ili skalu pa je beskoristan za siri tjuning tacnije tezak.

Kao referencu za Mids i separaciju od ostatka mi sluzi M30x , i onda sam uzeo da od Isk Hf2010 detaljno pokusam da se setim kako ispeglati jedinu sonicnu manu koju ima u sebi (kad su u pitanju odredjene Rock/metal pesme uglavnom gde ima dosta istrumentalne distorzije/vazduha i onakvog grebanja po ploci efekta to je amplificirano na ovom modelu ko i Na DT 7xx i 9xx seriji opste poznato (premda njih nisam slusao uzivo ali uskoro cu).

Pre sam napisao da treba tweakovati tj smanjiti 10khz region ko je osetljiv al to nije potrebno zapravo.

Treba povecati 1KHZ i 2.5 khz to jeste tacno.

Uz duzi test otkrio sam da treba zapravo se fokusirati na tonove izmedju 3.5khz i 5khz Oni su ti koji prave razliku njih treba smanjiti dok 7khz i 10 il 12 khz nema potrebe dirati jer ne donose efektivan sveukupno dobar efekat.


I dakle da bi ste poboljsali prelaze kod glasova i priblizili ih u tonalitetu, onome sto bi trebali da budu ako gledamo suvu preciznost, kao i ako hocete da se resite Metalnog zamagljenja, koje sam spominjao (ovo ima svoj smek kao i cvrcanje to daje klinicku sliku sluskama zato ih i drzim bez eq generalno) onda probajte da koristite u vasem EQ programu ova egzaktna podesavanja.


Generalno sve preko ovog ili narusava Sparkle i karakteristicnu energiju u zvuku ili pak ako povecavate pozitivne vrednosti pravite efekat da se sirina cele prezentacije malo suzava .

Krajnji rezultat je jos za mrvicu balansiraniji (iako je vec balansiran) i kontrolisaniji utegnut zvuk sa naglaskom na 1 Khz region dok se smanjuju tonovi koji uticu na vazdusnost i instrumentalnu distorziju efektivno.
bandicam 2019-08-17 23-57-14-798.jpg
 
Poslednja izmena:
Hehe ne obeshrabruj se odmah. Ja kad nesto se zainatim da iskopam to obicno bude iskopano pogotovo kad izgleda da je nemoguce.:D

2 god garancije wireless model neka firma iz panceva . Link Maxel pravi solidne low budget Studio i Dj varijante tacnije rebranduju poput Takstara/Isk i Superlux nema mnogo dostupnih modela kod nas a i kad bi ih imalo verovatno se ne bi probilli.

O ovom modelu ne mogu mnogo iskopati al verujem da su ok zvukom jer se ne placa reklama na brend naravno. Sto se prijemnika tice to me brine low budget RF slusalice obicno imaju tu falinku da im prijem bude nestabilniji bas zbog baze.

Od bluetooth modela sam nasao Ovo SoundPeats A2
Ima i Aux port/znaci preko kabla mozes da ih vezes isto a Podrzava APTX doduse na nekim mestima poput Headfi jedan lik je rekao da ne podrzava APTX a prodavac kaze da je novo dakle full pack, al fazon nzm pitaj ga za garanciju to nije naveo.


Ovo je vec malo poznatiji model u pitanju Recenzija

Headfi recenzije


Kazu da ima Vrlo izrazen mesnat bass, da im je kontrola istog ocekivano nesto losija, da visoki nisu povuceni al nisu ni totalno zamrljani dok su im srednji najslabija karika delimicno povuceni ali opet jasni ali glavni problem je mesanje/bleed izmedju Midbass i nizih mids .

