Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Otislo ovo u preko 100e.[emoji23]
Za to nam stvarno treba nova tema.
I tu mozemo da pisemo iskustva, ova tema postala nepregledna...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ja bas gledam, jel moguce naci BT sluske sa mikrofonom do 100 eura, da su udobne(over ear), ne mora da ima ANC i nista od tih zezancija. Znaci udobne sluske za mjuz i sastanke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imam Sony WH-1000XM3 i Sennheiser Momentum in-ear 2.0 (sa kablom)... Skoro sam dobio one popularne Redmi Airdots slušalice (koštaju nešto tipa 25 eur)... Defintivno jako dobre slušalice za te pare... Čak ih sada češće koristim nego Sennheiser, jer su mi praktičnije pošto su bežične.

Naravno, XM3 je kategorija za sebe, to je neuporedivo i ne uklapaju se nikako u naslov teme.
 
Vidim da su sluške Roccat Renga na akciji i koštaju oko 5000 din da li neko ima iskustva sa njima i da li vrede taj novac. Interesuje me kakav im je kvalitet zvuka posebno me zanima jačina basa.
 
E, a ovdje se nekada stvarno raspravljalo o slušalicama za malo novca...

Naziv teme je nedavno promenjen u ovo sto sada pise. U pocetku je ova tema bila o Superlux pa se ubrzo prosirila na sve slusalice koje se smatraju dobrom kupovinom, vec posle nekoliko meseci se pisalo i o modelima od 150-300e/$. Posle toga je dodatno prosirena na DAC/AMP uredjaje i ostalo vezano za zvuk. Ovaj deo foruma nije bas previse posecen pa i nije neki problem da se o tome pise u jednoj temi. In-ear/earbuds vec zasluzuju zaseban thread koji odavno i postoji. One Sony sam naveo jer je ponuda odlicna a neki clanovi su trazili sto bolje NC BT slusalice u tom cenovnom rangu.

Kao najbolje niskobudzetne BT mnogi navode ove Tribit.
https://www.cnet.com/reviews/tribit-xfree-tune-bluetooth-headphones-review/

@TosaNS
Niko nije do sada spominjao da ih ima (ili da ih je bar cuo), zato prelistaj ovo (obrati paznju sta kazu za bas): https://www.trustedreviews.com/reviews/roccat-renga-boost
https://www.tomsguide.com/us/roccat-renga-boost,review-6033.html

Verovatno bi ti vise odgovarale HX Cloud ili neke slicne gaming. Ili SL 681 Evo ali one nemaju ugradjen mikrofon, postoji i takva verzija ali se tesko nalazi cak i na kineskim sajtovima.
 
Htedoh a preporučim čoveku Cooler Master MH751, a onda sam video da su kod nas 100€...phah.
 
@Hsv hvala na odgovoru [emoji3]

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Evo i ja da se javim, kopiram moj post sa drugog mesta:

Evo da se poFalim, malo sam se ponovio :)
Uzeo sam Bang&Olufsen H9i bezicne slusalice.
Fenomenalne slusalice, ekstremno udobne i jako sirokog zvuka sa izvanrednik noise cancellingom i za razliku od ostalih bezicnih slusalica, sa opcijom lakog menjanja sundjera i jedine od svih bezicnih koje imaju zamenjivu bateriju.

U poredjenju sa Sennheiser Momentum Wireless over-ear, sve meni bitne stvari su dosta bolje, ali ima par stvari koje su losije, kao recimo malo slabije trajanje baterije, nema premotavanje pesme, samo prebacivanje pesme preko touch panela i nema voice assistant, dok Senn ima Google assistanta.
Nema glasovna obavestenja loja ima Momentum, kao sto je macimum volume, connected i disconnected i jos par stvari.
B&O su znatno udobnije, mekane kao dusa, tuferi od jagnjece koze, bolja zavrsna obrada, siri spektar zvuka i ako traze da se visoki tonovi malo smanje preko eq-a, touch kontrole su bolje od dugmica na Momentumu, a ima i transparency mode, gde kada povuces prstom na gore, pauzira muziku i ukljuci mikrofone i cujes spolja cak i bolje nego bez slusalica, pa nastavi pesmu kada iskljucis.
Moze da se iskljucuje skrolom na dole active noice cancelling(anc), a i sam anc je neuporedivo bolji. Ima senzor blizine, pa kada skinete slusalice, posle 2s se pauzira pesma i nastavi kada vratite slusalice na glavu.
Ima punjenje preko type c dzeka, a kabl se gura u 3.5mm rupu, za razliku od Momentuma, koji koristi dzek od 2.5mm, kada hocete zicno da koristite slusalice i puni se preko usb mini dzeka.
Koriste bolji AAC kodek, umesto aptx-a na Momentumu, a sto moze nekome biti bitno, svi apple proizvodi koriste samo AAC, ne podrzavaju aptX codec.
Sam dizajn je dosta bolji i lepse leze na glavi.
Jedini plastican deo je kuciste zvucnika i to opet jako kvalitetna plastika, sve ostalo je bruseni aluminijum i koza.
543916112f9cc202626f45c893a9105a.jpg
1b619c1b7b97630663d5886861eaf591.jpg
b27e7685f9d4676bee0b1a3020b9094d.jpg
bb46805cedfc0399ad279a40119d47d3.jpg
96b79da485d1cf94699089d352b5af2b.jpg
 
