»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 219 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 3282

Tema: Najbolje slusalice za malo novca

Member Avatar korisnika Accuphase
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 1600 & Alpenföhn Ben Nevis Advanced
        • MoBo: ASUS Prime X370-Pro
        • RAM: 2 x 8 GB Corsair Vengeance RGB DDR4-3600
        • VGA: Sapphire Nitro+ RX580 8GB
        • MON: AOC Q3279VWF
        • HDD: Crucial M550 256 GB (sistem), Toshiba 3 TB
        • OPT: DVD±RW LiteOn iHAS124
        • Case: be quiet! Pure Base 600 & Seasonic Focus 650 W Gold
        • SND: Zero DAC 24bit/192 kHz & Philips Fidelio X1
        • LAP: HP 350 G2
        • TV: PHILIPS 47PFK4109/12
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G105 & G602
      3. Najbolje slusalice za malo novca

Pre izvesnog vremena sam poželeo da nabavim solidne slušalice srednje klase, i naravno, kao što sledi, bacio sam se na čitanje testova, foruma i utisaka korisnika.
        Onda sam shvatio da što više čitam, sve više postajem zbunjen, ciljao sam na klasu od nekih 150 evra, i planirao sam nabavku Beyerdynamic DT990.

Tu je počela dilema prosečnog korisnika, jedni ih hvale, drugi ih kude, uzmi ove, uzmi one, neee, te nisu dobre, ove su još bolje, ma šta ti znaš, model XY je bolji od XYC...

Tokom čitanja naletim više puta na firmu Superlux, i njihove modele, koji su veoma jeftini, a pružaju puno za uloženi novac, tako da me to zainteresovalo, i bacim se malo na detaljniju pretragu o njima.

Nakon čitanja shvatim da su za mene Superlux 668B dobar izbor, pošto nemam iskustva sa boljim modelima, tako da mi ove dođu kao solidan ulaz u Hi-Fi svet.

Naručio sam ih, i ovo su moji utisci o njima.

Optički utisak, kvalitet izrade

Tip: poluotvorene, impedansa 56 Ω.

Slušalice su iznenađujuće dobrog kvaliteta u odnosu na cenu, solidnog izgleda, meni se sviđaju, nisu možda pojam lepote, ali su (po mom ukusu) daleko od ružnih.

Kombinacija AKG K-240 (školjke i noseća konstrukcija), i Audio Technica ATH-A500
        (jastučići - krilca koji naležu sa gornje strane na glavu) daju zanimljiv izgled.

Možda je u ovome tajna dobrog zvuka Superlux slušalica, oprobane konstrukcije poznatih proizvođača, ukomponovane sa jeftinom proizvodnjom u Kini, daju rezultat: “puno muzike za malo para”.

Nameće se logično pitanje da li se radi o drskim kopijama AKG, Audio Technica i Beyerdynamic produkata, ili je ipak u pitanju nešto drugo?

Mislim da nisu u pitanju plagijati, pošto su zakoni u Nemačkoj prilično strogi po tom pitanju, i njihovi prozvodi ne bi ni stigli da pređu granicu, otišli bi na zaplenu i uništenje.

Izgleda da je Superlux OEM proizvođač za AKG, možda i za još neke firme, i meni je verovatnija teorija da je Superlux razvio ove produkte, a AKG prodavao pod svojim imenom, ili su patenti istekli.

Uz slušalice stiže tašna za transport, dva kabla za prilkjučak dužine 1 i 3 metra, i adapter 3.5mm na 6.3mm.

Udobnost

Slušalice su prilično udobne, vrše prijatan pritisak na okolinu ušiju, koji bi po mom ukusu mogao biti za nijansu manji.
        Ovo se da rešiti razapinjanjem slušalica preko paketa knjiga, ili nekog sličnog predmeta, tako da pritisak vremenom popusti.

Jastučići (ear pads) su od veštačke kože, i za nijansu su malo tvrđi nego što bih želeo, njih ću zameniti sa velurskim jastučićima od AKG K240 koji su puno udobniji po opisu korisnika.

