Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Stigle mi mpow h5 danas. Narucene sa alija za 41 dolar. Na prvi pogled izgledaju lepo, over-ear, moze slon da stavi :) Sto se tice zvuka, deluje mi pristojno, mada nisam neki audiofil da mogu da kazem nesto vise, rekao bih da bas mozda nije bas izrazen, i prilicno su glasne na maksimumu. Ne znam kako bi dobar ANC trebao da radi, pa ne mogu da dam neku ocenu, al kontam da verovatno ni ne radi kako treba. Kada se ANC ukljuci, nekako deluje mnogo glasnije, oseti se bas razlika.
Pise da baterija traje do 30 sati kad je ANC iskljucen, to cu videti. Jos nisam probao mikrofon, ali nadam se da ce biti pristojan. Takodje ima opciju za 3.5 jack.
U principu za ono sto meni treba, wifi+wired, mikrofon, skroz mi rade posao.

Ako neko zeli da proba, mogu ih pozajmiti na dan :)
 
Ne znam kakva je situacija u klasi do 30e, ali poslušajte negdje Click BH-L3, to je valjda neki domaći ribrend, jako sam prijatno iznenađen...

Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
 
Da napisem svoj utisak za Sennheiser PXC 550. Koristim ih nesto malo vise od 2 nedelje.

1. Izrada
Odlicna, robusnije su od Bose QC35 koje ima kolega. Jastuci cemo videti kako ce se pokazati, deluju sasvim ok i materijal nije previse tanak, deo koji ide na glavu isto tako. Plastika je odlicne izrade kao i metalni klizaci, sve deluje da ce trajati dugo.

2. Udobnost
Udobnije slusalice za moj oblik glave i usne skoljke do sada nisam nosio. Jastuci skroz obaviju usnu skolju i samim tim ne stvaraju nikakav pritisak na istu. Nisam preterano klempav i nemam preterano velike usi, tako da je ovo individualna stvar. Pored toga plus za udobnost jeste sto svaka slusalica moze da se rotira u odnosu na deo koji ide preko glave, tako da moze bas fino da se podesi da legne uz glavu. Samim tim ostvarajuci dobru izolaciju, pored vece udobnosti. Usi se greju, ali se ne znojim, sto mi je u odnosu na vecinu ostalih sluski ovog tipa veliki pomak. Tezina im je ok, nisu lake kao pero ali nisu ni teske, bar ja ih ne primecujem. Ovde dosta ima veze i to sto ih koristim preko bluetooth-a pa ne moram da preskacem preko kabla, i to doprinosi boljoj udobnosti. Nisam do sada nosio zatvorene sluske koje mogu da nosim ceo dan na glavi a da mi nesto ne smeta ili da se ne znojim. Ove nosim po 8-10h bez problema.

3. Zvuk
Ovde nisam bio siguran sta da ocekujem jer sam svasta procitao, a samo ih jednom probao vrlo kratko bez mogucnosti da ih zakacim na svoj izvor i probam muziku koju ja slusam. Inicijalni utisak prvih dan-dva mi je bio da im je bas malo lenj. Ne prenaglasen, koliko lenj. Medjutim posle par dana, mozda sam istripovao ali se situacija popravila. Ne znam da li ovde postoji ono "usviravanje" koje postoji na muzickim kutijama, ili sam se ja istripovao :) Uglavnom, zvuk je lep i ujednacen, a opet zivahan. Bas je i dalje malo vise izrazen nego na HD660 koje koristim kuci, ali je prihvatljivo, ne smeta mi. Naravno na kablu su bolje nego preko bluetootha, medjutim za kancelariju sam zadovoljan i zvukom preko bluetootha. Zvuk mi je lepsi i dinamicniji od QC35 kojima je zvuk bio nekako flat za moj ukus.

4. Noise canceling
Ko trazi odlican noise canceling, treba da preskoci ove sluske. S druge strane, ko trazi noise canceling koji je prihvatljiv i koji dovoljno ubije spoljne zvukove toliko da ne budu dominantni pri slusanju na slabijoj jacini, ove sluske rade sasvim dobar posao. Delimicno je to i zbog samog oblika tj kako mi nalezu oko usne skoljke. Niske tonove, tj sumove, iako u recenzijama kazu da ubijaju vrlo malo, bas naprotiv, mislim da to rade vrlo dobro. Ostali deo spektra onako, zavisi od situacije, ali definitivno mozete da cujete sve oko sebe dok ne slusate muziku. Sa muzikom je to vec druga prica, ne mora da se odvrce mnogo, a opet cete biti izolovani. NC ima dva nivoa, sto je isto super, mada ga uglavnom korsitim na najjacem.
Ono sto mi se posebno svijda - ne stvaraju tako jak pritisak kad je upaljen NC kao sto to rade QC35. Stvaraju pritisak, ali mnooogo manji, skoro neprimetan, samim tim su mnogo prijatnije za koriscenje.

5. Connectivity
Connectivity preko bluetootha je ok. Poveze se istovremeno na dva uredjaja i kad mi npr zvoni telefon automatski pauziraju muziku sa laptopa i prebacuju na telefon. Ono sto mi se ne svidja, a nisam siguran gde je tacno problem, jeste sto i kad mi je na telefonu iskljucen zvuk za notifikacije, pauzira mi muziku sa laptopa kad npr dobijem novu poruku i tome slicno, pritom ne pusti nikakav zvuk sa mobilnog. Nisam jos istrazio, mozda nema veze sa sluskama. Sem toga radi prilicno brzo, odmah se povezuje na oba. Range je odlican, u kancelariji se setam i vise od 10m od laptopa i nema prekida (doduse nemamo mnogo zidova sa armaturom). Sa laptopom nisu htele da se upare automatski, medjutim sa rucnim uparivanjem je i to zavrseno, vrlo brzo (lenovo thinkpad sa intel wifi/bt karticom, win10).
Preko 3.5mm kabla sam imao ograniceno vreme da ih testiram, tj samo sam ih probao kuci na zvucnoj iz "moja masina". Bolje je primetno nego preko bluetootha sto je bilo za ocekivati. Medjtuim to im nece biti primarna namena pa nisam tome pridavao mnogo paznje. Ne svidja mi se sto je deo na sluskama 2.5mm, mogli su i tu da stave 3.5mm, ali dobro.
Preko microUSB ih nisam probao iako ih laptop uredno prepoznaje i tako, isto kao preko bluetootha. Kabl za punjenje je kvalitetne izrade i blago gumiran, tako da stoji onde gde ga ostavim, bez potrebe da ga kacim za nesto itd :)

6. Kontrole
Sta znam, ja ne volim touch shit, vise volim dugme. Na desnoj slusalici je cela spoljna povrsina osetljiva na dodir, pomeranje prsta vertikalno je volume up/down, a dodir povrsine je play/pause. Voleo bih da je to zapravo dugme da imam osecaj dal sam pritisnuo ili ne, pa ga zbog toga i ne koristim preterano :) Bluetooth switch je malo nezgodno postavljen i sluske moraju da se skinu sa glave da bi se isti upalio/ugasio (fotkao sam). S obzirom na moju namenu nije prevelika mana, ali da spomenem. Dugme za efekte (koje je ujedno i dugme za uparivanje) je lepo postavljeno, dugme za NC isto.
Voleo bih da postoji dugme za paljenje/gasenje. Nisam siguran koliko ce biti trajan mehanizam za paljenje/gasenje rotiranjem desne slusalice za 90 stepeni. Sam mikroprekidac ce verovatno trajati, vise mislim zbog kablova koji tu prolaze do druge slusalice. Pored toga me nervira, ako hocu obe slusalice da rotiram, moram da smanjim deo koji ide preko glave. Kad je skroz razvucen slusalice mogu da se rotiraju ali su je taj deo stalno napet.

