Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Post je od pre 10 dana, tada su bile na akciji/sniženju i cena nije bila loša za uslove našeg raspad tržišta, posebno kada se zna da je GT u pitanju.

Sto znaci da su verovatno sada i skuplje, ako je prosla akcija.
 
Ta cena koju sada vidiš je stara, ''regularna'' u GT-u, pre 10-ak dana su koštale 9.999 din.
 
Da probam i ja u ovoj temi da objasnim šta mi treba. biću malo duži, ali kraće ne umem.
Poslednjih 12 godina koristim slušalice, verovatno mnogo više od većine korisnika. Potpuno sam slep, radim na računarima svašta nešto. Ne radim profesionalnu audio produkciju, ali amatersku, iz hobija ponekad. Imam samo integrisani Realtek koji mi vrši posao za sve što mi treba. Uglavnom, slušam puno muzike u raznim kvalitettima, igram neke audio igre, i naravno sve što radim, sve mi to govor čita preko slušalica. Može i preko zvučnika ali često želim da očuvam svoju privatnost. Monitor i onako nikada ne uključujem.
Moj najveći problem je što sam dosad uglavnom kupovao krš slušalice. Nikada više od dve i po hiljade dinara nisam dao. Čak i te slušalice nisu trajale više od godinu, najduže dve. Prilično sam nežan, ne besnim, ne bacam, ne lomim ih, ne vučem kablove i ne nosim ih skoro nigde. One su tu, uključene samo u računar. Ali opet crknu verovatno jer su krš.
Svaki put kada treba da kupim nove slušalice ja sam na ogromnim mukama. Taman se naviknem na jedan model, on više ne postoji, a nešto što je naizgled slično, ne zvučni ni približno isto. U običnim prodavnicama računarske opreme niko ne razume moje potrebe. Ljudi koje poznajem takođe slabo.
Dodatni problem mi predstavlja i to što na slikama ne mogu da vidim kako neke slušalice izgledaju, a moja okolina nije baš vična u opisu. Za njih je vizuelno isto i ono što nije.
Poslednje 3 godine, koristio sam CANYON CNR-FHS04. Kada mi se prvi par pokvario, trebovao sam još tri komada i evo, poslednje su crkle nedavno. Tih slušalica više nema kod nas nigde. Jesu one možda jeftine, možda krš, ali meni se njihov zvukk, veličina i težina dopadaju jer sa slušalicama provodim mnogo vremena.
Slušalice koje su mi se ranije dopadale jesu Genius HS-M04SU. One su bile malo i skuplje i veće, ali uprkos svoj mojoj korektnosti u rukovanju, otkazivale su već nakon nekoliko meseci.
Raspitujući se nedavno o CANYON CNR-FHS04, jedna prodavnica mi je predložila CANYON PC CNS-CHS01BO, ali to naravno nema veze sa ovim. Te su slušalice manje, nemaju gotovo nikakav bas...
Mogu baciti brdo para na kupovinu slušalica, ali možda neću potrefiti ono što mi treba.
Da rezimiram: Trebaju mi slušalice za računar, za svakodnevnu, višesatnu upotrebu. Kao što možete shvatiti iz priloženog, ne trebaju mi džombe od pola kile od kojih će da mi otpadne glava. Imam malo veću glavu, pa bi rajf trebalo ili da bude podesiv, ili nekako drugačije prilagodljiv. Slušalice treba da budu dovoljno elastične, da ne stvaraju prejak pritisak, ne greju, da ništa iz spoljnog sveta ne izoluju. ja se oslanjam samo na sluh, tako da u svakom trenutku moram da čujem zvono, telefon i uopšte zvuk ambijenta. Slušalice koje izoluju spoljašnji faktor mi samo stvaraju dodatni strah i isključuju me iz realnosti. Verovatno kao kada bi neko ljudima zatvorio oči i uši...
Treba da budu okruglaste, mogu da imaju jastučiće, a mogu i samo da imaju sunđerčiće kao ove Canyon. Ne bi trebalo da budu preteške. Ne moraju da imaju mikrofon
Važno mi je da imaju čist, jasan zvuk sa uravnoteženim basom. Njihova glasnoća u decibelima mi nije toliko bitna. Sve te moje omiljene nisu prelazile 105 db.
Nisam nikakav audio stručnjak, ali jesam audiofil. Čak i na integrisanim kartama i krš slušalicama mogu da čujem razliku u kvalitetu audio zapisa. pa mi i različiti muzički striming servisi zvuče drugačije iako pustim istu pesmu. Čulo sluha mi je prosto prvo i najosetljivije. Ne slušam nikakve "grube" muzike, niti volim bilo šta preglasno. Sve slušalice su mi jedva do pola pojačane.
Malo sam postao umoran od večitog traganja za novim i novim modelima. Kupio bih ili neke skuplje koje bi mogle da rade nekoliko godina, ili nekoliko komada nekih jeftinijih pa da se obezbedim za bar 3-5 godina.
Možda ovo sve deluje prekomplikovano, ali se nadam da će neko shvatiti šta mi treba.

Ne znam da li si nesto nasao, probao, vec kupio, samo da ti javim da osim ISK HF2010 (4.925 DIN) i PreSonus HD7 (5400 din) sam nasao Samson SR850 za 4990 din.
Imaš ih u Music Box prodavnici kod Arene (Štark Arena, Novi Beograd, preko puta Rajfajzen banke u belim zgradama, gleda prodavnica na Zorana Đinđića)

https://www.music-box.rs/samson-sr850.html

MUSIC BOX PRODAVNICA MUZIČKIH INSTRUMENATA NOVI BEOGRAD BULEVAR Z. ĐINĐIĆA 67 (BEOGRADSKA ARENA) TEL: 011-311-8970

Izgledom deluju skoro isto kao PreSonus HD7, boja malo drugacija (Samson su malo "elegantnije"), imaju sigurno velurske jastučiće pa su za toplo vreme pogodnije.

Idi i negde probaj ova tri modela (kao najpoviljnije cenovno i pristojno dobre zvucno).
Svake od ovih slšalica su zvučno sigurno bolje od onih što si do sada koristio, samo ostaje pitanje koliko će ti prigušiti spoljne zvukove.
Sve su garantovano 5 puta izdržljivije od tih tvojih starih.
 
Uzeo ih danas,nabo u laptop i na you tube (desktop jos gradim),ne znam sta da kazem nit smrdi nit mirise vise izvora sa you tuba slusao nista specijalno ili laptop ima losu zvucnu a mozda mora i neki SW da se skine pa de se podesava mada na sajtu slusalica ne vidim nigde nista bas cudno da gaming slusalice nemaju ama nikakav SW,one od 40eur sve imaju SW za download
 
Integruša ih guši, nebitno da li je laptop ili desktop u pitanju. Kada se na to doda ''kvalitet'' zvuka sa YT-a, dobija se još gori utisak.
Napraviću malo smešno poređenje, ali u teoriji, Alpha Pro preko integruše laptopa i You Tube-a mogu da pruže ''performanse'' kao kada bi RX 5600 XT grafičku kartu upario sa X2 Athlonom i očekivao da najnovije igre ''klize''.

Ne treba ti gaming softver, posebno ne 5.1 i 7.1 emulacije. To je glupost (posebno preko jeftinih slušalica) koja izaziva efekat oduševljenja kod korisnika koji prvi put koriste iole skuplje gaming slušalice, i to uglavnom prolazi čim čuju kako zvuče igre kvalitetne produkcije i lossless muzika preko dobrih slušalica i DAC-a sa pojačalom. HX Cloud Alpha Pro nisu krš gaming model već sluške zasnovane na sasvim solidnoj osnovi, sa velikim i dobrim drajverima.

Ko baš ne može bez dodatnih softverskih podešavanja, tu su EqualizerAPO i viper4windows.
 
Poslednja izmena:
Radice na ploci msi meg tomahawk x570 nadam se da ta ploca ima bolju integrusu,ako ne mora se uzeti z.karta
 
A kakve su Cloud Alpha S? Jel to ista prica kao i Alpha Pro? Isplati li se uzeti njih?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uz jedne ti stize mini usb karta i podesavanje za bass na samim slusalicama, dok druge stizu "klot".

Zavisi od cene bukvalno, da li se isplati.
 
Jel ima neko iskustva sa LENOVO Bežične bubice HT28 TWS ?Nema jedan jedini review na netu-u.Ima kod nas da se kupi za dosta manje novca od ostalih slicnih,pa me zanima valja li to cemu?
Posto mi trebaju jedne wireless slusalice.
 
Nadam se da će se uskoro javiti član koji već 2-3 godine koristi iSK HF-2010. Zna se da su zvučno odlične za 5k din (tačnije 4925 din), po dizajnu i izradi glume Beyerdynamic modele, ali treba nam potvrda kako se ponašaju posle 2-3 godine upotrebe, da li su jastučići očuvani, da li su udobne za svakodnevno, višesatno korišćenje itd.

Imam odavno HF 2050 koje su zvučno drugačije ali fizički iste...solidna konstrukcija, , čvrste i udobne. Jastučići su očuvani (naravno, manje meki i udobni nego Beyerdynamicovi), samo ih treba brisati, je li...
 
Ja koristim vise od 2 godine ISK HF 580.....fizicki izgledaju skoro isto kao kada sam ih kupio,nikada nikakvih problema sa njima nisam imao,cak sam se,manje vise,navikao na jastucice od eko koze…..mislim da su ubedljivi bestbuy za njihovu cenu (valjda nesto manje od 3000 din)….
 
Imam odavno HF 2050 koje su zvučno drugačije ali fizički iste...solidna konstrukcija, , čvrste i udobne. Jastučići su očuvani (naravno, manje meki i udobni nego Beyerdynamicovi), samo ih treba brisati, je li...

HF2010 su veće od HI2050, možda i najveće poluotvorene iSK/Takstar.

8539429.jpg

Sale941 je detaljno opisao sve vezano za HF2010 tako da je to-to, za 5 hiljada provereno dobra kupovina.

Agasoft bi mogao da razmisli i o AKG K240 MK II, trenutno su na sniženju u nekoliko prodavnica (verovatno stiže MK III verzija sledeće godine pa se čiste lageri) i realno za tih 75-80 evra su odlična kupovina ali im treba i dosta dobar DAC sa pojačalom (kao i većini AKG iz te klase), da bi se izvukao maksimum iz njih.

I ja razmišljam da ih naručim, kada su već toliko pojeftinile (početkom 2015. su koštale oko 200 evra) ali videću, više merkam K612 Pro, K712 Pro, DT 880 600 Ohm, HD 58X.. a možda ću sačekati i novembarska sniženja.
 
@Orchard

Jesi ti beše imao K240 MK II, ili ih još uvek koristiš? Treba mi nekoliko informacija o tim sluškama.
 
Poslednja izmena:
Meni čuče u kesi K280 Parabolic, lol, vintage stvar...kupio ih odavno iz radoznalosti i sad ne znam šta ću s njima. Cenim da im treba seriozno pojačalo...
 
Ne samo to, moguće da im treba baš neko specifično pojačalo da bi zvučale onako kako su Austrijanci zamislili. Sudeći po utiscima to je izgleda čest slučaj kod AKG modela, pa i uopšte važi za te vintage BD/AKG/Senn..
https://www.head-fi.org/threads/how-is-the-akg-k280-parabolic.242508/
https://www.reddit.com/r/headphones/comments/2gv369/akg_k280_parabolic/

Takvi utisci su često posledica loše sinergije sa pojačalom ili jednostavno nedovoljno sposobnog pojačala.

Jesi ih probao uopšte na SMSL?

Razmišljam da li da naručim nove K240 MK2 (made in China) ili neku od starih verzija (stare 10-45 godina, 600Ω, made in Austria, sa fiksnim kablom). Ili da naručim i nove i stare pa da zadržim one koje mi zvučno više odgovaraju.
Deluje mi da K5 Pro može da potera bilo koje vintage 600Ω mrcine, možda i u medium gain modu.
 
