Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Nisam. Malo je utisaka o tim iSK ali kazu da su zvucno (standardno) odlicne u odnosu na cenu ali da imaju jak bas, koji nekima smeta. Inace su zatvorenog dizajna, HF-2010 poluotvorenog.
 
Hvala za info do sad jel znas jos mozda dal su bar priblizno udobne ko hf2010, njih sam probao i bas mi prijaju. Dobro bi mi dosle zatvorene slusalice, do sad sam uvek imao poluotvorene.
 
To mora da se proba i proceni. Ono sto je sigurno da HP-980 vise greju usi (klasika za kozu/laznu kozu/skaj). Verovatno i dosta bolje izoluju u oba smera od HF-2010 (zbog closed-back dizajna i koznih jastucica).
A za zvuk.. dok ih licno ne uporedis neces znati.

Inace, skoro sve te iSK deluju malo kvalitetnije napravljeno od Superlux modela, pocev od plastike kucista slusalica do kablova i jastucica.
 
Kod nas teško...više sreće ćeš imati na Aliexpressu, rekao bih.
 
Aliexpres pre svega kada proradi valjano slanje posiljki, ALI gledaj da su oni u pletenom kablu u kablu oblozenom "kao pertla", necemu kvalitetnijem a ne ovo dvozilnom "na izvolte me savijte da puknem".
 
Hvala za info do sad jel znas jos mozda dal su bar priblizno udobne ko hf2010, njih sam probao i bas mi prijaju. Dobro bi mi dosle zatvorene slusalice, do sad sam uvek imao poluotvorene.

Imam oba modela i sad trenutno svakodnevno koristom 980 za net youtube i ostalo. Nisam neki strucnjak ali za mene prilicno neutralne sluske. One su mi komotnije u odnosu na 2010 ali pre svega jer su 2010 za manju glavu po meni. Inace velurski jastucici su mnogo udobniji od ovog skaja koji stvarno malo pali usi. Ranije sam koristio Cloud II Hyperx i one su imale cini mi se mnogo kvalitetniju "kozu". Isto izolacija kod Cloud-a je sigurno bila primetno bolja. Mislim da nije bolja izolacija od 2010 i da su tu negde ali bi morao da proverim.


Je bih definitivno vise preporucio 2010 ako velicina glave nije problem. Meni su 2010 knap ali u krajnje razvucenom polozaju i mozda to sto su dosle do kraja psiholoski utice na mene da imam neki utisak da bi bile udobnije da mogu jos da se malo razvuku. Zvuk mi je nekako prijatniji na 2010 i vise je basa sigurno.
 
Hvala, momci, sačekaću onda da se Ali unormali, pa ću odatle da naručim.
 
Evo nesto dobro za ulozen novac

IMG_20200523_151437.jpg
 
Koje slusalice biste preporucili za call centar? Bitno je da su glasne i lagane.

Imao sam Logitech H390, slabije se cuju i neudobnije su u odnosu na Platronics 81960 15, ali Platroncis se dosta kvare, najvise mikrofon. Probao sam Platroncis 655 ali su preteske, nisu sa dugo nosenje.
Da nisi sta uzeo? Ja gledam za isti posao ako ima nesto wifi. Ne pricaju preko 2-4 sata dnevno.

Ima neko preppruke za besy buy a da nisu 400 eur

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Jel postoji negde u SRB da mogu da nabavim zamenske jastucice za HD-681 ili neke koje pasuju? Znam da ih ima na aliju, ali bih nesto sto pozeljno moze da stigne za dan-dva-tri
 
nema sunđera između same slušalice i jastučića (earpad-ova) kamoli celih earpadova kod nas...najbliže po evropi ti je thomann i ekipa.
 
Da, kod nas nema osim ako domaće radnje sa audio opremom ne drže jastučiće za AKG K240) (oni pasuju). Ako ne, onda K240 jastučići sa Thomanna, koji će s dostavom da te koštaju kao cele HD681, lol...
 
wh1kM4_03.jpg

wh1000xm4_walmart.jpg


https://www.walmart.com/ip/Sony-Wh1000xm4-Headphones/310157752

Sony WH-1000XM4 shows up on Walmart
https://thewalkmanblog.blogspot.com/2020/06/sony-wh-1000xm4-shows-up-on-walmart.html
 
Poslednja izmena:
pa nije strašno,s' obzirom da je soni i da nemaju konkurenciju,očekivao sam 499 za early adoptere.
 
Stigle Tribit FlyBuds 1. Jako lepo pakovanje. Nisam ni znao da podrzavaju i bezicno punjenje. Kutija ( baterija) se stavi na bilo koji bezcni punjac i radi.
Sto se tice samih slusalica, jako lepo leze u usima, ne mrdaju se. Nisam probao da trcm, ali sam skako po sobi. :) Zvuk je odlican, u power amp playeru je malo slabiji, u stock miui music playeru je bas glasno, kao i u onkyo hf playeru. Jako lepo se cuju svi tonovi, ja sam pristojno iznenadjen u vezi kvaliteta zvuka za pare. Svaka preporuka.
 
Trenutno je u Giga radnji jabra elite 65t na akciji za 12k,isplati li se za taj novac? Koliko sam uspeo da izguglam i napolju su otprilike te cene

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav,

jel može preporuka za neke jeftine a OK bluetooth slušalice za gaming?
Slušalice bi trebale da poseuju USB dongle, da napomenem da nisam baš neki audiophile.

Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Narucio, izadju tacno 38e sa isporukom za DE.

...Helios rising...
 
Pozdrav svima.
Trebaju mi slusalice prvenstveno za igricu (cs:go)
Prvo sam hteo da kupim neke najobicnije otorene, jer sam pre 15ak godina igrao sa nekim najobicnijim otvorenim a sve one philips zatvorene u to vreme su mi nenormalno smetale.
Posle malo istrazivanja, ovde na forumu sam naucio da su te jeftine slusalice kanta, tako da sam sebi odredio da uzmem neke dobre budget sluske.
Superlux HD661, HD681, HD681 evo, HD668; Presonus HD7; Samson SR850, SR950.
Bio sam srecan kao malo dete sto su hd681 snizene u jednoj nasoj prodavnici, ali ih na zalost nema na stanju.

-Da li mi mozete preporuciti nesto u cenovnom rangu od 3,4h?
-Sta mislite za Superlux hd651? Cena im je ultra povoljna ali ih niko ne komentarise, cak i na yt nema ni jedan review na engleskom.

Ako nema nista ok za te pare, onda bih kupio neke od gore pomenutih.

Hvala

Sent from my H8314 using Tapatalk
Ćao druže šta si kupio na kraju i kako te služi ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U poslednje vreme videh da poznati sajtovi hvale ove Asus: Asus TUF Gaming H3 headset Review
Asus TUF Gaming H3 Review: Budget Headset King

Navodno su veoma udobne, zvucno iznenadjujuce dobre, sto vazi cak i za mikrofon. Najniza cena u prodavnicama je 5990 din i deluje da vrede toliko.

E sad napomena - jedan clan ih koristi par meseci i rekao je da je zvuk preko integruse sa njegovog (verovatno malo starijeg) laptopa izuzetno muljav, neubedljiv i da je pozicioniranje u igrama ocajno. Kada ih je povezao na desktop PC sa boljom integrusom i zvuk je bio dosta bolji a najbolji kada je povezao slusalice na neki gaming DAC/AMP adapter od 40-ak €. Sto znaci da bi jos bolje zvucale uz normalan DAC/AMP uredjaj tipa Asus Xonar U7 MK2, Xonar DG/DGX, Xonar AE, Creative G5 itd.

Sve ovo znaci da se (najverovatnije) ne isplati kupiti ih samo za integrusu (kao i 99% kvalitetnih slusalica) jer ne samo da nece pruziti zvucni maksimum, nego postoji mogucnost da zvuce ocajno, u zavisnosti od modela i starosti integrisane zvucne. Polovna, interna Xonar DG (PCI) ili DGX (PCI-E, 20-ak €) ili nova Xonar AE karta (oko 50€), to bi bio neki minimum za sve dobre slusalice. Ili eksterni USB adapter kao Creative SBX G1. Kada je budzet ogranicen onda je i najjeftinija Xonar DG/DGX odlicno resenje, posebno za gaming.
 
Ćao druže šta si kupio na kraju i kako te služi ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Cao Miksat, izini sto tek sada odgovaram, nisam video poruku.
Uzeo sam Asus Tuf H3, kasnije su mi stigle Superlux HD681evo.

Asus Tuf H3 su nenormalno dobre. Toliko su udobne da nemam reci, nakon 3h igranja kao da nisi imao nista na glavi. Sve zivo se cuje kako treba, pozicioniranje fenomenalno, mikrofon savrsen.
E sada, postoji jedan problem ako nemas "dobru" zvucnu karticu.
Imam Lenovo ideapad 720 laptop, kod nas je pre 2godine cena bila oko 100h. Znaci nije niskobudzetni laptop, ali nije ni gejmerski.
Konkretno, u cs:go, na mom laptopu, nisam mogao lepo da pozicioniram ko je iznad mene, ispod, ili da li je gore levo ili gore desno.
Zato sam kupio USB zvucnu karticu Roccat Juke (2500dinara), i preko nje su slusalice savrsene, sve ono sto sam gore napisao.
Na primer, na drugovom gejmerekom laptopu, Acer Nitro 5, slusalice su savrsene cim ih ubacis u laptop, dok kod mene mora usb zvucna kartica jer mi je krs zvucna na laptopu.

Superlux mi je izasao za 30evra jer je drug dolazio iz inostranstva, pa sam se odlucio da i njih uzmem. Kod nas su bile na akciji 5200 dinara.
Asus su kvalitetnije izrade, mnogo su udobnije jer su over-ear, celo uvo upadne unutra tako da se ne osecaju na glavi.
Takodje su i glasnije, nemoguce je igrati cs:go pojacan do kraja, dok sa Superluxom igram na maksimumu.
Zanimljiva stvar je, da na mom laptopu Superlux odlicno pozicioniraju zvuk i kada su prikljucene direkno na laptop, dok Asus odlicno rade samo preko USB zvucne karte.
Moja preporuka ti je svakako Asus ako imas bar iole neku zvucnu kartu.
Ako su ti skupe, baci pogled na Redragon Muses, one imaju zvucnu karticu u sebi i povezuju se preko USB ulaza, tako da sa njima nema greske sto se pozicioniranja tice, a vidim da imaju lepe kritike na stranim sajtovima.
Nisam ih probao, ali mislim da ko ima obican laptop i ima neki limit do 5000dinara onda su one odlicne jer isto upada celo uvo unutra a imaju svoju zvucnu direktno u sebi pa ne zavisis od zvucne karte svog kompjutera.

Nisam probao nista bolje od Asus Tuf H3, ali mislim da je nemoguce imati nista bolje, ili je to bolje apsolutno zanemarljivo bolje da bi se platilo 100+ eura :)
Naravno, pricam samo za cs:go.

Razlika izmedju Superluxa i Asusa u cs:go je zanemarljiva, jedino je Asus glasniji i cini mi se da su nastelovane za gejming, nekako lepse zvuce u igri. Ali su sve to nijanse.

Ako te jos nesto interesuje, slobodno pitaj.

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno