Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

I sta je sa 681 i 662, 669? Sta uopste im dodju oznake B i F na kraju ??? =S

Supelux 681 i 681B su isto dobre, još su i jeftinije od 668B, možda su im mali nedostatak malo agresivniji visoki tonovi. Ima na rockgroto forumu filtera (za samogradnju) koji peglaju visoke, i onda zvuče još bolje.

One se i više prodaju u odnosu na 668B, pošto su još jeftinije, i Thomman izgleda naručuje veće količine njih, tako da su više dostupne, 668B često nestaju.

Oznaka B u modelu = balanced, tj. nešto manje basova, veliki broj korisnika tvrdi da je bass na Supelux 681B dobro odmeren, a da je na 681 malo prejak, mada ima korisnika koji traže baš takav zvuk.

F = flat, veoma mali broj korisnika kupuje njih, najslabiji bass.

Superlux 662 i 669 se nisu dobro pokazale, tj. imaju solidan zvuk, pogotovo u odnosu na slušalice iste ili slične cenovne klase, ali ne dostižu nivo modela 668B, 681 i 681B. Generalno gledano, poluotvoreni Superlux modeli su zvučno bolji
u odnosu na zatvorene.

Supelux 681 i 681B nisam ubacivao u igru, pošto se mogu kupiti samo u Nemačkoj, što je velika prepreka za većinu kupaca u Srbiji, 668B sam testirao (tj. napisao test) iz razloga što će kod nas (verovatno) biti opet u ponudi Samson SR850, koje su jako slične sa Superlux 668B. Bilo bi dobro ako bi neki uvoznik uzeo u ponudu Superlux slušalice (661, 668B, 681 i 681B), verujem da bi se dobro prodavale.

Btw, da li neko moze da mi objasni kako to da na Thomann-u AKG K701 kosta oko 190 eura, a vidim da je na AKG-ovom sajtu preporucena cena od nekih 400 eura, koliko sam i ocekivao da vidim i na Thomann-u. Je li tu sve u redu, sa tim sluskama? Ne vidim da su B stock ili sl.

Sve je u redu, ima još prodavnica sa sličnom cenom, ovde je u pitanju veliki raskorak između preporučene cene proizvođača i maloprodajne.

AKG K 701

Mali "problem" AKG K 701 je izgleda varirajuća količina basova, ne zna se razlog, neki kupci dobiju model koji je dobro balansiran, a nekima zapadnu modeli sa veoma tankim bass područjem, što izaziva prilično nezadovoljstva i dovodi do reklamacija, i (delimičnog) izbegavanja ovog modela.
 
Poslednja izmena:
Super, kakvi su ti utisci o njima? :smoke:

Ti beše imaš neke AKG slušalice ako se dobro sećam, kakve su u odnosu na njih?

Imao sam AKG K 77 ali sam ih prodao. Nisu bile lose ali mi prvo nisu lepo "lezale" na glavi posto imam malu glavu i visoki su skroz odseceni, udaljeni i skoro nepostojeci. Nisam od onih koji preferira izrazene visoke tako da ovo definitivno nije do mene vec im je to stvarno velika mana.
Srednji su sasvim ok za taj rang slusalice i tu nisam imao neke posebne zamerke.
Bass im je solidan tj kolko se secam doseze dosta nisko ali mu malo nedostaje "umf-a". :p

Šteta što su zagubili te Panasonic, imao bi još jedne za poređenje. :)

Dobra vest je što stižu nove. :wave:

Kad stignu Panasonic i Samson uporedicu sve tri i napraviti neki review i ovde.

Sto se tice Superlux HD 661 Black jako sam zadovoljan sto se tice zvuka.

Kvalitet izrade je veoma dobar. Dolazi sa dva kabla. Jednim od 3m i jednim od 1m koji se mogu koristi u zavisno od tvojih potreba. Posto ih trenutno koristim i kao glavne na kompu i u pokretu sa iPod-om ovaj od 3m mi je uvek ukljucen na kompu i samo izvacim iz sluski kabl i prkljucim ih na ovaj od 1m.

Jedina mana je sto malo previse stezu i sto se ear cups ne pomeraju u stranu pa ponekad treba da pomerim cele sluske na glavi da bi nasao pravi ugao i da bi mi najbolje legne dok sam u pokretu.

Sto se tice zvuka necu se raspisati ovde jer cu kasnije napraviti review.
Samo cu reci da su srednji odlicni i da je pravo uzivanje slusati rock muziku na ovim slusalicama. ;)
 
@ Accuphase

Hvala ti puno na razjasnjenju! Skontao sam sve. Sad da jos nadjemo uvoznika za Superlux. I da Don napise svoje utiske. :)

Nisam znao za taj probelm K701 i da je tako rasprostranjen, doduse nisam ni citao o njima nesto puno, jer me nisu zanimale dok nisam video ovu cenu na Thomann.de...
 