7. Mikrofon, razgovor
NC ne radi kada se razgovara preko bluetootha, tj izgleda da se koristi isti mikrofon za razgovore i NC. Nisam probao da razgovaram preko kabla, moguce da bi onda radio NC kada se koristi mikrofon sa kabla. To je da kazemo mana, ali sem toga sagovornici me lepo cuju kao i ja njih, nema problema sto se toga tice.

8. Baterija
3 dana, u proseku oko 8-9h dnevno na 50-60% jacine, pre nego sto krenu da kukaju da treba da se dopune. Ovde nemam sta da im zamerim, da traju jedan dan bio bih zadovoljan, sve preko je bonus.

9. Dodaci
Dosle su sa adapterom za 6.5mm audio jack (nisam stigao da ih probam na pojacalu, probacu), adapterom za avion, 3.5mm kablom, microUsb kablom i torbicom za transport. Torbica je ok, ne zauzima previse mesta i ima pregrade za nesto od dodataka. Nisam jos imao prilike da putujem pa da kazem kakve su na avionu, ali sudeci po iskustvu iz kancelarije, mislim da ce biti prihvatljive (ovde bi Bose sigurno bile bolje).

Ako nekog jos nesto zanima, neka pita. Izasle su me oko 240e, kupljene u CH.
 

Prilozi

  • 2019-06-26 14.13.20.jpg
    2019-06-26 14.13.20.jpg
    1,001.1 KB · Pregleda: 75
  • 2019-06-26 14.13.33.jpg
    2019-06-26 14.13.33.jpg
    1,013.5 KB · Pregleda: 75
  • 2019-06-26 14.14.11.jpg
    2019-06-26 14.14.11.jpg
    989.6 KB · Pregleda: 79
  • 2019-06-26 14.14.20.jpg
    2019-06-26 14.14.20.jpg
    951.9 KB · Pregleda: 77
  • 2019-06-26 14.14.43.jpg
    2019-06-26 14.14.43.jpg
    1,002.5 KB · Pregleda: 75
sitgao hf2010. :)

slusam tek par sati, ali ono sto vec sada mogu da tvrdim je da u vecini slucajeva zvuci bolje od duplo skupljih 2.1 zvucnika z333 i sto mi je posebno bitno - glasovi i reci u muzici se mnogo bolje razaznaju. :D ako sam do sada u nekim pesmama razaznavao 50% reci, sada je to bar 90%.
instrumenti su manje smuljani zajedno, gitare su jasnije, bas je tu, moze da se meri i sa onim koji sam dobijao sa woofera. nije toliko jak, ali ga ima, tacniji je, cistiji, na kraju mozda cak i prijatniji. uspeva da se probije do tabana. :D
distorzije gotovo da nema kada pojacam na maksimum koji moje usi prihvataju (a to je nekih 75% snage).
u visini je "ssss" za trunku ostrije, mada sam i to malo speglao sa EQ (bez kojeg je alc877 ionako potpuno beskorisna integrusa).
zvuk curi zanemarljivo, a mogu da cujem fon kada zvoni bez problema, sto mi je idealno.
pad-ovi su potpuno udobni, a nikakvih problema nisam imao ni sa svojom velikom glavom. sto neko rece, kao tenk su, ali i kao salivene. debeli trometarski kabl obecava (steta sto nije detachable, ali dobro).
tesko mi je da zamislim da nesto znacajno mogu da dobijem sa DAC-om ili boljom zvucnom, ali cu i te kako da probam. moram, jer verovatno da nikada i nisam cuo koliko dobro muzika moze da zvuci u sobi. :)
i naravno, cena sjajna... nabavio sam ih za nesto manje od 4.000.
javljam dodatne utiske i kada prodje neko vreme. (na zalost, mogu da ih poredim samo sa zvucnicima, sto mozda i nije primereno, ali eto)

anyway, hvala svima jos jednom za pomoc.

jos cu samo (ponovo) da pitam kako bih mogao da resim to sto imam samo jedan dzek? :/
postoji li neki adapter koji od jednog pravi dva, sa prekidacem (tako da piram koji je od dva aktivan).

takodje, koji DAC da gledam ako cu DAC i ako zelim da na njega mogu da ukljucim i zvucnike i sluske? bilo bi super da nije vise od 6-7k i da mozda ima bass boost (da ne cackam EQ), mada i ne mora. :)

e i da. da li u opcijama ukljuciti "full range speakers", "headphone virtualization". koji format izabrati? 16/24 bit? 96000 192000 Hz? jos nesto cacnuti po opcijama? :)
znam da je subjektivno sve, ali mozda ima preporuka. :)
 
Poslednja izmena:
takodje, koji DAC da gledam ako cu DAC i ako zelim da na njega mogu da ukljucim i zvucnike i sluske? bilo bi super da nije vise od 6-7k i da mozda ima bass boost (da ne cackam EQ), mada i ne mora.

Naruci X6 na AE, i dalje je najbolja kupovina i nudi stvarno mnogo po smesnoj ceni.
Za HF2010 ti ne treba hardverski bass boost, verovatno bi samo zamutio zvuk, bolje napravi preset sa blagim korekcijama EQ (EqualizerAPO + Peace GUI) pa koristi po potrebi.

Nadji u temi sta sam pisao o X6, ako te zanimaju detaljniji utisci mada je i ovo dovoljno, Aibov komentar, postavio sam i njegov review X6 u prethodnom postu ali evo opet: https://www.youtube.com/watch?v=0yNKPV_hlTo

X6 je po meni odlična sprava, pravi best bang for buck proizvod posle kog postaje sve teže opravdati veće ulaganje za jednog prosečnog normalnog korisnika koji se nije totalno navukao na audiofiliju pa ne žali para. X6 je kao DAC stvarno jako dobar, daje detaljan i živahan zvuk. Ne vuče ni na koju stranu u smislu da nije svetao/analitičan niti topao/zamuljan već je stavrno lepo izbalansiran i trebalo bi da se složi sa većinom pojačala/zvučnika tako da bi definitivno bio dobar iskorak u smislu detalja i opšte energije/živosti zvuka u odnosu na integrisanu zvučnu. Izlaz za slušalice je takođe prilično moćan.
 
Poslednja izmena:
Gde si ih narucio? Ja isto planiram da ih kupim, ali uglavnom su svuda oko 5000.
billo u firmi na G sa popustom 20% za online kupovinu, ali je popust istekao. mislim da sam ga iskoristio bukvalno par sati pre isteka.

Naruci X6 na AE, i dalje je najbolja kupovina i nudi stvarno mnogo po smesnoj ceni.
Za HF2010 ti ne treba hardverski bass boost, verovatno bi samo zamutio zvuk, bolje napravi preset sa blagim korekcijama EQ (EqualizerAPO + Peace GUI) pa koristi po potrebi.

Nadji u temi sta sam pisao o X6, ako te zanimaju detaljniji utisci mada je i ovo dovoljno, Aibov komentar, postavio sam i njegov review X6 u prethodnom postu ali evo opet: https://www.youtube.com/watch?v=0yNKPV_hlTo
da, da, pogledao sam. :) znaci prakticno pozadi ga ukljucim u komp i struju, kao i zvucnike u njega preko RCA, a napred headphones?
kako onda biram da li mi je aktivan headphones ili zvucnik? automatski prebacuje na sluske kada su ukljucene?

i gde bi mogao da nabavim? ali?

i jos jednom hvala. bas mi znaci, jer nekad slabije razabirem reci kada ih muzika/buka gusi. ovo vec olaksava stvari. :D voleo bih da mogu ljudima da dam mnogo vise zahvalnica. :)
 
Poslednja izmena:
Ako si toliko odusevljen sa Hf2010 dok su nakacene na Alc 887, onda mogu misliti kakva ce ti reakcija biti kada ih nakacis na izvor poput Fiio Q1 (licno imam ovaj combo) ili Fx X6.