To se moze ispeglati delimicno verovatno ako kacis na uredjaje sa EQ na tv-u nzm kako bi to islo ako nije android il slicno.

hehe, hvala! stvarno nisi trebao!
a cim ima on/over ear, mora da ima i bubica. verovatno su godnije za izlezavanje, mada nisam njihov ljubitelj. :)
videcu svakako da pribavim nesto (verovatno od ovoga) pa da javim utiske. :)

Inace da ljudi malo sam se igrao sa Eq-om u Foolbaru (pre toga testirajuci Winamp koji fabricki ima poprilicno neprecizan i muljav EQ bez plugina, kao i Jetaudio (solidan jer je 15 bands ali nema obelezeno frefenciski opseg ili skalu pa je beskoristan za siri tjuning tacnije tezak.

Kao referencu za Mids i separaciju od ostatka mi sluzi M30x , i onda sam uzeo da od Isk Hf2010 detaljno pokusam da se setim kako ispeglati jedinu sonicnu manu koju ima u sebi (kad su u pitanju odredjene Rock/metal pesme uglavnom gde ima dosta istrumentalne distorzije/vazduha i onakvog grebanja po ploci efekta to je amplificirano na ovom modelu ko i Na DT 7xx i 9xx seriji opste poznato (premda njih nisam slusao uzivo ali uskoro cu).

Pre sam napisao da treba tweakovati tj smanjiti 10khz region ko je osetljiv al to nije potrebno zapravo.

Treba povecati 1KHZ i 2.5 khz to jeste tacno.

Uz duzi test otkrio sam da treba zapravo se fokusirati na tonove izmedju 3.5khz i 5khz Oni su ti koji prave razliku njih treba smanjiti dok 7khz i 10 il 12 khz nema potrebe dirati jer ne donose efektivan sveukupno dobar efekat.


I dakle da bi ste poboljsali prelaze kod glasova i priblizili ih u tonalitetu, onome sto bi trebali da budu ako gledamo suvu preciznost, kao i ako hocete da se resite Metalnog zamagljenja, koje sam spominjao (ovo ima svoj smek kao i cvrcanje to daje klinicku sliku sluskama zato ih i drzim bez eq generalno) onda probajte da koristite u vasem EQ programu ova egzaktna podesavanja.


Generalno sve preko ovog ili narusava Sparkle i karakteristicnu energiju u zvuku ili pak ako povecavate pozitivne vrednosti pravite efekat da se sirina cele prezentacije malo suzava .

Krajnji rezultat je jos za mrvicu balansiraniji (iako je vec balansiran) i kontrolisaniji utegnut zvuk sa naglaskom na 1 Khz region dok se smanjuju tonovi koji uticu na vazdusnost i instrumentalnu distorziju efektivno.
Pogledajte prilog 273639

drago mi je da si probao ovo sa isk-om. tacno je slicno tome sto i drzim, doduze na nivo celog sistema. :D
nekako mi sasvim prociscava zvuk koji je bio blago "pokriven", s tim sto ja nisam spustao 3.5/7khz ispod nule.
a sto se tice nizih frekvencija, cak mi je ok i da ih spustim maaaaalkice. mislim da se zvuk time vise otvori nego sto se izgubi.

ali necu vise da se zamaram. cackao sam 2 nedelje i sad imam neku zlatnu sredinu (za x6 varijantu naravno ;)). :D
svakako hvala sto delis utiske. :D dodje mi da polu-nasumicno razdelim reputaciju po forumu, samo da mogu nekima ponovo... :)
 
@polarnimeda
Javi koje si uzeo i kakve su.

I meni treba za TV (ali ako je TV Sony trebaće, za koji je opet potrebna preporuka).

Iz njima poznatog razloga Sony se preko svog BT povezuje isključivo sa svojim slušalicama, dok sa ostalim brendovima neće.
 
Kad je polarnimeda vec spomenuo Peace Gui/ equilazer apo ranije mi je pravio odredjene probleme, ali sam ga isprobao opet i na moje iznenadjenje Peace je sada mnogo pregledniji i customizacija je 2x laksa no pre.

Uzeo sam Hf2010 i ukljucio default EQ u Peace. Zatim sam editovao rucno odredjene frekfencije zamenio sam ih tacnije to je funkcija koja nisam ni znao da postoji.

Zatim sam saltao vrednosti dok nisam dosao do onog sto sam proizveo, u foolbaru s tom razlikom da je rezultat jos vise smooth nego u samom plejeru ! (u smislu toga da se jos vise uklanja onaj metalni veil iznad Mids/ lower treble region u pozadini kod odredjenih stvari je to preocigledno)

U foolbaru je u poredjenju promena agresivnija iako su iste vrednosti, dok se sa ovim to stapa bolje verovatno foolbar dodaje neki Dll procesing zvuku blagi u pozadini kad je Eq u pitanju.

I evo kako to izgleda bandicam 2019-08-18 13-17-53-587.jpg Zadrzana karakteristicna klinicnost, vazdusnost i Edge ali sa prijatnijim prelazima definitivno. (testirano u winampu/foolbaru/,dopaminu i jetaudiu)

I sam Fajl ko hoce da importuje u EQ preset u Apo a ima takstar Hi2050/ Isk Hf2010, ne znaci da ce biti pozitivna promena i za vas ne za sve zanrove i slucajeve (gubi se WOW efekat u nekim deonicama kod nekih pesmama zato sto ta zamagljenost pravi sirinu kod primera gde Mids i nisu u fokusu in first place )


Samo jos jedna potvrda da najvise uticu 5khz, veoma ocigledno zasto kad saltate u realnom vremenu, 1-1.2 khz glasovi ovde dobijaju vise tela.
 
Poslednja izmena:
@polarnimeda
Javi koje si uzeo i kakve su.

I meni treba za TV (ali ako je TV Sony trebaće, za koji je opet potrebna preporuka).

Iz njima poznatog razloga Sony se preko svog BT povezuje isključivo sa svojim slušalicama, dok sa ostalim brendovima neće.

hocu, mada ne zurim, da znas. jos ako padne ensto iz kine... :)

Kad je polarnimeda vec spomenuo Peace Gui/ equilazer apo ranije mi je pravio odredjene probleme, ali sam ga isprobao opet i na moje iznenadjenje Peace je sada mnogo pregledniji i customizacija je 2x laksa no pre.

Uzeo sam Hf2010 i ukljucio default EQ u Peace. Zatim sam editovao rucno odredjene frekfencije zamenio sam ih tacnije to je funkcija koja nisam ni znao da postoji.

Zatim sam saltao vrednosti dok nisam dosao do onog sto sam proizveo, u foolbaru s tom razlikom da je rezultat jos vise smooth nego u samom plejeru ! (u smislu toga da se jos vise uklanja onaj metalni veil iznad Mids/ lower treble region u pozadini kod odredjenih stvari je to preocigledno)

U foolbaru je u poredjenju promena agresivnija iako su iste vrednosti, dok se sa ovim to stapa bolje verovatno foolbar dodaje neki Dll procesing zvuku blagi u pozadini kad je Eq u pitanju.

I evo kako to izgleda Pogledajte prilog 273657 Zadrzana karakteristicna klinicnost, vazdusnost i Edge ali sa prijatnijim prelazima definitivno. (testirano u winampu/foolbaru/,dopaminu i jetaudiu)

I sam Fajl ko hoce da importuje u EQ preset u Apo a ima takstar Hi2050/ Isk Hf2010, ne znaci da ce biti pozitivna promena i za vas ne za sve zanrove i slucajeve (gubi se WOW efekat u nekim deonicama kod nekih pesmama zato sto ta zamagljenost pravi sirinu kod primera gde Mids i nisu u fokusu in first place )


Samo jos jedna potvrda da najvise uticu 5khz, veoma ocigledno zasto kad saltate u realnom vremenu, 1-1.2 khz glasovi ovde dobijaju vise tela.

e pa super mi sto i ti cujes to o come sam pricao! :D
zamalo da okrivim x6 sto mi nesto sa cackanjem eq zvuci bolje nego default. ;)

jedino sto kad ucitam ovaj fajl koji si okacio dobijam samo ravnu liniju, kao da je default. ne znam sto, ali nije vazno. slicno mi vec stoji. :)
 
Program baguje cak i ja kad prebacim na drugi preset i izadjem iz njega a onda importujem fajl dobijam reset vrednosti al frekfencije ostaju izmenjene. Jedino resenje je manuelni edit u samom config fajlu u glavnom folderu.
 
