Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Pa uglavnom ove Fiio mašinice, E10K, K3, A3, Q1 MKII, onda je tu i popularni FX-Audio X6, u principu nema nekih preteranih razlika, samo da ima dovoljno snage i da ne košta previše.

Druge kolege ovde se više bave pojačalima i DACovima, pa mogu da daju više predloga.

Vidim nešto online preporučuje se FiiO E10K za HD600... Šta mislite o njemu?
 
Za početak, nevezano za jačinu zvuka - da li si zadovoljan kvalitetom zvuka, signaturom?
Mada, koliko vidim ta Creative nije baš sjajna, HD600 zaslužuju bolju zvučnu ili DAC/AMP.

Ipak proveri da li Creative ima high gain mod (u podešavanjima softvera, ne vidim nigde gain prekidač). Ako nema ili ako ima, a zvuk je i dalje relativno tih i neubedljiv, onda će ti trebati neki bolji uređaj.

O E10k imaš dosta podataka po netu ali i ovde na forumu, i u ovoj temi. Odličan a jeftin model, za high gain kažu da je dovoljan za HD600/650 ali i dalje to nije DAC uz koji bi HD600 zvučale maksimalno kvalitetno. Ovo važi za sve slične DAC/AMP. E10k polako nestaje sa tržišta, zamenio ga je K3 koji je usavršena verzija. Košta 13200 din u srb, sa validnom, 2god. garancijom. Kao i E10k, napaja se samo preko USB-a, ima gain I bass boost prekidače s tim što je bass boost još bolje rešen pa bi verovatno fino legao tim neutralnim Senn sluškama, taman bi obojio zvuk za neke žanrove, filmove, igre.. kao da imaš 2 različita para slušalica, neutralne i bassy. Mogao bi da poneseš Senn do 4A prodavnice i da probaš kako sve to zvuči.

FX Audio X6 - pun je forum info. o tom modelu, i dalje je najbolji entry-level DAC/AMP (za 50-60$), pojačalo je dovoljno za HD600 ali za DAC važi isto kao i za E10k, HD600 zaslužuju DAC i pojačalo iz sopstvenog cenovnog ranga mada će svakako i uz ove modele zvučati solidno. Cena je baš niska za to što nudi, u odnosu na FiiO K3 mana je to što nema 2 god. garancije mada moj X6 radi bez problema skoro 3 godine a i nisam čuo da je neko sa bencha imao probleme sa tim modelom.

FiiO K5 Pro (K5 je samo pojačalo, K5 Pro DAC + AMP) trenutno nemaju na stanju, koštao je oko 21k din i po opštim kvalitetima je malo iznad K3 ali uz drastično moćnije pojačalo za slušalice. Mislim da bi bio odlično rešenje za HD600, šteta samo što nema bass boost prekidač.

FiiO X3 Mk3 košta 18990 na sniženju, to je lossless audio plejer, sa ekranom, baterijom i softverom, podešavanjima EQ, ali može da radi i kao klasičan USB DAC sa pojačalom za sluške. Generalno je u rangu sa K3 ali je funkcionalnost bolja jer je bukvalno all in one uređaj.

FiiO navodim jer su se dokazali u praksi, nisu mnogo skupi a mogu da se kupe u srb, tu je i garancija. A inače, takvih uređaja (kineskih i od poznatih brendova) ima na desetine samo što moraju da se naruče sa AE, Amazona itd.


Sent from H8266
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko ko ima prodao Pioneer SE-M390 do 1000 din?
U obzir dolaze i sa polomljenim ramom jer imam iskustva sa popravljanjem istog.
Bitno je samo da su driveri potpuno ispravni i da kabl nije u prekidu.

P.S. Ako bi neko ko ima polomljene hteo da ih pokloni, to bi bilo najbolje.:D
 
Poslednja izmena:
Sad kad imam ISK HF2010 hteo bih da se podsetim i tih Pioneerovih koje sam koristio čitavih 7 godina.
Svi koji ih imaju, a nisu im potrebne, neka se jave...
 
Za početak, nevezano za jačinu zvuka - da li si zadovoljan kvalitetom zvuka, signaturom?
Mada, koliko vidim ta Creative nije baš sjajna, HD600 zaslužuju bolju zvučnu ili DAC/AMP.

Ipak proveri da li Creative ima high gain mod (u podešavanjima softvera, ne vidim nigde gain prekidač). Ako nema ili ako ima, a zvuk je i dalje relativno tih i neubedljiv, onda će ti trebati neki bolji uređaj.

O E10k imaš dosta podataka po netu ali i ovde na forumu, i u ovoj temi. Odličan a jeftin model, za high gain kažu da je dovoljan za HD600/650 ali i dalje to nije DAC uz koji bi HD600 zvučale maksimalno kvalitetno. Ovo važi za sve slične DAC/AMP. E10k polako nestaje sa tržišta, zamenio ga je K3 koji je usavršena verzija. Košta 13200 din u srb, sa validnom, 2god. garancijom. Kao i E10k, napaja se samo preko USB-a, ima gain I bass boost prekidače s tim što je bass boost još bolje rešen pa bi verovatno fino legao tim neutralnim Senn sluškama, taman bi obojio zvuk za neke žanrove, filmove, igre.. kao da imaš 2 različita para slušalica, neutralne i bassy. Mogao bi da poneseš Senn do 4A prodavnice i da probaš kako sve to zvuči.

FX Audio X6 - pun je forum info. o tom modelu, i dalje je najbolji entry-level DAC/AMP (za 50-60$), pojačalo je dovoljno za HD600 ali za DAC važi isto kao i za E10k, HD600 zaslužuju DAC i pojačalo iz sopstvenog cenovnog ranga mada će svakako i uz ove modele zvučati solidno. Cena je baš niska za to što nudi, u odnosu na FiiO K3 mana je to što nema 2 god. garancije mada moj X6 radi bez problema skoro 3 godine a i nisam čuo da je neko sa bencha imao probleme sa tim modelom.

FiiO K5 Pro (K5 je samo pojačalo, K5 Pro DAC + AMP) trenutno nemaju na stanju, koštao je oko 21k din i po opštim kvalitetima je malo iznad K3 ali uz drastično moćnije pojačalo za slušalice. Mislim da bi bio odlično rešenje za HD600, šteta samo što nema bass boost prekidač.

FiiO X3 Mk3 košta 18990 na sniženju, to je lossless audio plejer, sa ekranom, baterijom i softverom, podešavanjima EQ, ali može da radi i kao klasičan USB DAC sa pojačalom za sluške. Generalno je u rangu sa K3 ali je funkcionalnost bolja jer je bukvalno all in one uređaj.

FiiO navodim jer su se dokazali u praksi, nisu mnogo skupi a mogu da se kupe u srb, tu je i garancija. A inače, takvih uređaja (kineskih i od poznatih brendova) ima na desetine samo što moraju da se naruče sa AE, Amazona itd.


Sent from H8266

Veliko poštovanje za iscrpan odgovor :Klanjanje

Deluje mi da je kvalitet zvuka zadovoljavajuć, ali još ne mogu da čujem i procenim. :D

Nisam audiofil, ali možda bih se počastio za NG. Da li valja ovako nešto?
https://drop.com/buy/massdrop-liquid-carbon-x-sdac-dac-amp-eu
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan mi stigla novotarija.https://imgur.com/a/n9AEfB1
Fostex TR 80 (ohm verzija. Bratski model od TR 90 modela kojeg je koleva Hsv Stoned vec usporedjivao i spominjao.

Tragao sam za sluskama koje ce objediniti sledece uslove I Sound Signature karakteristike.


Odvojiv kabl (radi potencijalnog BT modula moding) radi prakticnosti i prenosa na druge uredjaje, odlican komfor, podjednako ili pribliznu definiciju midrange tonova kao ATH M30x, dosta produzene energicne najvise tonove (izmedju 10khz do 16khz) Ko Isk Hf2010 uz manjak metaliziranosti, probijanja i sl.

Dinamican i brz mid bass ko Isk , ali sa bar delimicno dobrim efektom Sub bassa i mesnatosti ko M30x, i veci soundstage za closed back.

Fostex objedinjuje sve to il bar priblizno.

Bass vrlo dinamican u sub bass predelu, menja se shodno od pesme do pesme, ima brzi decay nego Isk i ATH, neverovatno kontrolisan u smislu da ama bas nikada se ne stapa sa ostatkom spektruma cak i u pesmama gde je mastering takav da je sve po defaultu zbijeno i **mushy**. A pokazuje zube kad izvor zahteva to ima kapacitet i euforicnost.

Lepo im lezi i House I trance, al Dubstep ko slusa il big room verovatno ne bi bio bas totalno oboren bez EQ za vise sub-a



U poredjenju sa ISK najveca razlika je u samoj brzini i kontroli , vise cistine naprosto, ali kolicinski i ekstenzijom su vrlo slicni s tim sto zatvoreni modeli uvek skoro imaju prednost u ovome.

Sub bass je definitivno manje izrazen nego na M30x, u smislu da sluske proizvode manje rezonantnih vibracija generalno i zbog kucista i zbog konstrukcije unutra(nisu potpuno sealed i zato niste potpuno ni odseceni od sveta pa ima vise curenja i rasipanja nego klasican closed back) i u smislu da jednostavno manje vibriraju manje su tople u sub bassu.



Midrange je absolutno dominantan u odnosu na Hf2010 to nije contest at all govorimo o razlicitim ligama, cak i uz EQ na Isk, jednostavno nivo preciznosti mikro detalja, imaging i pre svega toplina u kombinaciji sa slicnom isturenoscu kao M30x dovodi do toga da se odlicno pokazuju u vokalnoj muzici i Hard rocku I Rap-u pogotovo Kao M30x.

Njihova prednost u odnosu na midrange kod m30x je sto imaju manje zrnatosti u zvuku, to na forumima zovu grain kolko znam.

I to nije toliko lako za izvaliti dok ne uzmete direktnu usporedbu. Dok M30x zvuci direktnije i toplije u glasovima ipak za nijansu pogotovo kod filmova i serija ovo moze biti prednost, ali kod muzike vrlo zavisi.

Treble u ovom polju Fostex je jednostavno potpuniji i vodi u odnosu na M30x, prosto i jednostavno nakon 10 KHZ m30x gubi bitku u detaljima i ekstenziji najvisih tonova,
u vazdusatosti (kojeg gotovo i nema u poredjenju sa fostexom al ne generalno) takodje fostex zvuci energicnije zivlje ali M30x je laksi za slusanje u situacijama gde su pesme po defaultu Treble heavy il los mastering .



Takodje M30x u mid treble i lower treble nema toliki problem da izadje na kraj sa detaljima i zvuci smirenije nego fostex sto za profesionalnu upotrebu i opustenije slusanje bi mozda bilo i bolje.

U poredjenju sa ISK Treble energicnost im je tu negde, ali Fostex zvuci klinicki precizno i gotovo kao da se ne trudi uopste ne ostaje bez grla da se tako izrazim.

I nema metaliziranost pozadinsku i preteran edge u visokim koji Isk zna da ispoljava bez Eq-a ponajvise odredjenim pesmama i zanrovima.


Komfor im je odlican i sa stock jastucima i sa debelim jastucima,premda se meni sa debljim vise dopada soundstage koji je iskreno zaista super i u sirini i u dubini, definitivno ne postoji Cave efekat i klaustrofobija sa ovim modelom.

Clamping force je nepostojeci gotovo, i bas totalno ne dodiruju unutrasnje strane jastuka , tj usi ne udaraju.

Separacija i imaging su vrlo konkuretni za cenu nemam zamerke uopste .


Testirao sam ih protiv nekoliko drugih modela nekih sat i po 2 , u Player radnji pre kupovine.


Nisu nista specijalno zahtevne za pogoniti

Na Fiio Q1 gen 1 Dac/amp (koji je sustinski vrlo slican E10K po Amplifier sekciji) s tom razlikom da je low gain kod Q1 gimmick, samo High gain treba koristiti ja drzim izmedju 3 i 4.5 od 9 za vecinu muzike i za M30x i za Fostex i Isk [/B]

Lepo se cuju i na Xiaomi Mi A1 bez icega izuzev malo Loudness switcha i internalnog bass controlera softverskog.

Naravno nisu bas pri punom potencijalu u ovakvoj situaciji fali im snage na telefonu, ali ne postaju sakate sa sveukupnim frekfentnim odzivom.

Naravno sve zavisi do samog modela telefona A1 je jedan od boljih po ovom pitanju.







Neki moji utisci za kraj protiv Denon Ah D1200, Beyerdinamic Dt 770 Pro 80 ohm, Reloop Shp 8 (takstar Pro 82 verzija 1 bela rebrand) Nad Viso Hp 50

Denon Ah D1200 Denon je sveukupno vise smooth model i vrlo relaksirajuc nenametljiv u svim tonovima u spektrumu, niskoomski lak za pogoniti i sa telefonima, ima odlican komfor i izradu sav od metala. Ima malo izrazen punch u stilu kao neki Sony modeli samo manje preteran u volumenu.


Najveca mana ovog modela je sto po cenu te cistoce zvuci mnogo manje dinamicno, zvuci muted gotovo da nema tela u poredjenju sa drugim modelima spominjanim. Mnogo manje uspeva da istisne detalja i brzina mu nije jaca strana kao ni sirovost, za zanrove koji zahtevaju agresivnost raspada se.

Soundstage je uzi od Ath M serije i takodje dosta manje dubok sveukupno, zvuci kao neki malo bolji Bluetooth model iskreno ne odaje utisak prostornosti.

Izolacija odlicna cak i pri niskim jacinama. Za filmove i EDM u pokretu preporuka za sve ostalo meh nisu me impresionirale toliko. Neki kazu da su bazirane na CAL 2 sluskama

Beyerdinamic Dt 770 Pro 80 ohm

Fostex ih unistava u Midrange-u, nije ni contest uopste, DT u poredjenju zvuce kao da je neko stavio jastuk preko usta od izvodjaca, u smislu da je povucenost i definicija jednostavno takva.

Sub bass ide Dt-u jednostavno su autoritativnije i kopaju dublje nego Fostex il bar sa manje muke, imaju taj rumble feel a opet kontrolisanost. Dok je Midbass na strani Fostexa radi brzine i radi separacije u odnosu bass ka midrange tranzicijama.

Treble i na 770 pro i na Fostex je po kolicini detalja i definiciji slican , s tim da 770 pro ima taj problem slican ko ISK samo umesto u Lower treble tonovima, DT ima problem u Mid Treble tonovima, uzrokuje zvonjavu i metaliziranost zbog dela izmedju 6 i 8 KHZ.

Soundstage je na strani 770 u sirini al ne preterano, pogotovo sto Fostex taj nedostatak nadoknadjuje sa manje rupa i vise preciznosti kad se cela prezentacija gleda . U dubini Fostex zvuci ubedljivije


Reloop Shp 8 (takstar Pro 82 verzija 1 rebrand oem) Bass je super u odredjenim polozajima slajdera, ali ima mnogo oscilacija u poredjenju sa konkurencijom gore, u odredjenim situacijama nema rupa a onda krece da zvuci anemicno i u mid bassu i sub bassu pogotovo kad su svi portovi zatvoreni.

Midrange je bolji nego DT 770 pro u dinamici i u zivosti u tjuningu, ali takodje pati od izrazitog Shouting efekta kod vokala pogotovo kod nekih pesama koje su po defaultu **prljave**. Takodje se muci pri jacim jacinama kod multi slojevitih glasova u pozadini sa mesanjem glavnih vokala.

Treble je odlican u zivosti i dinamici , ekstenziji ali kao i Isk Hf2010 ima gotovo egzaktno iste simptome oko 3.5-4KHZ i 6 KHZ. Uz malo EQ redukciju bi to bilo odlicno. Odlican komfor

Nad Viso Hp 50 Bile su previse warm zvukom , da bi izvukle tu vazdusatost, i sparkle u visokim tonovima sto je bio jedan od uslova.

Takodje komfor nije dobar pogotovo zbog dubine jastuka i samih skoljki. Dobar soundtage interesantan room Tech,

Midrange je zvucao sjajno za moj pojam. A bass je bio neutralan a opet dosta topao i definisan.
 
Poslednja izmena:
neko da ima steelseries arctis pro +gamedac da iznese utiske? gledam dolaze sa kvalitetnim dacom sabre 9018...ili da se ispruzim jos malo novca i da uzmem dt 990 pro + dac/amp? mikrofon mi nije bitan.
 
Ima na hifi.de AKG Q702 za 65 evra. 6 meseci stajale u kutiji, polovne. Da nemam SHP9000, najverovatnije bih ih uzeo. Ovako kad razmislim legle bi jedne Focal Elegia ili Meze 99, s tim što Focal koštaju za naše uslove poprilično. :D

Jastučići na MSR7 su zreli za zamenu, da li imate da preporučite nešto?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na Brainwavz sajtu, verovatno imaju i za taj ATH model. Ali su i cene dosta više od jastučića sa AE, verovatno su i kvalitetniji ali je pitanje koji se više isplate. I ja razmišljam koje da naručim za HD7.

Sent from H8266
 
Pre naručivanja ipak proveri da li i na koji način jastučići menjaju zvučnu signaturu, posebno ako izabereš neke "univerzalne" sa AE.

Sent from H8266
 
a samo sundjer kako ste nabavljali?jastuci su mi okej,ali sundjer na par je zreo za zamenu...
 
Ljudi sa iskustvom i znanjem jedno pitanje
Da li je iko mozda slusao Logitech G Pro ? :)
 
Jedno pitanje, da ne pravim novu temu, imam Cloud Alpha slušalice već 2 godine, pre par dana, rekoh hajde da ih ''osvežim'' novim kablom u crvenoj boji (Remax, 2m dug, 700 dinara skup :), skinem onaj što je stigao sa njima, priključim novi kabal, kad imam šta da čujem - zvuk je sada na slušalicama barem duplo jači. Kako je to moguće? Da li je fabrički kabal defektan pa je na njemu zvuk značajno tiši, ili je u pitanju razlika u otporu ili čemu već? Dakle, zvuk je i dalje čist i kad je na maksimumu snage, samo što je, kao što rekoh bar duplo jači.
 
Ako nije u pitanju placebo zbog novog kabla, onda je verovatno visoki otpor starog...
 
Nije placebo, stavim jedan kabal, pustim pesmu, onda drugi kabal, istu pesmu, razlika. Ili, stavim u windows-u volume na 40%, na starom kabalu volume knob na max, na novom ga nema, pustim battlefield, na starom mi sve tiho, moram da pojačavam, na novom mi je prejako smeta mi glasnoća pucnjave, moram da spustim na 26%.

Baš ću da vidim da nađem još neki kabal, da isprobam, jer mi je ovo potvrda da kabal utiče na zvuk, pa ako utiče na snagu zvuka, onda definitivno oni premijum kablovi utiču i na kvalitet zvuka, te to nije palcebo ''uobraženih audiofila'' :)
 
Poslednja izmena:
Nisam ni rekao da ima, već da se može na osnovu toga zaključiti/pretpostaviti.
 
Da li je fabrički kabal defektan pa je na njemu zvuk značajno tiši, ili je u pitanju razlika u otporu ili čemu već?

Dao si sebi odgovor ovde:

na starom kabalu volume knob na max, na novom ga nema

Ne može stari kabel biti toliko loš, tj. da unosi tako veliki otpor, potenciometar za jačinu na starom je uzrok, dakle fabrički nije dobro izveden, ili je model sa greškom, sa jačinom na max, otpor bi trebao da bude približno nula Ω, ali eto nije, iz nekog razloga.
Možeš lako proveriti mernim instrumentom, ako imaš, ili pozajmi od prijatelja.


Postavi potenciometar na maksimalnu jačinu, i izmeri otpor na signalnim vodovima, verovatno nije male vrednosti.
 
Ljudi ako moze pomoc,treba mi misljenje u vezi ovih slusalica. Konkretno mi trebaju za Ps4 i vise su neka prelazna varijanta dok ne nabavim nesto bolje,zanima me vredi li koja od ovih opcija? Nije mnogo skupo ali ako ne vrede da ne bacam novac. Volim da cujem u igri sve dobro,ali kad ste u zgradi,Tv ne moze na Max stalno. Snizenje je do veceras,pa pozeljno je ako neko moze sto pre da odgovori,da bi uzeo u toku dana.
d6119b95789f38945bb438ef4c281b0e.jpg
ae4935b05173881e1ed52e04821b9683.jpg
 
Ako je to radnja sa Crnim novembrom, ja sam tamo kupio Motoroline slusalice za klinca(ista cena), probao sam ih i bio iskreno iznenadjen jacinom. Doduse samo sam probao Deezer na par min. Verovatno su i te ok za nezahtevne korisnike.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako je to radnja sa Crnim novembrom, ja sam tamo kupio Motoroline slusalice za klinca(ista cena), probao sam ih i bio iskreno iznenadjen jacinom. Doduse samo sam probao Deezer na par min. Verovatno su i te ok za nezahtevne korisnike.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
Da,jedne su na snizenju u gigatronu,druge Winwin. Ako ima jos neko misljenje,bilo bi pozeljno sto pre. Nisam u tome i ne znam koje su dobre i vrede li uopste.
 
Na PS4 preko bluetootha mogu samo odgovarajuće Sony slušalice, sve ostalo samo preko kabla u kontroler.
Možda, ali samo možda, radi neki USB BT dongle pa eventualno preko njega, ali mislim da se ne isplati zezati se s tim.
 
Na PS4 preko bluetootha mogu samo odgovarajuće Sony slušalice, sve ostalo samo preko kabla u kontroler.
Možda, ali samo možda, radi neki USB BT dongle pa eventualno preko njega, ali mislim da se ne isplati zezati se s tim.
Hvala na info,sreca pa je clan pre napisao isto pa sam se informisao malo,inace bih kupio sigurno.
 
Na PS4 preko bluetootha mogu samo odgovarajuće Sony slušalice, sve ostalo samo preko kabla u kontroler.
Možda, ali samo možda, radi neki USB BT dongle pa eventualno preko njega, ali mislim da se ne isplati zezati se s tim.
Ista stvar je sa Sony televizorima.
Zato dam naručio Ugreen BT receiver/transmiter za 18$ koji kažu u temi AliExpress da radi. Videćemo kad stigne.

Verujem da je identična situacija i sa ostalim Sony uređajima.
 
Nazad
Vrh Dno