Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Samo ti mene predlazi pa ce da me pljuju opet posto nemam neki mainstream stav xD
Od zatvorenih imas varijantu:
A. Fashion cans - bd cop, momentum AE wired, MSR7, v moda m100 SONY a1, ath m50x, m40x , ultrasone p820 i sl. (U sustini su dobre ponude po oglasima pre 3-4 godine je bilo nemoguce naci gore pomenute modele za normalan novac kod nas).
B. Studio/monitor - dt770, dt240pro, srh840, mdr7506, ultrasone hfi580, 280pro, krk kns8400,6400, fostex rp i tr zatvorene itd
C. bluetooth hd4.40, hd4.50, ch700, soundlink bt

Uglavnom sam pisao za budzet do 150€ sto za nove sto used.
Naravno da ima jos brdo slusalica koje bi mogle da se navedu ali sam se trudio da se setim modela koje mozes kod nas da nadjes.
Ako se fokusiras primarno na zvuk a ne na udobnost, izgled, bt, izolaciju onda ti tu ne mogu toliko pomoci i najbolje da odes u radnju i sam isprobas modele kada suzis izbor.

Za kancelariju ce svake da ti budu ok sta god da izaberes.
Zvucno su sve tu negde sa razlicitim sound sig zavisno od namene slusalica.

Offtopic**Izmenjao sam svasta ali sam na kraju zadrzao nekoliko krajnje nepopularnih modela :) setite se sta je tyll sa innerfidelitija poneo sa sobom kada je krenuo u novu zivotnu avanturu xD
Slusalice su tu da ti budu od koristi i da budu sto prakticniji nacin da slusas muziku ali kao i svugde odemo ponekad predaleko u diskusijama -_- juri se neki ultimstivni zvuk koji je na kraju opet subjektivna stvar pogotovo u segmentu koji je prihvatljiv vecini u srbiji a to je do nekih 300-500€ max. Smesno je da se napadamo znajuci da svi brkamo po low-fi.
 
Ko te je to napadao?
I sta je Tyll poneo na svoja penzionerska putovanja? :)
 
poneo beats solo 2 ako se dobro secam kaze najbolja baterija i bt range :d

mozda se previse uzivim u pisanju o mom specificnom misljenju pa hoce ljudi da me vrate u mainstream :S:

mada sumnjam da meni ima spasa do skoro sam imao po 2 para nekih slusalica (da imam rezervne) haha
 
Poslednja izmena:
Stigle Sennheiser HD 4.40 BT...
Rade, odma sviraju, lako se uparile sa tv, svaki put nbakon toga kad ih upalim pita tv da li hoce da se zvuk prebaci na njih, kad se ugase slusalice zvku ide odma sam na tv, kad se tv ugasi pa upali zvuk samo na tv...
Ja sam ih i uzeo najvise za tv.
Udobnost, hmmm, nekako mi gnječe ušne školje, jaka je "štipalja" ali mi nekako i zavrcu ušne školje pa mi treba vremena da ih namestim i da se priviknem na njih.
Nisu teske, imaju mekane jastučiće, pomalo su mali jastučići, stišću oko glave dosta dal što su nove il zato što nisu baš velike.
Drage glavate kolege vodite računa da nisu velike ni obimom oko glave.
Mogu da se koriste ali moje Philips SHP9500s su mnoooogo vece, a nisu ni udobne kao Takstar PRO 82.
Ok, nisu ni nešto neudobne, meni će trebati malo vremena da se na njih naviknem...
Glavno je da kad krenem gledati neki film na tv neće više biti UTIŠAAAAAJ. ;)
Zvuk je ok, čist, nešto povišen u odnosu na Philips SHP9500s, mnogo manje basova, srednji i viskoki su nekao povišeniji, lepo je kad gledaš film da cuješ sada šta je levo a sta desno (stereo brale)...

Kutija cvrsata, pakovanje u unutrasnjosti dobro, ima cak i zastitnike neke bele sundjercice na kadici da se ne ošteti slisalice u ambalazi dok su, kablova ima dva, za punjenje usb na micro usb i za slusalice 3,5" tropolni na 2,5" četvropolni, kraci je kabl za zvuk.

Evo sad malo slika...
 

Prilozi

  • 20191007_163701.jpg
    20191007_163701.jpg
    1 MB · Pregleda: 109
  • 20191007_164444.jpg
    20191007_164444.jpg
    1 MB · Pregleda: 97
  • 20191007_164839.jpg
    20191007_164839.jpg
    1 MB · Pregleda: 93
  • 20191007_164921.jpg
    20191007_164921.jpg
    956.8 KB · Pregleda: 92
  • 20191007_170236.jpg
    20191007_170236.jpg
    912.5 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Motaju se lepo i lako, ne zauzimaju puno prostora.
Imaju vise raznih dugmića, gornji za paljenje, srednji za kontrolu funkcije slusalice s kojom se mogu menjati kanali na mom tv i dugmic za pojacavanje i smanjivanje jacine zvuka. Ima na tom dugmetu jednu malu "bradavicu" na plus strani.
 

Prilozi

  • 20191007_165407.jpg
    20191007_165407.jpg
    1 MB · Pregleda: 79
  • 20191007_165459.jpg
    20191007_165459.jpg
    1 MB · Pregleda: 88
  • 20191007_165934.jpg
    20191007_165934.jpg
    1,023.3 KB · Pregleda: 92
  • 20191007_170103.jpg
    20191007_170103.jpg
    1,023.8 KB · Pregleda: 93
  • 20191007_165913.jpg
    20191007_165913.jpg
    1 MB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Na levoj spoljnoj strani "školjke" ima rupica, na desnoj nema vec neki znak, na obe skoljke kod konektora rajfa i skoljki ima jos po dve rupice...
R i L oznake se nalaze s unutrasnje strane "rajfa".

Nabavljene znate vi vec od koga, cena 84e plus 419rsd postarina (10.309rsd) dok je u prodavnici 11.999rsd i to na popustu velikom.
 

Prilozi

  • 20191007_165808.jpg
    20191007_165808.jpg
    907.9 KB · Pregleda: 110
  • 20191007_170130.jpg
    20191007_170130.jpg
    1 MB · Pregleda: 105
  • 20191007_170314.jpg
    20191007_170314.jpg
    1 MB · Pregleda: 111
  • 20191007_170223.jpg
    20191007_170223.jpg
    1 MB · Pregleda: 112
  • 20191007_170206.jpg
    20191007_170206.jpg
    1 MB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Isplacuje mu se trud polako.. sad da vidimo da li ce ostati dosledan u stavu i kritikama.

 
Ima najbolje Binaural snimke ubedljivo (iza njega je Bert Reviews po tome). Ali po nacinu na koji objasnjava razlike i poredjenja zvuka izmedju razlicitih modela, nije ni blizu Metal571 jos jedan primer
lika po korisnosti, pogotovo zato sto 571 ne edituje skoro nista u klipovima i fokusira se podjednako i na mane i na vrline (cak i modela koje obozava) i ispravlja to sa Eq-om po sluhu, i pritom ima u glavi razlicite frekfentne odzive za modele koje je cuo/ili imao /il jos ima od ranije sto u cenovnoj kategoriji sto u kategoriji iznad.

Jedina mana je sto da bi se on razumeo, potrebno je bar malo procesljati najcesce koriscene pojmove jer nema direktne interpretacije i alternative za neke stvari.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!
Da li je dobra kupovina AKG Y500 koje bih koristio dok uveče gledam filmove na TV (povezan sa kompom) čitao sam (par strana unazad) da ih hvale u odnosu na uloženo? Mene zanima koliko su dobre za ovu namenu koju sam rekao.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da mi peace gui smeta zbog 2 stvari. Ima cudan problem sa custom EQ podesavanjima koja pritom ne pamti uopste SVAKI put kada prebacite na sledeca podesavanja (cak i kada ih manuelno unese u txt.

Pa je smaranje kad se prebacujem na M30x i na Isk Hf2010 jer podesavanja od ISK koja su idealna ne odgovaraju naravno za M30x(zato sto Isk podesavanja udvajaju vokale i Mids a spustaju lower Highs a M30x je suprotan slucaj gde su Mids vec u fokusu i tu nastaje to Shouting efekta tj do grebanja kod malo sirovijih vokala.

A M30x generalno za moj pojam nema potrebe za EQ radi toga sto su blizu balansiranog profila default.

Izuzev mozda malo boosta srednjih Treble kod najvisih visokih/treble tipa izmedju 8-16 KHZ da bi se dodali neki mikro detalji kod odredjenih instrumenata , vazdusatost akusticne gitare recimo ili separaciju prelaza kod nekih brzih House pesama , i malkice povecanje ostrine i prodornosti generalno .

Takodje drugi problem Peace gui-a je sto output uredjaje zna da veze za jedan EQ i to pravi efekat istanjivanja zvuka ili probijanja ako se postavi pogresan a ne iskljucivo uredjaj na koji je povezan. Takodje dolazi do smanjivanja samog Output-a neovisno o tome dal je Preamp na -4 il na -2 . To sve nestaje kad se Peace Ugasi.

Sve sam to resio tako sto sam instalirao Pc Eq Gui za EQ Apo. Svima toplo preporucujem da ga probaju u slucaju da im Peace Baguje. Pc Equalizer

Iz vise razloga je apsolutno superioran za normalno koriscenje ne racunajuci filtere od Peace-a .

1. Svaki EQ preset koji napravite se u realnom vremenu moze menjati bez da gubite vrednosti na svakom od ponudjenih ko kod peace. 2. Ima vise korisnih frekfencija kod Midrange i Lower Treble Spektruma

3. Ima Enable/disable dugme koje radi zaista na global nivou, nece dakle uticati uopste na sam zvuk nakon ukljucenja kompa, dokle god sledeci put odlucite da ga testirate. Veoma zgodna stvar je i sto mozete UVEK obrisati neki od uredjaja za koji se on vezuje i naknadno instalirati ( u peace je ovo moguce samo po instalaciji inicijalno)

Podesavanja koja Isk Hf2010/ Takstar Hi2050, cine manje metaliziranim, ukrocuju odredjene sibilance probleme,kontrolisu Lower Treble spektrum Osetno bolje I sto je najveci efekat dozvoljavaju visokim tonovima i pozadinskim elementima da dodju do izrazaja i dalje bez da ih ostrina ubija kod odredjene sirovije masterizovane muzike , taj edge momenat je i dalje prisutan ali u normalnijoj neutralnijoj meri.

Nek neko od vlasnika proba pa nek mi kaze utisak, gotovo je isti kao i moj raniji Tweak na pre nekoliko strana.

Za moj pojam ovako treba da zvuce da bi se zaista mogle nazvati balansiranim. Iako zaista jesu sjajne i bez icega bez obzira za te pare Steal sto ih duze imam sve vise to mislim radi potencijala koji drze .


bandicam 2019-10-22 15-49-04-414.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!
Da li je dobra kupovina AKG Y500 koje bih koristio dok uveče gledam filmove na TV (povezan sa kompom) čitao sam (par strana unazad) da ih hvale u odnosu na uloženo? Mene zanima koliko su dobre za ovu namenu koju sam rekao.

10 puta sam pisao,lag zavisi od emitera i os-a,same slušalice imaju standardan.u suštini samo pojedini androidi imaju baš ekstreman problem.nađi i na ovoj i na par drugih tema,za 60tak e ne postoji bolja kupovina.

ali,ako ćeš samo i isključivo da gledaš filmove,možda da razmisliš ipak o nekim standardnim.ne zbog laga ili zvuka (teško da ćeš bolje da nađeš za te pare kamoli bluetooth) nego zbog udobnosti.on ear je takav,meni ne smeta,gledao sam u cugu 6 sati seriju u busu ali fakat da klasične bar poluotvorene za ovaj scenarij korišćenja (ponavljam,ako samo i isključivo bi gledao filmove,sad apsurd je da ne bi slušao muziku u prevozu u njima i onda već y500 nema ali nikakvu konkurenciju) pa po cenu da uzmeš pristojan bt adapter za 10tak dolara na aliju.
 