Nisi napisao ono najvaznije a to je cena, i gde si ih pazario? [emoji4]
 
Hteo sam jos prosle godine njih, ali je cena bila 500e, sto mi je suludo, jer nijedne bt slusalice ne daju zvuk od 500e, 300e max mi sve to vredi, pa sam tada uzeo Momentum. Sada je crnim pala cena i u DE je oko 340e, a ja sam pazario u USA za 290e/330$.
Imam siroku glavu, pa mi je Momentum bio uzan, te naporan posle 2, 3 sata, dok je h9i kao stvoren za nas glavate :)

I da, baterija na momentum je oko 25 sati, na h9i oko 20.
 
Poslednja izmena:
Lepo, fina cena, super sluske. [emoji4]
Neka te lepo sluze. [emoji4]
 
Svaka čast, uložene pare u zvuk u realnom odnosu cena/kvalitet su po mom mišlljenu pravi deal u odnosu ne neke druge elektronske komponente što je stvar ličnog izbora. Neka te služe dugo. Imam jedno pitanje, u čemu je fora sa wless slušalicama da su postale jako popularne u poslednje dve godine u odnosu na iste sa kablom? Uvek su mi privlačnije i estetski lepše sa kablom.
 
Hvala :)
Pa u sustini, sama prakticnost.

Dodjem, povezem na Avantfree bt adapter na kompu, pricam preko Zoipera, slusam i gledam sve na kompu, mogu i u klonju da odem, da odem do kuhinje da spremim kafu, uzmem sok, bez da prekidam poziv/pesmu/sta god.
A u isto vreme su povezane i na mobilnom.
Isto tako i za tv, konzolu...bez da rizukujes da ces da odvalis slusalice oada se pomeris, da li ce da zapne negde ili nesto slicno.
Nema stalnog stekanja u razne inpute...
I takodje, sve te slusalice rade i preko 3.5mm kabla, kao i preko data kabla, preko kog se detektuju kao headset na kompu.
Jos ako uzmes neki ozbiljan bt transponder, mozes do 50m od kompa da slusas muziku.
Takodje, na kompu, da bi slusalice radile kao headset, moraju imati ili in i out ili usb povezivanje.

Mnoge ljude nerviraju kablovi, smetaju im, nisu najprakticniji za sportove...ANC takodje zahteva bateriju. Ja recimo kosim travu u vikendici svake druge nedelje po par sati trimerom koji je ekstremno bucan, ukljucim anc, pojacam muziku i uzivam :)

I uvek ce zicne imati jaci zvuk, zbog pojacala sa druge strane.
Kada ukljucim i momentum i h9i u sound blaster Z u 3.5mm headphone jack sa njenim pojacalom, budu 50% jace.
U telefonu momentum ima razliie zicno i bezicno, ali h9i nema, treba im ozbiljan dac da bi ih poterao dalje i opet, zbog AAC, razlika je 90% samonu glasnoci, u kvalitetu nisam siguran da postoji.
Kod momentum ima malo, zbog malo losijeg Aptix codeca, ali se oba para super cuju. Opet, ne kao zicne slusalice od 350e recimo, ali i ne uzimas bt sluske samo zbog kvaliteta zvuka.

Ja takodje i bezicne miseve i tastature koristim jos od Mx700 2002. Godine, a kod slusalica ima vise prednosti.
 
Jasna je logika, praktičnost na strani prakse = wless wins. Dobri su modeli slušalica pa ćeš se itekako naslušati muzike uz maksimalan komfor plus kabl na pojačalo za specijalne muzičke sesije. :D Mislim da će tržište wless slušalica ići napred u mainstream consumer (nisu prolazna stvar kao npr. tableti koje nikada nisam skontao :d), dok će možda žični modeli biti verovatno high end. Ima jako puno modela svakakvih pa ko šta voli.
 