Шта има од бежичних слушки до 100 евра over-ear (као референца, тренутно имам marshall monitor жични модел и задовољан сам са њима)?
Ja sam kupio mpow h5 za 45 dolara na aliju, ali mi ne odgovaraju zato sto kad pricas preko njih udju u handsfree mod i malo se losije cuje, a meni trebaju prvenstveno za to. Ako ti tako nesto odgovara javi se, koristio sam ih 3 dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ortak se premislja koje zatvorene slusalice da kupi, a u opticaju su HyperX Cloud II, AT M40X i ISK HF2010.
Moja preporuka je bila da uzme ISK i neko FiiO pojacalo.
Sta vi kazete?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ISK HF2010 su semi-open, HP2011 closed-back.

A koje da izabere.. pa zavisi od namene (da li su samo za slusanje muzike ili za sve, muzika/YT/filmovi/igre), da li mu treba mikrofon itd.
Zato neka procita testove i bar neke osnovne utiske, posebno o zvuku, pa neka proceni.

Bilo koje sluske da pazari, za DAC/AMP idu standardne preporuke - X6 kao najjeftinije i sasvim solidno resenje (ali uz vece dimenzije i napajanje iz zida) ili FiiO K3 kao manji uredjaj koji se napaja preko USB-a, zvucno je verovatno slican ili mozda za nijansu bolji od X6, ima gain i bass boost prekidace a moze da se kupi u SRB sa validnom garancijom ali za skoro 2x vise novca od X6.
 
Prosledjeno, hvala.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hf2010 , m30 m40x su meni svi u istoj kategoriji kad je sveukupan utisak zvuka, i konstrukcije i svestranosti u pitanju .

Kljucne razlike izmedju m40x i m30x koje licno imam su to sto m40x zvuce kao reference headphones u smislu da bukvalno ne sisaju u nicemu ali imaju tonalitetom najmanje dips tj rupa u spektru. Ali su zato i najmanje uzbudljive, najmanje nametljive nisu ni previse warm ni previse airy ni dark vec nesto totalno izmedju a opet nisu flat zato sto imaju dosta mid bass boost i peak kod najviseg treble opsega tipa izmedju 10 i 14/khz bump.

M30x je pak mid centric i ima najbolju definiciju istih veoma detaljne glasove mesnate bass gitare ( ovo je kod m40x izrazeno isto al na drugim mestima imaju boost, m30x ima i sub i mid bass boost ko m50x dok m40x ima manje sub-a poput Isk hf2010.

M30x zvuci dakle warm mid centric al ima dobru akustiku al malo isecenije ne vazdusaste najvise visoke treble tonove

I m30x i m40x razvaljuju za vokalne rock pesme sa dosta prelaza izmedju pozadinskih istrumenata i manje akusticne gitare.

Takodje veoma dobre za electro house vecinom i Rap i Hard rock.

Mana kod m30x sto m40x ispravlja je sto m40x ima odvojive kablove i sto ima produzenije mikro detalje u visokim tonovima i zvuci manje zaprljano u odnosu na m30x manje harsh za nijansu ali i manje interesantno.

I jedne i druge poprilicno analiticke ali opet i opustajuce prirode. lake za pogoniti cak i na malo jacim izlazima na telefonima.

