Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Da probam i ja u ovoj temi da objasnim šta mi treba. biću malo duži, ali kraće ne umem.
Poslednjih 12 godina koristim slušalice, verovatno mnogo više od većine korisnika. Potpuno sam slep, radim na računarima svašta nešto. Ne radim profesionalnu audio produkciju, ali amatersku, iz hobija ponekad. Imam samo integrisani Realtek koji mi vrši posao za sve što mi treba. Uglavnom, slušam puno muzike u raznim kvalitettima, igram neke audio igre, i naravno sve što radim, sve mi to govor čita preko slušalica. Može i preko zvučnika ali često želim da očuvam svoju privatnost. Monitor i onako nikada ne uključujem.
Moj najveći problem je što sam dosad uglavnom kupovao krš slušalice. Nikada više od dve i po hiljade dinara nisam dao. Čak i te slušalice nisu trajale više od godinu, najduže dve. Prilično sam nežan, ne besnim, ne bacam, ne lomim ih, ne vučem kablove i ne nosim ih skoro nigde. One su tu, uključene samo u računar. Ali opet crknu verovatno jer su krš.
Svaki put kada treba da kupim nove slušalice ja sam na ogromnim mukama. Taman se naviknem na jedan model, on više ne postoji, a nešto što je naizgled slično, ne zvučni ni približno isto. U običnim prodavnicama računarske opreme niko ne razume moje potrebe. Ljudi koje poznajem takođe slabo.
Dodatni problem mi predstavlja i to što na slikama ne mogu da vidim kako neke slušalice izgledaju, a moja okolina nije baš vična u opisu. Za njih je vizuelno isto i ono što nije.
Poslednje 3 godine, koristio sam CANYON CNR-FHS04. Kada mi se prvi par pokvario, trebovao sam još tri komada i evo, poslednje su crkle nedavno. Tih slušalica više nema kod nas nigde. Jesu one možda jeftine, možda krš, ali meni se njihov zvukk, veličina i težina dopadaju jer sa slušalicama provodim mnogo vremena.
Slušalice koje su mi se ranije dopadale jesu Genius HS-M04SU. One su bile malo i skuplje i veće, ali uprkos svoj mojoj korektnosti u rukovanju, otkazivale su već nakon nekoliko meseci.
Raspitujući se nedavno o CANYON CNR-FHS04, jedna prodavnica mi je predložila CANYON PC CNS-CHS01BO, ali to naravno nema veze sa ovim. Te su slušalice manje, nemaju gotovo nikakav bas...
Mogu baciti brdo para na kupovinu slušalica, ali možda neću potrefiti ono što mi treba.
Da rezimiram: Trebaju mi slušalice za računar, za svakodnevnu, višesatnu upotrebu. Kao što možete shvatiti iz priloženog, ne trebaju mi džombe od pola kile od kojih će da mi otpadne glava. Imam malo veću glavu, pa bi rajf trebalo ili da bude podesiv, ili nekako drugačije prilagodljiv. Slušalice treba da budu dovoljno elastične, da ne stvaraju prejak pritisak, ne greju, da ništa iz spoljnog sveta ne izoluju. ja se oslanjam samo na sluh, tako da u svakom trenutku moram da čujem zvono, telefon i uopšte zvuk ambijenta. Slušalice koje izoluju spoljašnji faktor mi samo stvaraju dodatni strah i isključuju me iz realnosti. Verovatno kao kada bi neko ljudima zatvorio oči i uši...
Treba da budu okruglaste, mogu da imaju jastučiće, a mogu i samo da imaju sunđerčiće kao ove Canyon. Ne bi trebalo da budu preteške. Ne moraju da imaju mikrofon
Važno mi je da imaju čist, jasan zvuk sa uravnoteženim basom. Njihova glasnoća u decibelima mi nije toliko bitna. Sve te moje omiljene nisu prelazile 105 db.
Nisam nikakav audio stručnjak, ali jesam audiofil. Čak i na integrisanim kartama i krš slušalicama mogu da čujem razliku u kvalitetu audio zapisa. pa mi i različiti muzički striming servisi zvuče drugačije iako pustim istu pesmu. Čulo sluha mi je prosto prvo i najosetljivije. Ne slušam nikakve "grube" muzike, niti volim bilo šta preglasno. Sve slušalice su mi jedva do pola pojačane.
Malo sam postao umoran od večitog traganja za novim i novim modelima. Kupio bih ili neke skuplje koje bi mogle da rade nekoliko godina, ili nekoliko komada nekih jeftinijih pa da se obezbedim za bar 3-5 godina.
Možda ovo sve deluje prekomplikovano, ali se nadam da će neko shvatiti šta mi treba.
 