Hvala na savetu. Ovih dana ću otići do lika koji ih prodaje i najverovatnije kupiti, a samo ću ih na licu mesta probati da vidim kakav je osećaj pošto nemam iskustva sa onear.
Što se tiče bt transmitera sada će 11.11. pa će da se poruči ugrinov bt.

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ukoliko je opcija da se preko nekog u US nabavi, jeftino se mogu naci open box verzije Sony H900N za oko 80-100 dolara (prakticno su nove). Tako sam ih ja uzeo i jako su dobre slusalice, veoma dobar zvuk i veoooma dobar noise canceling. Ja sam ih imao nesto manje od pola godine i apsolutno sam bio zadovoljan. Prodao sam ih jer sam shvatio da mi bluetooth nije presudan da imam a i noise cancelling sam koristio jako malo. A prodao sam ih da uzmem DT770 pro od 250 oma, nesto za cim sam ceznuo od kad sam uzeo prvi BeyerDynamic DTX710 prije 4-5 godina.

DT770 za do oko 150 eura razbijaju koliko su dobre (ja moje uzeo u Audioartist Pro za 129eur). DT770 pro imam zadnjih 3-4 mjeseca i svaki put kad ih stavim na glavu odusevljavam se muzikom i novim stvarima koje cujem sa njima. A definitivno su najudobnije slusalice koje sam ikad nosio. Lake, skroz su oko usiju (za razliku od gore pomenutog Sony koji mi je malo dodirivao usi). Jedino sad imam hifi problem. Poceo sam da uzimam ostale audio gadget-e (pojacalo, dac, dap), citam o dac-ovima i slicno, samo za to da vidim mi DT770 ne bude neiskoriscen na pravi nacin, mada drzim se u chi-fi jeftinoj oblasti. :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 


 
Vredelo bi i poslušati SR 125e, baš me zanima kako zvuče.
 
Massdrop $200 Shootout
Koliko sam razumeo, to su (mass)drop verzije slusalica tih kompanija. Navodno mozda samo za nijansu losije (izrada/zvuk) od ''flagship'' modela iz te klase a primetno jeftinije.

Inace, svidja mi se nacin rada/recenzija na tom audiofool sajtu, prilicno su ostri ali i objektivni u kritikama. Hajp odredjenih modela je prisutan ali samo kada je opravdan i to u znatno suptilnijoj meri nego po ostalim sajtovima/YT.
Konkretno, slazem se sa njihovim opisom DT6 slusalica koje koristim, jesu ih pohvalili ali ne sa preterano visokim ocenama kao na 99% ostalih sajtova. Mada, sve zavisi od nacina ocenjivanja, mnogi sajtovi pretezno na osnovu niske cene veoma lako dele 9/10 ili 10/10 ocene za zvuk a da to ne naglase. AF reviews to radi malo drugacije, sigurno gledaju i cenu ali zvuk rangiraju u odnosu najvisu mogucu klasu, mozda i end game, prema njihovom misljenju i (koliko sam primetio) razlika od 0.5-1 u oceni za zvuk je mnogo izrazenija nego kod ostalih. Npr. uopste nisu odusevljeni sa KZ ZS6 ali su pohvalili KZ ZSX i naveli da su ispravljene najvece mane prethodnih slusalica (tanak, vristeci zvuk) a s obzirom da je upravo to i Aibov utisak onda samo moze da bude potvrda da je sve ''legit''.
 
Poslednja izmena:
Dugi niz godina sam koristio Pioneer SE M390 i bio sam zadovoljan zvukom, a posebno izrazenim basom, pa me zanima koje slušalice tog tipa sada mogu da uzmem?
Bitno mi je da imaju dobar bas i da im je sveukupan zvuk celovit... Slušam klasičnu muziku i veliki sam filmofil! Neko mi je preporučio akg k92 i mogu reći da sam poprilično razočaran zvukom koji taj model reprodukuje,
nekako je plastičan, mlak, a sam bas kog nema mnogo je izveštačen. Hvala unapred. Budžet mi je do 7000 din.

Dakle nešto da zadovolji ove kriterijume, jer sam to imao sa Pionirovim SE M390:

Frequency response : 5Hz-29000kHz
Input impedance : 32 ohms
Sensitivity : 105 dB
Input power: 1500 mW
 
Poslednja izmena:
Te specifikacije su najmanje bitne.

Pretrazi temu, pisao sam nekoliko puta poredjenja raznih slusalica sa M390 koje su bile jedne od najboljih do 3-4k din ali pre skoro 10 godina, od pojave Superlux i slicnih vise nisu tako dobra kupovina a mnogima su se i raspale.

Zvucno bi ti verovatno odgovarale SL 681 Evo, jer kazes da hoces sto izrazeniji bas a da ostatak spektra nije preterano muljav. Ima prijava na los kvalitet izrade (plastika, kablovi) ali to mozda zavisi i od nacina koriscenja.
Mada, ja sam vise za combo PreSonus HD7/SL 668b/Samson SR850 + FiiO E10k ili jos bolje K3, oni imaju bass boost prekidac pa ovim slusalicama daju dosta ''mesa'' i prijatno boje zvuk bez izrazenog ''pokrivanja'' ostatka spektra, bar je tako u slucaju HD7 + E10k. Ili ako nadjes negde po amazonima/AE Somic V2.. Verovatno bi ti odgovarale i iSK HF2010, njih mozes da nadjes i u srb, za oko 5k din.

K92 mozda nisu zvucale dovoljno ubedljivo ako si ih ubo u integrusu npr. Kazu da primetno bolje zvuce povezane na dobar DAC i pojacalo, bez obzira sto po specifikaciji deluje da je i najobicniji telefon dovoljan za te slusalice ali izgleda da nije tako.
 
K92 mi nisu zvučale najbolje ni na integruši ni na pioneer pojačalu koje imam, kao ni kada sam ih povezao na altecove zvučnike koje koristim...
Što se tiče ostalog, veoma sam zahvalan. Pregledaću ove modele, a onda ću i da potražim ta ostala poređenja sa m390.

Još jednom, odličan odgovor. Puno ti hvala :)
 
K92 mi nisu zvučale najbolje ni na integruši ni na pioneer pojačalu koje imam, kao ni kada sam ih povezao na altecove zvučnike koje koristim...
Što se tiče ostalog, veoma sam zahvalan. Pregledaću ove modele, a onda ću i da potražim ta ostala poređenja sa m390.

Još jednom, odličan odgovor. Puno ti hvala :)
Javi na kraju epilog, jer i ja sam imao te sluske a posle njih samo bubice, rado bih se opet ponovio.
 
Evo epiloga. Kupio sam SL 681 Evo po preporuci hsv.stoned i uglavnom sam zadovoljan, ali kada se slušaju glasnije dolazi do krčanja i pucketanja.
Inače zaista imaju fin bas ali i dalje dajem prednost Pioneer SE M390. Ili je reč o navici jer sam Pioneer koristio skoro 10 godina, ili su one opet kvalitetnije
bez obzira što ih je "vreme pregazilo". Pionieer ima sličan raspon frekvencije kao i Superlux, ali ono što fali SL 681 Evo modelu je to što maksimalna ulazna snaga
od 300 mV očigledno dovodi do problema kada se muzika sluša glasnije. Pionirove imaju ulaznu snagu od 1500 mV, pa zbog toga nisam imao nikakva krčanja
pri glasnijem slušanju... Šta znam, daleko sam ja od profesionalca, ali volim čist i dobar zvuk sa kvalitetnim basom i zaokruženim soundstage-om...


SL 681 Evo JESTE solidna zamena ili nadogradnja u poređenju sa Pioneer SE M390.

P.S. SL 681 Evo slušalice jesu izuzetno udobne, dolaze sa dva para jastučića i sa dužim i kraćim kablom.
 
Poslednja izmena:
Kupi normalan DAC sa pojacalom ili probaj slusalice u nekoj BG prodanici koja ima demo primerke. Ne bi smelo nista da krci ali s obzirom da koristis neko (verovatno staro i izuzetno mocno) Pioneer pojacalo onda je sve moguce.
300mW uopste nije malo, Superlux i slicne kineske slusalice nisu zahtevne tako da ne vidim kako bi iko mogao da izdrzi sa toliko pojacanim zvukom.

M390 su zvucno 2-3 klase losije od HD7 i TR90 koje koristim tako da bi bilo logicno da i 681 Evo budu primetno bolje od tih starih Pioneer.
 
Možeš li da mi preporučiš nekI DAC sa pojačalom u jeftinijem cenovnom rangu?

P.S. Pojačalo jeste staro :) Ali je i moćno. Bez starca nema udarca...
 
Evo epiloga. Kupio sam SL 681 Evo po preporuci hsv.stoned i uglavnom sam zadovoljan, ali kada se slušaju glasnije dolazi do krčanja i pucketanja.

Proveri slušalice ako možeš na više različitih izvora, ne sme dolaziti do nikakvog krčanja niti pucketanja na većim jačinama.

Maksimalna ulazna snaga nema neku veliku ulogu, i ovih 300 mW je po mom mišljenju daleko više nego što će ikada bilo kome biti potrebno u praksi.

Imam isti model slušalica (Superlux 681 EVO), stoje mi u regalu kao rezerva (praktično nove, par puta korišćene), uzeo sam da ih isprobam na većim/velikim jačinama, da vidim da li možda kojim slučajem ima problema.
Probao sam ih na USB DAC-u, koji je deklarisan na max. 125 mW pri 32 Ω, na 50% jačine je prilično glasno, ali još ok, 60% može neka kraća sesija (10-15 minuta), 70% je već nezdravo za sluh, ali ajd da kažem da se može podneti za par pesama, sve preko toga je apsolutno previše i nepodnošljivo/nezdravo za sluh. Odvrnuo sam nakratko na 100% radi testa, tu bi DAC trebalo da daje svojih deklarisanih 125 mW na izlazu, izdržao sam možda 10 sekundi (bez preterivanja), tu već počinje fizički bol (bukvalno), nemoguće za slušanje, osim ako neko želi da trajno ošteti sluh u kratkom roku. Ne smem da mislim šta bi bilo ako bi bile prikačene na izvor koji može da da veću snagu na izlazu, kada je 125 mW daleko iznad glasnoće koja će ikome bilo kada biti potrebna.

Ni u jednom trenutku nije dolazilo do krčanja ili pucketanja, moguće je da ti je zapao loš primerak, ako se to ponovi na više različitih izvora zvuka.
U tom slučaju traži zamenu/garanciju, tj. da ti vrate novac ako nemaju drugi ispravan primerak.
 
Poslednja izmena:
Proveri slušalice ako možeš na više različitih izvora, ne sme dolaziti do nikakvog krčanja niti pucketanja na većim jačinama.

Maksimalna ulazna snaga nema neku veliku ulogu, i ovih 300 mW je po mom mišljenju daleko više nego što će ikada bilo kome biti potrebno u praksi.

Imam isti model slušalica (Superlux 681 EVO), stoje mi u regalu kao rezerva (praktično nove, par puta korišćene), uzeo sam da ih isprobam na većim/velikim jačinama, da vidim da li možda kojim slučajem ima problema.
Probao sam ih na USB DAC-u, koji je deklarisan na max. 125 mW pri 32 Ω, na 50% jačine je prilično glasno, ali još ok, 60% može neka kraća sesija (10-15 minuta), 70% je već nezdravo za sluh, ali ajd da kažem da se može podneti za par pesama, sve preko toga je apsolutno previše i nepodnošljivo/nezdravo za sluh. Odvrnuo sam nakratko na 100% radi testa, tu bi DAC trebalo da daje svojih deklarisanih 125 mW na izlazu, izdržao sam možda 10 sekundi (bez preterivanja), tu već počinje fizički bol (bukvalno), nemoguće za slušanje, osim ako neko želi da trajno ošteti sluh u kratkom roku. Ne smem da mislim šta bi bilo ako bi bile prikačene na izvor koji može da da veću snagu na izlazu, kada je 125 mW daleko iznad glasnoće koja će ikome bilo kada biti potrebna.

Ni u jednom trenutku nije dolazilo do krčanja ili pucketanja, moguće je da ti je zapao loš primerak, ako se to ponovi na više različitih izvora zvuka.
U tom slučaju traži zamenu/garanciju, tj. da ti vrate novac ako nemaju drugi ispravan primerak.


Hvala puno na savetu i komentaru. Kupio sam ih danas i evo nakon detaljne provere krče kada se zvuk odvrne na najače. Međutim, nakon detaljnog pregleda fizičkog stanja samih slušalica otkrio sam i ovo:

https://i.imgur.com/FpRELX5.jpg
https://i.imgur.com/02vWKuu.jpg

Šta mislite? Kupljene regularno u radnji sa fiskalnim računom. Da li ovo treba da bude tako okrzano ili?
Oni "kožni" sunđeri takođe imaju ogrebotinu koju sam primetio kada sam došao kući.
Inače, u radnji sam probao na mobilnom telefonu i tada ništa nije krčalo, jer telefon nema tu snagu
kao izvor..
 
Poslednja izmena:
Accuphase ti je jos detaljnije objasnio pa probaj. Ovde imas citav niz raznih testova: https://www.audiocheck.net/audiotests_index.php

Od DAC/AMP uredjaja se najvise isplate FX X6 (60-ak $ na AE, 80-90€ na KP), FiiO E10k (80€ na KP) Asus Xonar U7 MK2 (85€ na KP), AQ Dragonfly Black (7990 din na snizenju), FiiO K3 (koji je verovatno i najbolji od svih nabrojanih), 13200 din.

Sad moras da biras, pre svega na osnovu dimenzija, nacina napajanja, funkcija, osnovnih karakteristika i na kraju cene. Npr. X6 je odlicno, univerzalno resenje po niskoj ceni, cak i za zvucnike ali se napaja ''iz zida'' (konekcija moze da bude usb, coax, optical). Svi ostali se konektuju i napajaju preko USB-a tako da su prakticniji u tom smislu. O svim ovim modelima je napisano dosta utisaka u ovoj temi (i podforumu) pa pretrazi pod tim pojmovima.

Dragonfly Black je ubedljivo najkompaktniji ali ima i ''najslabije'' pojacalo sto u ovom slucaju nista ne znaci, svakako je vise nego dovoljno za sve Superlux i slicne slusalice kao i za veliku vecinu ostalih slusalica.
Zvucno je odlican za taj novac i na osnovu utisaka (pa i Aibovog testa) deluje mi da bi odgovarao 681 evo slusalicama, da bi ih dodatno ''otvorio'', malo utegao bas i procistio ostatak zvuka.

FiiO E10k je provereno dobar izbor u toj cenovnoj klasi, izradjen kao mali tenk, ima gain i bass boost prekidace i moguce da bi stock zvucna signatura veoma odgovarala 681 evo slusalicama. Uz upaljen bass boost bi verovatno zvucale previse bassy i muljavo. Sa druge strane, taj boost izuzetno odgovara ostalim semi-open Superlux i slicnim slusalicama (668b, HD7, SR850). Pojacalo je najjace od svih nabrojanih uredjaja (200mW@32Ω) sto nije bitno za Superlux-olike slusalice ali moze da znaci za neke sledece. FiiO K3 je usavrsena verzija E10k i moze da se kupi u srb sa garancijom, E10k mozda ima jos poneka prodavnica (vidi na KP) mada je uglavnom u ponudi kod ''Madjara''.

Postoji sansa da bi u dobro poznatoj prodavnici mogao da probas DF Black i FiiO K3. U sustini, neces pogresiti ni sa jednim od ovih uredjaja. DF Black trenutno mozda ima i najbolji odnos cena-kvalitet + legalna 2 god. garancija pa ako kupujes ''na slepo tj. gluvo'' mozda je najbolje da narucis upravo taj model (online), onda mozes da vratis u zakonski predvidjenom roku (2 nedelje). Mada mislim da je bolje da odes do prodavnice i da ih zamolis da testiras DF Black i K3, verovatno imaju demo primerke jer su to mozda i najtrazeniji takvi uredjaji iz domace ponude.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno