Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

sve su to igračke naspram sony-ja.anc na soniju je kilometrima ispred bose-a,takođe srednji,prezens...kome je samo do basa tu verujem da tu bose imao prednost i većini ljudi više čučne,udobnije su (ne i meni,i tu čak mi je soni bio bolji).

izašle su surface 2 anc sluške,vani oko 250 dolara,ako ne bi išle previše preko 200e bile bi dobra jeftinija varijanta pogotovo ko voli fizičke kontrole (meni svejedno,retko zapravo pipam slušalice) i veliki plus je što je anc podesiv u 13 koraka (za bicikliste npr) inače su tačno toliko inferiornije od sonija koliko koštaju.

da se ogradim,jbl ne razmatram jer mi nikako ne odgovara njihov zvučni zapis,pa nisam nikad ništa ni testirao,izbegavam sve sa tim logoom.

Bose uopste nisu bassy vec sony, pogotovo sa EQ u app. Anc je bolji za voice , u avionu i sl su veoma slicni sto se tice anc. Cak je neki novi firmware update ucinio anc na soniju losijim (to sam samo citao). Bose su generalno udobnije i low profile na glavi sa mogućnošću da se povezes na vise od 1 uredjaja pa ih mnogi zbog toga preferiraju.

Imao sam i jedne i druge i ostah na bose posto su prakticnije i udobnije (meni).
Po SQ i malo boljem anc za general commute su xm3 ispred , zavisi kome sta prioritet za portable bt slusalice. Mada generalno za novac koji se izdvaja tu se uglavnom gleda praktičnost posto nijedne ni drugr nece niti mogu da oduvaju nekoga sa kvalitetom zvuka ko je probao klasicne hfi slusalice od 200+ evra...
 
Који модел Bose тачно имаш и какав је ANC y авиону нпр. или тако неком гласном окружењу?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Posle mesec dana jahanja iz Ameriku najzad stigose Koss Porta Pro X.
Iznenadjen sto su manje nego sam mislio a jos vise kakav zvuk daju tako mali drajveri.
Extremno lake i portabilne sa odlicnim (za tu velicinu) zvukom je dovelo da sada cela familija hoce po komad...
Preporuka ako se opet nadju na akciji, best buy u klasi.
fd2c83d40db6651fcbffd1461169a747.jpg
291fb61beccbcce08fcb11f121571358.jpg


...Helios rising...
 
Kanda si sam sebi odgovorio... :d
Samo sledi linkove. ;)
 
@Zeha
Sada si me tek ubio, jer ispada da ne vidim nesto sto je ocigledno :D
 
AT modeli M serije ne vaze bas za preterano udobne slusalice, neki korisnici se zale na udobnost posle malo duze upotrebe mada to svakako varira u zavisnosti od gabarita glave i usiju.
O HD9 se ne zna mnogo mada su prilicno dobro ocenjene u tim malobrojnim testovima, cak i odlicno na ovom DE sajtu: https://www.kopfhoerer.de/test/presonus-hd9/
Ocene istog sajta za M30x model: https://www.kopfhoerer.de/test/audio-technica-ath-m30x/

U ovom slucaju bih pre uzeo HD9, jer sam ubedjen da su bar malo udobnije a zvucno verovatno samo zvuce razlicito (ubedjen sam da PreSonus zvuce malo bolje ali neka bude da su samo razlicitih signatura, mada je taj sajt HD9 dao citavu ocenu vise za zvuk, u odnosu na M30x). Mada mi smeta sto kabl na HD9 nije izmenjiv, to je standard u toj cenovnoj klasi.

Racunaj da u tom cenovnom rangu (na snizenjima) mozes da kupis i multifunkcionalne headset/gaming hi-fi sluske kao Senneiser GSP 300, HyperX Cloud/Alpha i slicne. Takodje racunaj da, ako bilo koje od ovih slusalica ubodes u integrusu laptopa/desktopa,jednostravno nece biti iskoriscene na pravi nacin i nece pruziti zvucni maksimum.
 
Poslednja izmena:
Uh, sta reci osim veeeliko hvala @hsv.stoned na ovakvoj analizi i savetima!!!
 
Sta biste pre uzeli za gejming, muziku, filmove Isk 2010 ili SamsonSR850?
 
@Zeha
Sada si me tek ubio, jer ispada da ne vidim nesto sto je ocigledno :D

Ma ja sam samo hteo da "aludiram" da si podsvesno sam izabrao jer si dao isti link za obe slusalice...

Ono sto je @hsv.stoned rekao u potpunosti vazi.
 
Uzeh Sony WH-CH710NB. Pozitivni utisci za sada izuzev Netflixa koji odbija da radi sa njima. Mada to mi nije primarno :) Pre svega zbog autonomije uzeo.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Pa neka bude do stotke ali poželjno i manje haha.
Znam, nerealan je zahtev ali njemu ne treba nešto savršeno. Treba mu da može više čuti nego sa sluškama koje dolaze uz Samsungove Galaksije.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Ovo sto je napisao v_electro je tacno, mislim da se covek i bavi upravo takvom produkcijom pa svakako zna bolje od vecine iz ove teme.

Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
Kako radi psy, bolje da ulozi novac u studio monitore nego u slusalice.
Za 300e ima ok krk rp6, ili jbl.

E sad, s obzirom na podebljani deo posta, neko ko koristi Samsung stock slusalice iz pakovanja telefona ce svakako cuti ozbiljno unapredjenje zvuka cak i sa Superlux, iSK, Takstar i ostalim slicnim ''studijskim'' slusalicama iz tog cenovnog ranga, ili sa HyperX Cloud/Alpha, Sennheiser GSP 300, Beyerdynamic, AKG, uz dobar DAC/AMP ili audio interfejs. Pozeljno je da slusalice budu zatvorenog dizajna (closed-back/sealed), zbog sto bolje opste izolacije. Ima takvih slusalica i polovnih (na KP, najvise AKG i Beyerdynamic) ali i novih u domacim prodavnicama, od kojih su najjeftinije iSK/Superlux (40-60 evra) pa ta cena ostavlja ''prostor'' i za kupovinu bar neke osnovne zvucne sa pojacalom za slusalice ili eksternog DAC/AMP.

Prosledi mu i ovaj video, koji je u principu reklama za iSK, ali cisto da zna sta moze da ocekuje od jeftinih slusalica, u slucaju da ne nadje bolje, polovne Beyerdynamic, AKG, ili ako ne zeli da potrosi preko 100 evra na nove sluske.
 
Poslednja izmena:
Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
Kako radi psy, bolje da ulozi novac u studio monitore nego u slusalice.
Za 300e ima ok krk rp6, ili jbl.
Studijske slusalice nece naci za 100e
Za 150 ima audio technica m40x, ali definitivno ako misli ozbiljnije da se time bavi, treba da kupi monitore.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Ovo sto je napisao v_electro je tacno, mislim da se covek i bavi upravo takvom produkcijom pa svakako zna bolje od vecine iz ove teme.

Produkcija na slusalicama je veoma zahtevna, i ne translira dobro na zvucnicima. Neki mixdown je ok, ali za bas frekvencije neupotrebljive.
Kako radi psy, bolje da ulozi novac u studio monitore nego u slusalice.
Za 300e ima ok krk rp6, ili jbl.

E sad, s obzirom na podebljani deo posta, neko ko koristi Samsung stock slusalice iz pakovanja telefona ce svakako cuti ozbiljno unapredjenje zvuka cak i sa Superlux, iSK, Takstar i ostalim slicnim ''studijskim'' slusalicama iz tog cenovnog ranga, ili sa HyperX Cloud/Alpha, Sennheiser GSP 300, Beyerdynamic, AKG, uz dobar DAC/AMP ili audio interfejs. Pozeljno je da slusalice budu zatvorenog dizajna (closed-back/sealed), zbog sto bolje opste izolacije. Ima takvih slusalica i polovnih (na KP, najvise AKG i Beyerdynamic) ali i novih u domacim prodavnicama, od kojih su najjeftinije iSK/Superlux (40-60 evra) pa ta cena ostavlja ''prostor'' i za kupovinu bar neke osnovne zvucne sa pojacalom za slusalice ili eksternog DAC/AMP.

Prosledi mu i ovaj video, koji je u principu reklama za iSK, ali cisto da zna sta moze da ocekuje od jeftinih slusalica, u slucaju da ne nadje bolje, polovne Beyerdynamic, AKG, ili ako ne zeli da potrosi preko 100 evra na nove sluske.
Hvala obojici na odgovorima, nisam vam odgovorio.
Izložiću predloge pa kako odluči. Nije to nikakva ozbiljna produkcija.

Što se tiče moje izjave za ch710n proradile su lepo, nešto se bt chip zablentavio kontam.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
15.000 mi je stvarno maksimum koliko bih dao za gejming slusalice. Da li je HyperX Cloud Alpha S best-buy u tom rangu?
Nisam jako zahtevan ali hocu kad vec dajem ozbiljan novac za to da uzmem jednom i da sam miran duzi period.
 
Vrede li čemu blutut bubice koje koštaju 30 ak evra, i ako vrede čemu može li neka preporuka?
 
Što da ne vrede, imaš već air modela sa kutijicom koja je i baterija u kojima se pune. Imaš i za jeftinije, pogledaj QCY brend na AliExpress, a ima verovatno i drugih.
 
Ako neko zeli tribit flybuds 1
Moze da naruci preko amazona 15% popusta uz kod TFBWATER

Ja sam prezadovoljan sa njima
aff51c1afbd9ee56db7ee8c63acfb63b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uvažene kolege,
kakvog ste mišljenja o ovim slušalicama : link A-T ATH-AVC200 ?

Pazario bih za burazera nešto u tom budžetu. Služile bi za slušanje muzike kod kuće, blues rock, rock i sl. uglavnom. Nije zahtevan, reklo bi se prosečan korisnik. Ja imam Superlux 681 koje on povremeno koristi i izuzetno je zadovoljan njima.
Da li neko ima preporuku za neki model u cenovnom rangu od 3000 do 5000 RSD?
 
Poslednja izmena:
iSK HF-2010 (4.925 DIN) ili PreSonus HD7 za 5500 DIN. Ako je izuzetno zadovoljan sa HD681 onda su male sanse da sa ne bude zadovoljan sa ovim slusalicama. Oba modela itekako bolje zvuce cak i kada se povezu na najjeftiniju zvucnu kartu sa pojacalom (Xonar DG/PCI ili DGX/PCI-E slot, 15-20 evra) tako da bi i ta investicija bila pametno resenje. Ne mora odmah, za nekoliko meseci, samo da nije integrusa.

Te ATH tesko da je iko ovde probao, verovatno su ok ali je poznato da velike, poznate kompanije i dalje naplacuju ''ime/brend'' u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Molim za preporuku za gejmerske slusalice. Prednji panel na kucistu zeza, a ne uspevam da konfigurisem zadnji panel kartice (integrisane) da prihvati slusalice, tako da bih isao na neke sa USB-om. U suprotnom, mogao bih da uzmem i neku karticu koja ima opciju da primi slusalice direktno i da uzmem neke sa standardnim 3.5 ulazom.
Surround me ne interesuje, muzika se verovatno nece slusati na njima. Budzet fleksibilan. Hvala unapred.
 
Како су се показале Noise Cancelling EarBuds у односу на слушалице које иду преko главе (Over-ear), односно да ли су бубице подједнако добре и потискивању спољашње буке? Нешто гледам пошто већ имам JBL Tune 500BT које су Over-Ear, можда да размотрим EarBuds које су и мало јефтиније. С тим у вези какве су у бучним окружењима и коју марку/модел препоручујете?

Нешто што сам пронашао:
JBL Everest 150NC
Sony WF-1000XM3


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
naravno da ne mogu da priđu ozbiljnim anc over ear sluškama ni po čemu,ponajmanje na polju noise canceling-a.jedina prednost je portabilnost i,zavisno od slušalica grejanje ušiju pogotovo sad.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da sam zavrsio sa kupovinom slusalica na duzi period.

Orbit.jpg
 
Kad sam video tekst i svetlo plavu, pomislio sam HD800 :D
 
Nazad
Vrh Dno