Poslednja izmena:
Sad si me zaintrigao, nisam ni skontao da im je pala cena. Ispadaju sa shippingom oko 70e skuplje od PXC 550 koje sam uzeo. Sacekacu ipak da probam PXC pa cu onda videti da li mi treba nesto bolje, i sa njima sam premasio planirani budzet :)
 
Odes na sound, pa na bluetooth imas add device. Ubacis slusalicr u pairing mode i tv ce ih naci. Isto je za sve bt bezicne slusalice.
 
Može li preporuka za neke true wireless bubice do cca 50 eura
 
Odes na sound, pa na bluetooth imas add device. Ubacis slusalicr u pairing mode i tv ce ih naci. Isto je za sve bt bezicne slusalice.

To ako tv ima BT, a ako nema, da li se onda neki adapter nesto u usb ili 3,5" konektor na tv bocne?
Sta ako tv ima wifi?

Može li preporuka za neke true wireless bubice do cca 50 eura
Mozda je bolje svratiti u temu o bubicama, ovde je prica o slusalicama...
 
Poslednja izmena:
Ja imam HTC bt ka 3.5mm uredjaj, ali je na baterije i puni se na miniusb, a ti pogledaj da li ima nesto slicno, samo drugacije izvedeno napajanje, pa ga ustekas u stereo jack i povezes sluske.
 
K52 ako je budzet ogranicen, ako nije problem da izdvojis oko 9000 din onda K92 (KP/neke domace prodavnice).
Te Pioneer su najverovatnije rebrand starih M390 koje su zvucno ok, pre 8-9 godina su bile odlicna kupovina ali konkurencija ih je pregazila (zvucno) + mozda imaju problem sa kvalitetom izrade kao stare M390 koje pucaju same od sebe, i moje su prsle na obe strane tako da ih ne preporucujem. K99 su model od pre 10-ak godina, sto samo po sebi nije problematicno ali zvucno ne opravdavaju cenu.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko iskustva sa Mpow H5?
Ima ih na aliju za 41 dolar. Gledao sam malo review-ove, u principu kazu da su ekstra za te pare. ANC mi nije toliko bitan, bitno mi je da mogu da ih nosim recimo po 2-3 sata bez pauze i da mogu da pricam sa njima pored slusanje muzike. Koliko sam video imaju jako dobar mikrofon.
 
Ovde kazu da su zvucno iznad ocekivanja ali i da je mikrofon ispod proseka, da stezu (ovo zavisi i od oblika/gabarita glave) i da ANC ne radi bas dobro.

Do 50$ se hajpuju i ove Tribit: https://www.cnet.com/reviews/tribit-xfree-tune-bluetooth-headphones-review/
https://techaeris.com/2018/04/28/tribit-xfree-tune-wireless-headset-review-all-that-sound-for-a-great-price
https://majorhifi.com/tribit-xfree-tune-review/

Na osnovu tih testova i utisaka meni Tribit deluju kao malo bolji izbor (do 50$).
 
uzeh za neko neobavezno korišćenje sony wh-ch400 i baš fino rade, ali mi sad krivo što nisam uzeo wh-ch500...nije bila neka razlika u ceni a deluju mi dosta udobnije...
 
Te sam nasao jedino na ebay-u za 45 dolara plus shiping 13, znaci oko 60 sa pdv-om. Mozda mi je onda bolje da dodam jos toliko pa uzmem senn 4.50.
 
Ko zna da li je bolje.. nadji ovde u temi sta je zyllion pisao o tim 4.50 ili nekim slicnim Senn, i nije bio bas odusevljen sta nude u odnosu na cenu.

Na osnovu svih info. ja bih do 50$ narucio Tribit ili mozda neke Bluedio ali ove prve mi deluju nekako ozbiljnije i kvalitetnije.
 


Aibov test.
 
Šta mislite od KZ ZSA sluškama, trebaju mi neke za šetnju, vožnju bajsa, možda jednog dana za i teretanu :)

Kupio bi ih zajedno sa KZ BT kablom. BT nije presudan ali ako mogu da ga imam, što da ne!

Da li u tom nivou do 3-4000 može nešto bolje da se pazari za ovu svrhu?
Bino mi je da ne spadaju, da nisu neudobne i da imaju što bolji zvuk jer ovo će biti moje prve ozbiljnije slušalice... Ove sam izabrao jer ne volim velike in ear slušalice kakve su ostali KZ.
 
Nazad
Vrh Dno