Pozdrav.

Citiraću ključno:
Da rezimiram: Trebaju mi slušalice za računar, za svakodnevnu, višesatnu upotrebu. Kao što možete shvatiti iz priloženog, ne trebaju mi džombe od pola kile od kojih će da mi otpadne glava. Imam malo veću glavu, pa bi rajf trebalo ili da bude podesiv, ili nekako drugačije prilagodljiv. Slušalice treba da budu dovoljno elastične, da ne stvaraju prejak pritisak, ne greju, da ništa iz spoljnog sveta ne izoluju. ja se oslanjam samo na sluh, tako da u svakom trenutku moram da čujem zvono, telefon i uopšte zvuk ambijenta. Slušalice koje izoluju spoljašnji faktor mi samo stvaraju dodatni strah i isključuju me iz realnosti. Verovatno kao kada bi neko ljudima zatvorio oči i uši...
Treba da budu okruglaste, mogu da imaju jastučiće, a mogu i samo da imaju sunđerčiće kao ove Canyon. Ne bi trebalo da budu preteške. Ne moraju da imaju mikrofon
Važno mi je da imaju čist, jasan zvuk sa uravnoteženim basom. Njihova glasnoća u decibelima mi nije toliko bitna. Sve te moje omiljene nisu prelazile 105 db.

Mislim da bi ti najviše odgovarao poluotvoren dizajn odnosno tip slušalica. Izolacija je dovoljno dobra da na niskim i nekim umerenim jačinama zvuka može da se održi privatnost a opet korisnik može da čuje glasove, zvono, telefon i ostale bitne zvuke iz okruženja. Verovatno bi ti najviše odgovarali velurski jastučići, koji manje zagrevaju uši od onih koji su napravljeni od veštačke i prirodne kože, najčešće su i malo udobniji ali se i malo teže čiste i malo slabije izoluju.

E sad, udobnost dosta zavisi od oblika i veličine glave i ušiju, tako da tu niko ne može da garantuje da li će neke slušalice biti udobne ili ne, da li će stvarati osećaj zamora posle višečasovne upotrebe itd. Ali je mali broj neudobnih slušalica poslednjih godina, mnogo je više onih koje su dovoljno udobne čak i pri dužoj upotrebi.

Kao i uvek, dobre slušalice tebalo bi da isprati i dobar digitalno analogni konverter, po mogućstvu sa pojačalom. Čisto da bi slušalice zvučale onako kako je proizvođač zamislio, ili bar približno, sama glasnoća tu nije previše bitna već ono što zovu đus, a i sama sinergija je bitna.

Već imam neke ideje, svakako sačekaj i savete ostalih članova. Ipak, napiši budžet, bar okvirno, pa ćemo se potruditi da nađemo što bolje i kvalitetnije slušalice u okviru tog budžeta.
 
Videvši slike slušalica koje si koristio nije nikakvo čudo što su ti se brzo kršile.
Tanko, osetljivo, slabašno...

Tebi treba nešto jače, malo jače.

Reče da ti je glava malo veća, meni je takođe i uspevao sam neko vreme da nosim ISK HF2010 HEADPHONES (slušalice) mada su mi malkice više nego što bi voleo pritiskale teme kada bi ih koristio.
Nije to jako, samo malko više od laganog neslanjanja koje imam kod ostalih modela nesto malkice većih slušalica.

Kad bi mogao otići do neke prodvnice audio opreme sa većim i boljim izborom slušalica, pa probati kako ti stoje neki modeli na glavi, udobnosti radi i da ih poslušaš kako ti zvuče...

Recimo da ove ISK HF2010 HEADPHONES
Cena: 4.925 DIN
Pitaj oko nabavke
[email protected]
0652703332
Poslušaš i probaš u:
Beogradu
Maršala Birjuzova 53
011 26 20 478
Radno vreme:10-18h
ili u
Novom Sadu
Futoška 36-38
021 452 411
Radno vreme:10-18h

Evo sajt firme mixmusic-company gde vidim da ih ima: http://www.mixmusic-company.com/shop/product/isk-hf2010-headphones

Imaju i ove PreSonus HD7 slušalice, veoma izdrzljive i neće pući.

sajt firme https://www.audiopro.rs/proizvod/presonus-hd7?idPro=4289

Cena ima je 5400 dinara, dobar zvuk, poluotvorene (pustaju zvuk napolje pomalo ali i puštaju dosta zvuk unutra pa ćes čuti okolinu).
Kada im se promeni navlaka na drajverima umesto skaja se stavi velur bile bi bolje za duze slusanje.
Ne znam da li dolaze u pakovanju ove navlake ili se moraju kupiti (negde), dal na ebayy i sl lokacijama ili ima i po nasim prodavnicama...

Firma je Audiopro:
Beograd: 011 3442 874
Novi Sad: 021 300 69 11

Još bolje bi ti bile Philips SHP9500s zbog veličine ali i zbog otvorenosti samih slušalica i zvuka koji puštaju do ušiju kad su u upotrebi. Mogle bi da stoje i veleglavatom superglavonji ali i na normalno velikoj glavi jer se veoma mnogo mogu razvući.

Koliko vidim nema ih kod nas ali ima odlična cena na Amazon
https://www.amazon.com/Philips-SHP9500S-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW po ceni od 74,99$ plus slanje do nas preko forvarding firme (dosle bi 120-150$ barem)
i
https://www.amazon.com/Philips-SHP9500S-Precision-Over-Ear-Headphones/dp/B01N3LM3J5

Ima još 2-3 modela poluotvorenih slušalica koje se mogu kod nas kupiti pa ce kolege forumaši da ti jave koje su to...
 
Poslednja izmena:
Ове Филипс схп9500 су врхунске за 80 усд. Имам схп8500 ваљда, скоро 10год..
Не знам како да их довучем, једино неког из иностранства да цимам да ми донесе..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Imaju S na kraju i malko se razlikuju od onih starijih bez S, razlikuje se duzina kabla koji ide uz sluske, S imaju kraci kabl.
Porucis s AMazona ili neweeg n asvoju adresu kod forvardera koji primaju posiljke iz US i salju ih za beli svet.
Pre nego se odlucis za kupovinu dobro proveri cene slanja kod forvardera i izracunaj kolike ces dazbine platiti kod nas, na kraju ce doci 120-150$ minimum.
 
moj pik je akg k serije,koliko para budeš mogao da uložiš,ali ne ispod 121.stoji da su krenuli značajno da fušare od kada ih je samsung/harman kupio i da odavno akg nije šta je bio ali konzistentnost i za uložen novac izrada,lakoća i podesivost su ogromni plusevi za tvoj scenarij.

dobra stvar što ćeš ih naći skoro svukud i moći da čuješ,samo ipak obrati pažnju na izvor jer koliko znam svaki model je od 55 oma pa nadalje a za to ipak treba nešto ozbiljniji izvor,odavno ih nisam slušao na osnovnim integrušama,jesam na nešto kao boljim i to je aj da kažem korektno,a pun potencijal ćeš čuti na ozbiljnom pijačalu za sluške.

mislim da je po nalaženju adekvatnih sluški tebi izuzetno bitno da uzmeš pa i entry level dac.ne moraš audio intefejs,bilo je kombo usb dac/phone amp za ne preterano para (oni lusya/sabre sa alija,sulud kvslitet za ništa para) i tu ćeš tek osetiti veeeeliku razliku naravno uz prvo dovoljno kvalitetne pa onda odgovarajuće slušalice.

i da podvučem,znam da ceniš privatnost,ali bar odavde deluje da su poluotvorene pun pogodak (otud moja preporuka za akg k seriju,ili samson/superlux kopiju ako ipak budžet ne dopušta) kao što su već savetovali,nije toliko to strašan bleed da bi trebao nešto specijalno da se sekiraš a prostorno deluje da je to baš to što tebi treba.

u svakom slučaju apsolutno treba da izobiđeš sve šopove lokalno pa po cenu da budeš navalentan,zaista prodavci bi trebali da ri izađu u susret...
 
