Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nemam taj ssd vise sad sam na ovome:

970 evo,970 evo plus i 990pro 😂 sve diskove sam zadrzao nista prodao nisam a na to ide 870evo 2TB i 8TB HDD😂 ah da zaboravio sam ovaj od 3TB😂
 

Prilozi

  • IMG_6960.jpeg
    IMG_6960.jpeg
    25.5 KB · Pregleda: 66
Нема у документацији ништа о dram-u.

To je сајт везан за рецензију, ово су званичне информације од произвођача.
Осим ако нису раније имали dram ?

Да сам знао да нема dram, не бих га платио толико колико сам га платио, већ би узео другу фирму.
Замерка није била да се уређај квари, већ да је цена лепа, а dram-a нема.
Званичан софтвер не очитава никакав dram, што значи да га нема.

Мој SKC 600 је од 1 TB, jeдино ако на те моделе нису уграђивали dram.
Ni jedan(ili skoro ni jedan) SSD na sajtu proizvodjaca nema napisano da li su ugradili DRAM ili ne, takodje taj podatak na zalost uglavnom ne postoji na software-u koji koristimo da saznamo malo vise o nasim diskovima, zato i gledamo review-eve gde ljudi koji pisu te clanke fizicki otvore uredjaj i pisu o tome koje su zapravo komponente ugradjene unutra.
KC600 je jedini od ovog top tier-a dostupnih SATA SSD-eva koji nije imao neku kontraverzu za crkavanjem ili zaglupljivanjem, a uz to su mu i performanse ako ne najbolje, medju prva 3.

To su cinjenice i one se vrlo lako mogu potvrditi u stvarnom svetu, ali vidim da neke ljude cinjenice i stvarni svet ne zanimaju bas previse i vode se nekim svojim unutrasnjim dojmom koji sada iz nekog razloga ocekuju i mi da validiramo i sto je jos gore preuzmemo/primenimo.
 
Mislim da ni Samsung SSD 860 EVO serija nije imala nikakvih problema......ja koristim baš takav od 1Tb kao i Kingston SKC600 512Mb i oba rade odlično već godinama...
 
Ја бих заобишао KC600. Узео си нешто ?
Nisam uzeo ništa jer više ne znam kome da verujem. Svi su muljali neko pre, neko kasnije neko posle.
Imam 870 EVO (mogao sam da uzmem 860 EVO,nisam) iz kritičnog datuma proizvodnje i stalno pratim kakvo mu je zdravlje. Sa 850 EVO nemam nikakvih problem.
Koga zanima ako nije kažnjivo na forumu evo linka https://www-techpowerup-com.transla...page-43?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr
o korisnicima istog pa čitajte.
 
Citao sam na netu da su kroz azuriranje fw resili problem sa 870 evo tako da ako si azurirao fw miran si
 
Nisam uzeo ništa jer više ne znam kome da verujem. Svi su muljali neko pre, neko kasnije neko posle.
Imam 870 EVO (mogao sam da uzmem 860 EVO,nisam) iz kritičnog datuma proizvodnje i stalno pratim kakvo mu je zdravlje. Sa 850 EVO nemam nikakvih problem.
Koga zanima ako nije kažnjivo na forumu evo linka https://www-techpowerup-com.transla...page-43?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr
o korisnicima istog pa čitajte.
To je oduvek tako. I sa 840 Evo je bio problem, to mi je prvi SSD, mada živi deset godina iako nije ni mažen, ni pažen.
 
I meni u fioci čuči 840 EVO od 60GB, imam i 850 EVO od 120 i 970 EVO+ od 250...svi rade lepo.
 
Citao sam na netu da su kroz azuriranje fw resili problem sa 870 evo tako da ako si azurirao fw miran si
Nakon 1TB testiranja, ažurirao firmware.
Kažu da problematični primerci su problematični i da nikakve zakrpe ne pomažu, samo usporavaju degradaciju.
Pa videću šta će se dešavati dalje.
 
Kad god pročitam da li ssd/nvme ima ili nema dram, setim se

 
Izgleda da nema, inače bi pisalo volatile cache
На CPU info 64 пише N/A код cache.
Nisam uzeo ništa jer više ne znam kome da verujem. Svi su muljali neko pre, neko kasnije neko posle.
Imam 870 EVO (mogao sam da uzmem 860 EVO,nisam) iz kritičnog datuma proizvodnje i stalno pratim kakvo mu je zdravlje. Sa 850 EVO nemam nikakvih problem.
Koga zanima ako nije kažnjivo na forumu evo linka https://www-techpowerup-com.transla...page-43?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr
o korisnicima istog pa čitajte.
Што не узмеш Трансценд ?
Transcend's SSD230S ima cache i proizvođač taj podatak jasno navodi

Исто као и Samsung.
Не видим разлог зашто произвођачи не би навели нешто што продаје производ ? Поготово ако је dram.
Isti proizvodjac nema stranice za dosta SSD-a koje ima kod nas u ponudi. Slabo nas postuju proizvodjaci kao potrosace.
Koји конкретно модел нема своју страницу ?
 
Poslednja izmena:
Што не узмеш Трансценд ?
Za Transcend 230S koliko se sećam bila priča da se trim brže troši, a kako je sada neznam.
Po kvalitetu je bio EVO, MX500 pa kasnije se pojavio SKC600.
Kako su se sve više pojavljivali M2 nvme tako je kvalitet SATA SSD počeo da opada.
Mislio sam da uzmem neki od 1TB za pohranu ali kako stvari stoje vrv. ću ići na HDD za pohranu.
 
Ja za 230s nikad u zivotu losu rec nisam cuo imam ga u racunaru koji se ne gasi… evo vec 2 god radi kao singer
 
Ja korostim stock od ploce za 970 evo , evo plus i 990 pro temp max 42c
 
Za Transcend 230S koliko se sećam bila priča da se trim brže troši, a kako je sada neznam.
Па ако дају 5 година гаранције, можда није лоше пробати ? Наравно зависи за шта ти треба хард.
Ако су важни подаци онда препоручујем три мања механичка хард диска као бекап.
SSD односно NVME je за брзи приступ подацима, а подаци су ипак некако сигурнији на механичким дисковима. Мада ја лично преферирам нарезивање на DVD, aли добро то су већ личне преференције.
 
На CPU info 64 пише N/A код cache.

Што не узмеш Трансценд ?

Исто као и Samsung.
Не видим разлог зашто произвођачи не би навели нешто што продаје производ ? Поготово ако је dram.

Koји конкретно модел нема своју страницу ?
Pogresio sam za Transcend modele i web stranice. Na slikama na domacim prodavnicama pise da se model zove 220, 225 i 230(dakle bez S) medjutim u serijskom broju jasno stoji S.

Sto se tice da li ima cache ili nema, jedini nacin da se bude skroz siguran jeste da se otvori disk i proveri. A za to sta proizvodjac pise na svojoj web stranici, na zalost cesto nema logike. Dugi niz godina nVidia na svom sajtu nije prikazivala detaljne specifikacije svojih grafickih kartica(u smislu broj jezgara, sirina mem magistrale, klokovi).
 
Pogresio sam za Transcend modele i web stranice. Na slikama na domacim prodavnicama pise da se model zove 220, 225 i 230(dakle bez S) medjutim u serijskom broju jasno stoji S.

Sto se tice da li ima cache ili nema, jedini nacin da se bude skroz siguran jeste da se otvori disk i proveri. A za to sta proizvodjac pise na svojoj web stranici, na zalost cesto nema logike. Dugi niz godina nVidia na svom sajtu nije prikazivala detaljne specifikacije svojih grafickih kartica(u smislu broj jezgara, sirina mem magistrale, klokovi).
Ако ни један програм укључујући фабрички програм произвођача не налази dram, ако на сајту нема никаквих информација, не видим како dram може да се одједном пронађе.
Ја бих волео да га отворим, али на тај начин губим гаранцију, па то отпада.
 
Ако ни један програм укључујући фабрички програм произвођача не налази dram, ако на сајту нема никаквих информација, не видим како dram може да се одједном пронађе.
Ја бих волео да га отворим, али на тај начин губим гаранцију, па то отпада.
software je nepouzdan do zla bola, sajtovi i pdf-ovi zvanicni su puni gresaka i ne odrzavaju se redovno niti kako treba

A hardwerski, svi skoro menjaju sve iz dana u dan, jedna serija mozda ima nesto druga mozda nema, ...
 
Ако ни један програм укључујући фабрички програм произвођача не налази dram, ако на сајту нема никаквих информација, не видим како dram може да се одједном пронађе.
Ја бих волео да га отворим, али на тај начин губим гаранцију, па то отпада.
Kingston-KC2500-PCIe3-NVMe-SSD-1TB-CDI.png

xyakvir8.png

Vodeci se tom metodologijom zakljucujemo da Kingston KC2500 i Samsung 860 Evo nemaju DRAM cache.
 
Poslednja izmena:
Prvi put cujem da je Samsung imao DRAM-less serije 860 Evo, jos mi uz to nema logike da stete svim brendu tako sto ne diferenciraju jasno te serije. Tako nesto ljigavo bi mozda ocekivao od ADATA i slicnih.
 
Nazad
Vrh Dno