Zvuk

Ovde moram napomenuti da nisam audiofil, tj. da nemam iskustva sa boljim modelima slušalica, mislio sam da ih upoređujem sa ovima koje sam imao do sada (SONY MDR-XD100), ali sam brzo shvatio da je to besmisleno.

Superlux 668B su se takvom silinom obrušile na SONY, da poređenja jednostavno nema, totalno su ih pregazile u svim segmentima (bass, srednji, visoki), i ne daju im nikakvu šansu.

Približan opis: kada slušam istu muziku, Superlux 668B mi zvuče kao neka dobra muzička linija, SONY kao omanji kasetofon prosečnog kvaliteta.

Ovde moram da ubacim u igru moju zbunjenost, do sada sam doživljavao SONY kao prosečne slušalice solidnog zvuka, ništa izuzetno, ali ne i loše.
        Da sam nekom poklonio SONY pre nego što su stigle Superlux, ostale bi mi u mnogo boljem sećanju po pitanju reprodukcije.

Najčudnije mi je što sam na njima čuo razliku između integrisane zvučne, moje prethodne karte Audigy 2ZS i sadašnje Auzentech X-fi Forte, sada se pitam kako je to moguće.

Mislim da se radi o adaptaciji sluha na izvor zvuka, ja nemam neko drugo objašnjenje, ako neko ima, samo napred.

Kraće rečeno, SONY mi sada, kada sam radio poređenja zvuka, zvuče kao konzerva, kojima fali sve, bass, srednji, visoki tonovi, detalji, a pogotovo kolorit zvuka.

Setio sam se da sam u jednom od testova pročitao nešto o binauralnim snimcima, tj. onima koji su specijalno rađeni za slušalice. Na zvučnicima zvuče loše, ali na dobrim slušalicama odlično.

Kratka pretraga me brzo odvodi na youtube i snimak “Virtual Barber Shop”, pa koga ne mrzi, neka pogleda i posluša.

http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA

Zatvorio sam oči i pokrenuo snimak, ali sam ih ubrzo na samom početku otvorio i okrenuo se na desnu stranu, toliko je nestvarno dobro zvučalo. Tokom čitavog snimka je prostor “opipljiv” i razdaljina se oseća.
        Promena slušalica i prebacivanje na SONY, isti snimak. Prostor se rapidno smanjio, efekti su mnogo lošiji, utisak skoro nikakav.

Bacam se na preslušavanje muzike raznih žanrova, i prikupljanju utisaka.

Bass je odličan, velike dubine, čvrst i precizan, srednji topli i prijatni za slušanje, u početku kao da su malo distancirani, tj. kao da ne čine skladan prelaz između bass područja i visokih.
        Radim malu korekciju u ekvilajzeru zvučne karte na 500 Hz, 1, 2 i 4 KHz, na ovim frekvencijama dodajem po +2 dB, tako mi zvuči najbolje.

Visoki su dobri, nisu napadni, i ima ih dovoljno.

Kada nisam kući, ostavim slušalice da rade, radi usviravanja (burn-in).
        Mada ovo smatram pomalo za “vudu-magiju” (pogotovo za burn-in kablova), u slučaju slušalica (i zvučnika) ostavljam mogućnost da ipak ima nekog smisla sa tehničke strane, tj. da se vešanje membrane “uhoda” i postigne svoje radne parametre.

Vudu magija ili ne, uglavnom imaju nekih tridesetak sati rada iza sebe, i sada ih slušam bez ekvilajzera, tj. one frekvencije koje sam podigao za +2 dB, više nisu podignute, zvuk mi se sviđa više sa isključenim ekvilajzerom.

Slušalicama odlično leže ženski i muški glasovi, akustični i žičani instrumenti (violina, kontrabas, gitara, itd.), kvalitetni snimci uživo (nekako lepo prenose atmosferu), klasika, horska, džez.

Naravno da i ostala muzika zvuči dobro, može se reći da su zbog svog neutralnog karaktera pogodne za sve vrste muzike, gore navedena se nekako posebno ističe.

Postavlja se i pitanje gde se mogu zvučno svrstati, tj. u kom rangu, na ovo pitanje ne mogu odgovoriti, tu se moram osloniti na iskusne korisnike koji imaju dobre slušalice, i njihovu procenu.

Na više mesta sam naleteo na procenu da zvučno liče na Beyerdynamic DT880, što je veoma impresivno (DT880 = oko 270 evra, Superlux 668B = 29 evra).

Subjektivna ocena kvaliteta zvuka na skali od 1-10:

onboard zvučna + kung-fu zvučnici za PC 2x 500W p.m.po = 1
        onboard Realtek ALC 892 + SONY MDR-XD100 = 2
        SONY MDR-XD100 + Auzentech X-Fi Forte line out = 3
        SONY MDR-XD100 + Auzentech X-Fi Forte headphone out = 4
        Superlux 668B + Realtek ALC 892 = 5
        Superlux 668B + Auzentech X-Fi Forte line out = 7
        Superlux 668B + Auzentech X-Fi Forte headphone out = 8

9 i 10 ostavljam za neko bolje slušalice.

I možda najbolja vest na kraju: Superlux pravi za kompaniju Samson model Samson SR850, koji možda može da se kupi i kod nas po povoljnoj ceni. SR850 i 668B su po izgledu i zvuku veoma slične, tj. skoro iste.
        Ima ih ovde u listi, zainteresovani kupci mogu nazvati prodavnicu i pitati da li ih ima, ili kada će ih biti.

Druga mogućnost je naručivanje Superlux 668B preko firme Thomann iz Nemačke (tu sam i ja kupio), šalju i za Srbiju (bar tako stoji kod njih u listi), samo što je poštarina malo velika (40 evra), pa kvari povoljnu cenu.
        Ali ako se udruže nekoliko kupaca, i podele trošak poštarine između sebe, možda i nije loša opcija. Ne znam jedino kako bi u tom slučaju bilo po pitanju carine.

Nekoliko testova sa stranih sajtova:

Superlux HD 668B: A Giant Killer?

A Needlessly Long Superlux 668B Review

The New Superluxes Are Good! The HD330, HD440, and the HD660

Superlux HD668B

Review: Superlux HD-668 B - cheap & good?
        Menjao garson : 17.01.2012. u 20:17

Member Avatar korisnika fingon82
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.538
      5. Moja mašina
        • CPU: 2500k 5.2GHz 1.47v
        • MoBo: MSI Big Bang Marshal
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Palit GTX 1080 GameRock
        • MON: Lenovo 27
        • HDD: 275+3tb+3tb
        • Case: CM Cosmos II
        • LAP: Toshiba Portege Z30
        • Ostalo: CM QuickFire XT Brown, Logitech G9x
      6. Ne znam gde kod nas kupiti SR850, zvao sam par radni i nemaju, ako neko zna nek baci na pm

Member Avatar korisnika Lazarus
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        331
      8. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i5 750 | Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev. 2
        • MoBo: Gigabyte GA-P55-UD3
        • RAM: Geil 8GB Ultra DDR3 2133
        • VGA: Gigabyte R9 290X
        • MON: LG E2750
        • HDD: Patriot Blaze 120GB | SanDisk 256GB | Western Digital 3TB | 1.5TB
        • OPT: Pioneer BDC-S02 | Pioneer DVR110
        • Case: Chieftec BH01B | Thermaltake Purepower RX 650W
        • SND: X-Fi Xtreme Music | Logitech Z5500
        • TV: Panasonic TX L42U3E
        • INET: Kablovska
      9. Pa ne mora na PM, neka podeli sa (svima) nama ovde...
        Blessings are not just for the ones who kneel… Luckily

Member Avatar korisnika fingon82
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.538
      11. Moja mašina
        • CPU: 2500k 5.2GHz 1.47v
        • MoBo: MSI Big Bang Marshal
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Palit GTX 1080 GameRock
        • MON: Lenovo 27
        • HDD: 275+3tb+3tb
        • Case: CM Cosmos II
        • LAP: Toshiba Portege Z30
        • Ostalo: CM QuickFire XT Brown, Logitech G9x
      12. To bi vec licilo na reklamiranje, bolje na pp koga zanima. Moze i za 668B

Member Avatar korisnika storky
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        607
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel C2Q Q6600 @ 3.6 Prolimatech Megahalems
        • MoBo: Gigabyte ga-p35-ds3r
        • RAM: Kingston Hyper X 2*1GB+2*2GB 1066MHz
        • VGA: MSI GeForce GTX 560Ti Twin Frozr II OC
        • MON: Samsung 931BF
        • HDD: Samsung HD103SJ + WD3200AAKS
        • OPT: tavmr sangu
        • Case: CM HAF X/Corsair HX650/NZXT Sentry LX + Scythe Kaze Server
        • SND: Asus Xonar D1 / Logitech x530
        • Ostalo: Razer DeathAdder/Goliathus Speed; Saitek Cyborg Rumble Pad
      15. @Accuphase
        Jel si još uvek zadovoljan sluškama? Da li su po tebi, ako si probao, udobnije sa akg-ovim earpad-ovima? Pošto ne znam da li i njih da naručujem.
        Me never have to cheat, 'cause me already won

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      17. Moja mašina
      18. Da, još uvek sam zadovoljan slušalicama, jedini problem je što otvaraju apetit za nešto bolje, tj. navode me na razmišljanje kako zvuče neki skuplji modeli.

Razmišljam kasnije o nabavci nekog modela iz takozvane "velike trojke", tj. Sennheiser HD650, Beyerdynamic DT880, AKG K701, ali to ćе sačekati neko vreme, pošto se radi o ozbiljnijoj kupovini. Naći ću neku radnju koja po mogućstvu ima sva tri modela, i gde se mogu na miru preslušati.

Jastučiće nisam još nabavio (tokom februara ću ih poručiti), ali po opisu korisnika svakako ih vredi nabaviti, pošto su udobniji (naravno, ako ti doplata za njih nije preskupa).

Member Avatar korisnika kefalo81
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        1.583
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom x3 720,hladi ga LC Power CC95
        • MoBo: M5A78L-M LE/ USB3 i ESC H61
        • RAM: 2x 4GB DDR3 Crucial ,
        • VGA: integrusa HD3000 i intel integruša
        • MON: BENQ fp202wa 20" i BENQ 19" wide
        • HDD: Sandisk 256GB, seagate 500gb sata3, i 1Tb hitach, 2Tb Toshiba
        • OPT: LG
        • Case: MOdovani frontier+lc power420w i cooler master elite360+LC power 420w
        • SND: Asus xonar DX; Advance Accoustic MCD MK2, Sennehiser HD540, Philips 6630
        • LAP: macbook air late 2015 i iMac late 2015
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Marantz CD5001,fostex fulrange zvučnici, Marantz PM52 pojačalo, AKG K702, Grado SR80,
      21. jel neko zna koja je razlika izmedju hifi i dj sluski. jel mogu u ovoj radnji da nabave denon slusalice i da li daju garanciju posto je player.rs ne daje na sluske.

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      23. Moja mašina
      24. Citat Citiram korisnika: kefalo81 Pogledaj poruku
        jel neko zna koja je razlika izmedju hifi i dj sluski.
        Hi-Fi slušalice su pretežno udobnije, i prioritet im je kvalitet zvuka, kod dj je prioritet robusnost i izolacija (većinom su zatvorenog tipa, zbog izolacije zvuka), tako da su obično neudobnije.

Ovo su naravno samo grube crte, može se naleteti na neudobne Hi-Fi, i udobne Dj slušalice.

Citat Citiram korisnika: kefalo81 Pogledaj poruku
        jel mogu u ovoj radnji da nabave denon slusalice i da li daju garanciju posto je player.rs ne daje na sluske.
        Najbolje je da nazoveš radnju i pitaš, nisam kupovao kod njih, tako da ne mogu ništa reći po tom pitanju.

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.851
      26. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      27. dj sluške uglavnom imaju pokretnu bazu jedne slušalice, tako da mogu da naležu samo preko jednog uva .
        dinamika je takodje smanjena, kako bi bile čujne u okruženjima sa puno buke .
        Аласка је срце Русије !

Member Avatar korisnika max9998
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        944
      29. Moja mašina
        • CPU: Core2Quad Q6600
        • MoBo: Asus P5Q Pro
        • RAM: 2x2GB 800Mhz Apacer Gold Cover
        • VGA: Sapphire 4870 512MB
        • MON: Samsung T220
        • HDD: WD Caviar Black 640GB
        • OPT: Samsung SATA DVD-RW
        • Case: Coolermaster Centurion 5
        • TV: Samsung 37'' Full HD LCD
        • Ostalo: Playstation 3
      30. Hvala na detaljnom opisu, stvarno deluju kao odlicna kupovina. Posto su poluotvorene, pretpostavljam da i oni oko tebe cuju sta slusas; koliko su u stvari glasne za okolinu? Npr kada bi u tihoj sobi odvrnuo muziku na slusalicama, koliko daleko bi se otprilike culo? Tipa samo oko tebe, ili dve sobe dalje?

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      32. Moja mašina
      33. Pa recimo ovako: kada ih odvrnem prilično jako, može se prepoznati koja je pesma u pitanju (u istoj sobi), bez drugih izvora zvuka. Pod "prilično jako" podrazumevam glasnoću koja je dosta visoko, za slušanje na duže staze (sat-dva) nije baš preporučljiva. Malo iznad toga mogu odslušati par pesama, ako me ponese ritam, ali je to već nezdrava jačina po sluh.

Kada ima nekog drugog izvora zvuka u sobi, na primer TV, sa veoma umerenom glasnoćom, on pokriva zvuk slušalica.

Kraće rečeno, iako su poluotvorene, ne propuštaju puno zvuka napolje, što je iznenađujuće. I što je najbolje, prolazi samo nešto srednjih tonova, visoki su skroz prigušeni, nema ksss, šššš, tss, koji najviše iritiraju okolinu - ovo sam čuo par puta u javnom prevozu, valjda su imali takve sluške koje propuštaju dosta visokih tonova, i onda se putnici mršte (ili dok nekom ne prekipi, i kaže gasi taj krš).

Prikačio sam i stare SONY za poređenje, isto se čuju u sobi, iako su zatvorene.
        Menjao Accuphase : 29.01.2012. u 21:21

Member Avatar korisnika max9998
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        944
      35. Moja mašina
        • CPU: Core2Quad Q6600
        • MoBo: Asus P5Q Pro
        • RAM: 2x2GB 800Mhz Apacer Gold Cover
        • VGA: Sapphire 4870 512MB
        • MON: Samsung T220
        • HDD: WD Caviar Black 640GB
        • OPT: Samsung SATA DVD-RW
        • Case: Coolermaster Centurion 5
        • TV: Samsung 37'' Full HD LCD
        • Ostalo: Playstation 3
      36. Ima li ovih slusalica trenutno u nekoj radnji u Beogradu? Zvao par njih, ali nigde nema.

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      38. Moja mašina
      39. Superlux 668B ne verujem da ima (mada ništa nije nemoguće), ako misliš na njih.

Možda se mogu naći Samson SR850, pošto ih je bilo na par mesta u listi, tj. ovde i ovde.

Jedan korisnik je dobio informaciju da će se pojaviti ponovo u audiopro.rs, ali koliko je to tačno, ne znam.

Ako si zvao tamo, da li možda pitao da li će ih imati opet, i kada?

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.851
      41. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      42. kako samson mogu da budu iste membrane kad imaju impedansu od 32oma , a superlux 668b 56oma ?

pre bi reko da se radi o klonu nekog drugog sl modela .
        Аласка је срце Русије !

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        920
      44. Moja mašina
      45. Tu ima dve mogućnosti:

koriste membrane iz modela Superlux 681 (meni verovatnija varijanta), ili je Superlux za Samson napravio verziju od 32 Ω.

Strana 1 od 219 123451151101 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •