Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Nazahvalno je što su stavili cene, jer nema šanse da ih drže aktuelnim osim ako ne skrejpuju druge sajtove u pozadini što vidim da nije slučaj.
Netac nema za te pare nigde...
 
Bilo je
Na prethodnoj stranici
 
Danas sam uzeo SX8200 Pro 2TB varijantu za skladistenje, gledao sam sta je najpovoljnije kod nas, ovaj je izasao nesto ispod 100e sa garancijom od 5 godina. Poredio sam sa ostalim nvme budget varijantama dostupnim kod nas, i iako je ovaj Gen3, sasvim lepo se drzi. Varijanta kontrolera je SM2262G, Hynix 3dv6-128L TLC (ovo je verovatno neka peta ili sesta varijacija).
Kakve su temperature tom A-DATA-ASX8200PNP-2TT-C ?
 
Temperature su jako dobre - u proseku je hladniji za 5-6 stepeni od KC3000 i 970 Evo koje imam u kucistu.... Idle je ispod 40 stepeni, nisam testirao temperature pri upisu


Screenshot 2024-01-26 170337.png
 
planiram da uzmem kc3000 2tb od kingstona za MSI b450 Tomahawk Max , pa sam teo da vas pitam kakvo stanje mogu da ocekujem sa temperaturama samog ssd a posto znate i sami da b450 tomahawk max nema dodatno hladjenje.Kuciste ko kuciste nista specijalno provretreno.
 
Imam ssd crucial koji sam stavio izmedju cpu i gpu. SSD se usija na 50c za vreme igranja 🤣 a ssd se ne koristi(potpuno prazan disk)🤣 poucen iskustvom 990 pro stavio sam skroz dole 🤣 i njemu je idle 36/7c
 
pa i meni ovaj a2000 nekad ode na 45,50 stepeni tokom igranja i sad razmisljam sta bi tek radio kc3000 , iskreno zato i pitam dal uopste da uzimam takav ssd
 
Ako su ti svi pcie 4/5 samo gas bilo koji slot i cao sto dalje od gpu i cpu
 
b450 ima samo jedan nvme slot i to je izmedju graficke i cpu kulera :D
 
Au nsam znao🤣 onda nek ti je Bog u pomoci 🤣 jos ja imam hladnjake ssd-a ali dzabe bas se ugreje
 
tako sam i mislio bolje da odustanem onda :D
 
Zašto da odustaneš? KC3000 se ne greje mnogo a i kad se greje to bi bilo samo u slučaju da upisuješ gomilu podataka na njega u cugu, desetine ili stotine GB...čak i ako se neki SSD pregreje samo će da uspori malo dok ne opadne obim posla, nije strašno.
 
Ali meni i a2000 doce do kriticne tacke od 50 + stepeni doduse leti , zimi nesto manje , tako da sam skeptican , ne znam sta da mislim a vreme mi je za zamenu ovog a 2000
 
Ne znam odakle vam to da je kriticna tacka za SSD 50 stepeni. To je poprilicno chill temperatura za SSD pod upisom. Na 70 stepeni oni throttle-uju.
 
planiram da uzmem kc3000 2tb od kingstona za MSI b450 Tomahawk Max , pa sam teo da vas pitam kakvo stanje mogu da ocekujem sa temperaturama samog ssd a posto znate i sami da b450 tomahawk max nema dodatno hladjenje.Kuciste ko kuciste nista specijalno provretreno.
Od 35 do 55C u proseku. Ostalo zavisi od toga koliko ti je toplo u kući, koliko kućište nije "ništa specijalno provetreno", itd. Opet mislim da 65C ne bi prešao.
 
Al realno je 65 mnogo za neki ssd? Koliko ce mu biti radni vek na tim temp 50 , 60 stepeni sta da radim leti onda.Ja cu ga na kraju uzeti ,al znam da ce mu helti opadati ko battery health na iphonu svaki update :D
 
Kome su velike temp, a nema hladnjak na ploci, uzme nesto ovako ili ovako i resi problem.
Meni temp KC3000 u idle oko 27-28c. Imam hladnjak na ploci.
Adata XPG GAMMIX S70 BLADE je topliji i u idle je oko 36c sa nekim jeftinim hladnjakom.
 
Al realno je 65 mnogo za neki ssd? Koliko ce mu biti radni vek na tim temp 50 , 60 stepeni sta da radim leti onda.Ja cu ga na kraju uzeti ,al znam da ce mu helti opadati ko battery health na iphonu svaki update :D
Nije mnogo i ta temp će biti u opterećenju, ne u realnom radu. U realnom radu preko 50C 99% neš videti.
 
neka bude kako kazete , uzecu ga sledece nedelje...
 
i ja sam naručio za istu ploču isti ssd i kapiram da će i pcie 3 standard doprineti da bude hladniji, jer će svakako raditi duplo sporije od svog maksimuma kad bude pod loadom
 
Iskreno, ne znam, na nekima otvoreno piše da se skidanjem poništava garancija. U svakom slučaju ne skidaj je, nije predviđena za to jer provodi toplotu...
Ako matična ima M.2 hladnjake i oni imaju nalepnice/folije preko termalnog pada, tu skini a onu na SSD-u ne diraj.
 
planiram da uzmem kc3000 2tb od kingstona za MSI b450 Tomahawk Max , pa sam teo da vas pitam kakvo stanje mogu da ocekujem sa temperaturama samog ssd a posto znate i sami da b450 tomahawk max nema dodatno hladjenje.Kuciste ko kuciste nista specijalno provretreno.
Bez nekog heatsinka na NVME disku udara u 60 stepeni i prelazi ponekad. Zna biti vruć ako je go.
 

Kakva su iskustva sa doticnim modelom?
Trenutno je cini mi se najjeftinija 3d nand tlc opcija sa 5g garancije i ddr3/slc kesom...
 
Odlični
Ne znam jesi li u inostranstvu ili ih merkaš ovde, kod nas je malo problem za tih 5 god.
 
u AT sam... Zato mi stalno prebacuju na forumu sto kacim cene od preko :D

Btw KC600 skocio na 95-7e
SD ultra 3d je 75e ali se ceka 1-3m

Btw. kakvi su ovi modeli od TG-a?

Nemaju ddr3 ali imaju SLC cache (cini mi se izmedju 400-600gb), 3g garancije ali im je TBW 800TB (ne znam da li je realno)
 
Nazad
Vrh Dno