Nakon toga ces tesko ponovo moci da bodes direktno u integrusu, jednostavno potencijal je za klasu i po veci u ovom slucaju po svemu u najmanju ruku meni bar to tek tako zvuci kao da pokazuju prave boje.

Bez sve zezancije one price silne o tome da su zvucno zapravo u rangu ili poprilicno blizu veceg dela modela do 10 000+ i koji kusur preko din je tacan.

Ja sam par puta pokusao al jednostavno to nije to ( a bas 887 mi je na ploci), jednom kad krenes da navikavas na side by side poredjenja i razaznajes promenu na bolje/gore kod elemenata, osetis sakatost . Mada vrlo moguce je da je kod tebe zvucna bolje implementirana nego kod mene, iako je isti cip pa bi razlika bila manja.

Mada opet i neke druge Isk/ Superlux su vise forgiving za integrisane zvucne, heck cak i ATH M30x se primetno manje degradiraju na losijim izvorima poput fonova bez odvojenog ampa ili klasicnim realtek (pre ovih Alc 1150 1220 i slicnih one znaju biti veoma dobre mada zavisi kako su implementirane.
 
Poslednja izmena:
Ako si toliko odusevljen sa Hf2010 dok su nakacene na Alc 887, onda mogu misliti kakva ce ti reakcija biti kada ih nakacis na izvor poput Fiio Q1 (licno imam ovaj combo) ili Fx X6.

Nakon toga ces tesko ponovo moci da bodes direktno u integrusu, jednostavno potencijal je za klasu i po veci u ovom slucaju po svemu u najmanju ruku meni bar to tek tako zvuci kao da pokazuju prave boje.

Bez sve zezancije one price silne o tome da su zvucno zapravo u rangu ili poprilicno blizu veceg dela modela do 10 000+ i koji kusur preko din je tacan.

Ja sam par puta pokusao al jednostavno to nije to ( a bas 887 mi je na ploci), jednom kad krenes da navikavas na side by side poredjenja i razaznajes promenu na bolje/gore kod elemenata, osetis sakatost . Mada vrlo moguce je da je kod tebe zvucna bolje implementirana nego kod mene, iako je isti cip pa bi razlika bila manja.

Mada opet i neke druge Isk/ Superlux su vise forgiving za integrisane zvucne, heck cak i ATH M30x se primetno manje degradiraju na losijim izvorima poput fonova bez odvojenog ampa ili klasicnim realtek (pre ovih Alc 1150 1220 i slicnih one znaju biti veoma dobre mada zavisi kako su implementirane.

hehe, pa ne mogu sad da kazem da sam odlepio od odusevljenja ili tako nesto, ali sam zbog prica o tome kako nisu nesto za integrusu ocekivao dosta losiji zvuk nego sto jeste, dok ne predjem na DAC.

a ovo je skroz ok, prijatne su skroz i ovako. vec sam rekao da su vokali jasniji i npr. metal mi zvuci dosta bolje nego sto je na z333, bas je prisutan i ne gusi ostale tonove... za njega sam se najvise bojao jer je z333 2.1 sistem, i nisam bio siguran da li moze da mu parira.
cinjenica da sam zadovoljan, bez zamerki, a kao neko ko ume da sitnicari (ili da zna sta hoce/nece), dosta govori valjda. ali ko sto rekoh... nemam ja ni mnogo sa cime da uporedim. :)

citao sam za soundstage da je neverovatan i tu nekako najvise ocekujem poboljsanje kada uzmem DAC, jer nemam sad bas neki osecaj kao da sam na koncertu ili tako nesto. mada, totalni sam laik. do te mere da nisam siguran da znam da li utisci koje pisem imaju potpuno smisla. :D

anyway, ono sto mi se posebno svidja jeste da sluskama leze ista EQ podesavanja kao i zvucnicima z333, sto me dovodi do definitivnog zakljucka da integrusa nije najbolje resenje. :) tj, ocekujem da i z333 postanu jos bolji uz DAC. pretpostavljam da cu i sa njim moci da ih fine tune preko EQ?

@hsv.stoned
izvini, prevideo sam bio da si mi cak ostavio link ka X6, kada sam pitao gde da ga nabavim. hvala. :)
 
p.s. narucio x6. :D javljam utiske.
(nisam mogao da editujem post i dodam ovo, kapriam da verovatno i ne moze kada prodje neko vreme)
 
HF 580 Hi-Fi Planar Headphone
https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/
199$

Specs:

HF 580 Hi-Fi Planar Headphone

• Large planar magnetic driver unit, high performance NdFeBmagnet, high sensitivity, wide frequency response and dynamic

• High quality TUYU ultra-thin diaphragm and 0.005mm Al foil,the production without glue, sub-frequency up to 10Hz

• Ultra-large planar diaphragm, even vibration & low distortion,powerful LF, full MF, transparent HF

• Open back design,strong ambience feeling, transparent andnatural sound, reproducing every music detail

• Soft headband and ear pad for comfortable wearing

• Ergonomic design for wearing on various heads



Specification:

• Unit: planar magnetic full range unit

• Unit Dimension: 76x97x12.4 mm

• Unit Impedance: 32Ω±20%

• Headphone Frequency Response: 15Hz-25KHz

• Sensitivity: 90±3dB

• Rated Power: 10Mw

• Peak Power: 20mW

• Connection Cable: Φ4mmx3m splitter cable

• Connector: stereo Φ3.5m

•Net Weight: 550g

• Color:Black

1550310316000.jpg


 
FX Audio X6 je trenutno na akciji na aliexpressu, cena $53,94.
 
On ear a znajuci te portable akg vrv je clamp haos pa sumnjam da ce ikome biti udobne duze od 1h... posto ih nikad nisam cuo zvuk ne bih kimentarisai. primetih da bas ima dosta y500 po oglasima to se dobijaju u nekom bundle-u sa samsungovim telefonima ili je u necemu drugo fora ? :)
 
Da, izgleda da se dobijaju uz neki od najskupljih Samsung telefona, zato ih ima toliko po oglasima.
Kazu da su odlicne. Ali stvarno nekako deluju da nisu bas udobne.

Zyllion, imas pp, proveri inbox.
 
Ima li negde da se nađu one starovremske, kao za walkman-e nekadašnje. Sa sundjerom, lagane, transparentne. Imam dva para, ali ne radi jedan kanal, kao da su menjali nesto na szandardnim konektorima, verovatno i jesu.
 
Da, prave retro sluske, kupovina sa MD-a bi bila mnogo bolja opcija, ima ih i na KP ali ko zna da li su original, verovatno nisu.
 
Poslednja izmena:
Koliko te je koštala dostava?
Sad svi pretpostavljaju unapred da imam 100 pari slusalica :) nemam porta pro.
ocd mi ne dozvoljava da imam slusalice koje mi se i estetski ne svidjaju a nisam neki fan tog retro izgleda (a imao sam grado :-| ). Mislim da nije postarina bila preko 15$ mada ko zna od kad su postali samo "drop" malo su izmenjali cene. Sad se borim da ne uzimam po dva para slusalica :-/ nekako sam se skrasio , makar pokusavam, sa qc35 II. Daleko od toga da su top SQ ali ANC, udobnost, istovremeno dva uredjaja povezana na BT su mi postali nezamenjivi pogotovo sto skoro nikad nisam na miru kuci kao ranije. Jos da se otarasim 58x jubilee , t50rp mk3 i ultrasone p840 i ostajem na 2 para qc35II i uzimam neki focal i to bi bilo to , nadam se.
 
Bele su jako lepe ali me brine izrada/trajnost...ni kabl ni sunđeri nisu zamenjivi po defaultu a i deluju krhko.
 
Nazad
Vrh Dno