Šta je novo?

MB Pro kupljen ovde, apple care u USA?

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Brat će otići uskoro na nedelju dana u LA pa mi pade na pamet da mi uzme AppleCare za MB Pro.

Ovde sam uzeo u iStyle-u MB Pro 13" početkom novembra 2011. Da li to ima ikakve veze za AppleCare? Kako se uzima AppleCare uopšte? samo tamo da lovu ili mora da ima neki moj ovdašnji račun, S/N ili štagod? Kada kreće da traje ta garancija onda kada ja aktiviram ili imaju oni neki način praćenja kada sam ja kupio pa onda računaju početnih godinu dana? Na kraju da li mi uopšte vredi kod nas AppleCare kupljen u USA?
 
Ma samo im da S/N i pare :) Aktiviraju je na licu mesta, na Apple support sajtu se vidi za par dana (kad prođe kroz sistem...meni je trajala procedura 10 dana, a nekom bude već sutra)
 
iStyle priznaje AC kupljen vani.

Kao sto rece Ripper, brat ti posalje broj, aktiviras ga za svoj komp i to je to. Garancija AC mislim da krece nakon isteka redovne garancije
 
iStyle priznaje AC kupljen vani.

Kao sto rece Ripper, brat ti posalje broj, aktiviras ga za svoj komp i to je to. Garancija AC mislim da krece nakon isteka redovne garancije
Procedura je da TI pošalješ bratu serijski broj MBP (piše na poleđini), a on kupi AC u nekom Apple Store-u i na licu mesta u Store-u ga aktiviraju za dati serijski broj.
Skenira/slika ti račun od AC i pošalje mail-om, a ti odštampaš i zahevtaš za fiskalni račun od MBP.
AC počinje da važi od dana isteka regularne garancije i važi tačno 2 god. Ne može da se produžava.
Važno!!!! - AC ne može da se aktivira iz Srbije online, samo i isključivo iz države u kojoj regularno može da se kupi (ne mora da bude ista država u kojoj je i kupljen - primer: kupi se u USA, aktivira se iz UK, ali ne može iz Srbije).
 
Super, hvala svima na odgovorima!
 
DA! Vrijedi svaki dinar koji daš za njega. Iskusio na svojoj koži sa iMac-om i šest promjena ekrana u garantnom roku (ističe mi sad 29-og). Sve zamjene ekrana prošle bez i jednog plaćenog dinara. Vrijedi svaki cent koji daš za njega, po meni.
 
Znam za tvoj slučaj :d pratio i ovde i na smugu :d
 
A što onda pitaš gluposti? :p :p :p

Naravno da vrijedi. Opet, barem po meni. Mirna savjest tri godine (1 redovna + 2 pod AC-om)...
 
Nemam ja problema sa tim "da li se isplati" već sa tim da li ako se to kupi tamo preko da li će funkcionisati i ovde ... kao što su sve u EU pretvorili iz dolara u evre tako su prebacili i apple care ... oko 240 dolara tamo, a 240 evra u evropi ...
 
Cek, imam drugaricu u USA, zivi tamo i ne dolazi vamo jelte.

Moze ona to da mi uzme po serijskom ili treba josh neshto? I da mi odmah na licu mesta aktivira?

Kakav ja onda dokaz imam kad odnesem (ne daj Boze) iMac u iStyle?

:wave:
 
Ona ti to plati i aktivira tamo negdje u dalekom bijelom normalnom svijetu. Dobije papire - jedan je fiskalni račun, drugi je veliki račun na kome je serijski broj mašine, vrsta mašine i njeni podaci (meni su na AC za iMac bili sestrini podaci, jer se upisuje ime, prezime i adresa onoga ko plaća AC) i treći papir na kome je serijski broj AC ugovora i od kada do kada važi.

Takođe, to sve može da ti skenira/slika i pošalje emajlom i to pije vodu uz originalni račun od mašine u ajStajlu. Tako sam ja radio zadnje dve godine - samo priheftam slike i pošaljem sa podacima od mašine u emajlu. ;)

Niko me nikad nije pitao za originalne papire od AC-a.
 
Nazad
Vrh Dno