@Orchard

Ne znam šta da mislim za AKG, nisam probao te malo skuplje modele a merkam u poslednje vreme K612 Pro (najniža cena 16-17k din) i K702 (oko 150 evra na KP, 30k din u prodavnicama :d)
Zvučno kažu da su u skladu sa cenom i klasom (navodno, uz za tu klasu, standardno ''neizbalansiran'' AKG soundstage - preširok i fali mu malo dubine) ali je daleko ozbiljniji problem to što postoje žalbe na kontrolu kvaliteta, pucanje određenih plastičnih delova i headband-ovi koji nisu baš pametno konstruisani (nazubljeni i ravni, u smislu da se ne savijaju dovoljno preko glave), na to stvarno ima mnogo žalbi.

Senn HD 599 mi se baš nešto i ne sviđaju (kombinacija boja) a i cena je malo viša od realne, Fidelio X2HR imaju nerealno visoku cenu u GT-u (35k din), Fostex već imam tako da mi preostaje samo da sačekam (navodno) sjajne DT 880 Edition 600Ω ili Premium 600Ω, ako se te verzije ne pojave onda DT 880 Edition 250Ω (23-24k din). Pro verzija je više za studio, ima coiled kabl, jači clamping force i košta 31k din. Za sve ove poluotvorene DT 880 Beyerdynamic kažu da su zvučno sjajne za tu cenu-klasu (T1 lite na neki način), da su veoma udobne i izuzetno kvalitetno napravljene, plus postoji stabilna ponuda rezervnih delova za njih.



Svakako ne razmišljam o kupovini zbog ovog Z klipa, head fi hajp me je navukao :d Nego, ko hoće može da presluša.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se oko ovih modela ,zeleo bih iskreno najbolje za ove ulozene pare
1.Senheiser hd 599
2.AKG k701

i kao treca opcija imao bi hd 569 koja je dosta jeftinija varijanta ili hd 559

Ne znam sta je najbolje od ovoga iskreno,za pocetak bi ih samo na kompu slusao jer ja slusam muziku na max 60% glasno mi smeta.

Ili jos neki predlog.
 
^ Imam taj model. Odlične slušalice.
 
Za te pare kupis 2.5 komada GENESIS RADON 610 GAMING
Svaki dinar vrede.
Solje zatvorene.
Udobne, uvo upadne u slusalicu.
PUBG vise ne nervira ukucane.
Mikrofon extra.
Cist zvuk za saigrace.
Virtual 5.1 koje me je iznenadilo jer posle realnih 5.1 koje sam polomio bio sam skeptik koje slusalice da kupim. Prvi uslov je bio da su zatvorene da supruga moze da spava dok ja ratujem u sitnim satima.
Nepoznanica je bila zvuk i kako cu znati gde je ko od neprijatelja. Ali eqvilajzer je jednostavan i odlican. Ne verujem placenim reviewima brendiranih proizvodjaca. Kupio sam ih sa strahom uz dogovor sa prodavcom da cu da ih vratim ako nije to to. Kad ono medutim.
Preporuka za igrace pucacina kome zivot visi na visokotoncima a takodje i za fanove dobre muzike. Eqvilajzer je tu koji sve resava. Zatvorene sluske su tu da nikog okolo ne uznemirava u onom u cemu trenutno uzivate. Nadam se da je koristilo.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno svima na odgovorima. Nisam ovih dana imao vremena, pa zato malo kasnim sa povratnim informacijama.
Nisam siguran šta tačno spada u te poluotvorene, i da li su ovi moji krševi potpuno otvoreni?
čak iako jesu, verujte mi da ja sve slušam na toliko tiho, da retko ko može da čuje obrise muzike koju slušam. Tako da će moja audio privatnost biti očuvana ma koliko da se zvuk rasipa napolje. One koje ne rasipaju, ja smanjim još više. :)
što se tiče obilazaka prodavnica, nije mi nikakav problem. Do nekih mmogu da odem i sam, do onih drugih sa nekim. Problem je u samim prodavnicama i njihovoj politici da skoro ni u jednoj radnji ništa ne mogu da isprobam. Naravno, govorim o običnim prodavnicama, ne o radnjama audio opreme. Tamo nisam zalazio još uvek, što zbog visokih cena, što iz nekog polustraha da li ću se uopšte razumeti sa prodavcima, a nisam verovao da će mi iko išta dati da probam. Od toga sam se nekako davno operisao. Isti problem imam i sa zvučnicima, valjda sam jedini koji voli samo 2.0 sisteme. Isto tako nikada nigde nisam mogao nijedne da isprobam pre kupovine. Neke sam čak i vraćao po otvaranju. I opet nemam kakve volim, nego neke 2.1 prebasovite... Ali da ne idemm sad izvan teme.
Na koji način funkcionišu ta pojačala za slušalice, gde se ona uključuju?
Šta se tačno dobija njihovim korišćenjem, bas, jačina, ili sve zajedno pa i nešto treće.
Hvala za ove radnje u kojima nešto može da se isproba. Čim malo ove vrućine popuste i nađem zgodan trenutak, idem da proverim i poslušam.
O budžetu nisam razmišljao previše. Iako sam dosad dao ko zna koliko novca za ove krševe koje sam voleo. Dobro, ne bih baš dao preko deset hiljada... Kao što sam i naveo ranije. AKo bi mogle da potraju bar 2-3 godine, možda i do 10. A ako ne, onda tu oko 4-5.
Većina slušalica je meni bila udobna, samo većina nije imala zvuk kakav mi treba. Jedino sam imao neke sklopive koje su me stiskale kao da im je cilj da mi probiju lobanju i njih sam prodao za tri dana.
 
što se tiče stereo aktivnih zvučnika koliko predpostavljam u domašaju cenovno su ti mikrolab i edifier,to ćeš naći u ovim glasovitijim pc šopovima i moći ćeš da probaš pre kupovine samo ponesi svoj izvor (fon sa ugašenim filterima i ekvilajzerima je dovoljan).

za slušalice ideš baš u čak prodavnice muzičke i audio opreme i koliko znam,a znam manje više svaku svaka će ti i dati da probaš pre kupovine sem onog u blister pakovanju.sad,ja iskreno nisam probavao isk i samson,samson sam uzeo na aliju kad su bile nešto baš presmešno jeftine i nisam siguran u kakvom pakovanju dolaze i ko ih tačno prodaje ovde,meni su došle u bubble wrap-u u običnoj kutiji.

akg imaju skoro svi i naravno da može da se proba samo opet,poželjno da nosiš svoj izvor a za slušalice pogotovo ozbiljnije treba ipak nešto ozbiljnija headphone sekcija,ja koristim svoj stari ipad air jer ima snage za sve do nekih 50tak oma i solidno je dobar.

ako ti je ovo preveliko akanje,ja da sam na tvom mestu bi uzeo poluotvoreni superlux/samson/isk bestbaj model do tih 40tak evra (šta već ima na stanju za dobru cenu trenutno) i naruči ga onlajn.onda sedni na dobrom izvoru i napiši ovde čega manjka a čega je viška i neko će ti već predložiti u kom smeru da ideš i gledaš dalje,a ako ti se baš ne svide možeš da vrstiš 14 radnih dana kao prosto neodgovarajuće i vratiće ti pare.načekaćeš se doduše na njih,ali vratiće.
 
Iz iskustva znam (bivsi DJ), ako hoces da slusalice potraju moraju da budu robusne, znaci i teske na zalost. Philips je imao one lakse modele sto su imale varijantu sa 6 metra kabla, one su mi trajale bas dugo i lagane su.
Nisam nikad koristio neke preskupe, na kraj DJ karijere sam koristio Behringer HPX2000, imao ih 5 godina, onaj sundjer se raspao spoljni ali unutrasnji je ostao ceo, na kraj ih dao bratu koji se bavi audio produkcijom, kaze da je ta serija iz 2005-te imala bolji zvuk od nekih visestruko skupljih slusalica.
Pre 3 godine mi rodjaci doneli isti model iz Nemacke ali nisu toliko dobre kao ona stara serija, osetljivost je manja pa je potreban bolji izvor da bi se dobio pun bas i dinamika. Kada ih prikacim na Redmi Note 6 Pro one zvuce fenomenalno, basa ima toliko da moras da smanjis, pumpa bas dobro. Tu dolazimo do onog sto je pomenuto, Realtek izvorno ima veoma tanak zvuk kao i vecina racunara. Mozda ove bolje ploce od 200+ evra koje imaju one kondezatore i predpojacanje zvuce bolje. Neka zvucna kartica na USB resava to, nekad sam imao Sound Blaster Live! 5.1 i ona je zvucala feneomenalno u odnosu na integrisanu zvucnu kartu.
Jedina mana je sto nemaju mikrofon koji mozda tebi treba.
 
te budževine na skupljim pločama/laptopovima su bukvalno nijansa više i koji decibel,npr ipad čisti pod sa svim tim,a oni provereni dac-ovi sa alija poput sabre/lusya su svetlosnim godinama bolji.

ne mislim da će on išta da dobije sa DJ slušalicama,po definiciji su zatvorene i štimane za elektronsku muziku,ovo što je napisao je soundstage i separacija a njih će da dobije samo sa bar poluotvorenim slušalicama i kvalitetnijim drajverom,stvar fizike.caka je što takvim slušalicama treba i izvor i solidno snage da bi zvučale kako treba.
 
Covek je slep, kakve crne zatvorene slusalice. Ili polu-otvorene ili otvorene.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Iz iskustva znam (bivsi DJ), ako hoces da slusalice potraju moraju da budu robusne, znaci i teske na zalost. Philips je imao one lakse modele sto su imale varijantu sa 6 metra kabla, one su mi trajale bas dugo i lagane su.
Nisam nikad koristio neke preskupe, na kraj DJ karijere sam koristio Behringer HPX2000, imao ih 5 godina, onaj sundjer se raspao spoljni ali unutrasnji je ostao ceo, na kraj ih dao bratu koji se bavi audio produkcijom, kaze da je ta serija iz 2005-te imala bolji zvuk od nekih visestruko skupljih slusalica.
Pre 3 godine mi rodjaci doneli isti model iz Nemacke ali nisu toliko dobre kao ona stara serija, osetljivost je manja pa je potreban bolji izvor da bi se dobio pun bas i dinamika. Kada ih prikacim na Redmi Note 6 Pro one zvuce fenomenalno, basa ima toliko da moras da smanjis, pumpa bas dobro. Tu dolazimo do onog sto je pomenuto, Realtek izvorno ima veoma tanak zvuk kao i vecina racunara. Mozda ove bolje ploce od 200+ evra koje imaju one kondezatore i predpojacanje zvuce bolje. Neka zvucna kartica na USB resava to, nekad sam imao Sound Blaster Live! 5.1 i ona je zvucala feneomenalno u odnosu na integrisanu zvucnu kartu.
Jedina mana je sto nemaju mikrofon koji mozda tebi treba.

Stanje na tržištu audio opreme, u ovom slučaju slušalica, se drastično primenilo u prethodnih 10-ak godina.

Slušalice mogu da budu i robusne, teške i naizgled veoma kvalitetne, a da su u praksi neudobne (u startu ili posle kraćeg perioda nošenja), da se brzo habaju, propadaju pa i raspadaju. A sa druge strane postoje i slušalice koje izgledaju jeftino, neubedljivo a u praksi su žilave, trajne, udobne itd. Takođe postoje i sluške koje su kvalitetno napravljene, lagane a istovremeno neudobne, imaju loš fit, spadaju pri pomeranju a nekima kvalitet zvuka varira ili zavisi od položaja odnosno ležanja na ušima. Primera je na stotine, pa čak ima i onih da su neke sluške vrhunski izrađene, kvalitetne, da zvuče odlično, da su pretežno udobne i dobro leže na ušima ali im je headband katastrofa, žulja skalp glave, čupa kosu itd. Broj kombinacija dobrih i loših karakteristika nije zanemarljiv.

DJ sluške su posebna kategorija, specificne na mnogim poljima, i nisu za neku opštu preporuku za kuću/stan i hi-fi, posebno ne u ovom slučaju gde su udobne, poluotvorene slušalice prioritet.

Nego, da ne zbunjujemo čoveka dalje. Nadam se da će se uskoro javiti član koji već 2-3 godine koristi iSK HF-2010. Zna se da su zvučno odlične za 5k din (tačnije 4925 din), po dizajnu i izradi glume Beyerdynamic modele, ali treba nam potvrda kako se ponašaju posle 2-3 godine upotrebe, da li su jastučići očuvani, da li su udobne za svakodnevno, višesatno korišćenje itd.
https://www.head-fi.org/showcase/isk-hf-2010-professional-quality-studio-monitoring-street-home-a-v-headphones.22191/reviews

Deluje da ispunjavaju sve uslove koje je postavio agasoft, nisu skupe a svakako su dosta bolje od svih modela koje je do sada koristio. Jedino što bi im značio neki USB DAC/AMP, tipa X3, X6, E10k, Q1 MK2, K3, M3, U7 MK2, G5 ili najjeftiniji usb stick DAC kao Lusya Fever. Ili možda interna zvučna karta Xonar DG (PCI slot) ili Xonar DGX (PCI-E) slot. Za 100 evra je veoma slaba ponuda dobrih, poluotvorenih hi-fi modela na našem tržištu, možda Sennheiser HD558 i 559, i to ako su na sniženju, ali imaju i te slušalice sitne mane i ograničenja. A i mislim da je (za uloženih stotinak evra) bolje koristiti iSK HF-2010 uz dobar DAC/AMP ili zvučnu kartu nego Sennheiser preko integrisane zvučne.
 
Poslednja izmena:
Svaka ti je ka u Njegoša. Realno Sennheiser ispod 58x mislim da je za izbegavanje. Ja sam se baš opekao sa MM-550x.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Nadam se da će se uskoro javiti član koji već 2-3 godine koristi iSK HF-2010. Zna se da su zvučno odlične za 5k din (tačnije 4925 din), po dizajnu i izradi glume Beyerdynamic modele, ali treba nam potvrda kako se ponašaju posle 2-3 godine upotrebe, da li su jastučići očuvani, da li su udobne za svakodnevno, višesatno korišćenje itd.

I nakon vise godina stanje HF2010 je prakticno kao da su koriscene mesec dana, nikakva pucanja, izoblicenja Jastuka , prekidanja u kablu a dosta puta sam ih slucajno gazio stolicama po ivici kabla .

Nista apsolutno.
Sto se udobnosti tice ako je Fostex TR 80 10 , HF2010 su 9 a M30x 8.

Mekse su i prostranije u dubini jastuka nego npr ATH M30x ali zato npr m30x ima veci raspon za duzinu glave korisnika kad je u pitanju Ram dakle moraju vise da se rastegnu da bi bilo komotno.
. Ali m30x ima zato grublje jastucice koji su doduse laksi za odrzavanje no Isk , mada sve se to lako prebrise

Pa ISK u poredjenju malkice vise znaju da ostanu bez Lufta ko ima srednje ka vecoj glavi nego m30x.

Ali zato Velur na Isk je dosta prijatniji za toplije temperature i generalno je jako pufnast i ne vrsi pritisak na glavu bas su Over Ear po tom pitanju. Dok m30x znaju da zagreju jer je to vinyl skaj mesavina ali ne nesto drasticno bas zato sto nemaju Clamping Force kao ni ISK .

Ni jedne ni druge ne pritiskaju glavu znacajno .

Moj savet ko nabavi ISK je da ako poveze na izvor gde dobijaju vise no dovoljno snage, i oseti da krecu da budu preostre/prezivahne u Srednjim Visokim tonovima, nek prosto Spusti 3.5 KHZ i 5KHZ na 1.5 il 2DB i nek podigne 1KHZ za 2- 2.5DB i onda je zvuk prakticno bez ikakvih rupa prosto sjajan mada je i default odlican za Rock al za npr Rep i House sa ovim korekcijama je to to. Za cenu za koju se prodaju su apsolutan Steal jer se takmice sa slusalicama u 10 000-12000 kategoriji (i to ne IT shop krsevima nego ozbiljnim Studio/hifi modelima).
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Ako moze pomoc oko kupovine slusalica
Hteo bih da uzmem neke do 100e, wireless, noise cancellation, dobar mikrofon posto ce mi vise sluziti za razgovor i da budu udobne posto imam vecu glavu
 
to ne postoji,pogotovo u srbiji.najbliže tome je microsoft surface headphones ali to je 200nak dolara van,a ne treba im se nadati da će brzo ako i ikad biti kod nas,pa čak i komšija pa da čekaš da se otvore granice i na to dodaj dollar na euro povećanje za evropsko tržište i to što nema konkurencije u cenovnom razredu i vidim da će biti 230+ e.

možeš da se vijaš po oglasima i probaš da nahvataš akg n60nc za te pare ali to ne verujem da će ispuniti očekivanja te bi ti najtoplije preporučio polovne ili nove sony ili bose.
 
Pozdrav svima, moze li preporuka za slusalice koje ce se iskljucivo koristiti za slusanje muzike u cenovnom rangu do 6000 din. Vidim da se dosta prepoprucuju iSK HF-2010 i PreSonus HD7, pa me zanima da li bi to bila najbolja opcija? Hvala unapred
 
Da li ćeš ih koristiti samo u kući/stanu i da li je u pitanju integrisana zvučna ili neki drugi, bolji izvor?
Dodaj slobodno i SL 668b na listu, prelistaj utiske i testove pa na kraju izaberi na osnovu tih manjih zvučnih razlika, jastučića, dodatne opreme i kablova, pa i dizajna.
 
Da li ćeš ih koristiti samo u kući/stanu i da li je u pitanju integrisana zvučna ili neki drugi, bolji izvor?
Dodaj slobodno i SL 668b na listu, prelistaj utiske i testove pa na kraju izaberi na osnovu tih manjih zvučnih razlika, jastučića, dodatne opreme i kablova, pa i dizajna.

Hvala na odgovoru. Uglavnom cu ih koristiti za putovanja, malo po kuci ali verovatno preko mobilnog, ne verujem da cu ih prikljucivati za komp. Malo sam istrazivao pa sam naisao i na Audio-Technica ATH-M20x koje su otprilike u tom cenovnom rangu, pa me zanima da li bi one mozda bile bolja opcija?
 
Koji telefon je u pitanju? Retko koji fon može da potera iole zahtevnije over-ear sluške onako kako bi trebalo, uglavnom im fali đusa. Mada, sve je veća ponuda malih USB-C DAC/AMP adaptera koji to rešavaju već za nekoliko desetina $. Ali se trenutno ne isplate, zbog problema sa AliExpress-om.

Ok su M20x ali vidim da koštaju oko 8k din što i nije baš povoljno za te slušalice. Uz to su, bar na papiru, relativno zahtevne, posebno za portable upotrebu: Sensitivity: 96 dB, Impedance: 47 Ohms
Inače su zatvorenog dizajna i to je ok za upotrebu van stana ili kuće.

Poluotvorene kao što su SL 668b, HD7, HF2010 i sl. nisu baš idealne kao prenosive slušalice, izolacija je slaba u oba smera pa veoma lako mogu da budu i neupotrebljive u bučnom okruženju, ili bi morao maksimalno da pojačaš zvuk ali onda se prevaraju u manje PC zvučnike i svi u krugu od 10m oko tebe će slušati ono što i ti :)

Razmisli o AKG K92, trenutno su na solidnom sniženju u jednoj poznatoj prodavnici audio opreme, koštaju 6600 din i po karakteristikama su bolje kao prenosive slušalice od M20x: Sensitivity headphones: 113 dB SPL/V, Rated Impedance: 32 Ohms

Verovatno su i zvučno malo bolje od ATH. Jastučići se lako menjaju a jedina ozbiljna mana AKG (za portable upotrebu) je fiksni kabl dužine 3m. Mada i M20x imaju isti takav 3m kabl ali postoji i verzija M20x sa fiksnim kablom dužine 1.2m, ne znam da li ih ima na našem tržištu. AKG su zatvorenog dizajna tako da je izolacija solidna, ne treba im neko super moćno pojačalo (mada svakako zvuče bolje uz dobar i jak izvor).

Do 7-8 hiljada din teško da ćeš naći bolje portable closed-back sluške na našem tržištu. Možda još Sennheiser Urbanite XL (over-ear) na KP, ali polovne, nove su oko 100 evra.
 
Poslednja izmena:
za fon ništa preko 32 oma.ja bi iskreno preskočio sve žičano i za te pare uzeo bluetooth,jer prosto danas nema proverenog 32 oma over ear modela,tržište se okrenulo hifi/studijskim (50tak oma pa nadalje) i bluetoothu za multimediju.

na kp-u kreću da valjaju najnoviji taotronic bt/anc model,oko 40tak evra,treba obratiti pažnju,deluje da će biti BB do 100e sveukupno čak i kao žičane 32 oma multimedija slušalice,bt i anc su samo bonus...
 
Sta je ovde dobro, kada su te iste slusalice 57e u EU...

Post je od pre 10 dana, tada su bile na akciji/sniženju i cena nije bila loša za uslove našeg raspad tržišta, posebno kada se zna da je GT u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno