Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Narucen 830 Samsung 128GB. Nadam se da se necu pokajati u odnosu na Kingston HyperX ili OCZ Vertex 4... :p
 
Hoćeš naravno.:p Koji god da uzmeš biće ti krivo što nisi uzeo neki drugi.:p
 
Poslednja izmena:
Misljenja o Corsair Force 3 180GB ? Ili da uzmem Kingston HyperX 3K ?
 
Osta ja bez samsunga :(

Poštovani,


Nažalost poručeni SSD trenutno nismo u mogućnosti da Vam isporučimo.

Kao zamenu nudimo Vam 'SSD SATA3 120GB Mushkin Chronos 550/515MB/s, MKNSSDCR120GB po ceni od 9.999,00 din. Link do proizvoda

Moj odgovor:
Sad ste me bas razocarali. Mislio sam da sam rezervisao komponente koje sam stavio u korpu... Ssd mi je bitna stvar i ne bih uzimao nesto ispod karakteristika tog samsunga niti bih placao vise za kingston i intel koje imate na sajtu.
 
Osta ja bez samsunga :(

Poštovani,


Nažalost poručeni SSD trenutno nismo u mogućnosti da Vam isporučimo.

Kao zamenu nudimo Vam 'SSD SATA3 120GB Mushkin Chronos 550/515MB/s, MKNSSDCR120GB po ceni od 9.999,00 din. Link do proizvoda

Moj odgovor:
Sad ste me bas razocarali. Mislio sam da sam rezervisao komponente koje sam stavio u korpu... Ssd mi je bitna stvar i ne bih uzimao nesto ispod karakteristika tog samsunga niti bih placao vise za kingston i intel koje imate na sajtu.
Pa uzmi neki drugi SSD, kao da je Samsung najbolji. ;) Recimo Mushkin Chronos Deluxe MX 120GB on ti je i dinar jeftiniji. :d
 
Poslednja izmena:
Jel' si probao u firmi, koja je sastavni deo molekula? :D
 
Ima Samsung 830 128GB u radnji na G. trenutna cena sa popustom je 11610 dinara.
 
Hvala momci na predlozima. Ja uzimam celu konfiguraciju tj. sve komponente pa sam vezan za ovu radnju jer imaju sve ostalo sto mi odgovara. Sad bi morao sve ispocetka da trazim ili da kupim odvojeno komponente, a nisam nikad sam sklapao :(
@Garson hvala za predlog. Znam da je hvaljen i taj muskin ali ima 8 manje GB :( Ima i intel 330 ali je on skuplji i isto 120 Gb. Ne znam ovaj samsung mi je bio best Bang 4 $, jos sam i ocekivao da cu ga uzeti za manje od 10 000 al sam prelomio i narucio za 10999 i eto sad ispala. Ne znam, ali ako bi se potrudili mozda bi i mogli da ga nabave... Mozda da ga zaplene od Dox-a vidim da se covek vec po malo kaje :p
 
Ne moze da se nabavi jer ga nema kod uvoznika. Tu su novi modeli 840 i 840 Pro.
Pa jeste da ima manje 8GB al i nije to neka razlika.
 
I vreme ti je da sam sklopiš konfiguraciju! ;) :p
 
Znam da je vreme samo: Kad mi ovaj moj klinac od dve godine ne bi skakao povratu ceo dan, a i drugo je na putu , stice oko Novaka, a i Marfi mi stalno dise za vratom oko ovakvih stvari pa nemam zivaca da pokusavam, pa da zapne i onda da molim pomoc po forumima. Takodje kako vidim i sa ramom je kriticno jer moze da ne pase pa onda moram da menjam... Eto i za SSd mi rekose da su imali ali je ispao pokvaren i nisu imali zamenu za njega. Da su mi takvog poslali morao bi ja onda da se cimam pa da vracam menjam ...
Inace posto mi se zuri uzeo sam intela 330 od 120 gb, pa sta bog da. Stize konfa u subotu, pa da probam. Nadam se da ce biti bar malo bolje iskustvo nego sa starim u moja masina :p
 
Ahahaha ! Epik :D
 
Pa uzmi neki drugi SSD, kao da je Samsung najbolji. ;) Recimo Mushkin Chronos Deluxe MX 120GB on ti je i dinar jeftiniji. :d

Isti odgovor smo dobili i ti i ja :D

Uzeo Vertex 4, nisam se pokajao :)

Osta ja bez samsunga :(

Poštovani,


Nažalost poručeni SSD trenutno nismo u mogućnosti da Vam isporučimo.

Kao zamenu nudimo Vam 'SSD SATA3 120GB Mushkin Chronos 550/515MB/s, MKNSSDCR120GB po ceni od 9.999,00 din. Link do proizvoda

Moj odgovor:
Sad ste me bas razocarali. Mislio sam da sam rezervisao komponente koje sam stavio u korpu... Ssd mi je bitna stvar i ne bih uzimao nesto ispod karakteristika tog samsunga niti bih placao vise za kingston i intel koje imate na sajtu.
Mislio sam na ovaj post.. pardon.
 
Poslednja izmena od urednika:
asssdbenchintelssdsc2ct.png

Evo i rezova mog intela 330 120 Gb. Nesto mi slabiji read a jos slabiji write.
AHCI je ukljucen
 
Nesto mi Intel ne deluje ubedljivo za razliku od ostalih, ne znam zasto.

Evo rezultata Vertex-a 4.
atto.png

Jel su ok ?
 
Video sam tvoj test, dobri su ti rezultati.
 
Moze neko da mi napise koji savremeni diskovi sa SandForce kontrolerima nemaju problem sa opadanjem preformansi kada se napune preko pola kapaciteta? Na primer Mushkin Cronos Deluxe?
 
Moze neko da mi napise koji savremeni diskovi sa SandForce kontrolerima nemaju problem sa opadanjem preformansi kada se napune preko pola kapaciteta? Na primer Mushkin Cronos Deluxe?

Ti si to nešto pomešao sa V4 i njegovim usporenjem nakon 50% popunjenosti, koji nije SF a i kod njega je sa FW to ispravljeno.

Ali svi SF uspore nakon nekog vremena, a pod uslovom da TRIM radi to nije drastično i tu onda ostanu.
I da SF sa Toggle NAND-om (tipa navedeni Cronos Deluxe) manje uspore.
 
Neces da uspore uzmes samsung 830 ili 840 i 840pro, Crucial M4 .
Dobri su i kad radi i kad ne radi trim...
 
Samsung 830 može da se izbaci iz jednačine, nema ga više kod nas, baš kad sam se ja smislio da kupujem SSD...
 
A gore, preko ?
 
Samsung 830 može da se izbaci iz jednačine, nema ga više kod nas, baš kad sam se ja smislio da kupujem SSD...

Pa nije kraj sveta, uzmi bilo koji od ovih popularnijih i uzivaj neces osetiti razliku, cemu toliko sujeverje...
 
Samsung 830 može da se izbaci iz jednačine, nema ga više kod nas, baš kad sam se ja smislio da kupujem SSD...

Pa uzmi 840 Pro - sve što je bio 830 i bolje - brži je i dobiješ 5 godina garancije.

Čak je i cena 840 Pro identična 830-ci kada se pojavila početkom godine kod nas :p
 
Pa nije kraj sveta, uzmi bilo koji od ovih popularnijih i uzivaj neces osetiti razliku, cemu toliko sujeverje...

Uopšte nisam sujeveran, samo sam već bio odlučio da kupim 830 od 128 GB - em što su mi se baš dopali komentari i iskustva sa ovim drajvom. Sledeći koji me privlači je Mushkin Chronos DeLuxe 120 GB, do kraja godine ću valjda odabrati neki.

P307 - preko (u HU) su SSD-ovi dosta skuplji nego kod nas, bar ono što sam ja video.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno