Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Meni se najvise svidja zvuk na Momentumu, ali bas nisu udobne, dosta stiskaju glavu :)
B&O h9 barem za klasu udobnije, a XM3 za kratko vreme od drugara, isto kao B&O, osetno udobnije od momentum.

Pricam o over the ear momentum, naravno.
f9de65892cd59eff661b825a0b9ed3e3.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozda je zato sto imam manju glavu meni su xm3 inicijalno udobne ali posle duzeg vremena zbog tezine smetaju , vrv kolabira previse paddig. Momentum3 su ok sve vreme ali ne kao bose.
Kod h9 je dobro sto moze baterija da se menja? Imaju li rezervne delove po srb uopste?
 
Ne znam pravo da ti kazem, ja sam uzeo iz US, nije me nesto ni zanimalo pa se nisam ni informisao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Treba mi pomoc oko odabira dva modela slusalica:
Sennheiser HD 4.40 BT ili
Sennheiser HD 350 BT
Prednosti i mane,hvala unapred!

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
A neke sony ch700/710 ili wh900n? Mislim da se kod nas krecu u tom nekom rangu.
Meni su hd4.50 iritirale zbog skripanja plastike inace su bile ok i bassy uz los anc. I pitanje dal ce svima odgovarati earpads na njima. Inace su 4.40 kao 4.50 bez anc tako da su skroz korekte ako se mogu naci za pristojan novac. Nikad cuo te nove 350 ni video uzivo :)
 
One bi bile za kucnu upotrebu,tako da mi anc nije presudan.
HD 4.40 sam nasao bas povoljno,za oko 10k
Zanima me samo znam da nisu isti modeli,jesu li HD 4.50 fleksiblne da li stezu puno posle odredjenog koriscenja?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
One bi bile za kucnu upotrebu,tako da mi anc nije presudan.
HD 4.40 sam nasao bas povoljno,za oko 10k
Zanima me samo znam da nisu isti modeli,jesu li HD 4.50 fleksiblne da li stezu puno posle odredjenog koriscenja?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Identicni su. Razlika je iskljucivo u ancu.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Zavisi da li usi mogu da ti stanu u onaj uzduzni otvorcic na earpads posto nije nesto veliki. Ako mogu onda su ok sto se tice usobnosti.
A za fleksibilnost ne znam skroz su plasticne tako da ce se vrv olabaviti vremenom.
 
ljudi moze li preporuka za bluetooth slusalice koje imaju opciju povezivanja i preko 3.5mm. Jako je vazno da mogu da se nadju kod nas. Ovako nesto zadovoljava kriterijume jedino sto nemam pojma kakav je kvalitet zvuka posto nikad nisam cuo za njih. Nisam uopste u toku sa trzistem slusalica pa je svaka preporuka dobrodosla
 
Uglavnom sve mogu da se koriste i zicno i bluetooth. Do kog novca bi uzimao slusalice? Do cenovnog ranga u kojim su ove sa link a od poznatijih modela imas uglavnom on ear modele koji mislim da su i udobniji od ovih hibridnih sa slike
 
molim moderatora da obrise post
 
Poslednja izmena:
Pošto su mi se Meizu HD50 prilično ofucale, i jedan jastučić bukvalno otpao hteo bih da se ponovim sa novim slušalicama za nekih 100-150 EUR. Slabo pratim tržište i uglavnom kupujem chi-fi u poslednje vreme, pa sam na Aliexpresu naleteo na Edifier W860NB https://www.aliexpress.com/item/33009965137.html i Meizu HD60 https://www.aliexpress.com/item/4000310701333.html kao aktulne za kupovinu. Edifier su za sad favorit. Ako imate neke predloge u tom cenovnom rangu od "zapadnih/japanskih" proizvođača slobodno napišite. Bitno mi je osim kvaliteta zvuka, što se podrazumeva, da su on/over ear, kvalitet izrade, bluetooth i da su neutralnog dizajna, znači bez nekih lampica, dioda, HyperX i sl.

edit: Jabra Elite 85h mi npr. deluju dobro, vidim da su često na akciji za oko 170 EUR, pa da izbegnem čekanje paketa.
 
Poslednja izmena:
@zylion generalno bi cenovni rang trebao biti do 7000-8000. Ali ukoliko ne postoji ništa pristojno za te pare onda može i malo skuplje. Videh par postova iznad da se pominje Sennheiser HD 4.40 BT. One odgovaraju na zadate kriterijume a nisu ni toliko skuplje. Ima li išta jeftinije od njih a da je ok
 
Ja sam za sad miran sto se tice bt xD C063D17B-EAC8-4E7D-9EFC-515332B449B9.jpg

Ako planiras u prodavnicama da kupujes iole poznate audio brendove bt slusalice pripremi se da izdvojis minimum 100€.
Ne verujem da mozes naci nesto u radnji sto je provereno za manji novac.
Od modela koji su 'preporucljivi' mozes da probas:
hd4.40bt
Audio technica bt modele u rolandplanet
Sony ch700
Sony h800(on ear)

Ili trazi po oglasima gore pomenute ili rizikuj sa nekim no name brand-om nekog lakog resenja nema.
Ili ako neko zna neki povoljan chifi bt model pa da narucis preko alija... nemam ti uglavnom nista pametnije reci xD
 
Naručio sam jastučiće, ali bih rado kupio i nove slušalice. Odustao sam od Alija za sad, previše je rizično sa transportom. Čekam crni petak, pa se nadam da će biti neke akcije. Pomenuta Jabra 85h, ili Sony WH-H900N. Možda neki Bose ako baš iznenadi...
 
Pošto su mi se Meizu HD50 prilično ofucale, i jedan jastučić bukvalno otpao hteo bih da se ponovim sa novim slušalicama za nekih 100-150 EUR. Slabo pratim tržište i uglavnom kupujem chi-fi u poslednje vreme, pa sam na Aliexpresu naleteo na Edifier W860NB https://www.aliexpress.com/item/33009965137.html i Meizu HD60 https://www.aliexpress.com/item/4000310701333.html kao aktulne za kupovinu. Edifier su za sad favorit. Ako imate neke predloge u tom cenovnom rangu od "zapadnih/japanskih" proizvođača slobodno napišite. Bitno mi je osim kvaliteta zvuka, što se podrazumeva, da su on/over ear, kvalitet izrade, bluetooth i da su neutralnog dizajna, znači bez nekih lampica, dioda, HyperX i sl.

edit: Jabra Elite 85h mi npr. deluju dobro, vidim da su često na akciji za oko 170 EUR, pa da izbegnem čekanje paketa.
Ukoliko po toj ceni mozes da nadjes Jabra elite 85h ja se ne bih zezao sa kinezima. Posedujem taj model, svojevremeno pre god dana placene kod nas nesto preko 200e i mogu ti reci da sam zadovoljqn sa istima.

Kvalitet izrade 10/10, udobnost(imam vecu glavu) je meni makar i jedina mana - na samom limitu sam kad ih skroz razvucem i jastucici iako udobni i od mem.pene su nekako previse knap... Bulvalno su mi sluske knap. Svi ostali koji su ih probali a da imaju manju glavu su rekli da su preudobne. Meni su npr jdobnije bile sony ch700 koje sam imao pre ovih .
Sto se zvuka tice - dobar je, precizan i nadasve izbalansiran. Ako ocekujes baseve koji odjekuju kao kod nekih drugih brendova onda ces se razocarati. Ako volis izbalqnsiran zvuk - bices zadovoljan. Mikrofon je bolji nego kod vecine konkurenata, ali i dalje nije u rangu kancelarijskih sluski za posao - ali za pozive - i povremen work from caffee, quiet place radi posao fino. Noise canceling im nije na nivou sonijevih flagship modela ali je odlican. Nijanse su u pitanju. Software jabrin je vrhunski. I za kraj - baterija im je best in class mislim. Bukvalno zaboravis kad si ih poslednji put punio... Carry case koji dolazi uz njih je mali i kompaktan u odnosu na neke druge sto je zgodno ako ces ih nositi sa sobom na putovanja itd. Watter resistant su.... Ako te joa nesto zanima - tu samq

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru, nisam bass-head, uglavnom slušam klasiku, ali lutam po svim mogućim žanrovima. Stavio sam alarm na Pricespy aplikaciji, pa ih čekam na penal. :)
Za posao imam Jabra Evolve 65, ove nove mi trebaju privatno, za slušanje muzike kod kuće i da probam za putovanja ako mi budu odgovarale.
 
Ukoliko po toj ceni mozes da nadjes Jabra elite 85h ja se ne bih zezao sa kinezima. Posedujem taj model, svojevremeno pre god dana placene kod nas nesto preko 200e i mogu ti reci da sam zadovoljqn sa istima.

Kvalitet izrade 10/10, udobnost(imam vecu glavu) je meni makar i jedina mana - na samom limitu sam kad ih skroz razvucem i jastucici iako udobni i od mem.pene su nekako previse knap... Bulvalno su mi sluske knap. Svi ostali koji su ih probali a da imaju manju glavu su rekli da su preudobne. Meni su npr jdobnije bile sony ch700 koje sam imao pre ovih .
Sto se zvuka tice - dobar je, precizan i nadasve izbalansiran. Ako ocekujes baseve koji odjekuju kao kod nekih drugih brendova onda ces se razocarati. Ako volis izbalqnsiran zvuk - bices zadovoljan. Mikrofon je bolji nego kod vecine konkurenata, ali i dalje nije u rangu kancelarijskih sluski za posao - ali za pozive - i povremen work from caffee, quiet place radi posao fino. Noise canceling im nije na nivou sonijevih flagship modela ali je odlican. Nijanse su u pitanju. Software jabrin je vrhunski. I za kraj - baterija im je best in class mislim. Bukvalno zaboravis kad si ih poslednji put punio... Carry case koji dolazi uz njih je mali i kompaktan u odnosu na neke druge sto je zgodno ako ces ih nositi sa sobom na putovanja itd. Watter resistant su.... Ako te joa nesto zanima - tu samq

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Овај модел од Jabra баш лепо делује и генерално су одличне слушке по ономе што сам прочитао. Е сад кажеш нису за оне који очекују мало јачи бас, пошто ја слушам углавном музику где има доста баса, шта је за препоруку у том неком ценовном рангу?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Sony h900 , mozda i h800 ko voli on ear. Osim toga hd4.50 su bas dobre za bassy muziku.
xm3 su bassy ako izlete po oglasima za ~200€.
Meni najbolje za sad momentum i h9i sto se tice kvaliteta zvuka. Dosta bolje od sony ali em sony ima veliki following a i marketing je bolji. Npr ne znam po cemu je to anc na xm3 bolji od momentum3 al kao su popularniji model. Mozda su se i zeznuli sennheiser i b&o sto su na samom izlasku lupili vece cene od sony i bose pa su pucali sebi u nogu. Al opet su mi bose za sad najkomfornije... da ako izbace qc45 po meni najbolji dizajn-udobnost :)
 
Cao svima, zamolila bih za preporuku slusalica.

Potrebne su mi naglavne bluetooth slusalice koje su prilicno udobne jer cu ih nositi barem 8 sati dnevno. Ne moraju da imaju mikrofon, bilo bi idealno da ponistavaju okolnu buku. Takodje, da mogu da se kupe u Beogradu u nekoj radnji, posto bih volela da ih isprobam pre kupovine.

Sto se tice cenovnog ranga, gledam da prodjem sto jeftinije. Recimo, zapale su mi za oko LENOVO Bežične slušalice HD 700.

Eto, ako imate ove Lenovo, molim za utiske, da li su udobne i da li zaista ponistavaju okolnu buku, takodje ako imate neki drugi predlog, pisite.


P.S. Spremam pravosudni ispit, potrebne su mi tokom ucenja da ne slusam komsije :D
 
Sony h900 , mozda i h800 ko voli on ear. Osim toga hd4.50 su bas dobre za bassy muziku.
xm3 su bassy ako izlete po oglasima za ~200€.
Meni najbolje za sad momentum i h9i sto se tice kvaliteta zvuka. Dosta bolje od sony ali em sony ima veliki following a i marketing je bolji. Npr ne znam po cemu je to anc na xm3 bolji od momentum3 al kao su popularniji model. Mozda su se i zeznuli sennheiser i b&o sto su na samom izlasku lupili vece cene od sony i bose pa su pucali sebi u nogu. Al opet su mi bose za sad najkomfornije... da ako izbace qc45 po meni najbolji dizajn-udobnost :)

Хвала на исцрпном одговору. Погледао са Jabra elite 85h и баш су у том видеу упоредили звук са QC35 i XM3, и мени су се ова два више свидела од Jabra сума сумарум. На КП Bose има баш јаку цену, док је XM3 250e a Jabra 235e. Преко се може наћи за 200е овај Сонијев модел али сад је Lockdown код њих напредних месец дана, па мислим да би било боље сачекати Black Friday ако нешто улети. HD 450 је исто добар, цена је приступачнија али кад човек гледа ове тестове силне само се збуни и не зна на крају шта да узме[emoji51]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
svaki flagship može da se podesi skoro kako god i da 'glumi' i beats i tobož hajfaj ali xm3 je toliko ispred po svemu da za 200e nove nema razmišljanja.ko ih jednom stavi i iskusi taj anc neće mu pasti ništa više na pamet sem jel' xm4.

pitanje je dal' možete sebi da opravdate taj trošak,ništa više i ništa manje.po ceni prve ispod a da vrede su microsoft surface ali to tek sad teško ovuda može da se nađe,pogotovo ne za tu cifru,tako da realno nemaju konkurenciju u toj cenovnoj klasi.
 
xm3 nije ispred po svemu...
bar meni ne , a sumnjam i ovako objektivno.
Ne znam da li imas samo te pa ih hajpujes.
Mislim svakako su dobra kupovina i niko nece pogresiti ako ih uzme al da su toliko bolje i po anc i po sq od ostalih i nije bas istina. Imao sam ih na glavi valjda bih osetio taj za klasu bolji anc...
 
nemam pojma kako nisi osetio,nema ništa ni blizu,naročito bose po anc-u nije.
 
Senheiser hd25 za 16000 akcija u playeru.


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Нисам имао досад ниједне од поменутих ANC слушки па могу да изнесем своје мишљење искључиво на основу тестова које сам погледао на Јутјуб и мени лично су ту нијансе у питању када се гледа нпр Xm3 ili QC35 II. Али све укупно бих можда дао малу предност Сонију, свакако бих имао бољи увид да сам их могао и пробати.

Оно што ме занима код Xm3 i QC35 ii да ли имају могућност као поједини модели када се скине са главе да се аутоматски паузира музика (auto pause feature tzv)? А ако не који модели/произвођачи имају?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Pretraži odgovarajuću temu.

Duke, ajd' dodaj on/over-ear u naziv ove teme, i link iznad u prvi post.
 
Nazad
Vrh Dno