Šta je novo?

mape za Blueberry navigaciju

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,577
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
navigacija je Blueberry 2go433b mape na njoj nisu azurirane dve tri godine. zanima me koje mape da stavim i odakle da ih skinem za celu Evropu i Srbiju, konkretno nam treba Rumunija.
Na kartici ima dva glavna foldera "gpslog" i "navigator". Sta tu smem da brisem sta ne smem, prvi folder je prazan a u drugom su "content, custom, default licenc save,...".
 
Udjes u Content/Maps i tu su ti mape.
E sad,neke starije BB navigacije (mada jako retko) imaju "zasticen" sw u smislu da su mape licencirane.
U gore navedenom folderu bekapuj samo Srbiju i stavi neku svoju,pokreni i videces:
-ako kaze "Some maps expired" ili sl zasticen je
-ako radi mozes da se zezas sa mapama kako hoces.

Naravno preporucujem da sve bekapujes,ali za proveru ti je i ovo dosta...

Jedino obrati paznju da su mape od istog izdavaca i istog datuma jer ako nisu moze da brlja sa rutiranjem i sl...

Evo ti za proveru da ne skidas sve: LINK
 
Poslednja izmena:
kad kazes da bekapujem mislis da ih samo ikopiram ha hdd racunara.
Ne znam koji je proizvodjac mapa a imam samo sd karticu (dobio sam zadatak da skinem i ubacim nove mape) navigacija je kod druga.
konkretno najbolje bi bilo da ubacim skroz nove mape ali neznam koji proizvodjac i link odakle da ih skinem.

ne pise ni kojeg su datuma mape, samo u folder modified je 12.07.2008.
 
Poslednja izmena:
Ako je takva situacija,iskopiraj "Map" folder na HDD tj bekapuj.
Skini mape (imas gomilu sajtova sa set mapama za Evropu,ukucaj u Google: igo 2011 europe i eto ti gomila sajtova) i ubaci ih u taj folder tj "Map".
Ako ne daj Boze ne rade uvek ces moci da vratis bekapovane mape,mada kao sto rekoh bas je retko da je BB zakljucan.
 
Imam slican problem kao "faca" :(
Imam blueberry 2GO505ATV sa instaliranim igo primo (ne znam koja je verzija ali iz 2010.g) i mapama cele evrope.
Medjutim mape su stare (od juna 2010) i potrebno mi je osveženje ali nemam pojma gde da nađem najnovije mape cele evrope za igo PRIMO i sta treba da skinem (voleo bih samo mape da nista drugo ne menjam)!
Apsolutni sam pocetnik za GPS!
Ako bi neko imao malo vremena da me uputi na neki link, za download !?
 
Poslednja izmena:
Imam slican problem kao "faca" :(
Imam blueberry 2GO505ATV sa instaliranim igo primo (ne znam koja je verzija ali iz 2010.g) i mapama cele evrope.
Medjutim mape su stare (od juna 2010) i potrebno mi je osveženje ali nemam pojma gde da nađem najnovije mape cele evrope za igo PRIMO i sta treba da skinem (voleo bih samo mape da nista drugo ne menjam)!
Apsolutni sam pocetnik za GPS!
Ako bi neko imao malo vremena da me uputi na neki link, za download !?

Niko ti nece postovati linkove za mape niti za sam program.
Bench je veoma ozbiljan forum, po tom pitanju, kao i po oglasima.
Poslao sam ti na pm.
 
Imam slican problem kao "faca" :(
Imam blueberry 2GO505ATV sa instaliranim igo primo (ne znam koja je verzija ali iz 2010.g) i mapama cele evrope.
Medjutim mape su stare (od juna 2010) i potrebno mi je osveženje ali nemam pojma gde da nađem najnovije mape cele evrope za igo PRIMO i sta treba da skinem (voleo bih samo mape da nista drugo ne menjam)!
Apsolutni sam pocetnik za GPS!
Ako bi neko imao malo vremena da me uputi na neki link, za download !?

Ali bi se JAKOOOO iznenadio kada bi malo progooglao šta bi ti sve čovekov najbolji prijatelj pronašao. SVE imaš na netu, samo proguglaj! Vrlo lako ćeš doći do tog što tražiš,a kao što si čuo ovde to nije dozvoljeno.
 
pozdrav hteo bih da vas pitam posto sam narucio blueberry 2go525 dvr navigaciju stize mi za koji dan pa ako bi mogli da mi kazete nesto vise o njoj? I nema mape u sebi i kako se ubacuju ?
 
Cao drustvo !
Evo ja sam novajlija u vasem drustvu i treba mi vasa pomoc
2010 sam kupio blueberry 2go546 sa mapama 2010-11
Sve je lepo islo dok nije jedan dan prestao da radi ,pa sam ga vratio ,pa opet je radio da sad mi vise nece citati mape
Pokusavao sam da ubacujem karte ali nikako da mi uspe ,sta i gde i kako da ga osposobim da mi radi jer mi treba za putovanje po grckoj

Hvala
 
Da kupis drugi, bolji.
Izvini ali to ozbiljno mislim, jer bb je "poznat" po tome da radi pa onda da "nece vise da radi"...

Na legalan softver ne mozes da ubacujes karte po svojoj volji (ako ti je legalan, licenciran softver) vec mozes da na memorisku karticu uradis instalaciju nekog drugog softvera i sve usmeris da se sa nje koristi ili da obrises stari softver iz memorije navigacije i onda tu ubacis novi softver i to sve pod uslovom da je uredjaj ispravan...
 
Nazad
Vrh Dno