Prednosti i mane sveukupno m40x ( vecina stvari i za m30x)

Prednosti 1. Vrlo duboka zvucna prezentacija i imaging instrumenata. 2. Balansiranost tonaliteta jako malo ako i ikakvih potreba za stelovanjem eq pogodne za vecinu zanrova.

3. Vrlo detaljni visoki tonovi i vazdusatost ali nedovoljno zivosti za moj pojam preutegnuta i nenametljiva prezentacija

4. Odvojivi kablovi i vrlo dobra konstrukcija izdrzava transport po torbama i gazenje kabla i sl

5. Nepreteran a opet punchy i mesnat mid bass i realan sub bass sa telom.
6. Prirodni vokali koji kao i ostatak slike ne zauzima glavnu rec ali nije ni stopljen u bilo kom slucaju sa ostatkom

7. Lake za pogoniti
8.Fenomenalna izolacija i seal kod vecine ljudi cak i pri haoticnoj glasnoci.
9. Super za filmove i igre gde je imaging i direktnost prioritet a ne pozicioniranje


Mane 1 . grejanje usiju posle sat vremena i manje cesta pojava. 2 . Ne pokrivaju citavu glavu kao beyerdinamic DT 770 il ISK vec umesto okolo usiju idu preko iako jesu over ear ali drugacije forme.

3. Suvise nenametljive za odredjene situacije za razliku od m30x i Hf2010 nemaju jasne adute u tjuningu gde stvarno pokazuju zube.

4 Uzak soundstage i zvuce suvise direktno za ljude koji nisu navikli na ovakav nivo kod slusalica. Ali zato imaju odlicnu dubinu soundstage-a bukvalno se utapas u zvuku.


ISK Hf2010. Prednosti. 1 . Komfornije nego oba ath modela zbog sirih i vecih jastuka, manjeg clamping force i manjka znojenja

2. Veoma dobre za akusticni i hard rock, za trance i za sporije house pesme

3sjajni visoki tonovi super detaljni zivi, solidno edgy i dosezu najvise .

4 . Soundstage je super sirok , manje dubok nego m40 i m30x za nijansu

5. Super mid bass koji je veoma cist dinamican i brz jos brzi od m40x a pogotovo od m30x ali i manje mesnat i manje tela ima ali zvuci prirodnije u pesmama koje su bass light.

6 . Strava za filmove i igre generalno zbog toga sto zvuce veoma agresivno analiticki a opet organski i veselo.

Mane 1. Slabiji mids tonovi bass gitare i glasovi, zamagljenost bez Eq i usviravanja i dobrog neutralnod Dac-a
2.Metaliziranost i sibilance kod odredjenih pesama bez eq ali nista ozbiljno ko DT modeli od beyerdinamica odredjenii.

3.Manje sub bassa zbog otvorenosti dizajna.

4. Manje kontrolisana Harmonicna distorzija u Treble spektrumu u odnosu na ATH kod preslojevitih pesama ali ovo doprinosi onom crunchy i klinicnom karakteru koji imaju.

5. Mogu zvucati preostro i hladno na losim ili hladnim izvorima

6./Teze za pogoniti za jedno 20℅ bar u odnosu na m30x i jos vise za m40x
 
Poslednja izmena:
Budžet do 100e sluške sa mikrofonom (headset)?
Treba mi za posao, odnosno sastanke, hvala:type:
 
@sale941 Hvala za detaljan post, koristice u temi. Uzeo je danas M40X.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li imaju neke on ear slušalice koje bi mogle da zamene PX-100 kojima sam bio evo već deset godina bio prezadovoljan dok nije kabel otišao i sada gledam šta da uzmem. Kada sam kupovao ove u užem izboru su bile Koss Porta Pro i AKG 518 čini mi se, a odluka na ove je pala pošto Koss nije bio da se pazari kod nas, a Sennheiser su bile otvorene pa sam ih uzeo zbog toga. Ne bih davao više od 50-60€
 
Nazad
Vrh Dno