Poslednja izmena:
Baš to nisam siguran, da li im treba nešto specifično da bi zvučale kako treba...mada, imaju mali otpor, 75 Oma i solidnu osetljivost i ljudi koji su ih testirali kažu da im ne treba nešto specijalno.
Probao sam ih odavno i zvučalo je dobro. Bar mi tako deluje, odavno ih nisam stavio, niti znam sa čime da ih poredim jer su...specifične.
Originalni padovi su im se malo spljeskali pa mi uši dodiruju drajvere, treba ih zameniti...srećom, pasuju standardni K240 padovi. Baš jurim gde mogu da nađem originalne...prodaje li neko kod nas oriđiđi? Imam neke kineske, mogu da posluže za prvu pomoć...
 
Na head fi postoje teme o takvim vintage modelima, svašta tu može da se pročita.. od insistiranja na kombinovanju vintage sluški sa specifičnom opremom iz 70-ih/80-ih/90-ih do skupih DAC/AMP novije proizvodnje.
Npr. mnogi kažu da DT 880 250/600Ω generalno zvuče odlično ali da povezane na određene vintage sprave (ili novije tipa Little Dot MK3) prelaze u end-game kategoriju. Ko zna kakve su to sinergije ili šta već.

Inače, za takve 55-120Ω AKG mnogi kažu da su zahtevnije od mnogih 250Ω pa čak i 600Ω modela drugih kompanija.

Originalne AKG jastučiće možda imaju 2 najpoznatije domaće prodavnice koje prodaju AKG.. a ima i onih (KP) koji naručuju slušalice i dodatnu opremu sa Thomann-a i preprodaju. Tu su i Bainwavz zamenski jastučići (nisu baš jeftini plus troškovi slanja i možda dažbine) i na kraju jeftini sa AE, neki su sasvim solidni, neki slabijeg kvaliteta (vidi se to po ocenama i komentarima). Samo je pitanje na koji način menjaju zvuk.

To je npr. zanimljivo. Bacio sam stare HD7 originalne koji su krenuli da se raspadaju i stavio duboke, hibridne (skaj + čupavi velur) sa AE. A ti novi imaju samo tanak sloj mrežice koji ide preko drajvera i zvuk samo sa tom mrežicom je izuzetno čist i utegnut ali sa previše naglašenim i oštrim visokim. Pa sam isekao i dodao po jedan sloj običnog sunđera debljine 1cm i sa njima je zvuk mnogo bolji. Na kraju sam napravio i umeren EQ preset i zvuk je odličan, malo bolji od stock, pa sada HD7 zvuče izuzetno dobro preko E10k i još bolje preko K5 Pro. Bukvalno da ih sada nekako polomim, sutra bih kupio nove HD7 i ''modovao'' na ovaj način.

E10k je odličan mali DAC/AMP i 100% ću ga zadržati (X6 je takođe odličan u odnosu na cenu ali gubi smisao pored K5 Pro, tako da ću ga koristiti za zvučnike i TV u drugoj sobi) a K5 Pro je već za klasu ozbiljnija sprava pa prvi put ozbiljno razmišljam da uzmem npr. K612 Pro i K240 MK II, i da se bacim na preslušavanje i poređenje sa slušalicama koje već koristim i da čujem šta koje od njih stvarno mogu i koliko se razlikuju. Verovatno bi ih sve zadržao, pa makar bio sidegrade u pitanju. Ali me baš zanima kako zvuče te vintage AKG, samo su veoma stare i često pohabane, plus možda imaju prekid u kablu koji se ne menja baš tako lako itd.
 
Poslednja izmena:
po meni treba tražiti tu do samsung akvizicije,iako se krenulo u konzumerizam odavno...moje k250 bi trebale da su tu sa k280 po pitanju zahtevnosti i svaki iole ozbiljan izvor može da nahrani,ali da,vole snagu i izlaznu impendansu,pravljeno za matore konzole gde tek toga ne manjka...

da sam na tvom mestu bar bi prvo čuo k5xx i k8xx modele (šta nađeš na stanju po prodavnicama),par puta si pisao da voliš i da te zabave,a i nećeš se sekirati toliko oko izvora.fakat stari akg može budzašto da se nađe (ja sam na buvljaku uzeo k120 i k250,minimalni problemi i ulaganja) i onda naravno da treba uzeti,ali da daš ozbiljnije pare već ne,ako nisi svakako bar u haj faju iz tog vremena.

uz sve to rečeno,moje k240 mk II su i dalje moj omiljeni par,mada ih poslednje vreme koristim isključivo kao referencu,svašta su prošle i iskreno,sadašnje nisu mi zvučale toliko dobro...ne tvrdim da je neka vau razlika (vrv i više do usviranosti) jer nisam radio A/B na ozbiljnom izvoru,ali nema potrebe da ih arčim,imam drugih igračaka.

što se tiče padova i svega,na kraju sam našao kombinaciju da mi donesu sa thomann-a original i jastuke i sunđere,i sve su u stock stanju trenutno,mada se originalni baš na k240mk2 i dalje drže sjajno.po meni no brainer za 60e ko voli prostor i detalje,ove kopije su baš to,kopije,nikad to nije baš kao na originalu,iako su one samson zaista dobre za te pare.
 
Originalne AKG jastučiće možda imaju 2 najpoznatije domaće prodavnice koje prodaju AKG

U Mitrosu i Lyri nisam video na sajtovima (organizacija sajtova im je očajna)...ne znam gde još?
Nema ni na KP.
 
Poslednja izmena:
^ Imaš pp.

@Orchard
Hvala.

Za pokretanje ne brinem, čak i tražim neke zahtevne mrcine od slušalica, čisto da ispitam mogućnosti i limite K5 Pro. Mada, mislim da ta sprava može da potera kako treba veliku većinu slušalica, npr. TR-90 (80Ω, 90dB) su preglasne već posle ''12 sati'' i to u low-gain modu.

Tako da mi je plan da nabavim K612 Pro i K240 (MK2 ili neke retro) i da tu stavim tačku, HD7 i TR-90 ću sigurno zadržati.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam te kineske jestučiće koje imam, pasuju lepo.
Ispravka za ono što rekoh ranije - definitivno im treba seriozno pojačalo. Zvuče dobro ali prigušeno, treba dosta da odvrnem da jačina bude na nivou drugih sluški koje imam...
Možda je nešto s drajverima, ne znam, ima ih 4 i otkriveni su (fabrički), možda neki nije u redu...ko zna.

Anyway, nosiću malo HD7, odavno ih nisam koristio...
 
nisu,to je to,nije ni pravljeno za današnje realno ušminkane linijske izlaze,natakni na neki hajfaj iz ere i dobićeš realnu sliku...ili pokloni/prodaj meni,da mi se lepo slažu uz k250 :)
 
Ako te ne mrzi da juriš padove, mogu da ti prodam, ionako ne znam šta bih s njima :)
 
Dal su nekako uporedive po kvalitetu zvuka HYPERX CLOUD ALPHA PRO vs. Sennheiser HD 569
 
Šta ima a da valja do nekih 150 eur? Bitan mi je kvalitet zvuka i soundstage, izolacija mi je skoro i nebitna jer sam u sobi gde je uglavnom tiho niti je bitno da li "cure" zvuk. Koristiće se mahom za sve, ali je prioritet na igrama i povremenoj raznovrsnoj muzici, te bih voleo da imaju i makar malo basa, da ne budu skroz neutralne. Voleo bih da ima odvojiv kabl ali mogu to da prežalim ako su baš kvalitetne slušalice. Biće uparene sa FX Audio X6 Mk2 DAC-om.
 
Pa gde ste sad Hi Fi poznavaoci da pomognete :)
 
Imaš dt770pro za 16800 za 250 ohm ili 19200 za 32 ohm.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno