Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Definisi budzet, nekome su normalne pare 1000-2000 din, nekome 2000-5000 din.. ali koliko sam video, nema tu nekih preterano dobrih slusalica, uglavnom potrosna roba jedva prosecnih karakteristika.
Bolje naruci neke provereno dobre chi-fi sa AE, bar je tu izbor sjajan u poslednje vreme pa cak i za 20-ak $ mogu da se kupe in-ear koje po pakovanju, kvalitetu izrade i zvuku pripadaju klasi 2-3x skupljih slusalica poznatih brendova.
 
Poslednja izmena:
A znam, još uvek imam par Piston 2 koje rade i dalje, nego imam neki vaučer za tu radnju a supruga hoće slušalice, pa pitam. Pa tako oko 2-3 hiljade, ali vidim i sam da je jadan izbor, rek’o možda neko zna da tu nešto valja.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Dobar predlog, hvala. Znam za reputaciju starih CX300.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Riknule su mi in-ear slusalice sto sam dobio uz nekog Samsunga i konacno odlucih da se upustim u IEM/chifi vode. Danas mi stigle KZ ZS10 Pro (koje sam nazalost narucio pre nego sto sam video BLON BL03 ili Tin T2) i ne mogu da verujem da Sennheiser over-ear headphones koje sam davno platio 150 evra su upitno bolje od necega sto je 5 puta jeftinije...

Sad potpuno razumem ljude sto kupuju po 3-4 IEM para.
 
Sennheiser hd 599 ili DT 990 pro kao open back rešenje? Trenutno ih nalazim po istoj ceni...
 
@Ve®sus
Pisi i ovde o tim slusalicama.

Inace, ZS10 Pro su jedne od najbolje ocenjenih in-ear do 50-ak $, uz T2, DT6 i jos nekoliko modela a zvucno kazu da su bolje od BL-03 mada te Blon izgleda zvuce veoma zabavno pa odgovaraju skoro svima.

Dobra stvar kod ovog hobija je to sto je chi-fi industrija omogucila da prakticno svako, sa potrosenih 100-ak $ ukupno, moze da napravi malu kolekciju odlicnih, kvalitetnih in-ear, npr. izbalansirane T2/DT6, v-shaped ZS10 Pro, i obojene, bassy BL-03 :) I to nije sve, i za dobar DAC/AMP ili DAP nije vise potrebno izdvojiti mnogo novca.
 
Poslednja izmena:
@Ve®sus

Dobra stvar kod ovog hobija je to sto je chi-fi industrija omogucila da prakticno svako, sa potrosenih 100-ak $ ukupno, moze da napravi malu kolekciju odlicnih, kvalitetnih in-ear, npr. izbalansirane T2/DT6, v-shaped ZS10 Pro, i obojene, bassy BL-03 :) I to nije sve, i za dobar DAC/AMP ili DAP nije vise potrebno izdvojiti mnogo novca.

A mogao bi i da ne kupuje nekoliko chi-fi sluški i pravi kolekciju, već da uzme jedne Skuplje sennheiser ili AT al da valjaju.
Imao sam iskustva sa kineskim pojačalima, Dac-ovima, miksetama, periferijama, pa nije baš da nemam iskustva :D

Nebrojeno puta sam video da ljudi daju 3x100e jer "nije skupo" u odnosu na jedne slušalice od 300e.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja pisem na osnovu licnog iskustva, takodje sam bio prilicno skeptican do nedavno. Sustina je u pametnom izboru, ne treba se zaletati. Donekle se slazem ali ima ti veliko ALI.
Ako si imao iskustva sa random chi-fi krsom (ili samo prosecnim slusalicama od pre nekoliko godina) onda je realno da budes skeptican, uglavnom je sve to tacno.

Dalje, niko ovde ne pravi kolekciju zato sto jedne slusalice ne valjaju, vec iz hobija i prema ''boji'' zvucne signature. Ne rade to samo korisnici sa tesnim budzetom, to rade mnogi pa tako na HF mozes da vidis kolekcije sa 10-20 modela slusalica 50-500-2500$ od kojih neki tvrde da sa usiju/glave ne skidaju upravo one jeftinije i ''obojenije'' modele.