Mnogo dave sa nabavkom tih Samson slušalica, imam utisak da tu nešto nije u redu, ili nemaju nameru da ih nabave, ili Samson ima ogromno vreme isporuke.

Imam drugu ideju, nagovorite audiopro.rs (ili neku drugu prodavnicu) da uvezu određenu količinu Superlux slušalica. :D

Superlux Headphones website

Možda za početak Superlux HD668B, HD681, HD681B. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde je zapelo ali ja zelim BAS Samson SR850 , a ne Superlux 688b :d Mogu da nabavim Superlux 668b iz Nemacke kao sto sam i ove 661 ali zelim Samson SR850 jer bi trebalo da su udobnije. :p Meni se sada vise i ne zuri. Imam HD 661 i Panasonic HTF600 bi trebalo u narednih nedelju dana da stignu. Mada vec mi je dosadno pa sam vec gledao koje sledece da uzmem. :-devil-:
 
ja bi otišao u radnju Korato group na crvenom krstu i radi opšte kulture i razbijanja zablude probao grado sr80i i dobio pravu sliku šta je zvuk :)
 
Verujem da su Grado SR80i dobre slušalice, ali tema je o Superlux 668B i Samson SR850 i sličnim budžet slušalicama, koje koštaju oko 30 evra, a te Grado mnogo više, tako da poređenje nije primereno.

Kod nas je izbor sužen, ali možda čak i tada ne bih jurio njih, za mene je neka logična kupovina sledećim redosledom:

1) neki niskobudžetni model koji zvuči dobro, tj. odlično u odnosu na uloženi novac, kao solidan ulaz u Hi-Fi svet (Superlux 668B, Samson SR850)

2) neki model iz srednje klase (oko 150 evra), možda recimo Beyerdynamic DT990 (ovaj korak ću izgleda preskočiti)

3) neki model iz velike trojke, kao AKG K 701, Sennheiser HD 650, Beryerdynamic DT880 (neke od ovih će biti verovatno moje sledeće slušalice)

Grado SR80i nisu nigde u nekoj mojoj listi, ne pružaju mi dovoljan pomak napred u odnosu na Superlux 668B, tako da mi razlika u ceni nije vredna doplate (što ne znači da su loše slušalice, naprotiv, ali nisu u mojoj sferi interesovanja).

Test jednog korisnika koji ima hrpu različitih slušalica:

Headphone Comparisons
Superlux 668B vs. Grado SR-80i
The presentation is a whole lot more laid back, with a greatly expanded soundstage with the 668Bs. The mids and highs aren't as aggressive and in-your-face, though the bass is also not as strong and punchy. The slight treble boost still does make the 668Bs a little cold and sharp - a little uncharacteristic of phones for monitoring. If the 668Bs were talking to you at a normal distance, then the SR-80is would be screaming and slapping you in the face.
 
Poslednja izmena:
Ma dobre su one ali shvati ovako.
Imaš puno nazovimo to uslovno "ubica" proizvoda iz premijum klase, počevo od automobila pa do sitne elektronike.
I dobro oni kotiraju, popularni su, itd itd.
I tako ja kupim svoj alcatel ot990 , kupim i cha cha u telenoru.
Razlika mala al ovaj alcatel mi nije ni trebao, uzeo ga što je džabe , djele ga na kilo.
A alkatel se resetuje, izrada slabijeg kvaliteta, ekran nema gorila glass staklo, kamera dno dna, baterija jedan dan itd itd , za opširnije imaš i temu na forumu.
Jeste on i dalje dobar ali za 50e više se mogao uzeti i uzeo sam cha cha a u njega sve bolje.
Znači razlika u cifri oko 60%, ali ne da ne može prići skupljem proizvodu nego ni blizu.
I sad neko dodje i kaže da nešto što je 5 puta jeftinije ladno preskače klasu slušalica od 150EUR-a.

Pazi dobre jesu, sigurno ali ja to i dalje poredim sa proizvodjačima koji prave od usisivača do televizora tipa panasonic, philips itd itd.
Ali zna se bato šta su pravi audio proizvodjači, naročito oni koji se samo sa tim bave.


Edit
ja sam zvao tu radnju audiopro.rs i pitao za slušalice ljude koji tu rade, rekao šta očekujem od slušalica, a ljudi su probali.
Dobio sam preporuku za ultrasone sluške, čak i prije audio technika, a ultrasone se bavi samo proizvodnjom slušalica i to mi je lik naročito naglasio.
Niko nije ni pomenuo te samson slušalice a oni su ih probavali.
Tu mislim ne bi smjelo biti dilema.
Nego ajde nam nadji premium klase grafičkih ako ima da se uzmu tu do 30tak evra. Mora da i toga ima a valjalo bi mi jedna :D
Da su bolje od ovih što me deru za 150 :D
 
Poslednja izmena:
Ili još bolje, otidji u neku radnju audio opreme razgovaraj sa ljudima koji predaju istu, pa i desetine modela slušalica i pojasni im da su u zabludi.
Nadji i neko pojačalo i DAC za po 30 evra i pojasni im svoje razloge kako je to mnogo dobro, dovoljno i preskače višestruko skuplje modele.
Biće puno kolutanja očima :D
 
Poslednja izmena:
Čekaj accuphase ako si ti onaj sa hifi foruma onda razumijem što tako zdušno guraš ovu temu.
Jel imaš još nešto u ponudi osim ovih slušalica :D
Da opremim cijelu kuću za malo love :D

Nego vidim ja, ti kod gore navedene prodavnice audio opreme (jer radiš sa svima koliko se ja sjećam), kroz ovaj sugestivan topic ovdje i na još nekim forumima što je sasvim jelte slučajno :D navodiš ljude da zovu baš tu odredjenu radnju a onda sa njima stupaš u kontakt i nudiš im traženu robu za koju masa već sedmicama zove, plus još brineš zašto nisu ažurni zašto više ne uvoze tako dobru robu :D
A naravno o slušalicama na forumima sve najbolje, samo što andjeli ne zapjevaju iz istih :D


Eeeee, pa nije narod sisao vesla :D

A kao ne razumiješ se baš puno, a na drugoj temi kačiš slike koje samo audio poznavaocima mogu biti jasne tipa kliping itd itd.
 
Poslednja izmena:
Čekaj accuphase ako si ti onaj sa hifi foruma onda razumijem što tako zdušno guraš ovu temu.

Nisam taj sa hi-fi foruma, to me je neko svojevremeno već pitao preko privatne poruke, i bacio sam pogled tamo, pre nisam ni znao da postoji taj forum, i video da tamo zaista postoji korisnik koji ima isti nickname, i to čini mi se prilično aktivan, sudeći po broju poruka.

Nego vidim ja, ti kod gore navedene prodavnice audio opreme (jer radiš sa svima koliko se ja sjećam), kroz ovaj sugestivan topic ovdje i na još nekim forumima što je sasvim jelte slučajno :D navodiš ljude da zovu baš tu odredjenu radnju a onda sa njima stupaš u kontakt i nudiš im traženu robu za koju masa već sedmicama zove, plus još brineš zašto nisu ažurni zašto više ne uvoze tako dobru robu :D
A naravno o slušalicama na forumima sve najbolje, samo što andjeli ne zapjevaju iz istih :D


Eeeee, pa nije narod sisao vesla :D

Iskova ti čitavu teoriju zavere, i to iz materijala bez ikakve osnove. Mislim da bi mogao da razmisliš o pisanju nekih romana na tu temu. :D

Da si malo pažljivije čitao temu od početka, video bi kako sam došao uopšte do kupovine ovih slušalica, razlog su mnogobrojni pozitivni testovi (koje možeš pročitati i sam), i pohvale korisnika koji su ih kupili. Nemam nikakav lični interes, niti bilo kakvu finansijsku dobit u ovome, niti sam to pisao iz tog razloga.

Možda je tebi to nezamislivo, ali razlog je veoma jednostavan: želeo sam da prezentujem korisnicima u Srbiji slušalice koje nude veoma puno za uloženi novac, to je sve. Čudi me otkud ti uopšte toliko apsurdnih ideja palo napamet, mada bi mogli da preokrenemo teoriju na drugu stranu. :-devil-:

Možda imaš neku radnju sa audio opremom, pa ti je ova tema malo zasmetala, pošto bi ovakav tip slušalica bio loš za poslovanje, tj. uzimale bi ti potencijalne kupce za neke tvoje skuplje modele? Možda baš za te Grado SR80i koje hvališ?

A kao ne razumiješ se baš puno, a na drugoj temi kačiš slike koje samo audio poznavaocima mogu biti jasne tipa kliping itd itd.

Ja sam u uvodnoj poruci ove teme napisao da nisam audiofil, nadam se da znaš šta znači taj pojam. Stojim i dalje iza te izjave, pošto smatram da se audiofilom može smatrati neko ko poseduje bar nekoliko komada kvalitetnih audio uređaja, i ko je imao mogućnost da temeljno testira neke druge, i tako sabira utiske.

Ja sam daleko od toga, par puta sam čuo neke muzičke sisteme koji su mnogo koštali, ali nisam bio u prilici da ih testiram ili prikupim neka saznanja po tom pitanju. Dakle, nisam audiofil, a nisam napisao da nemam pojma.

Na drugoj temi (ne znam tačno na koju misliš, pretpostavljam na onoj o AKG K702) nisam kačio sliku o klipingu, već o frekventnom odzivu i damping faktoru zvučne karte pri opterećenju, a to nema veze sa klipingom.

Za ovo nije potrebno zvanje "audiofil", tu je dovoljno poznavanje elektronike i nekih elementarnih stvari iz audio tehnike.
 
Poslednja izmena:
Nisam taj sa hi-fi foruma

Ali imaš istu naviku kao i on da nešto forsiraš pa op, evo i ponude, tamo preko chata a ovdje preko sugestivno forsirane teme :)





želeo sam da prezentujem korisnicima u Srbiji

i baš smo čekali tebe koji ima slučajno nikc kao neko ko je dobavljač radnjama za auido opremu :D

Možda imaš neku radnju sa audio opremom, pa ti je ova tema malo zasmetala

ja nisam otvarao niti jednu temu i nešto na ovakav zaobilazan način poturao i pokušavao da zaradim. I vokacija mi nije audio oprema već rad sa prodavačima magle i onima koje su ojadili :D

Ja i dalje imam neki gorak osjećaj. Ne sporim ja svakome da se bori za svoj lebac ali ovdje na ovakav način, na forumu gdje korisnici treba da budu valjano informisani,stvarno nema smisla.
Pogledaj, sračunaj se, možda imaš računicu da platiš reklamu na benchu , ili testiranje opreme koju možeš da dobaviš :D

Ja te za dobro svih nas molim da se prebaciš u gejmere, pošto si audio opremu apsolvirao, pa nam nadji i neke grafike od 30EUR-a al da su bolje od onih od 150 :D


[
 
Poslednja izmena:
Definitivno se iskljucujem sa ovog foruma. Review cu pisati na komsinskom forumu i head-fi. Pozdrav.
 
Da li slusalice Superlux HD-668B, tj. Samson mogu sad da se nabave u BG i po kojoj ceni? Ili se jos ceka?

Takodje me zanima preporuka bluetooth stereo slusalica. Zelim da se resim kablova, a svi uredjaji mi imaju bluetooth. Nasao sam u inostranstvu Zenhajzerove koje hvale, ali su oko 150e + postarina.

Sta je najveci gubitak kod bluetooth slusalica? Nisam picajzla :). Hvala.
 
Poslednja izmena:
Koliko nebuloza u toliko malo mesta, ne verujem. Ovo sam jos napisao vec par puta na ovom forumu, ali izgleda da se svakih mesec dana izrodi novi pametnjakovic koji za**** prethodnika po kvalitetu i kvantitetu nalupetanih "cinjenica". Posto vidim da se razumes kao Marica, dozvoli da ti otkrijem tajnu Grado slusalica, strucnosti ljudi u tim hi-fi radnjama kod kojih bi ti da nosis slusalice na evaluaciju, kao i to kako ekonomija i trziste funkcionisu:

Kao prvo, posedovao sam Grado SR80i cak jedan dan, sutradan su vracene korisniku sa ovog foruma zbog mane (nebitno). Dogovorili smo se da se nadjemo u Koratu da bi odmah "strucni ljudi" culi i potvrdili da li se to stvarno cuje sto sam ja cuo, a ne bi trebalo. Ok. Dodjemo mi tamo, kazemo u cemu je problem, ja naravno doneo USB sa mojim pesmama na kojima sam siguran da se to cuje (pomislih, ko zna sta oni imaju od muzike). Pruzim liku USB, on me gleda kao da sam lud i kaze mi "pa nema pojacalo usb ulaz". A komp? "Aaa pa mi nemamo komp. Izaberi ovde neku muziku pa cemo da pustimo i da cujemo." i pokaza mi prstom grupu narezanih CDova na kojima pise "Rock" itd. Znajuci problem slusalica, i da se to manifestuje samo na pojedinim pesmama, koje sam ja naravno pripremio, i da ce me vratiti kuci sa pokvarenim sluskama kad puste opstepoznate audiofilske pesme koje "sve pokazuju i svemoguce su", priupitam ja "da li imate ovde negde alternativni metal, posto ja ovo ne slusam. "E pa mi to nemamo". Ok, izvadim ja svoj mp3 player, koji realno i nije neki pokazatelj kvaliteta, ali sta dalje da pricam kad je jedino resenje u prodavnici audio opreme :p. Pustim mu ja par pesama, Tool, APC, Opeth, Metallicu, na svim pesmama ocigledan defekt leve, znaci cuje se kako bruji, pod duzim basevima (recimo Tool - Jambi pocetak). Covek odslusa prvih 10 sec (u kojima je naglasavam NAJISTAKNUTIJE TO i samo lud ne moze da cuje) pa mi kaze "ajde sledecu". Posle desetak pesama lik skida slusalice i kaze nam "meni ove tvoje pesme nista nisu pokazale" :S:. Sreca pa je kasnije mladji radnik probao i cuo, inace ko zna sta bi se desilo. Inace testirao sam vece pre toga kod mene kuci, cak je i moj drug cuo defekt i mogao u 100% slucajeva da pogodi na kojoj je defekt, a cisto radi poredjenja najskuplje slusalice koje je stavio na usi su moje Senn backup bubice od 15 evra koje sam mu pozajmio kad je iscupao kabl iz svojih, i to je prema nejgovim recima "bolest".

E toliko o Koratu i njihovoj strucnosti, da ne pominjem profesionalizam sa nekim nebuloznim Verbatim CDovima, to sto nema gde da se sedne (dvosed na 5 metara od pojacala, tako da ako hoces da slusas muziku, moras da stojis, ali ako hoces da cekas nekoga ko je dosao da poslusa nesto, mozes da sednes :D). Ovaj deo je posvecen tvojoj izjavi kako bi trebalo odneti slusalice u radnju da ih oni "evaluiraju". Pa je l' kupujem ja radniku radnje za rodjendan ili sebi? Jesam gluv pa ne mogu sam da ih isprobam i kazem svoje misljenje? Da li ja imam pravo da tvrdim da ti radis za Korato, posto si ih spomenuo u prvom postu?

Za slusalice cu samo reci da im je bas odvratan ne za te pare, nego za bilo koje pare, i da nije vredan komentarisanja. Udobnost i kvalitet izrade ista prica. A tebi svaka cast sto si njih uzeo kao referencu poredjenja dobrih slusalica. Slusao sam i nove u radnji koje nemaju taj defekt, da ne mislis da je samo do tog primerka.

Kako se mogu slusalice sa cenom 30-50e porediti sa slusalicama od 150e? Mozda zato sto i jedne i druge u izradi kostaju manje od tih 30e, samo jedni prodaju ime 120 evra, a drugi nemaju taj luksuz? Mozda nemaju ime posto za Samson niko nigde nije cuo, pa moraju da krenu od mizernih cena za svoje iole kvalitetne proizvode, da bi ih kroz 3-5 godina podigli. Pogledaj koliko je kostao Microlab pre 4 godine, koliko kosta danas. I ne mislim kod nas nego uopste.

Takodje si propustio cinjenicu da se kroz topic prozima par testova sa par razlicitih sajtova, od par razlicitih usera. Mislim da je to dovoljan pokazatelj da su slusalice stvarno dobre (osim ako nisu platili svaki sajt ali o tome kasnije), pa cak i da ih on nabavlja, u sta samo ti i dalje verujes i niko drugi, sto zlostavljas coveka? Taj koji ih nabavlja cini uslugu nasem malom trzistu na kojem ne mozes nista kupiti a je kvalitetno, i da pritom ne odvale marzu 100% na cenu proizvoda.

Ajde da kazemo da su potplatili sve sajtove i da su slusalice ustvari krs. Da imaju toliko para da stave u marketing, da li mislis da bi krenuli sa cenom od par desetina evra, ili par stotina kao Beats?

Razmisli dobro o svemu sta si napisao, ja ti necu odgovarati posto imam pametnija posla od prepucavanja na forumu, a i nemam vise sta da kazem. Samo cu ti reci da ne stojim iza neke radnje muzicke opreme, ne uvozim u Srbiju, i ne radim u obavestajnoj sluzbi, nasoj ili bilo kojoj drugoj...
 
@Supreme.50: Otkud ti sad u ovoj temi u kojoj nisi ni učestvovao sa ovolikim postom kojim se ipak potencira prepucavanje koje nikome ne ide u korist? :sceptic:
 
Izvini nisam znao da je zabranjeno ;). Ako nisam nista pisao od pocetka, ne znaci da je ne pratim i da me ne zanima. A sto ne vidis korist to je tvoj problem. Korist je podrska korisnicima koji su sa nama podelili korisne informacije o slusalicama (za koje si cak i ti zainteresovan), i koji su docekani na noz bez ikakvog povoda i razloga. A korist moze da stekne i kefalo tako sto ce da razume bar 10% onoga sto sam napisao, ako ne i vise, i da razmisli da li stvarno tako stvari stoje kako ih on vidi, ili pak drugacije.
 
Korist je podrska korisnicima koji su sa nama podelili korisne informacije o slusalicama (za koje si cak i ti zainteresovan), i koji su docekani na noz bez ikakvog povoda i razloga.
Sa ovim se svakako slažem. Samo me je malo iznenadio tvoj neuobičajeno dugačak post u trenu kada se drama približila vrhuncu! ;) Zaboravi. Move on. Imaš li iskustva sa bluetooth stereo slušalicama? :)
 
Ako mene pitas, odgovor je ne. Nista bez kabla :)..

Zaboravio sam jos jednu veoma bitnu stvar, barem meni, vezanu za Korato. Stariji radnik je prokomentarisao nesto tipa "cudan izbor muzike, stvarno cudan...", i napravio izraz lica uz odmahivanje rukama u fazonu "stagod.. nemam reci" kao da sam ja lud sto slusam to, ili sta vec. Ono sto je najgore je da je on cuo samo po prvih 20 sec od svake pesme, a jesu malo agresivni poceci (Tool - Vicarious, The Pot, Jambi), ali covek koji treba da bude strucnjak tako nesto da prokomentarise 1) zato sto je cuo samo prvih 20 sec i 2) zato sto uopste komentarise neciji izbor muzike cak i da je najgori, me je zacudilo, ili jos bolje da kazem razocaralo. Htedoh da mu kazem da mi se slusa Britni Spirs i Kanye Westa, jurio bih slusalice od 15 evra, a ne od 100, ali nisam hteo da se upustam xD. Nema ovo nikakve veze sa bashovanjem Korata, ljudi su bili korektni sto se reklamacije tice, rekli su coveku da dodje za 2 nedelje i ako ne stigne deo, dobice nove (sto se verovatno i desilo), ali mislim da ovaj covek nema sta da trazi u evaluaciji nicega, a ne necega sto u potpunosti zahteva objektivno misljenje i izvanredan sluh.
 
Poslednja izmena:
Nista bez kabla :)..
Znam za to, a prema onome što si pisao si pravi Hi-Fi-evac. ;) Ja sad na svim uređajima imam bluetooth i želim da se oslobodim umotavanja u kablove. Imam već jedne Zenhajzerove bežične sluške 5 god, na radio frekvenciji, kućne. Veoma zadovoljan. Sada bih bluetooth stereo, ali to skoro niko prosto nema, a nisu jeftine.
 

Ne želim da komentarišem ove tvoje nebuloze, diskusija sa tobom je do nekog momenta imala smisla, ovo prevazilazi moje mogućnosti, ne želim da se spuštam na taj nivo.

Supreme.50: hvala, nadam se da će ovo što sam do sada napisao biti nekom od neke koristi.

Dakle da sumiramo, na nasem forumu se provlace kao preporuka u budzet varijanti HiFi sluski Panasonic HTF-600E-S, Superlux 668B, Superlux 661B i njima skoro identicne tj, 668B modelu Samson SR850? I vidim da je kokan nekome preporucio Philips SHP 2500?

Da dopunim malo ovu listu, dakle neke budžet varijante bi bile:

- Panasonic HTF-600E
- Superlux 668B
- Superlux 681B
- Superlux 681
- Superlux 661
- Samson SR850
- Creative Aurvana Live (ima ponekad dobrih akcija na Amazonu, padne im cena na 50 dolara). Membrane (drajveri) u njima su iz Denon AH-D1001.

Najveći problem je što se na domaćem trenutno ništa od gore navedenih modela ne može naći, ostaju samo kao opcije ebay, Amazon ili Thomann.de.

Nadam se da će se stanje vremenom popraviti.
 
Evo tek sad stižem da odgovorim.
Prvo bih da se dislociram od daljeg dizanja tenzija, što budem pisao nastojaću i da argumentujem ali opet kažem u mirnijem tonu jer više na obrazloženo i nije potrebno.
Osvrnuo bi se na naslov teme. Kaže slušalice superux HD-668B, odličan izbor za malo novca.
To je ispravno forumilisanje onoga što one po svim parametrima mogu da budu, dobre slušalice u budžet klasi.
Prema tome dobre i ništa više od toga.
Uzmimo i tu uslovnu ocjenu kao takvu jer data je od nekog ko je prije imao samo sony slušalice a tome su dodani strani review-i.
Ono što je skrenulo moju pažnju je trenutak kada accuphase na hifi forumu poznat kao dobavljač audio robe na veliko, iste rangira tamo gdje mislim da im nije mjesto a to je klasa slušalica od preko 150EUR-a s tim što je one od 150EUR-a preskočio, bukvalno obrisao pod sa njima.
A predstavio se kao neko ko ima slušalice sony od 20EUR-a i bez velikog iskustva.
Nije problem moj taj što je on njih postavio tako viskoko, što kao korisniku ne smije biti osporavano , zasmetalo mi to što je cijelo predstavljanje pratila priča o narudzbi preko radnje kojoj bi on dostavio robu jer je dobavljač iste.
I nije problem što on hoće da zaradi, ne ni najmanje, zasmetalo mi je što onda ta predstava ovih slušalica kao nečeg što briše patos sa višom srednjom klasom renomiranih prodizvodjača, kao ocjena ni u kom slučaju ne može da opstane jer nije realna, hrani se skrivenim motivom, željom za zaradom, što kažem nije sporno već je sporno to što plasira pogrešne informacije da ne kažem nešto više.
Istovremeno, pominjana radnja audio opreme ne daje garanciju na slušalice, što sam provjerio, a što je vrlo vjerovatno ceh kanala preko koga dobavljaju.

Ok , kažu bilo je reviewa, na više stranih foruma o ovim slušalicama, i jeste ne sporim, ali zar to isto ne postoji i za druge slušalice,a za grado čak i na ovom forumu sa ocjenom "poslastica za muzičke sladokusce".

Što se tiče ljudi iz radnji audio opreme , kada sam kucao o njima i nazivao ih znalcima, nisam sasvim sigurno mislio na ekipu iz Korata, naročito ne na onog dedicu za koga i ne znam koje mu je tamo mjesto, možda je eksponat neki :D
Ima još radnji u Beogradu, ima ljudi koje znaju a tamo gdje sam kupovao, i sad posljednji put kad sam gledao drugi par slušalica i pojačalo, tražio sam kad će biti oni za koje sam osjetio da mogu da posavjetuju, i koji su me i ranije savjetovali i čijoj preporuci za kupovinu ne mogu da zamjerim.

Supreme50 je iznio svoj stav o grado slušalicama, i to ništa nije sporno, čak nije potrebno ni da ga demantujem, niti imam razloga, ali opet spominjem , na ovom forumu u temi u kojoj nema niti jedan moj post postoji tema o grado slušalicama, sa različitim ocjenama ali niti jednom onako lošom kakvu je dao superme50. Dobro možda je bio nervozan morao je dokazivati grešku na slušalicama, unervozio se, i meni bi prisjele na njegovom mjestu te grado slušalice, ali opet pitanje, o čemu su onda pisali ti ljudi na ovom forumu u temi o grado slušalicama?
Da li su svi odreda ono kakvim me je epitetom častio supreme50.

Podsjetiću isto tako i na hvalospjeve o nekim drugim slušalicama.
Slično se pisalo i o HD201, eto super narodu slušalice renomiranog proivodjača, dobre su, mogu i bez zvučne karte da daju odličan zvuk a uloži još 25eura u zvučnu i ima da pjevaju, da budu najbolje što sam čuo do sada.
Ok jesu najbolje što je neko čuo do tada ali nisu kao one od +150EUR-a niti brišu patos sa istim, i to je jasno onom ko je probao i jedne i druge. Ja sam probao, svaka čast onome kome je to dobar zvuk.
Otidjite u neku od radnji audio opreme, ljubazni su, slušanje-probanje slušalica se ne naplaćuje :D

Jer eto otvorena je skoro i tema o AKG K702 slušalicama. Zašto neko ko čita ovu nebulozo od nezasluženo dodjeljenih superlativa slušalicama čije ime podsjeća na usisivač, ne kaže pokretaču iste, da je promašio, da treba da uzeme ove.

Supreme50 je rekao i cijenu koštanja slušalica.
Uzmimo da je to pribiližno tačno, mislim da je ustvari to tu negdje što se tiče cijene materijala, ali zar ne postoji tu tehnologija izrade, dugodišnja izrada koja daje tradiciju a sve to zajedno prepoznatljiv i pouzdan proizvod .
To se ipak mora platiti nešto više.

Toliko i ovo je previše.
 
Ono što je skrenulo moju pažnju je trenutak kada accuphase na hifi forumu poznat kao dobavljač audio robe na veliko

Možda je taj accuphase sa hi-fi foruma dobavljač audio robe na veliko, samo on nije autor ove teme, autor sam ja, Accuphase sa Benchmark foruma, i nemam nikakve veze sa njim, niti sam član hi-fi foruma. A ti ako imaš nekih ličnih problema sa dotičnom osobom, izvoli pa se obračunavaj sa njim na tom forumu.

I nije problem što on hoće da zaradi, ne ni najmanje, zasmetalo mi je što onda ta predstava ovih slušalica kao nečeg što briše patos sa višom srednjom klasom renomiranih prodizvodjača, kao ocjena ni u kom slučaju ne može da opstane jer nije realna, hrani se skrivenim motivom, željom za zaradom, što kažem nije sporno već je sporno to što plasira pogrešne informacije da ne kažem nešto više.

Smanji količinu paranoje, lakše se diše. Nemam želju za zaradom, ne prodajem, niti zastupam Superlux, Samson i slične firme. Nisam zastupnik bilo kakve firme koja se bavi uvozom, prodajom ili distribucijom audio opreme, moje zanimanje nema veze sa tom branšom.
Živim i radim Nemačkoj, i bavim se sasvim drugim poslom, a da mi je namera bila da pokušam da proguram neki proizvod na tržište u Srbiji, onda bi to svakako uradio na drugi način, a ne onako kako to mali Perica zamišlja.

...iste rangira tamo gdje mislim da im nije mjesto a to je klasa slušalica od preko 150EUR-a s tim što je one od 150EUR-a preskočio, bukvalno obrisao pod sa njima.

Nemoj tumačiti test onako kako se tebi sviđa, gde sam napisao da slušalice brišu pod sa klasom od 150 evra renomiranih proizvođača, i gde sam ih rangirao u klasi iznad 150 evra? I zašto bih razmišljao o nabavci nekih boljih, ako su Superlux toliko superiorne? 668B jesu dobre, zvuče izuzetno u odnosu na cenu, ali je iluzorno razmišljati o tome da da su bolje od nekih brandname od 150 evra. Naveo sam takođe slušalice koje sam imao u razmatranju za kupovinu, Beyerdynamic DT990 (cena oko 150 evra), koje su svakako bolje od Superlux 668B, ali sam i napisao da ću ih verovatno preskočiti, pošto mi pomak na bolje neće biti dovoljan, tj. ne opravdava razliku u ceni.

A da si odvojio malo vremena, i pročitao neke od testova, video bi poređenja iskusnih korisnika, koji su uh upoređivali sa skupim modelima, i njihove utiske, šta bi tek onda rekao? Moji komentari i utisci su može se reći skromni i uzdržani u odnosu na njihove, pošto ne dajem sebi za pravo da dajem procene i komparacije nekog proizvoda koji nisam testirao. Nekada, kada nabavim neke slušalice iz više klase, mogu dati neku svoju ocenu, do tada se uzdržavam i prenosim neke svoje subjektivne utiske i procene iskusnijih korisnika.

A kada sam naleteo na teme i testove o Superlux slušalicama na stranim forumima, nije mi palo nijednog trenutka napamet da uletim u neku temu, i da izvređam i prozivam korisnike koji su ih kupili i testirali, već sam sa velikom dozom rezerve pratio teme, čitao testove i utiske, dok kod mene nije prevladala znatiželja da ih sam nabavim, i da se lično uverim da li tu ima neke istine, ili se radi o kolektivnom ludilu.

Tumači kako hoćeš, ja sam podlegao kolektivnom ludilu i euforiji, i pridružio se masi zadovoljnih korisnika Superlux slušalica.

Tebi predlažem da ostaneš pametan i uzdržan, i da se ne učlanjuješ u taj klub, pošto bi verovatno bio jako nezadovoljan, i našao bi im 1001 manu.

Kupi te Grado SR80i i uživaj, a nas, korisnike Samson i Superlux slušalica ostavi da trunemo u tami neznanja i gluposti.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi dobavljač, ja povlačim sve ono što sam rekao i što te je pretpostavljam pogodilo
Ako jesi onaj na koga sumnjam onda je to dno dna.

Ja bih rekao ponovo i bio oprezan u tolikom veličanju, jer bilo je toga i ranije, nije ovo prvi best buy for the buck, uzimalo se to i ranije, pa bi obično euforija splasla nakon nekog vremena jer ne bi ispunilo ta visoka očekivanja.
Pomenuo sam ti slušalice kao primjer , a ima toga još.
Ajde nek neko uzme te slušalice i neka baci test.
MOžda se ovo što je bilo predmet rasprave može prije postaviti na način, da li se za 20% kvalitetniji i bogatiji zvuk isplati dati 100% više novca.
To je računica davno poznata samo je pitanje da li je neko spreman da plati ili ne.
 
Evo kad vec pravimo spisak dobrih budget slusalica.
Svaka sa svojom namenom, manom i vrlinom.

Pioneer SE-M390
MEElectronics HT-21 Portable
AKG K81DJ / AKG K 518 LE
Koss UR55
Sony MDR-XB500 / XB700
Panasonic RP-HTF600-S
Beyerdynamic DT 235
Superlux HD681/HD681b
Superlux HD 661
Superlux Hd 668b / Samson SR850
Superlux HD662F / CAD Audio MH310
Koss Porta Pro / Koss KSC75
Sennheiser PX 100-II
CAL!
Kicker HP541 DJ
AKG K77 / AKG K99

Sve su ispod 100e tj vecina su oko 50e.
Nazalost ne mogu se sve naci kod nas. Review imate za vecinu na head-fi i drugim sajtovima.
 
Beyerdynamic DTX-710 bi isto trebalo dodati na spisak, kao i JVC HARX700 i HARX900 koje na žalost ne mogu da se nabave ovde. Kažu da PX 100-II nisu tako dobre kao prva verzija, ne znam da li je to tačno.
 
Poslednja izmena:
Beyerdynamic DTX-710 bi isto trebalo dodati na spisak, kao i JVC HARX700 i HARX900 koje na žalost ne mogu da se nabave ovde. Kažu da PX 100-II nisu tako dobre kao prva verzija, ne znam da li je to tačno.

JVC HARX700 su mi bile prve na umu da fale na spisku kad sam video njegov spisak al eto dok sam ostale nasao i nabrojao zaboravih :D
 
Nazad
Vrh Dno