Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Idi na veći kapacitet, 60/64GB je bacanje para.
 
Ja sam ovo uzeo 7.02.2012. da nece da prave problem sto nisam odma vratio? Koliko ima pravo kupac vremena da testira proizvod pre nego ga vrati?
 
Mislim da po zakonu 15. dana mogu da prodju od dana kupovine do vracanje robe ako kupac nije zadovoljan istom, takodje ne bi trebali da prave probleme za vracanje robe.
 
@mirza82
Hvala na informaciji ali ja svakako ne bi vratio i uzeo novac,vec bi uzeo neki drugi za te pare ili neka slicna kombinacija,tako da stvarno ne bi trebali da prave problem
 
A ne ne, SF od 60GB nikako cak ni kad je sinhroni, toj velicini ugase i RAISE, brzine padnu na kolena...
U tom slucaju je mislim ipak bolji Samsung, a write je za OS jos i najmanje bitan. Ili se nekako pozajmi da imas za onaj od 120GB? Pa da budes stvarno miran. :,,:
 
I meni je 19k mnogo za SSD i iz tog razloga necu ni da uzimam SSD. Kada budu malo bolji deal-ovi na recimo 15k mogu da kupim jedan 830 od 128GB ovako necu nista :(
 
Uzmi onda Patriot Pyro SE 120GB za 15k i uzivaj. ;)
 
Pyro SE od 120GB za ~15k je stvarno ekstra kupovina, do nedavno je koštao ~24k.
 
pa evro, ovo ono...
 
Imate sad i Crucial M4 128GB za nekih 17k, sto je 2k manje od Samsunga. ;)
 
I tako ja odoh kasno popodne do emmi-a da reklamiram ssd..kao razlog reklamacije sam naveo problem ssd-a da radi na propisanim brzinama kao sto pise..ja mislim da je to sasvim dovoljno,a oni sta god da mu rade to nece da radi ni pola kao sto pise,e sad oni mogu lako da probaju da me zeznu i kazu kako je on ovako ispravan ali... Nece moci ove noci :)
 
I tako ja odoh kasno popodne do emmi-a da reklamiram ssd..kao razlog reklamacije sam naveo problem ssd-a da radi na propisanim brzinama kao sto pise..ja mislim da je to sasvim dovoljno,a oni sta god da mu rade to nece da radi ni pola kao sto pise,e sad oni mogu lako da probaju da me zeznu i kazu kako je on ovako ispravan ali... Nece moci ove noci :)

Neces ti tu nikoga da zaje*es. Cela prica se svodi na to da ti budes zadovoljan i da dodjes da potrosis cash na istom mestu ponovo. Nije posao ako je samo prodavac zadovoljan a kupac nezadovoljan, to je vec vrsta obmane. Ti ces da siris nezadovoljstvo dalje i oni ce da gube potencijalne kupce i da izbijaju na los glas cime ce ih kupci zaobilaziti. Prodace oni taj SSD nekome drugom ko ce da bude zadovoljan. Bitno je da uredjaj nema fizickih ostecenja. I ne sekiraj se, Emmi(Alti) je jedna od najjacih firmi u Srbiji ako ne i najjaca u tom svetu i imaju sigurno dobro izgradjenu politiku kupac/prodavac(po ugledu na zapadno poslovanje, samo ime "win win", web sajt...), mislim da nece biti nikakvih problema ;)
 
Poslednja izmena:
No trebo bi u tih 15-ak dana i da stvarno odes i odneses robu na "reklamaciju" inace ce biti da si zakasnio...
 
OHO ...!
Stvarno ima M4 od 128GB da se kupi i u nas, konacno...!
E nema nikakvog razloga da se ne kupi on (m4) pogotovo sto je jeftiniji od 830, nikakve drasticne razlike tu nece biti...

Preporuka, u mene peva sve u 16 ... :D
 
skacu cene, a dinar najstabilnija valuta u regionu....
18k vs 19.5k
 
Taj M4 128GB za 170e je verovatno sada best-buy! Samsung 830 na testovima jeste u proseku za nijansu brži, ali se to u realnosti uopšte ne oseti, a skoro 2K din razlike u ceni za isti kapacitet je bogami osetno!
 
Poslednja izmena od urednika:
M4 po ovoj ceni jeste trenutno best buy.

Za 128GB 830 je 19.549, M4 je 17.849, a Kingston HX kao jedan od boljih predstavnika SF-a (ko želi SF) je 20.149, tako da mu M4 tu izlazi kao najbolja kupovina.

Ja kupih pre neki dan 830 za oko 18.800, ali skok evra verovatno učinio svoje.

S druge strane, Samsung 830 64GB tačno hiljadu dinara jefiniji od Crucial M4 64GB (10,749 naspram 11,749).

Konačno i kod nas SSD-ovi po svačijem ukusu :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno se moze reci prikladna cena. Prosto se pitam kako ranije nisu mogli ovako nesto da uvezu lepo :) samo napred!

Inace, izgleda da ce cene SSD-ova ici dole, Kingston je najavio price cut od 15-20% uskoro (ne mogu naci vest, radi se o jeftinijoj ceni NAND-a), a m4/512 je pojeftinio skoro 50e (10% maltene) prosle nedelje u DE.
 
Krajnje je vreme da cene ipak krenu na dole.
Sto se tice SSD-a kod nas m4 i 830 su za sada best buy.
 
Koliki je boost za isti ssd samo duplo veceg kapaciteta..recimo samsung 830 od 64 i 128gb?
 
Eto, dok su ste se zamlacivali sa Samsungom, Pyro SE 120 je sa 15k skocio na 17k. Bio je best buy, vise nije.
 
Lepo sto je se M4 moze naci kod nas regularno u prodavnicama.
Jos kada bi napisali gde? (link neki).

Elem, smatram da bi nasi uvoznici mogli da ga izbunare Samsung 470 po dosta dobrim cenama, narocito sada kada na zapadnom trzistu pune rafove 830icama.
Bio bi to extra dil.
A mozda samo sanjarim :p
 
Nazad
Vrh Dno