Niko ne kaze da ce se kupovinom prvih 10$ chi-fi (na AE sajtu) dobiti kvalitet ATH/Senn slusalica koje kostaju 100$. Takve najjeftinije bubice su uglavnom dosta bolje hama/a4/xwave krsa iz domace ponude i malo bolje od Senn CX150, najjeftinijih sony, philips panasonic itd. Sto je sasvim ok. Ali su i dalje nisu ni za poredjenje sa provereno dobrim in-ear iz klase.

Ali, chi-fi industrija se menja i napreduje velikom brzinom pa se veoma brzo doslo do situacije da Senfer DT6 (cesto kostaju samo 18$ na snizenju) zvuce drasticno bolje od nekadasnjeg lidera sub 50$ klase, kao sto su Senn CX300 II.
I to ne samo da su zvucno primetno bolje nego je i izrada kvalitetnija, imaju izmenjive kablove. Upravo te DT6 bez problema izlaze na crtu nekadasnjem lideru 100$ klase (ATH-CKX9) pa cak nude i bolje izbalansiran zvuk od njih mada podjednako koristim oba modela. ATH kada hocu sa slusam malo obojeniji v-shaped zvuk, Senfer za izbalansirano hi-fi iskustvo sa akcentom na srednje tonove. Cisto da napomenem, CKX9 su mnogo bolje od CX300 II i svih ostalih modela poznatih brendova koje sam probao, mnogi sajtovi su im dali najvise ocene pre 4-5 godina, TR ih je npr. ocenio 9/10 a Senn Momentum in-ear sa 8/10, dakle nisu bile prosecne u toj cenovnoj klasi vec jedne od najboljih. Imao sam i Pioneer (65-70$, malo losije od CKX9 i dosta bolje od CX300 II). A 18$ DT6 im uspesno izlaze na crtu na svim poljima, toliko je chi-fi ponuda napredovala za svega nekoliko godina.

I dalje ima dosta hajpa kineskih slusalica, posebno na $ponzorisanim sajtovima. Ali, povremeno se pojave stvarno vrhunski modeli po smesno niskim cenama.

Audiof.o.o.l je jedan od najobjektivnijih sajtova, testovi su prilicno realni i ostri. Npr. dok $ponzorisani chi-fi sajtovi raznim KZ slusalicama daju nerealno visoke ocene, AF ih je prilicno o'ladio (ocene za zvuk) a od malobrojnih in-ear koje su ocenili visokim (ne i nerealno visokim) ocenama tu su ZS10 Pro, DT6 i jos nekoliko modela. Na osnovu iskustva sa DT6 samo mogu da potpisem kompletan te(k)st :)

I jos nesto, pogledaj iiWi YT kanal (Aibo) ili procitaj utiske zylliona sa foruma, on je promenio ko zna koliko in-ear modela, od jeftinijih do skupljih (200-300 evra) i posle niza dobrih chi-fi koje je narucio zakljucak je da ce tesko ponovo izdvojiti vise od 50-100 evra za in-ear poznatih brendova, sve dok se ne opamete i ponude primetno bolji kvalitet za taj novac.
 
Poslednja izmena:
 
Slicnu reakciju sam imao i ja na Reloop Shp 8 koje su rebrand od Pro 82 Verzije 1. Poredjuci sa Dt 770 Pro 80, Fostex Tr 80 Ovde i jos par njih.

S tim da Oluv ocigledno malo preuvelicava Treble problem koji fakat postoji ali nece ga svi dozivljavati isto, mislim da je generalno za nijansu osetljiviji na najvisi spektrum tipa 10-16 khz /ili na lower highs od 3khz do 7khz u odnosu na prosecne korisnike nisam samo siguran sta od ta 2 .

Slicno je rekao i za Sony Ex 110 Apb in ear, da su ekstremno peaky i harsh u visokim i da im je bass bloatovan mnogo.

Koje imam godinama i iskreno u realnosti uopste nisu toliko **harsh** u visokim na bilo kom izvoru vec samo ostre dovoljno da mogu da ih nazovem agresivnim, i bas detaljne u odnosu na mnoge rolled off modele i u visokim i u najnizim frekfencijama za moj pojam .

Kad kazem rolled off bukvalno mislim na ukrocen karakter i maskiranje odredjenih detalja u spektrumu da bi zvuk zvucao prijatnije i mekse, bez umora pri koriscenju.

Voleo bih kad bi Oluv Testirao Isk Hf2010/takstar Hi2050 i Presonus Hd7 il Superlux modele.

Cisto da vidim koliko bi ih trashovao zato sto ako niste, do sad primetili Oluv sve gleda ne iz ugla koje sluske nude naj Hifi ili audiophile zvuk vec koje su po njemu najvise ne
utralne kao studio recording reference i to je Ok ali precesto zaboravlja to da navede u zakljucku klipova.

Metal571 je najbolji po tom pitanju jer uvek gotovo navodi da ono sto njemu moze da zvuci kao too much u ovom il onom smislu bez EQ nekom moze da zvuci taman neovisno od cenovnom rangu .

Isto tako npr Zeos je obozavao Pro 82 a trashovao je M seriju od ATH(osim M40x) i sada u fokusu popularni AKG K371 nije odusevljen kompletno, a meni je 371 sa Oluv-ovih snimaka zvucao i preko M30x i preko drugih slusalica blize nekom mom imaginarnom standardu nego pro 82.

 
Poslednja izmena:
Pogledao sam sad ovaj video i slažem se sa čovekom po pitanju toga da su "harsh" i "treble heavy". A moj primerak je v2 sa kraćim kablom i kačio sam ih na gomilu izvora... Dobre su sluške stvarno, detaljne i brze ali da su vrlo svetle, jesu.
 
Treble na Pro 82 je daleko blaži nego na Presonus HD7, recimo, koje su mi bile zamorne zbog toga. Pro 82 je meni ok. Ume ponekad da skoči u visokim tonovima, zavisno od pesme ali opet mnogo podnošljivije od Presonusa...

Šta znam, uz HD7, Pro 82 i Tin T2, navikao sam na bright zvuk, heh.
 
Meni su HD7 visoki bili pomalo zamorni samo na Xonar DG (izlazna impedansa verovatno negde oko 20Ω) i DAC-X6 (izlazna 8-10Ω). Za HD7+X6 sam napravio EQ preset sa za u proseku -1.2dB utisanim visokim. Nije to neko drasticno ''utisavanje'' treble raspona, vise da se smanji agresivnost po usi pri pojacanom zvuku. Slicnu pojavu sam primetio i sa DT6 i CKX9 (samo delimicno TR-90), sve su to slusalice koje imaju naglasene visoke s tim sto X6 najvise smeta ovim 32Ω modelima i to posebno HD7. A SMSL 793 II je slican kao X6 tako da mislim da taj DAC/AMP ne odgovara u potpunosti (ionako zasiljenim) HD7.

Kada su povezane na FiiO E10k, HD7 zvuce odlicno a taj uredjaj ima izlaznu nesto iznad 1Ω i po merenjima je bolji od X6. Gubi se malo na velicini pozornice ali je zvuk cistiji i sto je najbitnije, nista mi ne para usi pa nije potrebna EQ korekcija.

Secam se kada sam PreSonus ubo u studijsku 80s/90s opremu, zvucale su toliko tamnije da sam se zapitao da se nisu nekako pokvarile. A retro Sennheiser su mi zvucale jos tamnije, kao da je neko prebacio debelo cebe preko frekvencija iznad 2-3kHz dok su preko ajfona zvucale malo svetlije i detaljnije.
 
Poslednja izmena:
Uzeo za crni petak bezicne bt sluske Panasonic RP-HF410 za 3500din. Danas stigle. I ne znam da li da ih vratim. Kad primaju signal - pocinje tiho zujanje u desnoj (glavnoj) slusalici. Kad se pusti muzika ne cuje se, ali ako bude tihi momenat.. Jel neko imao slicne? Jel to cesta pojava kod bt modela ili los primerak/model?
 
To je zbog losih drivera na windowsu vrv ih prepoznaje kao neki headset umesto handsfree. Ja sam imao slican problem na PCu sa bose qc35 cuje se zujanje od mic-a na TeamSpeak-u dok na s9 u aplikaciji teamspeak stikliram opciju "Handsfree" i sve radi besprekorno i mic i zvuk bez ikakvog zujanja i sl artefakta. Sumnjam da ces to lagano moci da resis ja sam pokusavao na win i dok ne koristim aplikaciju za VoIP slusalice win10 prepoznaje kao "Headphones BT" i sve radi bez problema i zujanja cim se mic koristi u coonected devices mi umesto "Headphones BT" pise "Headset" i zujanje i losiji kvalitet zvuka krece posto bose gasi ceo dsp i anc kad mic radi ...
 
na y500 kamoli ovim iz vise klase nema tih problema.cak sam cesto i pricao na njima,i na skajpu i na fonu,sasvim korektno.dok jos mogu da se nadju za 60e ne bih se zamarao sa tim jeftinijim plastikanerima.
 
@zyllion, uzeo sam ih za telefon redmi note 4x. Probao i na nexus 7 tabletu, i na lg g2 - isto se ponasaju. Jos cu da razmislim.
@Orchard, akg/samsung y500 su i 100g teze. A i nisam siguran da su udobnije na glavi (ove plastikanere panasonic skoro i ne osecam)
p.s. imao sam nekih 10+ godina unazad akg k26p - stiskale usi do bola, zarekao se, da cu da izbegavam taj format sluski kod njih
upd. sad bas guglao y500 i naletim na jednu zalbu da takodje zuje. Znaci niko nije postedjen. Samo da mi je znati da li je to cesta pojava ili bas skart zadesi.
 
Poslednja izmena:
ne verujem da su udobnije,ali su udobne dovoljno za sta su i dizajnirane pa i dosta preko toga.ja imam poprilicno ogromnu glavu i stisak nije bio strasan.ponovicu opet,neplanirano dosta se bas razgovor koristio iako ih nisam uzeo zbog toga i nema zujanja niti sam dobijao prituzbe sa druge strane,naprotiv,svi su primetili znacajan apgrejd i u majkovima.cackao sam i NC iako je na njima rudimentalan i aktivira se samo na klik i ni tu nisu zujale.takodje koristio sam ih i na android i winu,nikakvih problema i zujanja.ne bi ih prodao za zivu glavu da nisam dobio i to dva para (jer sam se u tom periodu pre nego cu ih uzmem zalio svima kako me bubice ubijaju i kako cu prvom prilikom da se vratim na ozbiljnije slusalice) jer sam bio prezadovoljan istima a i iskreno iako stalno nosim torbu nedostaje mi da sluske mogu strpam u jaknu a ne sekiram se hoce li im nesto biti,sto neces sem sa njima dobiti u ovoj klasi pa tesko i u klasi dve iznad (gde y500 zapravo i pripada).
 


Kao da mu je Tyll (InnerF.) ćale :D
 
jel jos neko probao 360 reality audio sa deezer-a? mene interesuje da li je to navlakusa da se moraju imati sonyjeve sluske za bolji-optimizovaniji zvuk ( https://www.sony.com/electronics/360-reality-audio ).....meni je ok zvuk na Samson SR850, a ako mogu da se kalibrisu putem sonarworksa reference ili nekog tako programa da sviraju 360 recite da probam :) potrebno je imati hifi pretplatu

ps. aplikacija jeste za android i ios, ali slusam na zvanicnom android studio emulatoru...
ili ako postoji neka apk za sluske za android, super :)
 
Poslednja izmena:
SONY MDR-EX650AP vs SENFER DT6 ? Slicna cena...slusa se techno, trance, progressive house itd...dakle bass :D
 
Nisam cuo EX650AP ali u ovom slucaju verovatno te, ipak je topla, bassy zvucna signatura najcesca kod Sony slusalica. Mada i DT6 (uz odgovarajuce gumice), imaju odlican bass, koji bez problema ''boji'' takve zanrove s tim sto ne ide bas duboko u sub-bass, tu moze da se doda +1-2dB preko EQ. Inace, DT6 vrlo verovatno zvuce bolje (generalno), ili bar bolje izbalansirano, hi-fi.

Verovatno si video sony na AE pa postoji realna sansa da nisu original, vec samo dobro odradjena kopija. S obzirom da su i Sony i DT6 jeftine mozda je najbolje da narucis oba modela, probas i procenis koje ti vise odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
Da ,da tamo sam i naleteo na te Sony...sad, obzirom da je model iz 2014e pomislih da im je zbog toga mozda manja cena, ali haj videcu, razmislicu :)
 
Moguce da je ciscenje lagera u pitanju ali sony i senn slusalice su jedne od (naj)cesce kopiranih pa ipak treba proveriti, vidi po ocenama i komentarima onih koji su ih vec kupili preko AE.
Vidjao sam pocetkom godine i dobre Beyerdynamic i Philips in-ear, isto na AE i ispod regularne cene. Sudeci po komentarima kupaca, sve je bilo legit.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno