»RSS Benchmark sajt

Strana 249 od 250 PrvaPrva ... 149199239245246247248249250 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 3.721 do 3.735 od ukupno 3742

Tema: Najbolje slusalice za malo novca

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        194
        Citat Citiram korisnika: Orchard Pogledaj poruku
        sve su to igračke naspram sony-ja.anc na soniju je kilometrima ispred bose-a,takođe srednji,prezens...kome je samo do basa tu verujem da tu bose imao prednost i većini ljudi više čučne,udobnije su (ne i meni,i tu čak mi je soni bio bolji).

izašle su surface 2 anc sluške,vani oko 250 dolara,ako ne bi išle previše preko 200e bile bi dobra jeftinija varijanta pogotovo ko voli fizičke kontrole (meni svejedno,retko zapravo pipam slušalice) i veliki plus je što je anc podesiv u 13 koraka (za bicikliste npr) inače su tačno toliko inferiornije od sonija koliko koštaju.

da se ogradim,jbl ne razmatram jer mi nikako ne odgovara njihov zvučni zapis,pa nisam nikad ništa ni testirao,izbegavam sve sa tim logoom.
        Bose uopste nisu bassy vec sony, pogotovo sa EQ u app. Anc je bolji za voice , u avionu i sl su veoma slicni sto se tice anc. Cak je neki novi firmware update ucinio anc na soniju losijim (to sam samo citao). Bose su generalno udobnije i low profile na glavi sa mogućnošću da se povezes na vise od 1 uredjaja pa ih mnogi zbog toga preferiraju.

Imao sam i jedne i druge i ostah na bose posto su prakticnije i udobnije (meni).
        Po SQ i malo boljem anc za general commute su xm3 ispred , zavisi kome sta prioritet za portable bt slusalice. Mada generalno za novac koji se izdvaja tu se uglavnom gleda praktičnost posto nijedne ni drugr nece niti mogu da oduvaju nekoga sa kvalitetom zvuka ko je probao klasicne hfi slusalice od 200+ evra...

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        195
        Који модел Bose тачно имаш и какав је ANC y авиону нпр. или тако неком гласном окружењу?

Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.518
        Posle mesec dana jahanja iz Ameriku najzad stigose Koss Porta Pro X.
        Iznenadjen sto su manje nego sam mislio a jos vise kakav zvuk daju tako mali drajveri.
        Extremno lake i portabilne sa odlicnim (za tu velicinu) zvukom je dovelo da sada cela familija hoce po komad...
        Preporuka ako se opet nadju na akciji, best buy u klasi.

...Helios rising...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        21
        Je l bi neko bio ljubazan da mi raspetlja čvor za koje slušalice da se odlučim?
        Suzio sam izbor na ova dva modela, to je taj neki cenovni rang odakle dalje ne bih išao. Najbitnija mi je udobnost, jer su mi potrebne za posao i da su zatvorene.
        Nisam muzički stručnjak, ali nisam gadljiv na dobar zvuk.

ATH-M30X https://www.audiopro.rs/proizvod/aud...0x?idPro=15795
        ili
        Presonus HD9 https://www.audiopro.rs/proizvod/aud...0x?idPro=15795

Hvala svima unapred!!!

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        10.434
      6. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      7. Kanda si sam sebi odgovorio...
        Samo sledi linkove.
        Budite dobro i zdravo...
        ************* Vozite kola...? **************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        21
        @Zeha
        Sada si me tek ubio, jer ispada da ne vidim nesto sto je ocigledno

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.706
      10. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk Max
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 @3200MHz (CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB GDDR5
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD/RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s Black & Silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO K5 Pro/E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH-CKX9 | SFR DT6|Pioneer M390| 2.1 50W
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      11. AT modeli M serije ne vaze bas za preterano udobne slusalice, neki korisnici se zale na udobnost posle malo duze upotrebe mada to svakako varira u zavisnosti od gabarita glave i usiju.
        O HD9 se ne zna mnogo mada su prilicno dobro ocenjene u tim malobrojnim testovima, cak i odlicno na ovom DE sajtu: https://www.kopfhoerer.de/test/presonus-hd9/
        Ocene istog sajta za M30x model: https://www.kopfhoerer.de/test/audio-technica-ath-m30x/

U ovom slucaju bih pre uzeo HD9, jer sam ubedjen da su bar malo udobnije a zvucno verovatno samo zvuce razlicito (ubedjen sam da PreSonus zvuce malo bolje ali neka bude da su samo razlicitih signatura, mada je taj sajt HD9 dao citavu ocenu vise za zvuk, u odnosu na M30x). Mada mi smeta sto kabl na HD9 nije izmenjiv, to je standard u toj cenovnoj klasi.

Racunaj da u tom cenovnom rangu (na snizenjima) mozes da kupis i multifunkcionalne headset/gaming hi-fi sluske kao Senneiser GSP 300, HyperX Cloud/Alpha i slicne. Takodje racunaj da, ako bilo koje od ovih slusalica ubodes u integrusu laptopa/desktopa,jednostravno nece biti iskoriscene na pravi nacin i nece pruziti zvucni maksimum.
        Menjao hsv.stoned : 03.07.2020. u 00:57
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        21
        Uh, sta reci osim veeeliko hvala @hsv.stoned na ovakvoj analizi i savetima!!!

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.706
      14. Moja mašina
        • HDD: Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
        • SND: FiiO K5 Pro/E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7| ATH-CKX9 | SFR DT6|Pioneer M390| 2.1 50W
      15. Nema na cemu. Za malo manje novca imas i ove Asus, koje dosta hvale u odnosu na cenu: https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post6113900

Pa, ako je budzet zategnut, mozes da uzmes i njih i neku zvucnu ili eksterni DAC/AMP.

@Duke

Da te (vas) dobro i dugo sluze

P.S.
        https://hifitrends.com/2018/03/02/zo...rdac-s-review/
        Ne znam nista o tom Zuper-u al' tu ga nahvalise.
        Spiral out, keep going

Member
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        699
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600, LC Power LC 120
        • MoBo: MSI Tomahawk MAX
        • RAM: 2x8 GB Gskill Aegis 3000 Mhz (3200Mhz)
        • VGA: Asus Strix RX580 8GB
        • MON: Philips 278e8,Dell U2412M
        • HDD: Kingston Kc600 512Gb,Seagate Baracuda ST2000DM008 2TB x 2
        • Case: Sama Ark,Seasonic Core 650W
        • SND: Creative SoundBlasterX G5,Genius SW-G2.1 1250,isk 580 hedphone
        • INET: DSL
        • Ostalo: Honda Accord TypeS :)
      18. Sta biste pre uzeli za gejming, muziku, filmove Isk 2010 ili SamsonSR850?

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        9.518
        Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        @Duke

Da te (vas) dobro i dugo sluze

P.S.
        https://hifitrends.com/2018/03/02/zo...rdac-s-review/
        Ne znam nista o tom Zuper-u al' tu ga nahvalise.
        Fala. Videcemo dokle ce izdrzati, posto ih koristim na poslu u "zescem" okruzenju...

...Helios rising...
        “Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.” - Marcus Aurelius, Meditations

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        10.434
      21. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      22. Citat Citiram korisnika: dakiva Pogledaj poruku
        @Zeha
        Sada si me tek ubio, jer ispada da ne vidim nesto sto je ocigledno
        Ma ja sam samo hteo da "aludiram" da si podsvesno sam izabrao jer si dao isti link za obe slusalice...

Ono sto je @hsv.stoned rekao u potpunosti vazi.
        Budite dobro i zdravo...
        ************* Vozite kola...? **************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Member Avatar korisnika antec
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        667
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel C2D E6550
        • MoBo: Asus Striker Extreme
        • RAM: Geil 4GB 667MHz
        • VGA: hd 6870
        • HDD: WD 2500AAKS-2 250GB
        • OPT: NEC 4550
        • Case: Antec Sonata III
        • INET: UMTS/GPRS
      25. Uzeh Sony WH-CH710NB. Pozitivni utisci za sada izuzev Netflixa koji odbija da radi sa njima. Mada to mi nije primarno Pre svega zbog autonomije uzeo.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.706
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: antec Pogledaj poruku
        Pa neka bude do stotke ali poželjno i manje haha.
        Znam, nerealan je zahtev ali njemu ne treba nešto savršeno. Treba mu da može više čuti nego sa sluškama koje dolaze uz Samsungove Galaksije.

Ovo sto je napisao v_electro je tacno, mislim da se covek i bavi upravo takvom produkcijom pa svakako zna bolje od vecine iz ove teme.
        Spoiler:

Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
        Kako radi psy, bolje da ulozi novac u studio monitore nego u slusalice.
        Za 300e ima ok krk rp6, ili jbl.

E sad, s obzirom na podebljani deo posta, neko ko koristi Samsung stock slusalice iz pakovanja telefona ce svakako cuti ozbiljno unapredjenje zvuka cak i sa Superlux, iSK, Takstar i ostalim slicnim ''studijskim'' slusalicama iz tog cenovnog ranga, ili sa HyperX Cloud/Alpha, Sennheiser GSP 300, Beyerdynamic, AKG, uz dobar DAC/AMP ili audio interfejs. Pozeljno je da slusalice budu zatvorenog dizajna (closed-back/sealed), zbog sto bolje opste izolacije. Ima takvih slusalica i polovnih (na KP, najvise AKG i Beyerdynamic) ali i novih u domacim prodavnicama, od kojih su najjeftinije iSK/Superlux (40-60 evra) pa ta cena ostavlja ''prostor'' i za kupovinu bar neke osnovne zvucne sa pojacalom za slusalice ili eksternog DAC/AMP.

Prosledi mu i ovaj video, koji je u principu reklama za iSK, ali cisto da zna sta moze da ocekuje od jeftinih slusalica, u slucaju da ne nadje bolje, polovne Beyerdynamic, AKG, ili ako ne zeli da potrosi preko 100 evra na nove sluske.
        Spoiler:
        Menjao hsv.stoned : 04.07.2020. u 10:58
        Spiral out, keep going

Member Avatar korisnika antec
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        667
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel C2D E6550
        • MoBo: Asus Striker Extreme
        • RAM: Geil 4GB 667MHz
        • VGA: hd 6870
        • HDD: WD 2500AAKS-2 250GB
        • OPT: NEC 4550
        • Case: Antec Sonata III
        • INET: UMTS/GPRS
      31. Citat Citiram korisnika: v_electro Pogledaj poruku
        Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
        Studijske slusalice nece naci za 100e
        Za 150 ima audio technica m40x, ali definitivno ako misli ozbiljnije da se time bavi, treba da kupi monitore.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
        Citat Citiram korisnika: hsv.stoned Pogledaj poruku
        Ovo sto je napisao v_electro je tacno, mislim da se covek i bavi upravo takvom produkcijom pa svakako zna bolje od vecine iz ove teme.
        Spoiler:

E sad, s obzirom na podebljani deo posta, neko ko koristi Samsung stock slusalice iz pakovanja telefona ce svakako cuti ozbiljno unapredjenje zvuka cak i sa Superlux, iSK, Takstar i ostalim slicnim ''studijskim'' slusalicama iz tog cenovnog ranga, ili sa HyperX Cloud/Alpha, Sennheiser GSP 300, Beyerdynamic, AKG, uz dobar DAC/AMP ili audio interfejs. Pozeljno je da slusalice budu zatvorenog dizajna (closed-back/sealed), zbog sto bolje opste izolacije. Ima takvih slusalica i polovnih (na KP, najvise AKG i Beyerdynamic) ali i novih u domacim prodavnicama, od kojih su najjeftinije iSK/Superlux (40-60 evra) pa ta cena ostavlja ''prostor'' i za kupovinu bar neke osnovne zvucne sa pojacalom za slusalice ili eksternog DAC/AMP.

Prosledi mu i ovaj video, koji je u principu reklama za iSK, ali cisto da zna sta moze da ocekuje od jeftinih slusalica, u slucaju da ne nadje bolje, polovne Beyerdynamic, AKG, ili ako ne zeli da potrosi preko 100 evra na nove sluske.
        Spoiler:
        Hvala obojici na odgovorima, nisam vam odgovorio.
        Izložiću predloge pa kako odluči. Nije to nikakva ozbiljna produkcija.

Što se tiče moje izjave za ch710n proradile su lepo, nešto se bt chip zablentavio kontam.

Strana 249 od 250 PrvaPrva ... 149199239245246247248249250 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •